Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 9:04 am

zivijo.

sinoci so me ustavili policaji v mestu, napisali so kazen, ker sem napihal 0,56. kazen je okoli 500e polovična + 9 kazenskih točk. in tu me skrbi. ker mislim, da sem sedaj dosegel skupno ravno ene 18 ali 19 točk. se pravi, da sem praktično že ob izpit? a lahko kaj storim, da nebom ob izpit, ker potem sem praktično še ob službo, ker delam 100km na dan.

varno vožnjo sem že opravil 1x, pol leta nazaj, ampak samo zaradi radarjev. nikoil nisem napihal.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne sep 12, 2010 9:17 am

Ne razumem voznikov,ki vedo,da je njigova služba odvisna od prevoza oz. od vozniškega izpita in gredo pod vplivom alkohola za volan.
Lahko samo čestitam slovenskim možem postave,da so te ustavili in,da so spravili enega pijanega voznika z ceste.
Kapo dol hvala bogu,da so te ustavli in boš naslednjič ko boš opravljal izpit in pa po novem še opravljal odvajanje od alkohola :) malo premislil preden boš sedel za volan z preveč alkohola v krvi.
Vsaka šola nekaj stane in moram priznat,da tale je sicer malo draga a vseeno.
Ok zadost moraliziranja izpit bo šel pa tvoja služba gor ali dol to bi prej razmišljal. Koliko oseb bi pa lahko izgubilo življenje,če bi mogoče povzročil nesrečo.....si o tem mogoče razmišljal..
Sicer pa kot vidim si že prej imel 8 ali 9 kazenskih točk torej.....že prej nisi bil nevem kako vzoren voznik ane..
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti Ne sep 12, 2010 9:23 am

seat je napisal/-a:Ne razumem voznikov,ki vedo,da je njigova služba odvisna od prevoza oz. od vozniškega izpita in gredo pod vplivom alkohola za volan.
Lahko samo čestitam slovenskim možem postave,da so te ustavili in,da so spravili enega pijanega voznika z ceste.
Kapo dol hvala bogu,da so te ustavli in boš naslednjič ko boš opravljal izpit in pa po novem še opravljal odvajanje od alkohola :) malo premislil preden boš sedel za volan z preveč alkohola v krvi.
Vsaka šola nekaj stane in moram priznat,da tale je sicer malo draga a vseeno.
Ok zadost moraliziranja izpit bo šel pa tvoja služba gor ali dol to bi prej razmišljal. Koliko oseb bi pa lahko izgubilo življenje,če bi mogoče povzročil nesrečo.....si o tem mogoče razmišljal..
Sicer pa kot vidim si že prej imel 8 ali 9 kazenskih točk torej.....že prej nisi bil nevem kako vzoren voznik ane..


Nebi se mogel bol strinjat...
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Ne sep 12, 2010 9:27 am

dobro no,on ni vprašal kaj si kdo misli o njegovem početju, ampak kako je sedaj z izpitom. :roll: :roll:
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a nevermind Ne sep 12, 2010 9:35 am

Prezioso je napisal/-a:zivijo.

sinoci so me ustavili policaji v mestu, napisali so kazen, ker sem napihal 0,56. kazen je okoli 500e polovična + 9 kazenskih točk. in tu me skrbi. ker mislim, da sem sedaj dosegel skupno ravno ene 18 ali 19 točk. se pravi, da sem praktično že ob izpit? a lahko kaj storim, da nebom ob izpit, ker potem sem praktično še ob službo, ker delam 100km na dan.

varno vožnjo sem že opravil 1x, pol leta nazaj, ampak samo zaradi radarjev. nikoil nisem napihal.


No kot vidiš se na tem forumu zmeraj najdejo moralizatorji in angelčki.
Probaj kaj pri sodniku se zgovarjat na to, naj ti omili kazen predvsem nekaj pik, ker si odvisen od avta zaradi službe.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne sep 12, 2010 9:37 am

Saj sem mu tudi napisal,da izpit bo šel pa njegova služba gor ali dol.Ima znanec enak primer tu ti nobena pritožba ne pomaga.Vem iz zanesljivih virov tko,da mu lahko povem,da nobeno jokanje pri sodniku ali pritožba ne pomaga več,do vinjenih voznikov je postal sistem zelo kritičen in četudi je njegova služba odvisna od tega ali bo imel izpit ali ne bo izpit šel u franže.Kar je tudi prav.
Sploh so sedaj še poostrili kazni in nasplošno so sedaj bolj agresivni proti vinjenim voznikom tko,da mu lahko z zagotovostjo trdim,da mu nobeno jokanje pri sodniku ne bo pomagalo.To bi moral tipson prej razmišljat in žal imamo več takih.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Re: odvzem izpita

Napisal/-a seat Ne sep 12, 2010 9:41 am

nevermind je napisal/-a:No kot vidiš se na tem forumu zmeraj najdejo moralizatorji in angelčki.
Probaj kaj pri sodniku se zgovarjat na to, naj ti omili kazen predvsem nekaj pik, ker si odvisen od avta zaradi službe.


Mene nikoli ne boš našel pijanega za volanom tko,da z te strani mu lahko moraliziram na polno.
Kot sem rekel imam znanca,ki ima podoben primer in poskušal je vse mogoče od pritožb do jokanja pri sodniku ampak izpit mu je šel in sedaj bo opravljal izpit še enkrat.Sodnik mu je rekel enako kot sem napisal in sicer " Gospod žal bi prej morali razmišljati o tem od česa je odvisna vaša družina in vaša služba.Če bi storili nesrečo bi lahko bilo ob službo precej več ljudi....."
Pri alkoholiziranosti ne pomaga ničesar več in zgleda,da so tut sodniki spregledali,da nima smisla zmanjševati kazni,ker imaš potem s5 pijanca za volanom in s5 lahko dela sranje.
Sploh pa tipson je imel že prej kazenske pike,ki jih ni dobil z nakupi pri najboljšem sosedu tko,da.....
Bo pa šel po novem tudi na odvajanje od alkohola :)
Zadnjič spremenil seat, dne Ne sep 12, 2010 9:45 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Ne sep 12, 2010 9:43 am

izguba izpita za zihr! ..nobeno jokanje pr sodniku nebo pomagal,tud to da je v uprašanju šiht ;) ..na posledice bi moral razmisljat predn si se usedel vinjen za volan! na zalost tko je ..
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Ne sep 12, 2010 9:44 am

seat vem jaz to sve in te popolnoma razumem in se strinjam v celoti s tabo.
Ampak mene zmoti, ker se zmeraj nekdo najde in piše nekaj drugega glede na uporabnikovo vprašanje > a lahko kaj storim, da nebom ob izpit?
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne sep 12, 2010 9:50 am

nevermind je napisal/-a:Vem jaz to sve in te popolnoma razumem in se strinjam v celoti s tabo.
Ampak mene zmoti, ker se zmeraj nekdo najde in piše nekaj drugega glede na uporabnikovo vprašanje > a lahko kaj storim, da nebom ob izpit?


Ja te razumem kaj hočeš povedati.
A hkrati bi taka vprašanja tut avtorju teme nekam zatlačil.
Forum se trudi bit nek avtomobilizem.com zgleda pa,da postaja forum bolj pravno naravnan in vsi se bi kar nekak skrili ko je treba stati za dejanji.Če je bil pijan je bil pijan in naj stoji za svojim dejanjem in naj bo toliko mož in pač žanje sadove svojega neodgovornega dejanja.
Mogoče bo zažel malo bol trezno razmišljati ko se bo odvajal od alkohola.
Nevem mene pa zbode v oči predvsem to,da tip ve,da je njegova služba odvisna od vozniškega dovoljenja pa gre vseeno delat neumnosti in potem sprašuje kako se kazni izmuzniti,da bo lahko drugič še enkrat pijan za volanom.Takim bi jst to vprašanje nekam zatlačil in to dobesedno.
Nevem po mojem imamo še vedno premile kazni za vinjene voznike.Še vedno jih je preveč na cesti.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 9:53 am

ja hvala lepa, ja vsaka šola nekaj stane, jas bom sedaj ob izpit, nato ob službo + ob kak 1000e in lahko živim na cesti, zaradi 9 točk. ta šola me bo pa res malo stala, ja. a je treba človeka na cesto vržt, da ga izuči šola, ali kako tebe učijo?

se pravi, tudi, sodnik mi ne bo spustil 1 do 2 blesave točke? tako, da raje mi vzamejo izpit, in nato sem avtomatsko brez službe, brez izpita, brez prihodkov in sem klošar.

lp
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Ne sep 12, 2010 9:57 am

Zdaj odvisno kje imaš službo in če obstaja kakšan druga varjanta za it v službo - javni prevoz ali sodelavci z istega/sosednjega kraja ali pa da te kdo spotoma pobere.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne sep 12, 2010 9:58 am

Prezioso je napisal/-a:ja hvala lepa, ja vsaka šola nekaj stane, jas bom sedaj ob izpit, nato ob službo + ob kak 1000e in lahko živim na cesti, zaradi 9 točk. ta šola me bo pa res malo stala, ja. a je treba človeka na cesto vržt, da ga izuči šola, ali kako tebe učijo?
se pravi, tudi, sodnik mi ne bo spustil 1 do 2 blesave točke? tako, da raje mi vzamejo izpit, in nato sem avtomatsko brez službe, brez izpita, brez prihodkov in sem klošar.

lp


Točno tako je in hvala bogu.
Mene in tudi tebe so učili,da ne smeš voziti pod vplivom alkohola pa si vseeno to nardil torej ti šola ni pomagala zato pa je treba posežt po drugih metodah.
A včeraj ko si vozil pijan pa nisi tako razmišljal.....
9 točk si dobil za kazen izpit bi pa tko ali tko odšel zaradi tega,ker si napihal mnogo preveč.Sedaj je mislim,da 0.25 tista meja ti pa si po starem napihal čez 1 promil....
sodnik ti nebo spustil točke,ker ti to tudi nič ne koristi,ker izpit bo šel zaradi promil....
Četudi bi imel samo 9 točk bi ob teh promilih izgubil izpit ti pa imaš sedaj izpolnjena dva pogoja za odvzem torej točk si zbral dovolj...pa še preveč si napihal...
Promil ti pa sodnik nebo zbijal vrjem.....in hvala bogu je temu tako.
Zadnjič spremenil seat, dne Ne sep 12, 2010 10:04 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Ne sep 12, 2010 10:02 am

jbg,tak je zakon,kdo ga takega izmislu se pa itk ve ;) ..na zalost je tko...mojemu znancu je sodnica rekla da mu bo samo plačilni nalog izdala( cca.1500€),pa mu je pored kazni se 2x po 10točk nabila ..tko v najslabsem primeru izgubis izpit,6 mescev prepovedi,kazen+točke ..za siht se pa probi zment z delodajalcem,kako in kaj ;)
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 10:04 am

kako bo šel izpit zaradi promila? saj mi ga niso odvzeli? odvzeli ga bodo zaradi točk in ne ker sem pihal tok. saj če nebi prišo do točno 18točk mi ga sploh nebi pobrali.

odvajanje od alkohola? 4 mesece nazaj sem opravil varno vožnjo, kjer je tudi 10ur predavanja o alkotu, drogah. itd.

nikoli v življenju še nisem plačal in napihal. to je prvič. se pravi prvič ko nekaj napihaš, greš takoj na odvajanje? čudno je to
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Napisal/-a Atrox Ne sep 12, 2010 10:06 am

Prezioso je napisal/-a:ja hvala lepa, ja vsaka šola nekaj stane, jas bom sedaj ob izpit, nato ob službo + ob kak 1000e in lahko živim na cesti, zaradi 9 točk. ta šola me bo pa res malo stala, ja. a je treba človeka na cesto vržt, da ga izuči šola, ali kako tebe učijo?

se pravi, tudi, sodnik mi ne bo spustil 1 do 2 blesave točke? tako, da raje mi vzamejo izpit, in nato sem avtomatsko brez službe, brez izpita, brez prihodkov in sem klošar.

lp


Vedel si koliko imaš točk pa si še vseeno šel z 0.56 za volan? Bravo. Nič vozi se brez izpita v službo, po možnosti kontra po avtocesti, da bo slika o slovenskem vozniku popolna.

(Pa ne bo te država na cesto vrgla, sam si se ;) )
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne sep 12, 2010 10:12 am

Voznik, ki ima do 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, dobi kazen 570 evrov in devet kazenskih točk. Če pa ima do 0,71 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, voznik prejme 950 evrov kazni, 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila

Ja res je sem se malo prenaglil in narobe napisal.
No izpit bo šel zaradi tega,ker si dosegel tisto mejo 18 točk in vrjem sodnik ti nebo pogledal čez prste,ker si na podlago 9 točk dodal še 9 točk zaradi vožnje pod vplivom alkohola.
Bo treba drugič prej malo razmišljat ne potem ko te že dobijo.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti Ne sep 12, 2010 10:16 am

Prezioso je napisal/-a:odvajanje od alkohola? 4 mesece nazaj sem opravil varno vožnjo, kjer je tudi 10ur predavanja o alkotu, drogah. itd.


Imel si predavanje na to temo pa še se kar nisi naučil na lep način. Sedaj se boš moral pa na grdega. Razumem če bi napihal malo ne pa way over in zdaj se še čudiš. Mamo gostilno par m vstran od bajte in ti povem, da bi vsem tem, ki se vsedejo za volan pijani morali odvzeti izpit za par let. Takim pa res ne privoščim niti malo milosti! Ko pa nekoga ubijejo pa se tam jokcajo pa nevem kaj vse. Prej bi mislili!

LP
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Ne sep 12, 2010 10:18 am

koliko pa moraš spit za 0,56 ?
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
solidx
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: So apr 21, 2007 9:42 am

Napisal/-a solidx Ne sep 12, 2010 10:29 am

oprosti, ampak ti si definitivno ne zaslužiš več izpita.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov