Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a hahehihoh Ne apr 20, 2014 6:56 pm

Ima kdo že Galaxy S5? Zdaj imam iPhone 4 že tri leta in moram povedati, da sem z njim kar zadovoljen. Si pa želim malo osvežitve, zato sem si rezerviral omenjenega Samsunga. Me prav zanima, kako se bo obnesel. Najprej sem si hotel vzeti iPhone 5S, zdaj pa je ta prišel ven in sem kolebal med čakanjem na iPhone 6 (ki ga letos pri nas najbrž ne bo) in nakupom Galaxyja, zdaj pa sem se odločil, da si vzamem slednjega v črni barvi.

Zanima me, v čem je prednost Androida, ker veliko ljudi pravi, da je appleov sistem ios preveč kompliciran za nalaganje datotek ipd, - kar je, moram povedati, za navadnega uporabnika tudi res. Jaz v štirih letih nisem na iPhone uspel naložiti niti ene pesmi, je pa res, da si nikoli nisem vzel ravno dosti časa - s temi stvarmi mi se ne da ukvarjati.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a StajercS Ne apr 20, 2014 7:44 pm

Če znaš USB ključek vtaknit v računalnik, pol boš na S5 z lahkoto naložil muzko gor. Anroid telefoni se namreč lahko uporabljajo tudi kot USB ključek. Npr. meni v avtu normalno bere muzko s telefona preko USB-ja. Pri iOS moraš pa inštalirat iTunes na računalnik,pa preko tega programa muzko sihnorizirat na telefon. Predvajane muzke na mojem radiu (aftermarket) za iPhone pa stane okoli 60€ (zahtevajo nek butast drag kabel) :roll: .
Slika
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a hahehihoh Ne apr 20, 2014 8:43 pm

StajercS je napisal/-a:Če znaš USB ključek vtaknit v računalnik, pol boš na S5 z lahkoto naložil muzko gor. Anroid telefoni se namreč lahko uporabljajo tudi kot USB ključek. Npr. meni v avtu normalno bere muzko s telefona preko USB-ja. Pri iOS moraš pa inštalirat iTunes na računalnik,pa preko tega programa muzko sihnorizirat na telefon. Predvajane muzke na mojem radiu (aftermarket) za iPhone pa stane okoli 60€ (zahtevajo nek butast drag kabel) :roll: .


Saj vem, da gre vse preko programa iTunes in me to niti toliko ne moti, ampak se v tem programu nisem preveč znašel - morda pa je to le moja nerodnost... Komaj čakam, da dobim S5 in bom javil, kaj je dobro in kaj ni. Sicer pa nisem navdušenec nad telefonijo, telefon si bom kupil iz enostavnega razloga, ker bi si rad nekaj privoščil, pa ne vem kaj (no, želja je boljši avto, ampak toliko denarja pa nimam)- :)
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a RedBull™ Po apr 21, 2014 11:37 am

Recimo da bo moje vprašanje spladalo še najbolj kar v to temo, čeprav se ne navezuje na nakup.

Če nesem mobilni aparat, kateri je še v garanciji na pooblaščeni servis, je mogoče tam dobiti oz. zahtevati za čas popravila nadomestni telefon?
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a IcEm4n Po apr 21, 2014 11:41 am

Čist odvisno - mogoče ja, mogoče ne, je pa velika verjetno, da če že boš dobil nadomestni telefon, da bo to neka stara "kišta". Zato je pa vedno fajn imeti kako rezervo doma, če je treba dat telefon na servis.
Slika
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Bat_zajla Po apr 21, 2014 11:53 am

RedBull™ je napisal/-a:Recimo da bo moje vprašanje spladalo še najbolj kar v to temo, čeprav se ne navezuje na nakup.

Če nesem mobilni aparat, kateri je še v garanciji na pooblaščeni servis, je mogoče tam dobiti oz. zahtevati za čas popravila nadomestni telefon?


Jaz sem ga dobil, pa še celo na touch screen je bil. Za razliko od simobila, kjer so telefoni razpadl ko jih je položila na pult.
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Jerry007 Po apr 21, 2014 7:36 pm

hahehihoh: kako je z aplom nevem, pri androidu ali pa pri WP 8 je nalaganje enostavno, pri androidu še malo bolj pregledno. Ničesar ti ne nasprotujem, vsak dela s svojim denarjem kar hoče..., ampak ali ni malo butasto(brez zamere) kupvati S5 če nimaš nekih extra zahtev glede telefona? V tvojem primeru kjer se mi zdi da ti zmogljivosti niso na 1 mestu bi raje pogledal za kakšnim trpežinm telefonom kot je xcover če že gledaš samsunga.
 
siegeengine
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe feb 28, 2014 1:36 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a siegeengine Pe apr 25, 2014 12:27 pm

Bom kar v tej temi vprašal, zelo veliko delam na telefonu, največ pišem dolge maile in me zanima če ima kdo od vas kakšne izkušnje z bluetooth tipkovnicami. Gledal sem tole http://gizzmo.si/bluetooth-tipkovnica-za-android-in-ios-iz-aluminija-artikel-3262 po izgledu mi deluje kvalitetna, naj bi bila iz aluminija. Jo že ima kdo ali kaj podobnega. Poleg mailoa in kakšnih člankov bi kdaj poizkusil igrati še kakšno igro, se to da? Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a gasolinedream Pe apr 25, 2014 11:51 pm

Po mojih izkušnjah so razlike takšne, kot med ostalimi tipkovnicami. Pač, treba je najt nekaj kar paše pod roke.. in tu imamo pač različne okuse. Problem pa je baterija. Bluetooth zelo rad žre baterije, tako v tipkovnici kot v telefonu. USB zadeve delajo - prek kabla?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a hahehihoh To maj 13, 2014 10:48 pm

Danes sem dobil Galaxy S5. Prej imel iPhone 4. Razlika? Večji ekran, malo bolj zanimiv in dosti bolj zakompliciran sistem (iOS sistem je res zelo enostaven in tudi pregleden za uporabo). Ampak ok, na vse se človek navadi. Všeč mi je enostaven prenos muzike z računalnika na mobitel. Ni mi všeč čitalec prstnih odtisov, ki je zelo občutljiv. Ponavadi ne prebere v prvo, temveč šele v drugo ali tretjo. V glavnem kar zadovoljen. Všeč mi je, ker ti Samsung daje nasvete pri uporabi.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a nejc1 So maj 17, 2014 10:11 pm

Vidim da vas je precej strokovnjakov na tem področju tukaj pa imam še jaz eno vprašanje. Imam LG Optimus L5 II. Zadnjič sem nekaj preverjal posodobitve programske opreme in mi napiše posodobitve so na voljo, najprej nekje 80mb in še potem 12mb. Naj bi posodobilo aplikacije in "izboljšalo" delovanje telefona. Ampak ne vidim kakšne pametne izboljšave, razen tega da telefon precej bolj šteka :roll: Ve kdo če je možno te posodobitve kako odstranit?

hvala, lp
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Beri Ne maj 18, 2014 11:34 am

Verjetno na nastavitvah imaš opcijo vrnitev na tovarniške nastavitve, probaj, mogoče ti rata :D
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a IcEm4n Ne maj 18, 2014 12:15 pm

Tako je, dostikrat pomaga že hard reset, ampak si pred tem prenesi podatke nekam na varno. ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a INFINITI Ne maj 18, 2014 3:27 pm

Fantje ima kdo kakšne izkušnje z HTC ONE?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Bat_zajla Ne maj 18, 2014 3:59 pm

INFINITI je napisal/-a:Fantje ima kdo kakšne izkušnje z HTC ONE?


Ja. Katerim M7 ali M8?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a INFINITI Ne maj 18, 2014 5:31 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Fantje ima kdo kakšne izkušnje z HTC ONE?


Ja. Katerim M7 ali M8?


M7 ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Bat_zajla Ne maj 18, 2014 5:37 pm

INFINITI je napisal/-a:
Bat_zajla je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Fantje ima kdo kakšne izkušnje z HTC ONE?


Ja. Katerim M7 ali M8?


M7 ;)


Si ga lastim. Bil bi popoln telefon, če ne bi bil že 2x na servisu. V prvo je crknu zvočnik, v drugo tudi zvočnik in pa ostrenje kamere, sedaj pa kamera tudi malo slabo ostri. Vsakič sem dobil nov telefon in pa nazadnje še podalšano garancijo. Druga slabost je kamera, ki ni ravno nek biser v normalnih pogojih. V temi pa je veliko bolša, kot konkurenca.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a INFINITI Ne maj 18, 2014 6:30 pm

To je pa šit - a gre za pogoste težave ali si ti osamljen primer?
Iščem neko zamenjavo za svoj LG L9, ampak ne želim teh velikih top šit ceglov z ultra velikimi ekrani. Rad bi nekaj čim tanjšega in čim manjšega, pa da ni več kot 4.7 ekran in pa da ima pod havbo dober hardware.
Vzel bi Iphone, ampak mi gre na jetra kompliciranje pri prenosu datotek oz muzike ipd, preveč zaprt sistem imajo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Bat_zajla Ne maj 18, 2014 6:35 pm

INFINITI je napisal/-a:To je pa šit - a gre za pogoste težave ali si ti osamljen primer?


So kar pogoste ja. Drugače pa ni problema, neseš ga na uradni servis in v dveh do treh dneh dobiš novega ;)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a INFINITI Ne maj 18, 2014 6:45 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:To je pa šit - a gre za pogoste težave ali si ti osamljen primer?


So kar pogoste ja. Drugače pa ni problema, neseš ga na uradni servis in v dveh do treh dneh dobiš novega ;)


Mah ne, to odpade, niti imam časa niti volje za obiskovanje servisov, da ne omenjam da bi moral se potem zajebavati z prenašanjem programov, kod, fotk, glasbe, še posebej mobilnega bančništva z novimi avtorizacijami ipd.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov