Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Bojanxe Sr apr 27, 2011 8:20 pm

abbe je napisal/-a:
tiguan je napisal/-a:Brat je zbral 19 pik (alkohol), kar pomeni, da mu gre izpit, ampak še čaka, kazen odplačuje po obrokih, jaz se mu govoril ne pit, ampak on happy, kak se ga je napil in tu so rezultati.

Sedaj bo delal še enkrat CPP + 10 ur vožnje + glavna + 6 mesecev čakanja na izpit.

Kaj pa potem taki lahko spet ga začnejo sr*t?


jst upam da nau naredu izpita.ker sem preprican da bo povratnik.

Izpit bo naredil, ampak izučilo ga pa ne bo, sodeč po njegovem pisanju, se bo moral enkrat razbit nekje na cesti in takrat upam da ne bo nikogar drugega ranil. Vsak je nekomu brat, sin, oče... Če bo takrat poškodoval nekoga od mojih bližnjih bo izguba izpita njegova postranska skrb. Moj nasvet Precioso: umiri strasti za volanom, preden bo prepozno.

Lp Bojan
Alfa Klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Bel-Tirid So apr 30, 2011 1:52 pm

:huh: sami angelčki
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a a4 So feb 18, 2012 1:54 pm

brez zamere še z moje strani, ampak zaradi pijanega voznika sem jaz izgubil 4 sorodnike v eni nesreči, pred dvema tednoma pa še znanca (30.let), ki je žal vozil pijan

zaradi takih dogodkov so kazni zvišane, in najverjetneje je prav tako
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Martiny Sr mar 07, 2012 8:18 pm

Jaz sploh ne razumem, kako se lahko vsedete pijani za volan, pomožnosti vsak vikend. In iz poznanstev takih ljudi vem, da jih niti odvzem izpita ne bo izučil, pač še enkrat ga bojo šli delat in potem ponavljali isto napako, dokler se ne bo končalo s tragedijo. Moj bivši je vozil pijan, ubil kolega, sam komaj preživel .. in ga ni izučilo niti to, še naprej je vozil pod vplivom alkohola, tudi v tistem času, ko ni imel izpita. Če se mene vpraša, bi jaz takim, ki si nabirajo kazni zaradi vožnje pod vplivom alkohola (predvsem pa tistim, ki v takem stanju povzročijo prometno nesrečo) odvzela izpit za stalno. Pa naj se vsak dan vozijo v službo in po opravkih z busom/taksijem, če se niso bili prej sposobni ob sobotah od diskoteke do doma. Mene je, po pravici povedano, postalo kar strah vozit ponoči ob vikendih, ker vem koliko pijanih norcev se vsede za volan in si nemorem kaj, da ne bi vsakič pomislila 'kaj če naletim na kakšnega od njih?' ...
Don't drive faster than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Pe maj 11, 2012 11:51 am

Bojanxe je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
tiguan je napisal/-a:Brat je zbral 19 pik (alkohol), kar pomeni, da mu gre izpit, ampak še čaka, kazen odplačuje po obrokih, jaz se mu govoril ne pit, ampak on happy, kak se ga je napil in tu so rezultati.

Sedaj bo delal še enkrat CPP + 10 ur vožnje + glavna + 6 mesecev čakanja na izpit.

Kaj pa potem taki lahko spet ga začnejo sr*t?


Lp Bojan



Brat te je mal nategnu, a? cpp +10ur voznje+glavna in mas ze ponovno izpit v zepu danes v slo? a tak je zakon? ce je tako potem bi pomojem lih pol mojga mesta se vozilo pjanih vsakodnevno...kje so pa republiski testi, zdravniski testi? kje je ostalih 10 dodatnih ur voznje(20 vseskup)? pa psihiater v idriji ki te ocenjuje zarad voznje pod alkoholom?
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Pe maj 11, 2012 12:08 pm

edit: http://vozniski-izpit.com/kako-do-izpit ... ovratniki/

Opraviti morate kontrolni zdravstveni pregled, ki velja 3 leta.
Opraviti morate dodatno usposabljanje Varna vožnja s psihosocilanimi delavnicami ali rehabilitacijski programi. Pridobljeno potrdilo o opravljenem rehabilitacijskem programu ali varni vožnji velja tri mesece.
Tečaj CPP, ki ga opravite v šoli vožnje in velja 3 leta. Predavanje cestno prometnih predpisov običajno traja 5 dni, to je 20 pedagoških ur.
Izpit prve pomoči, katerega veljavnost je trajna. Kartico o opravljeni prvi pomoči potrebujete pri prijavi na teoretični del vozniškega izpita.
Teoretični preizkus znanja CPP na Izpitnem centru, katerega veljavnost je 3 leta.
Praktični del usposabljanja – vožnja v šoli vožnje (minimalno 20 moto ur).
Končni praktični preizkus znanja – vozniški izpit pred pristojno izpitno komisijo izpitnega centra.


Svasta, zgoraj na linku pa pise cisto drugace kot eni govoriju tukaj...

Ampak zanimivo, se pravi ker imam ze opravljeno varno voznjo z potrdilom pred 1 letom (kjer me še voziti niso poslali zaradi snega), treba isto ponovno delati, jao kekci eni s temi zakoni...:D in izpit iz prve pomoči, ki je TRAJEN, piše da ga spet delaš in potem ko ga v drugo narediš je ponovno trajen. jao :D
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a tiguan Če maj 17, 2012 10:34 pm

Še sedaj dela izpit, za njim je težka pot, neke teste, preglede o katerih jaz prvič slišim.
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Ne apr 20, 2014 2:23 pm

V kratkem se lotim delat ponovno izpit za avto in baje je treba najprej opraviti - kontrolni zdravstveni pregled.

Zanima me, če je zelo poostren ta zdravstveni pregled za ponavljalce? Ker eni pravijo, da preden se prijaviš na ta kontrolni zdravstveni pregled, nebi smel vsaj 3 mesece niti kapljice alkohola spit, drugi pa pravijo da je samo običajen zdravniški pregled in še nek vprašalnik-14 vprašanj in pol ti dajo napotke kako naprej... a to drži res?

Hvala
ne deli frike brez kozjega sira!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a thunderbolt Ne apr 20, 2014 3:05 pm

Ti si alkohol zamenjal s trdimi drogami. Ni variante, da ti alkohol odkrijejo v krvi po treh mesecih, saj je čas presnove par ur in ne par mesecev :)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: odvzem izpita

Napisal/-a lancia hf Ne apr 20, 2014 11:23 pm

Zdravniški je čisto klasičen in nič posebnega... je pa posebni zdravniški pregled, če bi šel delati zdravniškega, da bi dobil vrnjeno začasno odvzeto zdravniško dovoljenje.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: odvzem izpita

Napisal/-a BoneS Po apr 21, 2014 7:12 am

thunderbolt je napisal/-a:Ti si alkohol zamenjal s trdimi drogami. Ni variante, da ti alkohol odkrijejo v krvi po treh mesecih, saj je čas presnove par ur in ne par mesecev :)

+1
Edin ce ti delajo jetrne teste, pa se potem mors bit redni konzumator OH skupin :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso To apr 22, 2014 7:27 am

ok, pa je možno da testirajo 27letnega normalnega fanta ki je zgubu izpit zarad par piv in mal hitre vožnje za ta jetrni test?
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: odvzem izpita

Napisal/-a esem To apr 22, 2014 11:20 am

Po vsem skupaj se zdi precej verjetno, da se bojiš testa zaradi ostankov trde droge. Če so te res našli (na cesti - imajo to v evidenci), je možno, da ti grejo delat "jetrni" test.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: odvzem izpita

Napisal/-a ojnica To apr 22, 2014 7:32 pm

Nekomu so že v drugo vzel vozniško pa ga je s pomočjo pritožbe in zdravniškega dobil kmalu nazaj. Zdaj se vozi tko kot večina voznikov.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: odvzem izpita

Napisal/-a uros11 To apr 22, 2014 7:40 pm

ojnica je napisal/-a:Nekomu so že v drugo vzel vozniško pa ga je s pomočjo pritožbe in zdravniškega dobil kmalu nazaj. Zdaj se vozi tko kot večina voznikov.

Verjetno je izkoristil možnost pogojnega odvzema vozniškega dovoljenja.
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: odvzem izpita

Napisal/-a enaguma To apr 22, 2014 7:46 pm

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Carbohyd ... ransferrin
tole se meri pri odvzeti vozniški.
pokaže pa povprečje zaužitega alkohola zadnjih treh mesecev.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Sr apr 23, 2014 6:53 am

Se pravi je bolj poostren zdravniški in gledajo za alkohol. ker eni tukaj so pa obratno rekli da ni nič posebnega.

zdaj me pa zanima kako naj zbijem ta alkohol iz krvi, da mi ne pokaže za zadnje 3 mesece?(sem pretiraval pač ker sem bil peš) šport mi ni ovira, spijem lahk po 10l vode na dan da se sšistim itd...

hvala
ne deli frike brez kozjega sira!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: odvzem izpita

Napisal/-a thunderbolt Sr apr 23, 2014 8:36 am

Prezioso je napisal/-a:... 27letnega normalnega fanta ki je zgubu izpit zarad par piv in mal hitre vožnje za ta jetrni test?


Prezioso je napisal/-a:...sem pretiraval pač ker sem bil peš...


Očitno si imel s pretiravanjem težave tudi, ko si imel izpit. Dobro razmisli o vsem skupaj, ker tokrat si na srečo izgubil le izpit, naslednjič boš lahko življenje: sebe in kar je najhuje, mogoče tudi mene, ki bom naključno pripeljal mimo.
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: odvzem izpita

Napisal/-a acad Ne apr 27, 2014 12:58 am

Opravljen bo klasičen zdravniški pregled, ki si ga naredil tudi preden si šel delat izpit. Malo še te izprašajo zakaj si izgubil izpit. Če nisi že drugič povratnik, ti krvi in drugiv vzorcev naj ne bi jemali..
Verjetno te bodo dali še k psihologu, boš moral malo krogece in kvadratke risati, pa pregled refleksov v sorazmerju s točnostjo (istočasno moraš pritiskati z rokami in nogami, glede nato katera lučka se ti prižge).
Ni za izključit da ti še kje ne dajo delavnic, čeprav se ne gre za pogojni odvzem izpita, ampak sem že doživel, da so morali iti delati delavnice (400€ ++) o alkoholu tudi tisti ki so popolnoma na novo delali izpit po odvzemu. Banana republika..

Za kontrolni zdravniški pregled pa ceno pričakuj od 90-130€ odvisno h kateremu greš..
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Re: odvzem izpita

Napisal/-a Prezioso Ne apr 27, 2014 6:17 am

Hja a pol se pravi da moram naredit klasičen zdravniški pregled in nato še kontrolni zdravniški pregled al kako gre to? hvala
ne deli frike brez kozjega sira!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 15 gostov