Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Ne sep 12, 2010 10:48 pm

glede na to kak voznik si je uprašanje časa kdaj dobiš še ostale pike :D

tiguan je napisal/-a:Ne vem, kako ti je uspelo zbrat tolk pik, jest mam izpit že 6.5 leta v tem času niti en kazenske, niti ene kazni, NIČ, niti ustavli me še niso, pa sem že vsako ulico v Lj prevozil, vozim se pretežno lj-ok in daljše relacije (200-300km).
In veš zakaj še nisem dobil kazni, ker me je prvo leto po opr. izpitu izučilo, da se na cesti vozi, kar se da previdno in ne da gledaš samo na svoj avto, ampak kaj se dogaja okol tebe.

točno tak, velikrat treba voznika v drugem avtu gledat da predvidiš, sicer pa po 10 letih mam samo eno kazen zaradi vožnje v ....hm rumeno pa takrat je blo to še 20 jurjov
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic Ne sep 12, 2010 10:50 pm

Pike se brišejo po 3 letih od ZADNJEGA prekrška in ne prvega . ;) Torej če v teh treh letih nisi dobil nobenih dodatnih pik.
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Ne sep 12, 2010 11:07 pm

blackmagic je napisal/-a:Pike se brišejo po 3 letih od ZADNJEGA prekrška in ne prvega . ;) Torej če v teh treh letih nisi dobil nobenih dodatnih pik.

zj si mu pa dan unicu.oz mesec,leto
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic Ne sep 12, 2010 11:11 pm

MEA CULPA 8)

Samo jaz mu nisem pira v usta vlival ;)
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Po sep 13, 2010 8:07 am

Če sem prav razumel: prej kot v 3letih zbereš 14 pik zarad radarjev, greš na tečaj za izbris 4 točk, kjer ti med drugim predavajo o posledicah alkohola za volanom - od sreče, da ti bodo izbrisali 4 točke, greš proslavit z nekaj pivi in vinjen za volan kmalu zatem? In ob realno gledano zbranih 23 kazenskih točkah v pičlih treh letih pričakuješ, da ti sodnik ne bo odvzel izpita, ker so ti na tečaju rekli, da si dober voznik in je od prve kazni en tedn več kot 3 leta? :lol:
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Po sep 13, 2010 8:16 am

207. člen
(4) Kazenske točke v cestnem prometu se izbrišejo iz evidence po preteku treh let od pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene, če v tem času storilec ne doseže števila kazenskih točk, zaradi katerega se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenij

kje pa piše od zadnjega?

In ob realno gledano zbranih 23 kazenskih točkah v pičlih treh letih pričakuješ, da ti sodnik ne bo odvzel izpita, ker so ti na tečaju rekli, da si dober voznik in je od prve kazni en tedn več kot 3 leta?


ne, pričakujem, da so mi zbrisali 4 točke po opravljenem tečaju, kar itak morajo in zbrisali 3 točke, ker je preteklo 3 leta od kazni.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a SašoP Po sep 13, 2010 1:11 pm

Ja pa sej je model dojeu da nesme pit pa vozt, sam pišuka a mu more to še usak posebi razlagat na 1001 način al kaj? Drgač pa res velja 3 leta od zadnjega prekrška se ti izbrišejo pike k si jih nazadnje pokaseru. Tko da loh da se boš izmuznu, v naslednje pa pamet u glavo!
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Po sep 13, 2010 7:02 pm

ja sam če gre na sodišče, je odvisn vse od sodnika
Lep pozdrav :)
 
ronny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po sep 13, 2010 6:37 pm

Napisal/-a ronny Po sep 13, 2010 7:12 pm

Glej, če si napihal 0,56mg/l izdihanega zraka, te čaka tole: več kot 1,1 g/kg ali
več kot 0,52 mg/l izd.zraka 500,75 € najmanj 10 točk prepoved vožnje
Se pravi lahko kasiraš tudi 10 točk in več. Tole si poglej: 130/4-d/1
Upam da ti rata obdžat vozniško, tudi jaz sem v podobnih težavah.
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Po sep 13, 2010 7:37 pm

ronny je napisal/-a:Upam da ti rata obdžat vozniško, tudi jaz sem v podobnih težavah.
Zakaj to upaš? Zaradi izgubljenega denarja, ki bi ga moral vložiti v novo vozniško (avtošola, tečaj,..), ali časa, ali morda kaj drugega? Resno me zanima.
 
ronny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po sep 13, 2010 6:37 pm

Napisal/-a ronny Po sep 13, 2010 8:15 pm

Lej prvič: jasno je da doben ne serje denarja, sam osebno sem študent, ki nikoli ni dobil pomoči od države (štipendije) prav tako od staršev ne dobivam niti centa in se preživljam sam!! Mesečno zaslužim cca 400EUR, plačam najemnino, stroški skozi mesec....ne bom našteval.
Drugič: Jasno je, da bom za posledice odgovarjal jaz in nihče drug...se pravi kar seješ to žanješ!
tretjič: zadevo ne prakticiram tako, da se bi vozil pod vplivom alkohola! To je res bla izjema in še ta izjema se je končala na PP.
Četrtič: Vsekakor ne odobravam vožnje pod vplivom alkohola, celo obsojam jo, vendar mislim da na naš družbeni položaj in položaj državljanov, kazni vsekakor presegajo vse viške! Npr. delavec z 600Eur plače, doma 2 otroka, mu vzamejo izpit + 1000EUR kazni + 6 mesečno prepoved delanja izpita + 800EUR za nov izpit!! Normalno?? Ni čudno zakaj imamo tako visoko stopnjo samomorov pri nas!! Enostavno se ti utrga. Ni treba zdaj zbijat, da se na to misli prej, ampak vsak človek kdaj v življenju stori napako.
PETIČ: VSEKAKOR JE PROBLEM KO SE NAREDI NESREČA!! In takrat je napaka res HUDA če nastane zaradi alkohola. Nepopravljiva bog ne daj v primeru kakšne žrtve!

In še kopirano iz UL RS 130/4/d: d) če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 950 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Po sep 13, 2010 8:43 pm

ja meni so napisali 9 točk.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Napisal/-a gusti85 Po sep 13, 2010 8:48 pm

ronny in prezioso: Upam, da vama obema pustijo izpit in da se ga nažgeta vsak v svoji gostili. Ko se bosta vračala domov upam, da se srečata v križišču ali nepreglednem ovinku. V nastali situaciji se bosta pa že sama zmenla kako in kaj.

Lp.
 
ronny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po sep 13, 2010 6:37 pm

Napisal/-a ronny Po sep 13, 2010 9:24 pm

Prezioso je napisal/-a:ja meni so napisali 9 točk.


Kako so ti napisali 9 pik, če si pihal preučerajšnim?? A nisi dobil sodnika za prekrške?? Možno je tudi da so ti upoštevali 5% tolerance...Gusti85 - drugače nisem uživalec alkohola, te pa če obdržim izpit povabim na gosti sok z smetano, posuto z barvnimi mrvicami:)

Lp
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Po sep 13, 2010 9:31 pm

@ronny: vidim, da si glede kazni dal največji poudarek na denar. No, to me je zanimalo, nimam tukaj nič za dodati.

Ni čudno zakaj imamo tako visoko stopnjo samomorov pri nas!!

To sicer nima veze s temo, ampak kot zanimivost naj povem, da se ta številka znižuje.
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Napisal/-a Atrox Po sep 13, 2010 10:04 pm

ronny je napisal/-a:Četrtič: Vsekakor ne odobravam vožnje pod vplivom alkohola, celo obsojam jo, vendar mislim da na naš družbeni položaj in položaj državljanov, kazni vsekakor presegajo vse viške! Npr. delavec z 600Eur plače, doma 2 otroka, mu vzamejo izpit + 1000EUR kazni + 6 mesečno prepoved delanja izpita + 800EUR za nov izpit!! Normalno?? Ni čudno zakaj imamo tako visoko stopnjo samomorov pri nas!! Enostavno se ti utrga. Ni treba zdaj zbijat, da se na to misli prej, ampak vsak človek kdaj v življenju stori napako.


A pa je treba tako hud prekršek naredit? Se je res tako težko vozit po predpisih?
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po sep 13, 2010 10:10 pm

angelcki brez napak, evo vam kost za glodanje!
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ Po sep 13, 2010 10:49 pm

Jaz sem napihal skoraj dve leti nazaj in sem dobil "samo" 7 pik in 450€ kazni oz. 225€ v 16ih dneh. Zgleda sem bil policajski vsec:)
Napihal pa sem zjutraj po prepiti noči, tako da če ga pijete, raje še drugi dan ne vozite.

Upam da ne boš ob izpit, ker verjamem da nisi neodgovoren voznik ampak imaš pač nesrečo. Vsak od nas rad kdaj pa kdaj pohodi plin oz. se skozi kakšno vas, kjer ni nobene hiše na spregled res ne peljš 50 ampak ravno tam se za kakšnim grmovjem skriva policaj z radarjem.
Tam kjer bi pa morali biti, jih pa ni.

Pa grem stavit da se je že večino uporabnikov kdaj peljala domov z malo preveč promili in jih na njihovo srečo niso ustavili, sedaj pa tu moralizirajo.

Malo se zabori za izpit, če bo že problem, ker je malo škoda si zajebati življenje zaradi par piv.

lp AS_
GTi rocks?!
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Po sep 13, 2010 11:20 pm

AS_ je napisal/-a:..skozi kakšno vas, kjer ni nobene hiše na spregled..
Prvi in drugi del stavka mi nekako ne gresta skupaj..
Vsak od nas rad kdaj pa kdaj pohodi plin
Js živim v vasi ob cesti in ti povem, da ni prijetno, ko nekateri "kdaj pa kdaj pohodite plin". Vedno se spomnim, pred nekaj leti smo imeli štiri mrtve pred hišo. Promet je resna stvar in avto je na javni cesti samo prevozno sredstvo, žal se s temle "pritiskanjem plina" le odpirajo vrata tragedijam. Za "pritiskanje plina" js predlagam obisk dirkališča (in podpiram gradnjo dirkališča v Sloveniji).
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Po sep 13, 2010 11:22 pm

pijance dol s ceste, če morm jst prbasan pr - 20 spat v avtu pol ni hudič da si zasližm trpet na mrazu, k*** uni k pa raskirajo pa nj brez ostanejo
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov