Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Radar in prejeta kazen

Napisal/-a krimič Ne apr 08, 2018 7:24 pm

Torej danes sem naletel na radar nameščen v avtomobilu ob cesti (Renault Clio, zadaj kamera). Radar je bil parkiran izven naselja pred odcepom za stransko cesto ob tabli 50 (ob cesti na bankini). Malce naprej me je ustavil policaj, mi povedal koliko sem peljal in napisal kazen. Vem, da sem bil prehiter, točne hitrosti ne vem, ampak je najbrž bila tu nekje kot mi je povedal. Uglavnem kazen je upravičena in ne pišem zato da bi se je izognil oz. jo bom tako jutri že plačal!
Pišem predvsem zato ker na plačilnem nalogu nikjer ne piše koliko sem peljal, le kazen in kazenske točke. Tudi posnetka nisem videl. Zanima me ali bi lahko "zahteval" (seveda tam ko mi je pisal kazen), da mi pokažejo posnetek? Do sedaj sem dvakrat plačal kazen, od tega enkrat sliko dobil po pošti, enkrat pa s provido, kjer so mi posnetek sami pokazali. Torej ali bi bil preveč "predrzen", če bi zahteval posnetek?

Pa naj še enkrat poudarim: kazen bom plačal in je bila upravičena! Zato prosim, če ne bo prepirov oz moraliziranja. Napako sem storil in sem odgovoren zanjo. Le iz firbca me zanima kako je s tem.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a gusti85 Ne apr 08, 2018 7:33 pm

Ne nisi predrzen če zahtevaš sliko. Ampak policaj, ti je na licu mesta vseeno ne bo pokazal :lol: Mislim da moraš neki napisat (nevem a je to pritožba al zahtevek), da ti pokažejo sliko in potem ti jo bodo 100% pokazali. Problem pa je, da ko greš čez ta proces potem zamudiš ta rok za plačilo polovičke. Tako, da če so te upravičeno kaznovali potem priporočam, da plačaš polovičko in to je to. Če se boš repinčil in pisal te pritožbe/zahtevke boš na koncu moral plačati polno ceno.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a krimič Ne apr 08, 2018 7:39 pm

Saj ravno zato pa nisem spraševal o kakšnem dokazu o izmerjeni hitrosti, ker si nisem hotel nakopati težav. Tudi pisati ne nameravam nikamor, ker ne bom imel nič od tega. Ampak iz firbca me zanima, ker tudi ko te iznerijo s pištolo bi ti naj pokazali izmerjeno hitrost (ali se motim?).
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a wragec Ne apr 08, 2018 7:45 pm

Tam ko piše člen si poglej na internetu zakon in boš videl koliko si prekoračil (ne boš izvedel točne hitrosti ampak okvirno). Je zmeraj razpon od 10-20 ali 20-30 km/h itd. Če so kazenske točke je šlo prehitro za 10+ km. Odvisno od točk.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/46-c ... e-hitrosti
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a krimič Ne apr 08, 2018 8:19 pm

Ja saj tisto sem zraven videl ko je izpisal člen iz knjige in se sklada z izmerjeno hitrostjo, ki mi jo je policist povedal. Kot sem že napisal nikjer ni bilo s samim postopkom nič narobe. Le dejanskega dokaza oz. izpisa/slike meritve nisem videl.
Torej kaj bi se zgodilo, da bi se midva tam skregala, jaz ne bi hotel priznati napake in bi pred podpisom želel videti dokaz. Mi ga je dolžen pokazati ali gre tukaj potem le za pritožbe/zahtevke, kot je napisal @gusti85?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a matejxx Ne apr 08, 2018 8:53 pm

Kolokor vem ti on mora pokazati koliko so ti namerili. Prav tako, ti mora na tvojo zahtevo pokazati, da je merilnik overjen in ima vse certifikate.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a wragec Ne apr 08, 2018 8:59 pm

Če bi zahteval dokaz (sliko) bi jo dobil naknadno, ker jo je potrebno natisnit, mislim pa da se na nekaterih radarjih da pogledat tudi na kraju prekrška. Zdaj na kakšen način prideš do slike ne vem, če zahtevaš dokaz lahko tudi plačaš polovičko v predvidenem roku in ko dobiš sliko vidiš na čem si. Če pa se na kazen pritožiš (zahtevek za sodno varstvo) potem pa če ti dokažejo prekršek plačaš polno kazen in še stroške postopka. Če nočeš podpisat pač napiše ni hotel podpisat in razloge.

Ne me točno držat za besedo, lahko je tudi drugače (glede pritožbe sem siguren).
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a Tommaazz Po apr 09, 2018 8:51 am

Meni je tudi samo povedala koliko sem se peljal (ko sem prehiteval tovornjak pred seboj), vedel sem, da je tu nekje kot je rekla in to je to, ker sem vedel, da sem mogoče še kakšen meter čez polno črto prehiteval sem bil raje tiho, da ne bi še kaj bilo zraven :) ... Na listku sem tudi gledal ampak, tako kot si že sam ugotovil, nikjer ne piše hitrosti...samo kazen...je pa res čudno ja...sem plačal polovičko.
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a titanius Pe avg 03, 2018 10:20 pm

Pozdravljeni,

Pisal bom v tej temi,ce pa je napacna bi prosil za premestitev.

Torej: Vracal sem se z dopusta prek Metlike,tam grem mimo vsaj 25x letno. Dolga ravnina skozi Trnovec je omejena na 70 km/h,pri avtobusni postaji na ovinku je velikokrat policijska patrola. Dva policaja sta debatirala z voznikom modrega Modusa,jaz sem peljal mimo 64km/h a zacuda se je za menoj nekaj zabliskalo. Kasneje naprej je ponovno znak 70 ter 100m kasneje 50. Seveda sem upocasnil ter pri lokalnem merilcu hitrosti pokazalo 48 in hvala. Ker vozim 8 let brez kazni sem bil malce v soku, zato se ne morem spomniti ali se je kdo vozil za mano ali mimo mene. Je mozno,da je bil radar v Octavii? Ampak ce je 70 omejitev,peljem 64 potem me ne bi smelo slikat? Kaj storiti? Iti na policijsko postajo ter prosit pregled na podlagi registrske tablice ali cakat na modro koverto?

Hvala in lp.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a Firediver So avg 04, 2018 4:58 am

Malček te daje paranoja...to je pa tudi vse!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
SBojan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne mar 06, 2011 4:19 pm
Kraj: Sevnica

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a SBojan Po dec 17, 2018 5:38 pm

No ker tema že obstaja si bom kar tole sposodil.

Redarji so mi poslali kazen za prehitro vožnjo po pošti ampak brez slike. Policaji so še vedno priložili sliko z meritvijo. Ne vem kaj se pa grejo redarji. Je to sploh pravilno glede na to da merilnik dokumentira prekrške s sliko?

Kazen je sicer malenkostna ampak me bolj kot kazen boli alergija na redarje.

LP
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a DePalmo Po dec 17, 2018 7:43 pm

To predvidevam (!) da je samo trik da boš zahteval še sliko in boš moral plačat celotno kazen in ne polovičke. Lahko pa probaš in boš potem poročal.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a DX5050 Po dec 17, 2018 10:28 pm

Ne dolgo nazaj me je občinski redar "piknu" z avtomatskim stacionarnim radarjem... Slika je blia zraven...
Sem pa vedno misli, da te slika od spredaj, oz da more bit radar tako nastavljen, da te pomeri ko pelješ proti njemu.... Ampak sem se očitno motil...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a čara To dec 18, 2018 7:41 am

SBojan preveri, če je TR res od prekrškovnega organa, da si ni nekdo namislil kako prit do žepnine (danes je možno marsikaj).

Ja, ja tudi od zadaj te dobijo, seveda. So tudi tastarega pred 2-3 leti na lokaciji kjer je že leta stacionarni radar in omejitev 50.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a zk_eu To dec 18, 2018 9:17 am

Pojdi osebno na občinsko redarstvo in ti naj pokažejo sliko. Tam jo moraš dobiti takoj in ne bo zamudil polovičke.
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a TomazK Po avg 05, 2019 6:31 am

zdravo, iščem pa ne najdem člena, kjer bi bilo določeno koliko časa moraš peljati prehitro, da je meritev s pištolo veljavna. ob vključevanju s stranske ceste sem pohodil plin takoj čez klanček pa naletel na radar :evil: . prek omejitve sem mogoče peljal dve sekundi, bil sem drugi v koloni, prvega je spustil mene ustavil. obstaja kak pravilnik na to temo ali ne?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a uros11 Po avg 05, 2019 7:01 am

Provida rabi enih 10 sekund vožnje z enako hitrostjo, da te lahko zmeri. Stacionarni radar tega ne rabi. Imaš zakon glede omejitev hitrosti, niso v pravilniku, v pravilniku pa je toleranca, ki jo morajo upoštevati.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a limas Po avg 05, 2019 9:19 am

Za provido je zakonsko predpisano 200 m snemanja, da je meritev veljavna.
Prekršek mora biti res velikega kalibra, da se policisti v providi sploh odločijo za sledenje. Zakaj? Ker zaznavajo polno manjših prekrškov. Ukvarjajo se s prehitrimi, vijuganjem in prekratko varnostno razdaljo.

https://www.dnevnik.si/1042777449

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV4145
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a TomazK To avg 06, 2019 5:41 am

Ni bila provida, ampak pištola. Zmeril me je na skoraj 300m, kar pomeni, da sva bila v merilnem polju, skoraj zagotovo dva voznika, prekoračitev pa je trajala max 50m, pač dokler ni hitrost padla sama od sebe :evil: Prva pritožba je bila itak neuspešna, vendar nekako dvomim, da je bilo to merjenje povsem regularno...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Radar in prejeta kazen

Napisal/-a danci1973 To avg 06, 2019 9:06 am

Na 300 metrov ima 'merilno polje' premer okrog 1 metra - novejše naprave morda celo manj. Naprava v delčku sekunde opravi nekaj 100 meritev oddaljenosti in če med njimi ni bistvenih odstopanj, je celotna meritev korektna in dokončna.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov