Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
kronos_10_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne nov 27, 2011 8:55 pm

Dimenzija platišča

Napisal/-a kronos_10_ Če mar 10, 2016 7:55 pm

Upam, da bo tema prava drugače prosim za premik.

Sedaj za zimo sem nabavil rabljene 16 col alu platišča za Golfa sedmico. Prodajalec mi je zatrdil, da bodo šla brez problema na njega. Ker se po avtocesti vozim zelo malo dvakrat to zimo, sem v prvo opazil, da prične avto nad 110 tresti. Gume sem naprej centriral in nato po avtocesti je pričelo tresti pa pri 120. Vulkanizer je rekel, da je vse v redu.

Sedaj, ko se jih dal dol sem pogledal natančno dimenzijo in sicer so 7J*16 ET42. V navodilih pa piše dimenzijo 6J*16 ET48.
Et vem, da je koliko je guma ven oz. noter pomaknjena. Kaj pa je J pa ne vem. Ali je po vašem mnenju napačna dimenzija oz. preveč odstopa?
Prejšnji lastnik je rekel, da so omenjene gume prej bile na passatu predzadnjem modelu.

Lp.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Dimenzija platišča

Napisal/-a StajercS Če mar 10, 2016 9:04 pm

J je širina feltne. Tu maš sliko.
http://www.avto.net/_OPREMA/platisca.asp

Nima veze to s tresenjem. Nekdo ni dobro scentriral, ali pa je feltna tako poškodovana, da jo je težko scentrirat v nulo. Lahko pa je tudi guma kriva, samo malo verjetno.
Slika
 
kronos_10_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne nov 27, 2011 8:55 pm

Re: Dimenzija platišča

Napisal/-a kronos_10_ Pe mar 11, 2016 10:58 pm

kronos_10_ je napisal/-a:Upam, da bo tema prava drugače prosim za premik.

Sedaj za zimo sem nabavil rabljene 16 col alu platišča za Golfa sedmico. Prodajalec mi je zatrdil, da bodo šla brez problema na njega. Ker se po avtocesti vozim zelo malo dvakrat to zimo, sem v prvo opazil, da prične avto nad 110 tresti. Gume sem naprej centriral in nato po avtocesti je pričelo tresti pa pri 120. Vulkanizer je rekel, da je vse v redu.

Sedaj, ko se jih dal dol sem pogledal natančno dimenzijo in sicer so 7J*16 ET42. V navodilih pa piše dimenzijo 6J*16 ET48.
Et vem, da je koliko je guma ven oz. noter pomaknjena. Kaj pa je J pa ne vem. Ali je po vašem mnenju napačna dimenzija oz. preveč odstopa?
Prejšnji lastnik je rekel, da so omenjene gume prej bile na passatu predzadnjem modelu.

Lp.


Kot se rekel, ko se je opazilo tresenje sem gume ponovno dal centrirati pa je vulkanizer rekel, da bi moralo biti v redu.

Lp.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov