Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ To sep 14, 2010 11:27 pm

domen_ je napisal/-a:
AS_ je napisal/-a:..skozi kakšno vas, kjer ni nobene hiše na spregled..
Prvi in drugi del stavka mi nekako ne gresta skupaj..
Vsak od nas rad kdaj pa kdaj pohodi plin
Js živim v vasi ob cesti in ti povem, da ni prijetno, ko nekateri "kdaj pa kdaj pohodite plin". Vedno se spomnim, pred nekaj leti smo imeli štiri mrtve pred hišo. Promet je resna stvar in avto je na javni cesti samo prevozno sredstvo, žal se s temle "pritiskanjem plina" le odpirajo vrata tragedijam. Za "pritiskanje plina" js predlagam obisk dirkališča (in podpiram gradnjo dirkališča v Sloveniji).


S prvim stavkom sem mislil vas, kjer hise niso direkt ob cesti ampak so kakih 50-100m stran ob stranski cesti, vseeno pa je ob glavni cesti tabla začetka in konca vasi.

Kar se pa drugega dela tiče pa ti povem, da je razlika med hitro in neumno vožnjo. Če tega ne razlikuješ pa seveda vozi po omejitvah :)
Nesrečo, katero si omenil, je zakrivil voznik, ki je vozil neumno. Skozi vas peljem hitreje(in s tem ne mislim 120 in več ampak okoli 60-70km/h) ko na cesti ni drugih udeležencev. Ko pa je na cesti promet pa seveda voziš po omejitvah. Izven naselja ga pritisnem tudi do 130 ampak samo pod pogojem, da je cesta dobro pregledna in spet na njej ni drugih udeležencev.
Tega se seveda ne dela pogosto ampak kdaj pa kdaj pa zapaše in mislim da s tem ni nič narobe, ker če bi v primeru izjemnih okoliščin(in to res izjemnih) prišlo do nesreče, bi bil v njej udeležen samo jaz in bi tudi posledice nosil sam.

lp AS_
GTi rocks?!
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Sr sep 15, 2010 12:11 am

AS_ je napisal/-a:S prvim stavkom sem mislil vas, kjer hise niso direkt ob cesti ampak so kakih 50-100m stran ob stranski cesti, vseeno pa je ob glavni cesti tabla začetka in konca vasi.
Lahko morda poveš primer takšne vasi?
AS_ je napisal/-a:Kar se pa drugega dela tiče pa ti povem, da je razlika med hitro in neumno vožnjo. Če tega ne razlikuješ pa seveda vozi po omejitvah :)
Se strinjam, da je razlika. Js osebno kljub temu vozim po omejitvah. Glavni razlog je policijska kontrola in moje prepričanje, da nekih pravil se moramo držati (če bi vsak malo po svoje vozil bi ratal kaos).
AS_ je napisal/-a:če bi v primeru izjemnih okoliščin(in to res izjemnih) prišlo do nesreče, bi bil v njej udeležen samo jaz in bi tudi posledice nosil sam.
No, nalijmo si čistega vina: tega pa ne moreš vedeti. To, da lahko človek vozi po pameti (v ugodnih razmerah) tudi kakšnih 10-20km/h čez omejitve, priznam. Tudi to priznam, da v takšnih primerih kakšen policist napiše nepotrebno kazen (sicer res redko, ampak priznam, za 57km/h v sončnem vremenu pri tabli za Horjul...). Ampak tole zadnje pa je sprenevedanje, to pa se ne morem strinjati.

Sicer kljub temu, da se res da varno voziti po pameti tudi kakšen kilometer čez omejitve, js nisem za to. Namreč v vseh pravilih bi se dalo najti takšne malenkosti in potem bi si vsakdo prikrojil kakšno pravilo malo po svoje. Na koncu pa ta pravila zaradi tega ne bi več dobro funkcionirala in vse skupaj bi izpadlo kot en kaos na cesti. Zato js mislim, da kljub temu, da niso optimalna za vse, se je v prometu treba držati pravil.
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ Sr sep 15, 2010 11:41 am

domen_ je napisal/-a:Lahko morda poveš primer takšne vasi?

Neverke, glavna cesta proti jesenicam(tabla Koroška bela do slovenskega javornika), Lipce, Hrušica, lahko omenimo tudi glavno cesto s Kranja proti Medvodam, kjer je ves čas omejitev 70 čisto brez potrebe itd..
domen_ je napisal/-a:Se strinjam, da je razlika. Js osebno kljub temu vozim po omejitvah. Glavni razlog je policijska kontrola in moje prepričanje, da nekih pravil se moramo držati (če bi vsak malo po svoje vozil bi ratal kaos).

Ne po svoje ampak pametno namesto neumno. Pred časom sem gledal na internetu promet na kitajskem(trenutno ne najdem), kjer se ob največji gneči vozniki med seboj menijo, kdo ima prednost in vse teče kot po tekočem traku.
domen_ je napisal/-a:
AS_ je napisal/-a:če bi v primeru izjemnih okoliščin(in to res izjemnih) prišlo do nesreče, bi bil v njej udeležen samo jaz in bi tudi posledice nosil sam.
No, nalijmo si čistega vina: tega pa ne moreš vedeti. To, da lahko človek vozi po pameti (v ugodnih razmerah) tudi kakšnih 10-20km/h čez omejitve, priznam. Tudi to priznam, da v takšnih primerih kakšen policist napiše nepotrebno kazen (sicer res redko, ampak priznam, za 57km/h v sončnem vremenu pri tabli za Horjul...). Ampak tole zadnje pa je sprenevedanje, to pa se ne morem strinjati

Zgleda pri vas nimate ravnih in preglednih cest.. :)

domen_ je napisal/-a:Sicer kljub temu, da se res da varno voziti po pameti tudi kakšen kilometer čez omejitve, js nisem za to. Namreč v vseh pravilih bi se dalo najti takšne malenkosti in potem bi si vsakdo prikrojil kakšno pravilo malo po svoje. Na koncu pa ta pravila zaradi tega ne bi več dobro funkcionirala in vse skupaj bi izpadlo kot en kaos na cesti. Zato js mislim, da kljub temu, da niso optimalna za vse, se je v prometu treba držati pravil.


Imaš prav, vendar lahko tudi priznaš, da so nekje table smešno in neumno postavljene in so omejitve brez pomena(primer zgoraj omenjenih vasi). Sem poklicni voznik in na mesec naredim okoli 15 000km in če bi vozil po omejitvah, zgubim par ur na dan. V štirih letih vožnje sem imel samo dve nesreči, v nobeni nisem bil kriv jaz in v tistem trenutku sem zaradi slabih razmer na cesti vozil pod omejitvami(sneg na cesti).
Tako da se mi zdijo kazni za take prekrške neumne, ker policaji radi čakajo ravno v takih vaseh, kjer se z 20km večjo hitrostjo ne ogroža nikogar. Tam, kjer pa ljudje izsiljujejo, vozijo skozi rdeče luči ali se motoristi vozijo po zadnjem kolesu skozi center ljubljane krepko čez omejitev pa ni nobenega policaja oziroma tudi če so,ne jebejo 5%.

Zato tudi sočustvujem z avtorjem te teme, čeprav tudi jaz nasprotujem vožnji pod vplivom alkohola.

lp AS_
GTi rocks?!
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Pe sep 17, 2010 5:38 pm

živijo. zanima me, če ti odvzamejo izpit. kaj je treba vse teste cpp in republiške naredit ter vseh 20ur vožnje in zdravniški? al je mogoče kaj oproščeno kot včasih?

lp
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Pe sep 17, 2010 5:50 pm

1. pomoč mislim da bi morala bit priznana, ostalo pa ne, naj me nekdo popravi če se motim
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Pe sep 17, 2010 6:38 pm

se pravi tudi 20+ ur vožnje? nisem voznik začetnik. in kaj pol se voziš 20 ur čeprav že znaš?
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti Pe sep 17, 2010 7:13 pm

Mislim da je potrebnih samo (okrog) 7 ur vožnje in ne 20.

LP
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe sep 17, 2010 7:37 pm

ninjeti je napisal/-a:Mislim da je potrebnih samo (okrog) 7 ur vožnje in ne 20.

LP


To je bilo po starem, po novem pa mores opraviti minimalno 20 ur voznje, ne glede na to ali si zacetnik ali ne. Oproscen si samo delanja prve pomoci.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti Pe sep 17, 2010 8:33 pm

Courage™ je napisal/-a:
ninjeti je napisal/-a:Mislim da je potrebnih samo (okrog) 7 ur vožnje in ne 20.

LP


To je bilo po starem, po novem pa mores opraviti minimalno 20 ur voznje, ne glede na to ali si zacetnik ali ne. Oproscen si samo delanja prve pomoci.


Malo smešno :shock: (nekateri še vseeno rabijo 20 ur ali več :lol: )
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Napisal/-a mropc Pe sep 17, 2010 9:26 pm

no da še jaz povem svoje mnenje.

me ne mot če se gdo pelje 10več čez vas.na živce mi gre ko ljudje izsilijo iz stranske na glavno cesto(ponavad par metrov pred tvojim avtom)in pol cincajo še pou kilometra da usaj tempo ulovijo. ali pa ko stoji kolona vozil na stranski cesti.in valda če je šou un pred mano,grem pa tud jst. in ponavadi sploh ne gledajo če je frej(imel sem tak primer ko sem se peljal 90 skozi naselje.in vidm da se neka stara mama uklučuje v križičke 50m pred mano in gre nasproti meni,in čez nekaj časa se par metrov pred mano ukluči še ena bakica.takrat je mankalo par centinov da je nebi zapel) zakaj ljudje ne gledate ko se uklučujete na glavno cesto?
 
Uporabniški avatar
Ausc
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe apr 09, 2010 1:40 pm

Napisal/-a Ausc Pe sep 17, 2010 9:50 pm

No, ravno to je eden izmed razlogov, da je omejitev cez naselje 50 in ne 90. Ker imas veliko stranskih cest in dovozov in ne vem cesa. Najbrz bi pri 50 (+-5) lazje zmanevriral, oz sploh ne bi imel nobenih tezav, se ti ne zdi?

Podobno je bilo letos, ko sta se ubila dva motorista (busi in skorec). Prigonila 200, voznica jih je sicer izsilila, ampak ali je res kriva samo ona?

Strinjam se da folk kar pada na glavno cesto, ampak vprasanje je potem tudi, zakaj za vraga, ce veste, da se to dogaja, ne vozite malo bolj po pameti tam, kjer se ti lahko zgodi kaj takega?
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe sep 17, 2010 9:59 pm

mropc je napisal/-a:no da še jaz povem svoje mnenje.

me ne mot če se gdo pelje 10več čez vas.na živce mi gre ko ljudje izsilijo iz stranske na glavno cesto(ponavad par metrov pred tvojim avtom)in pol cincajo še pou kilometra da usaj tempo ulovijo. ali pa ko stoji kolona vozil na stranski cesti.in valda če je šou un pred mano,grem pa tud jst. in ponavadi sploh ne gledajo če je frej(imel sem tak primer ko sem se peljal 90 skozi naselje.in vidm da se neka stara mama uklučuje v križičke 50m pred mano in gre nasproti meni,in čez nekaj časa se par metrov pred mano ukluči še ena bakica.takrat je mankalo par centinov da je nebi zapel) zakaj ljudje ne gledate ko se uklučujete na glavno cesto?


:cry :cry
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Napisal/-a ejsim Pe sep 17, 2010 10:08 pm

Courage™ je napisal/-a:
mropc je napisal/-a:no da še jaz povem svoje mnenje.

me ne mot če se gdo pelje 10več čez vas.na živce mi gre ko ljudje izsilijo iz stranske na glavno cesto(ponavad par metrov pred tvojim avtom)in pol cincajo še pou kilometra da usaj tempo ulovijo. ali pa ko stoji kolona vozil na stranski cesti.in valda če je šou un pred mano,grem pa tud jst. in ponavadi sploh ne gledajo če je frej(imel sem tak primer ko sem se peljal 90 skozi naselje.in vidm da se neka stara mama uklučuje v križičke 50m pred mano in gre nasproti meni,in čez nekaj časa se par metrov pred mano ukluči še ena bakica.takrat je mankalo par centinov da je nebi zapel) zakaj ljudje ne gledate ko se uklučujete na glavno cesto?


:cry :cry


Nevem čemu se ti smejiš, ampak jaz sem se od smeha začel valjati po tleh in se zavil v polnilec od mobitela, ko sem prebral zgoraj odebeljeno besedo. Ma vem da je napaka, ampak danes mi je bilo tolk smešno da...hahaaha :)

Uglavnem, se strinjam z napisanim enako se tudi meni dogaja, zadnjič je en hotel v krožnem čez mene peljati pomojem (on se je vključeval), ampak smo že offtopic.

Sicer pa ta fora z odvzemi.. Poznam tudi primer(e), ko se folk, tudi po odvzemu vozi veselo naprej, kot da ni nič bilo. Kakšna je kazen v tem primeru? :)
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Pe sep 17, 2010 11:09 pm

ninjeti je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:
ninjeti je napisal/-a:Mislim da je potrebnih samo (okrog) 7 ur vožnje in ne 20.

LP


To je bilo po starem, po novem pa mores opraviti minimalno 20 ur voznje, ne glede na to ali si zacetnik ali ne. Oproscen si samo delanja prve pomoci.


Malo smešno :shock: (nekateri še vseeno rabijo 20 ur ali več :lol: )

tako pač je 20 ur minimum

ejsim je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:
mropc je napisal/-a:no da še jaz povem svoje mnenje.

me ne mot če se gdo pelje 10več čez vas.na živce mi gre ko ljudje izsilijo iz stranske na glavno cesto(ponavad par metrov pred tvojim avtom)in pol cincajo še pou kilometra da usaj tempo ulovijo. ali pa ko stoji kolona vozil na stranski cesti.in valda če je šou un pred mano,grem pa tud jst. in ponavadi sploh ne gledajo če je frej(imel sem tak primer ko sem se peljal 90 skozi naselje.in vidm da se neka stara mama uklučuje v križičke 50m pred mano in gre nasproti meni,in čez nekaj časa se par metrov pred mano ukluči še ena bakica.takrat je mankalo par centinov da je nebi zapel) zakaj ljudje ne gledate ko se uklučujete na glavno cesto?


:cry :cry


Nevem čemu se ti smejiš, ampak jaz sem se od smeha začel valjati po tleh in se zavil v polnilec od mobitela, ko sem prebral zgoraj odebeljeno besedo. Ma vem da je napaka, ampak danes mi je bilo tolk smešno da...hahaaha :)

Uglavnem, se strinjam z napisanim enako se tudi meni dogaja, zadnjič je en hotel v krožnem čez mene peljati pomojem (on se je vključeval), ampak smo že offtopic.

Sicer pa ta fora z odvzemi.. Poznam tudi primer(e), ko se folk, tudi po odvzemu vozi veselo naprej, kot da ni nič bilo. Kakšna je kazen v tem primeru? :)

zaplemba vozila, ne glede na to čigavo je, zato pred posojo vedno preverjajte če dotični ima izpit + 1000€ kazni
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe sep 17, 2010 11:47 pm

vojkostar je napisal/-a:
ejsim je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:
mropc je napisal/-a:no da še jaz povem svoje mnenje.

me ne mot če se gdo pelje 10več čez vas.na živce mi gre ko ljudje izsilijo iz stranske na glavno cesto(ponavad par metrov pred tvojim avtom)in pol cincajo še pou kilometra da usaj tempo ulovijo. ali pa ko stoji kolona vozil na stranski cesti.in valda če je šou un pred mano,grem pa tud jst. in ponavadi sploh ne gledajo če je frej(imel sem tak primer ko sem se peljal 90 skozi naselje.in vidm da se neka stara mama uklučuje v križičke 50m pred mano in gre nasproti meni,in čez nekaj časa se par metrov pred mano ukluči še ena bakica.takrat je mankalo par centinov da je nebi zapel) zakaj ljudje ne gledate ko se uklučujete na glavno cesto?


:cry :cry


Nevem čemu se ti smejiš, ampak jaz sem se od smeha začel valjati po tleh in se zavil v polnilec od mobitela, ko sem prebral zgoraj odebeljeno besedo. Ma vem da je napaka, ampak danes mi je bilo tolk smešno da...hahaaha :)

Uglavnem, se strinjam z napisanim enako se tudi meni dogaja, zadnjič je en hotel v krožnem čez mene peljati pomojem (on se je vključeval), ampak smo že offtopic.

Sicer pa ta fora z odvzemi.. Poznam tudi primer(e), ko se folk, tudi po odvzemu vozi veselo naprej, kot da ni nič bilo. Kakšna je kazen v tem primeru? :)

zaplemba vozila, ne glede na to čigavo je, zato pred posojo vedno preverjajte če dotični ima izpit + 1000€ kazni


Nevem kako je po novem, iz lastnih izkusenj povem da je kazen 500€ in nikakrsne zaplembe vozila, ce je pa po novem zakonu kaj vec pa vsekakor moje informacije ne drzijo.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Martiny Če sep 23, 2010 7:34 pm

Courage™ je napisal/-a:
ninjeti je napisal/-a:Mislim da je potrebnih samo (okrog) 7 ur vožnje in ne 20.

LP


To je bilo po starem, po novem pa mores opraviti minimalno 20 ur voznje, ne glede na to ali si zacetnik ali ne. Oproscen si samo delanja prve pomoci.



In čisto prav je tako. Bi pa prej mislili z glavo, zdej niso zaradi tega prav nič bogi.
Imam 'kolega', ki so mu pred leti vzeli izpit zaradi vožnje pod vplivom nedovoljenih substanc. Enkrat mi je rekel, da so njegovi takratnji kolegi krivi za to, da je ostal brez izpita. Sem se samo zadržala, da mu nisem kaj rekla nazaj :shock: Kako so lahko kolegi krivi za to, da si ostal brez izpita - ti je mogoče kdo nastavil pištolo na glavo in ti rekel da pojdi vozit zadet?! Ne, sam si se odločil in sam nosiš posledice - sam si kriv, noben drugi :x Kakorkoli, on zdej tako zavlačuje s ponovnim opravljanjem izpita ... ampak več kot bo zavlačeval, v več zakonov bo padel - ta z 20 obveznimi urami je že tak. No, ampak njegov problem - meni se prav nič ne smili 8ne on, ne njemu podobni).
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Če sep 23, 2010 8:33 pm

Courage™ je napisal/-a:
vojkostar je napisal/-a:
ejsim je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:
mropc je napisal/-a:no da še jaz povem svoje mnenje.

me ne mot če se gdo pelje 10več čez vas.na živce mi gre ko ljudje izsilijo iz stranske na glavno cesto(ponavad par metrov pred tvojim avtom)in pol cincajo še pou kilometra da usaj tempo ulovijo. ali pa ko stoji kolona vozil na stranski cesti.in valda če je šou un pred mano,grem pa tud jst. in ponavadi sploh ne gledajo če je frej(imel sem tak primer ko sem se peljal 90 skozi naselje.in vidm da se neka stara mama uklučuje v križičke 50m pred mano in gre nasproti meni,in čez nekaj časa se par metrov pred mano ukluči še ena bakica.takrat je mankalo par centinov da je nebi zapel) zakaj ljudje ne gledate ko se uklučujete na glavno cesto?


:cry :cry


Nevem čemu se ti smejiš, ampak jaz sem se od smeha začel valjati po tleh in se zavil v polnilec od mobitela, ko sem prebral zgoraj odebeljeno besedo. Ma vem da je napaka, ampak danes mi je bilo tolk smešno da...hahaaha :)

Uglavnem, se strinjam z napisanim enako se tudi meni dogaja, zadnjič je en hotel v krožnem čez mene peljati pomojem (on se je vključeval), ampak smo že offtopic.

Sicer pa ta fora z odvzemi.. Poznam tudi primer(e), ko se folk, tudi po odvzemu vozi veselo naprej, kot da ni nič bilo. Kakšna je kazen v tem primeru? :)

zaplemba vozila, ne glede na to čigavo je, zato pred posojo vedno preverjajte če dotični ima izpit + 1000€ kazni


Nevem kako je po novem, iz lastnih izkusenj povem da je kazen 500€ in nikakrsne zaplembe vozila, ce je pa po novem zakonu kaj vec pa vsekakor moje informacije ne drzijo.

ma to blo še pr tedniku ko so enga dobil ko se furov brez izpita z avtom od enih kolegov.........no je pa res da so njega že vsaj 2x ali 3x ustavili
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar Če sep 23, 2010 8:34 pm

Martiny je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:
ninjeti je napisal/-a:Mislim da je potrebnih samo (okrog) 7 ur vožnje in ne 20.

LP


To je bilo po starem, po novem pa mores opraviti minimalno 20 ur voznje, ne glede na to ali si zacetnik ali ne. Oproscen si samo delanja prve pomoci.



In čisto prav je tako. Bi pa prej mislili z glavo, zdej niso zaradi tega prav nič bogi.
Imam 'kolega', ki so mu pred leti vzeli izpit zaradi vožnje pod vplivom nedovoljenih substanc. Enkrat mi je rekel, da so njegovi takratnji kolegi krivi za to, da je ostal brez izpita. Sem se samo zadržala, da mu nisem kaj rekla nazaj :shock: Kako so lahko kolegi krivi za to, da si ostal brez izpita - ti je mogoče kdo nastavil pištolo na glavo in ti rekel da pojdi vozit zadet?! Ne, sam si se odločil in sam nosiš posledice - sam si kriv, noben drugi :x Kakorkoli, on zdej tako zavlačuje s ponovnim opravljanjem izpita ... ampak več kot bo zavlačeval, v več zakonov bo padel - ta z 20 obveznimi urami je že tak. No, ampak njegov problem - meni se prav nič ne smili 8ne on, ne njemu podobni).


ja kaj čmo spet bojo stroški z +20% zavarovanje in pa samo 8 al 9 pik?..za začetnike
tako da previdno poba
 
Uporabniški avatar
Das Zodiac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne jan 25, 2009 5:45 pm

Napisal/-a Das Zodiac Pe sep 24, 2010 11:21 pm

Prezioso jaz vseeno upam, da boš lahko obdržal izpit čeprav si ga mogoče ne zaslužiš.Lp :)
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Pe sep 24, 2010 11:42 pm

Js na to takole gledam: odvzem izpita in denarna kazen je najbolj mila kazen, ki se ti lahko zgodi. Morda tega v tistem trenutku ne ceniš, ampak ko se glava malo ohladi in ko si sam sebi priznaš: kaj bi šele bilo, če bi se karkoli takrat zgodilo! Denar lahko nazaj prislužiš, izpit lahko ponovno opraviš, ampak ta sreča, da ni bilo nobene nesreče zaradi takratne vožnje pod vplivom alkohola, tega ti pa nihče ne more ponovno dati. Zato je to najbolj mila kazen, ki te sploh lahko doleti.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov