Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
rokkk85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne mar 16, 2014 11:55 am

A je to normalno

Napisal/-a rokkk85 So apr 26, 2014 11:53 am

Pozdravljeni, vozim Insignio. Danes so me plavci ustavili (zaparkirali) na parkirišču, so me čakali da stopim s trgovine. Dva avta v civilu in kombi-marica. Po 30 minutnem zajebavanju in pregledu opreme, pihanju, pregledu homologacije itd.so na podlagi sumov odredili izredni tehnični pregled in ugotovili da ima avto namesto 325, okrog 370 konjev in mi izdali kazen za tehnično neizpravno vozilo ter odvzeli tablice. Policist mi je še rekel, da na podlagi zbiranja dokazov se naj pripravim, ker mi bodo zasegli še avto, odvzeli izpit in oglobili z maksimum kaznijo ker sem jim v pon.2x, sre. in v čet. pobegnil. Zanima me, kaj lahko naredijo za nazaj, če me niso ujeli in imajo le podatke o avtu, na prastarih kamerah s celovške pa tablic niso dobili. Naštel je 9 kazni ki me čakajo za katere me ne morejo obtožit direktno, videli so le oranžno streho avta. Ker nisem hotel podpisat papirjev so me hoteli odpeljati "domov"-na pridržanje, ker Imam občutek, da me hočejo na "zj*bat" in nalomit. Odjavil sem avto s prometa, vzel preizkusne tablice ter se odpeljal. V Mednem v gužvi mi je policist skočil pred avto in rekel naj zapeljem na avtobusno postajo, v Medvodah so me ustavili hollywoodsko s sireno z lučkami, kar predme je zapeljal in so poskakal ven trije kot ščurki ("rutinska" kontrola prometa in pregled opreme) Prej se je domov pripeljala sestra in pravi, da je policija v ulici in še nižje na avtobusni postaji, prej jih ni bilo nikoli, izgleda da sem jim tolk stopil na živc. Torej je izgled avta dovolj za obtožnico? To je vse kar imajo in da me zajebavajo, hočejo obtožit in vlačit po sodiščih?
 
rokkk85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne mar 16, 2014 11:55 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a rokkk85 So apr 26, 2014 12:14 pm

Aja pa še to, kako so lahko ugotovili koliko km ima avto v resnici, če ga niso dali na valje? To so ugotovili preko kabla na računalnik s prižganim avtom. Kolikor mi je znano more avto na valje kjer se ugotovi navor in konje.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a uros11 So apr 26, 2014 12:20 pm

Malo zmedeno si napisal. Odvzeli so ti tablice, potem si ga odjavil in dal tablice noter? Pa si jim res pobegnil, ker če si jim, si gotov, pa slabe kamere gor ali dol.
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Re: A je to normalno

Napisal/-a vuko87 So apr 26, 2014 12:24 pm

Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: A je to normalno

Napisal/-a čare So apr 26, 2014 12:32 pm

Konjev ti ne morejo kar na oko določit,brez dokazov pa te nimajo česa obtožit.To je to,kaj pa majo oni in kaj maš ti pa veste vi.Zakaj so ti tablice dol pobrali??
 
rokkk85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne mar 16, 2014 11:55 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a rokkk85 So apr 26, 2014 12:37 pm

Tablice bi šle v vsakem primeru a imel sem opcijo, da odjavim iz prometa avto sam ali pa bi mi bile prisilno odšraufane dol. Nisem bežal, oni so se samo prepočasi peljali.

edit: čare zaradi 44-45km izmerjenih brez valjev. Na avto je priklopil vmesnik, kabl, na računalniku je imel bazo vozil in po tistih grafih meril. Drug se je vsedel in držal avto na cca 3000 obratov. Vse skupaj je trajalo morda 3minute, rezultat je bil graf, ki je kazal odstopanje 14% od serijskih. To je bil razlog.
Zadnjič spremenil rokkk85, dne So apr 26, 2014 12:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a evilfury So apr 26, 2014 12:39 pm

Ponavad se ustav, če te policaji lovijo. Sploh če maš vpadljiv avto si ga najebou.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a uros11 So apr 26, 2014 12:48 pm

Zakaj bi ti pa izpit vzeli? Si še voznik začetnik al kako?
 
rokkk85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne mar 16, 2014 11:55 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a rokkk85 So apr 26, 2014 1:01 pm

uros11 je napisal/-a:Zakaj bi ti pa izpit vzeli? Si še voznik začetnik al kako?


Ne nisem, izpit imam že skoraj 10 let. Na podlagi prekrškov ki jih naj bi nardil, vožnja čez rdečo po celovški in na tivolski, čez polno črto, neupoštevanja znakov, hitrosti, vožnja v nasprotno smer, odvzem prednosti, neuporaba smernikov, zvočni in svetlobni signali v strnjenem naselju (sploh ne vem s kje), beg...vse to je baje razvidno s kamer in očividcev.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: A je to normalno

Napisal/-a Bat_zajla So apr 26, 2014 1:16 pm

Se pravi, te vse prekrške si ti naredil, zanima te le, če je izgled avta dovolj za obtožnico? Če imajo tvojo registrsko posneto, bo vrejetno kar dovolj ja. Tisto z merjenjem moči motorja pa je malo manj vrjetna.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a IcEm4n So apr 26, 2014 1:18 pm

A lahko kako sliko te OPC-jke z oranžno streho?

Meni tole deluje prevelika "znanstvena fantastika" ob pričetku prvomajskih počitnic.
Slika
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a srcnik So apr 26, 2014 1:35 pm

Eni imate res več denarja kot pameti... :roll:
 
rokkk85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne mar 16, 2014 11:55 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a rokkk85 So apr 26, 2014 1:38 pm

Ne, nisem naredil teh prekrškov, bi bilo pa fajn za policijo če bi napisal da sem jih, sem prepričan, da kdo bere in bi bil vesel priznanja. Za vse me obtožujejo kot da sem jih. Ni bilo tablice sigurno, dobili so jo šele danes in še to so verjetno izvohali preko krimiča z začetka ulice da en tak avto pa je pri nas. Ker so prazniki nimam za it kam po posvet, njihova obtožnica je avto in neznani voznik, prekrški in pobegi in ker avto odgovarja opisu mislijo da sem to jaz. Dokazov drugih ni drugače bi že mogel dat izjavo, zapisnik itd..
 
pan-am
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So sep 17, 2011 6:22 pm

Re: A je to normalno

Napisal/-a pan-am So apr 26, 2014 2:43 pm

Če si imel na avtu slučajno tablice KP ZN-..., povej, katera PP obravnava zadevo, da jim še jaz kaj povem. :twisted:

Če to nisi ti, me pa zanima, kaj je na Insigniah, da se z njimi vozi toliko potencialnih cestnih morilcev ...

Še odgovor oz. nasvet OP-u: Ne jokaj in požri, kar si skuhal!
 
rokkk85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne mar 16, 2014 11:55 am

Re: A je to normalno

Napisal/-a rokkk85 So apr 26, 2014 4:45 pm

pan-am je napisal/-a:Če si imel na avtu slučajno tablice KP ZN-..., povej, katera PP obravnava zadevo, da jim še jaz kaj povem. :twisted:

Če to nisi ti, me pa zanima, kaj je na Insigniah, da se z njimi vozi toliko potencialnih cestnih morilcev ...

Še odgovor oz. nasvet OP-u: Ne jokaj in požri, kar si skuhal!


A se poznava? maš pvt
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: A je to normalno

Napisal/-a yashica So apr 26, 2014 5:19 pm

Naštel si cel kup cestno prometnih prekrškov, ki ti jih na podlagi opisa vozila očevidcev in registrske številke, ki jo ima policija očita le ta, sedaj pa po forumu sprašuješ, če je to normalno :shock:
Pa to ne morš verjet :roll:

Če je vse res bi si ta tema zaslužila naslov "beda.k na cesti". Po vrsti prekrškov bi si zaslužil takojšnji odvzem vozila in izpita, ker je cestnih prepotentnežev, ki rešujejo svoje fustracije na cesti že tako preveč. Vozniška kultura in strpnost v prometu je v tej državi povsem na psu.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: A je to normalno

Napisal/-a _furby_ So apr 26, 2014 7:18 pm

Odgovor st. 1 ... al si ga kvalitetno naj**** (sam si si kriv)

odgovor st. 2 ... pocitnice in je komu dolgcas
turbo inside
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: A je to normalno

Napisal/-a domen90 So apr 26, 2014 7:24 pm

A se vam zdi, da bi kdo take težave reševal na tem forumu? In se samo zaradi tega registriral? Moderatorji hitro pospravite temo, tisti, ki ste peljali trollu, pa čimprej pozabite, da ste odgovarjali.
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov