Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Ne sep 12, 2010 11:49 am

207. člen
(4) Kazenske točke v cestnem prometu se izbrišejo iz evidence po preteku treh let od pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene, če v tem času storilec ne doseže števila kazenskih točk, zaradi katerega se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenije, oziroma če v roku iz tretjega odstavka 22. člena tega zakona ni bila izdana odločba. Z dnem vpisa sodbe oziroma sklepa o prekršku, s katerim je bilo izrečeno prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenije, se izbrišejo vse do tedaj zbrane kazenske točke. Iz evidence se izbrišejo tudi vse kazenske točke, izrečene s sodbo oziroma sklepom sodišča ali odločbo prekrškovnega organa, ki so bile za prekršek, storjen v času veljavnosti vozniškega dovoljenja, izrečene po prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja. Izbriše se tudi prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, izrečeno s sodbo ali sklepom sodišča, ki je bilo vpisano v evidenco po že vpisanem prenehanju veljavnosti istega vozniškega dovoljenja. O izbrisanih kazenskih točkah, izrečenih po posameznih kategorijah motornih vozil, se obvesti upravna enota, ki je izdala vozniško dovoljenje.

sem se prej zmotil..
Zadnjič spremenil branee, dne Ne sep 12, 2010 11:52 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Ne sep 12, 2010 11:51 am

ja naceloma bi ti jih morali po 3h letih brisat. zbrisejo pa ti vse tocke od unega prekrska izpred 3h let.
se pravi, ce si 1.9.2007 dobil recimo 4 tocke, bi ti jih morali sedaj zbrisat vse 4.
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Napisal/-a JureV Ne sep 12, 2010 11:52 am

@že odgovorjeno
Zadnjič spremenil JureV, dne Ne sep 12, 2010 11:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 11:52 am

ja in kaj mi zdaj to kopiraš? to sem vedel, saj sem opravil že to varno vožnjo in tudi zbrisali so 4 točke.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 11:56 am

_furby_ je napisal/-a:ja naceloma bi ti jih morali po 3h letih brisat. zbrisejo pa ti vse tocke od unega prekrska izpred 3h let.
se pravi, ce si 1.9.2007 dobil recimo 4 tocke, bi ti jih morali sedaj zbrisat vse 4.


točno tako, se pravi sploh ne bom ob izpit, ker nimam 18 točk, ker zakonsko morejo brisat 3 točke, katere sem dobil 1.9.2007. imam evidenco, ker so mi poslali, takrat za usposablanje vožnje in tudi piše kdaj in kje sem naredil prekrške, tako da vem točno datum. tako da 4 točke so brisal od varne 3 mi morajo zdaj ker je šlo 3 leta mimo. 9 jih pa nanovo dobim. ampak še vedno ni vse skupaj na koncu 18 točk.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Ne sep 12, 2010 11:57 am

Naj se sliši še tako grdo in zlajnano. Čist prav ti je. Bodi vesel, da se ni kaj hujšega zgodilo kot pa samo odvzem izpita in denarna kazen.

Boš drugič vedel kako ravnati v takih primerih.

lp

p.s. več pa ne bom pisal, ker so že drugi vse povedali.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 12:04 pm

pa kaj sploh bereš kaj pišem? če nisi niti toliko, da prebereš kaj pišem in kaj lepo vprašam, ne palamudi.

sem povedal, da je možno, da nebom ob izpit, ker imam pravnomočno kazen leta 2007 11.9. in so mi mogli brisat 3 točke v tem času, tako da ne dosežem 18 ampak 16točk.

14 sem imel
- 4 opravil varno vožnjo (6 mesecev nazaj)
- 3 (11.9.2007 pravnomočna kazen) poteklo 3 leta (v tem času nisem dosegel max št točk za odvzem izpita, tako, da bi morali brisati)
+ sedanjih 9 točk

= 16 skupnih točk.
Zadnjič spremenil Prezioso, dne Ne sep 12, 2010 12:15 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Ne sep 12, 2010 12:15 pm

Moje mnenje je, da glede na tvojo zgodovino kazni boš v prihodnjih letih dobil še kakšno kazen in pridobil še to "manjkajočo točko", ki si se ji zdajle za las izognil.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Ne sep 12, 2010 12:17 pm

Prezioso je napisal/-a:pa kaj sploh bereš kaj pišem? če nisi niti toliko, da prebereš kaj pišem in kaj lepo vprašam, ne palamudi.

sem povedal, da je možno, da nebom ob izpit, ker imam pravnomočno kazen leta 2007 1.9. in so mi mogli brisat 3 točke v tem času, tako da ne dosežem 18 ampak 17točk.


Ne razburjaj se no. Vem kaj pišeš in kaj misliš ampak moje mnenje se ne spreminja. Na cesti nimaš kej delat z petimi :pivo v riti. Pa me ne boš prepričal v nasprotno pa če po trepalnicah hodiš. Ti je sedaj kaj bolj jasno ali potrebuješ še bolj kislo različico tega kaj si jast mislim o takih ljudeh. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 12:20 pm

domen_ je napisal/-a:Moje mnenje je, da glede na tvojo zgodovino kazni boš v prihodnjih letih dobil še kakšno kazen in pridobil še to "manjkajočo točko", ki si se ji zdajle za las izognil.


ja zna biti, da se bom izognil odvzemu, ampak za las. ker fora je v tem, da je včeraj točno 3 leta poteklo od tele moje prve kazni. 11.9.2007 pravnomočno.

mene so pa danes ponoči vstavili. se pravi danes je ravno prvi dan po teh 3 letih. tako da zakonsko bi mi mogli včeraj 3 točke brisati. ker je minilo točno 3 leta.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Napisal/-a kamal Ne sep 12, 2010 12:22 pm

Prezioso je napisal/-a:pa kaj sploh bereš kaj pišem? če nisi niti toliko, da prebereš kaj pišem in kaj lepo vprašam, ne palamudi.

sem povedal, da je možno, da nebom ob izpit, ker imam pravnomočno kazen leta 2007 11.9. in so mi mogli brisat 3 točke v tem času, tako da ne dosežem 18 ampak 16točk.

14 sem imel
- 4 opravil varno vožnjo (6 mesecev nazaj)
- 3 (11.9.2007 pravnomočna kazen) poteklo 3 leta (v tem času nisem dosegel max št točk za odvzem izpita, tako, da bi morali brisati)
+ sedanjih 9 točk

= 16 skupnih točk.


Mogoče boš pa še vedno ob izpit.

Ob dopolnitni oz. presežku 13 kazenskih točk si po pošti dobil, da se moraš udeležiti tečaja varne vožnje, katerega si sam tudi plačal. Če se ga ne udeležiš, sledi kazen. Ob uspešno zaključenem tečaju se vozniku enkrat v 2 letih iz evidence brišejo 4 kazenske točke. Torej, če ti jih še niso brisali ne bo nič.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 12:30 pm

se bom pa pritožil, da zakaj čakajo toliko časa na izbris. ker v firmi, kjer sem opravil varno vožnjo in usposabljanje v logatcu, so mi rekli, da sem dober voznik in med pogovorem po opravljenem usposabljanju mi je povedal, da se bodo pike brisale v 1 tednu. sedaj je pa šlo mimo pol leta od tega.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Napisal/-a kamal Ne sep 12, 2010 1:03 pm

Prezioso je napisal/-a:se bom pa pritožil, da zakaj čakajo toliko časa na izbris. ker v firmi, kjer sem opravil varno vožnjo in usposabljanje v logatcu, so mi rekli, da sem dober voznik in med pogovorem po opravljenem usposabljanju mi je povedal, da se bodo pike brisale v 1 tednu. sedaj je pa šlo mimo pol leta od tega.


Žal ti verjetno ne bo to nič pomagalo, ker če pomisliš logično se ti na splošno kazenske pike brišejo po treh letih. Ko presežeš 13 kazenskih pik dobiš v kratkem času obvestilo za udeležbo varne vožnje. To moraš opraviti v 6 mesecih. Potem imajo pa še oni čas, da to pobrišejo v 2 letih, kar spet nanese pribljižno 3 leta, če nimaš sreče. Lahko bi pa takoj, vendar niso.

Je pa tako, da mora tisti pri kateremu si delal ta tečaj-izobraževanje poslati na ministrstvo dokumentacijo ti pa moraš prejeti potrdilo o brisanju pik.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Ne sep 12, 2010 1:26 pm

So mi že dali pihat pa sem spil dva pira, pa nisem nič napihal... sem samo debelo gledal. Je pa res, da sem pred pitjem zaužil obilen obrok.
Zato mi ni jasno kako lahko toliko napihaš po petih pirih. Edino če si ženska imaš 45 kg.
 
Uporabniški avatar
Prezioso
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: So avg 18, 2007 2:00 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a Prezioso Ne sep 12, 2010 1:30 pm

kamal: ja no potem, se lahko zgovarjam na to, zakaj mi niso še brisali pik, kakor piše v zakonu. 3 leta so mimo, in pike bi morale biti zbrisane, kot je določeno.
ne deli frike brez kozjega sira!
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Napisal/-a kamal Ne sep 12, 2010 2:44 pm

Prezioso je napisal/-a:kamal: ja no potem, se lahko zgovarjam na to, zakaj mi niso še brisali pik, kakor piše v zakonu. 3 leta so mimo, in pike bi morale biti zbrisane, kot je določeno.


Mogoče so ti jih pa. Danes smo 12.9.2010. Če si prekršek naredil 1.9.2007 je bila ta odločba pravnomočna po osmih dneh, kar pomeni 9.9.2007. Tri leta je minilo v četrtek 9.9.2010. Kako pa veš, da ti jih niso brisali. Preveri koliko pik imaš pa boš vedel.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
Vido85
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Ne jan 06, 2008 4:32 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a Vido85 Ne sep 12, 2010 6:36 pm

Drugače pa, eni zbirajo mercator pike, drugi pa vozniške :P
Honda=stroj !!! I love to drive her ...
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Napisal/-a 215709 Ne sep 12, 2010 6:53 pm

mislm če tko pomisleš ... če so te danes zaustavili ni nujno da so danes točke pravnomočne recmo da bo to kkšn teden dni apa kej. tko da mislim da ti nebi smel odvzet vozniške ker kot praviš bi ti mogli točke brisat.

tko da zdj pa pamet u glavo pa vrjetno bo treba bolj upoštevat pravila cpp ker 2,3 točke se hitro dobi kolikor naj bi ti jih manjkalo do 17 točk(ker 18 točka je že odzem!)

lp
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ Ne sep 12, 2010 7:58 pm

Nasplošno sem kot voznik zelo toleranten do drugih udeležencev v prometu ... pa naj bodo to divjaki z avti ali motorji ... prehitevanje v škarje ali kar koli druzga ... vse ''preživim'' ... ampak pijanca za volanom pa ne ...
Tak da se mi čist nič ne smiliš ... ampak dost moraliziranja ...

Kaj pa javni prevoz ?? Ti ne pride v poštev začasno ??

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Napisal/-a tiguan Ne sep 12, 2010 10:07 pm

Ne vem, kako ti je uspelo zbrat tolk pik, jest mam izpit že 6.5 leta v tem času niti en kazenske, niti ene kazni, NIČ, niti ustavli me še niso, pa sem že vsako ulico v Lj prevozil, vozim se pretežno lj-ok in daljše relacije (200-300km).
In veš zakaj še nisem dobil kazni, ker me je prvo leto po opr. izpitu izučilo, da se na cesti vozi, kar se da previdno in ne da gledaš samo na svoj avto, ampak kaj se dogaja okol tebe.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost