Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
natasha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 29, 2016 4:28 pm

Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a natasha Pe jan 29, 2016 4:41 pm

Pozdravljeni,
pred nekaj dnevi je partner imel prometno nesrečo. Vanj se je zaletela gospodična, ki je peljala po nasprotnem pasu. V ovinku jo je zavrtelo, njen avto je zaneslo naprej v avto, ki je bil pred partnerjevim, potem pa še v njegovega. Na kraj nesreče so prišli policisti, narejen je bil zapisnik. Povzročiteljica je krivdo priznala. Avto je bil s strani zavarovalnice ocenjen kot totalka. Ponudili so mu 6000 evrov. Problem nastane, ker je avto vzet na leasing. Plačal je 2350 evrov pologa, ostaja mu odprtih obveznosti za 9500 evrov z obrestmi. Sedaj je s strani leasing hiše dobil dokument, da mora v 60-ih dneh poravnati celotno obveznost - 9500 evrov. Zanima me, kakšne so sedaj možnosti. Že v naprej hvala za vaše odgovore.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda Pe jan 29, 2016 5:06 pm

Sicer ne vem za kateri avto gre in koliko je razbit, ampak z 6000eur se ne smete strinjat, ker prva ponudba zavarovalnice je najslabša. Pritožba potem pa naprej. Glede lizinga pa nimam pojma, ker avtomobile ne kupujem na lizing
Lp
 
natasha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 29, 2016 4:28 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a natasha Pe jan 29, 2016 5:13 pm

Gre za audi a3, 2011 letnik, zuni so pa 4-je airbagi, pa na voznikovi strani je šipa razbita, pa sprednja šipa, zvita je leva roka, druga je vse ok
 
Uporabniški avatar
martin94
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr sep 22, 2010 7:59 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a martin94 Pe jan 29, 2016 5:30 pm

Mi smo imeli zelo podobno situacijo, imeli smo Getza starega manj kot eno leto na leasing. Po nesreči (tuja krivda, kot pri vas) je zavarovalnica povzročitelja ponudila absurdno nizko odškodnino, do zneska, ki ga je leasing zahteval, je še veliko manjkalo. Pač mi smo lepo toliko časa dajali pritožbe in težili pri cenilcu in zavarovalnici (Triglav, če se ne motim), da so dali realno oceno vrednosti, da smo lahko vsaj poravnali dolg.

Skratka, pritožite se in dajte težit in viset nad njihovimi glavami, dokler ne dajo nekega pametnega predloga za poravnavo škode ;) gre veliko živcev, ma druge ni... v ekstremnih primerih ostane edino še odvetnik, to pa je že (finančno) povsem druga zgodba :huh:
 
natasha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 29, 2016 4:28 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a natasha Pe jan 29, 2016 6:00 pm

Hvala za odgovor. Pritožil se vsekakor bo. Me pa bolj bega ta 60 dnevni rok, ki je določen s strani leasing hiše da mora poravnati celotno obveznosti. Sicer se tako ali tako namerava v ponedeljek zglasiti pri njih, da se bo malo bolj seznanil s tem..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda Pe jan 29, 2016 6:38 pm

Bolj na pamet govorim glede lizinga, ampak zakaj vi nebi naprej plačevali obroke in avto v 1, 2 ali 3 mesecih popravili ali izplačali lizingu kolikor bi bili še dolžni, ko se boste dogovorili neko realno ceno z zavarovalnico :?:
Lp
 
natasha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 29, 2016 4:28 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a natasha Pe jan 29, 2016 7:04 pm

Bomo poskusili avto popraviti, ker navsezadnje škoda ni tako velika. Obroki se bodo pa tudi naprej plačevali. Bomo videli v ponedeljek, kako bo. Hvala vsem sodelujočim za odgovore.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a sašo5 Pe jan 29, 2016 9:11 pm

pskoda je napisal/-a:Sicer ne vem za kateri avto gre in koliko je razbit, ampak z 6000eur se ne smete strinjat, ker prva ponudba zavarovalnice je najslabša.g

točno tako: opcija brez da te"črvički najedajo" je, da preko zavarovalnice "navlečeš nekako cca 7500€ ter nato za neko najvišjo možno ceno prodat razbitino in pokrit lizing.....še bolje, pa lizing takoj odplačat, za male pare avto zritat in prodat....potem še tisti polog izničiš in si na !pozitivni nuli"

Seveda je pa možnost tudi avto pošteno zrihtat, res pa, da je vprašanje če omenjeni znesek pokrije škodo (original deli)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a čare Pe jan 29, 2016 9:15 pm

Pobaši maximum,popravi,vozi in plačuj dalje.Z rabljenimi kosi ti bo še kaj ostalo.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 565
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a AssKicker Pe jan 29, 2016 11:25 pm

Kar se tiče lizinga, ter nesreče, je težko sranje, govorim iz lastnih izkušenj. lizing hiša ne financira razbitine, zato je prišel zahtevek za poravnavo neplačanega dela lizinga. Tudi če se hoče mutiti, ter namesto totalke oceniti škodo, da se bo vozilo lahko popravilo, ter naprej odplačevalo, dobi odškodnino lizing hiša, ker so oni lastnik vozila. oni tudi odločajo kje se bo vozilo popravljalo, in vam lahko kar povem da bo to najvrjetneje uradni servis. Lahko se sicer izpolni neka vloga, kjer se zaprosi, da vi popravljate vozilo v svoji režiji, ter pridobite odškodnino, ampak jo boste dobili šele ko bo vozilo popravljeno, ter pripeljano k lizing hiši na ogled, če je vozilo resnično popravljeno. Ampak za vse kupljene dele boste rabili račun, tudi če bodo rabljeni. Kleparije ter ostalega dela vam baje nebodo izplačali. Če pa boste dobili izplačano totalko, je pa to razlika med vrednostjo celega vozila po eurotaxu, ter trenutno vrednostjo, zato je znesek tako majhen. Vsaj take so bile moje izkušnje.. Preklical sm 20 ljudi, par različnih cenilcev, agentov, nekajkrat klical na lizing hišo, kjer imajo škodni oddelek, itd.. Vsak je povedal malo drugače. Na koncu sm obupal, pustil denar od totalke na lizing hiši, prinesel še tisti del denarja, ki sem jim ga bil dolžen, ter jasno dal vedeti da mi nikoli več na kraj pameti ne pade nakup vozila na lizing, ker je vse skp samo sranje.
 
natasha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 29, 2016 4:28 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a natasha Pe jan 29, 2016 11:31 pm

ja, točno take informacije smo do sedaj dobili... najslabše je to, ker je avto komaj dva meseca bil pri nas, sedaj se je pa to zgodilo in sploh ne po partnerjevi krivdi.. v glavnem ja...sranje
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda So jan 30, 2016 8:16 am

AssKicker je napisal/-a:Kar se tiče lizinga, ter nesreče, je težko sranje, govorim iz lastnih izkušenj. lizing hiša ne financira razbitine, zato je prišel zahtevek za poravnavo neplačanega dela lizinga. Tudi če se hoče mutiti, ter namesto totalke oceniti škodo, da se bo vozilo lahko popravilo, ter naprej odplačevalo, dobi odškodnino lizing hiša, ker so oni lastnik vozila. oni tudi odločajo kje se bo vozilo popravljalo, in vam lahko kar povem da bo to najvrjetneje uradni servis. Lahko se sicer izpolni neka vloga, kjer se zaprosi, da vi popravljate vozilo v svoji režiji, ter pridobite odškodnino, ampak jo boste dobili šele ko bo vozilo popravljeno, ter pripeljano k lizing hiši na ogled, če je vozilo resnično popravljeno. Ampak za vse kupljene dele boste rabili račun, tudi če bodo rabljeni. Kleparije ter ostalega dela vam baje nebodo izplačali. Če pa boste dobili izplačano totalko, je pa to razlika med vrednostjo celega vozila po eurotaxu, ter trenutno vrednostjo, zato je znesek tako majhen. Vsaj take so bile moje izkušnje.. Preklical sm 20 ljudi, par različnih cenilcev, agentov, nekajkrat klical na lizing hišo, kjer imajo škodni oddelek, itd.. Vsak je povedal malo drugače. Na koncu sm obupal, pustil denar od totalke na lizing hiši, prinesel še tisti del denarja, ki sem jim ga bil dolžen, ter jasno dal vedeti da mi nikoli več na kraj pameti ne pade nakup vozila na lizing, ker je vse skp samo sranje.


Nikoli nisem kupil avto na lizing ali fafing (eno in isto ker nategnjen si tako ali tako) zdaj ko pa sem tole prebral se pa raje vozim v jugotu kot v neki luksuz stvari, ki ni moja
Lp
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a hahehihoh So jan 30, 2016 2:31 pm

Ne vem kje nekateri zivite :D :D cel zahod pa ima avte na leasing.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a yeo So jan 30, 2016 2:48 pm

zato se pa na lizing kupi nov avto, in se ga po 2-3 letih menja.. tako v vasem primeru nisi dolzan vec kot je avto vreden. rabljeni avti še nikoli niso bili poceni nakup..
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a lancia hf So jan 30, 2016 10:46 pm

Že kar nekaj časa nazaj je nek uporabnik v eni temi zapisal, da lizing hiša ni dobrodelna ustanova.

Čeprav se tudi jaz ne maram vozit s tujim avtomobilom in kupim avto za toliko kolikor imam je pa lizing fina rešitev, da se voziš z malo boljšim avtomobilom. Seveda dokler to vse klapa, ko pa ne več rata pa en velik problem in potrata cel kup časa in živcev.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a blaze11 Ne jan 31, 2016 11:13 am

Lastnik se je naučil na trdi način da je lizing nateg. Bi mu sedaj pomagali iz situacije kdor ima nasvet oz. predlog za izhod iz situacije.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a uros11 Ne jan 31, 2016 11:19 am

blaze11 je napisal/-a:Lastnik se je naučil na trdi način da je lizing nateg. Bi mu sedaj pomagali iz situacije kdor ima nasvet oz. predlog za izhod iz situacije.
Zakaj bi bil nateg?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a Firediver Po feb 01, 2016 7:12 am

Zanimivo, da leasing hiše v običajnih primerih (na pobudo uporabnika vozila) nočejo nič slišati za predčasno poplačilo obrokov, v primeru totalke pa takoj postavijo "ultimat", da moraš skoraj takoj poravnati še neodplačane obroke.

Če je leasing hiša uradno lastnica vozila, naj se ona bocka z zavarovalnico!

No ja, sem prehud optimist...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda Po feb 01, 2016 7:42 am

Nočejo poslušat zato, ker imajo dovolj norcev, ki jemljejo avto in druge stvari na lizing. Ljudje v teh časih nimajo denarja hočejo pa luksuz, zato jim posel cveti, ker izposoja denarja pač ne bo NIKOLI poceni.

Recimo Summit Leasing Slovenija d.o.o. imajo leta 2014 čistega prihodka 10.694.053,00 EUR to je skoraj 11 miljonov evrov samo v letu 2014 (vir bizi.si) in to je samo ENA lizing hiša.

Na podlagi tega mi naj nekdo razloži, kako je lahko avto cenejši na lizing kot na keš :?: Ker tukaj gor so pacienti, ki govorijo, pišejo, da je lizing cenejši in potem vprašanje od kje samo eni lizing hiši skoraj 11 milnonov čistega prihodka :?: Mogoče od miklavža :roll:
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a Firediver Po feb 01, 2016 12:26 pm

Saj je preprosto razumeti.

- velika večina, ki leasinga ne uporablja, gleda na absolutni znesek denarja, ki ga dajo za avto. Ker so prej več let šparali.
- ostali, ki leasing uporabljajo, pa gledajo bolj na to, koliko jih bo obrok (relativno) na mesec stal. S tem si lahko privoščijo boljše zadeve, saj tisti absolutni znesek časovno razpotegnejo na daljši rok tako, da je vsak mesec relativni znesek znosen zraven ostalih tekočih stroškov.
Je pa to v osnovi malček dražje, kar pa želijo prodajalci lepo zaviti v celofan in prikazati, da je cenejše. Če gledaš relativno je res cenejše in to forsirajo na veliko, ker je ljudi z velikimi željami vedno veliko več kot onih, ki imajo celoten znesek denarja prišparan.

Ni vsak za vse in vsak naj izbere to, kar si po svoje želi. Bolj preprosto ne gre!

Me pa ne gane koliko ima katera leasing hiša prihodkov, mogoče bi me ganilo, koliko ima čistega dobička, ampak vseeno - nisem od nobene solastnik..tudi leasinga ne uporabljam, niti me ne moti nobeden, ki ga redno uporablja, saj pridejo zraven tudi razne nevšečnosti, kot to opisuje ta tema.

@pskoda: umiri se..le zakaj ti pridejo vse te resnične zgodbe o leasingu tako do živega?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov