Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Ne jul 13, 2014 7:18 pm

Bomo vidli....to se bo najbolje videlo pozim. Zdaj se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje uporabil dolge luči.

So pa u petki zdržale 2 leti...do konca v bistvo. Pa so ble H4 žarnice se prav so jih kratke grele skoz.

Druga butasta ideja....Lahk kdo do potankosti prever če paše menjanik od F8M (1.9D motor) na tega (K4J). Na obeh cliotih bo počas treba menjat sklopko....in jaz kot jaz bi menjal menjalnika....dizl ma pri 130 3500 obratov....bencinar 4000....glede na to da pa se sedaj dizl uporabla za puncino drklarijo okol in nardi vsega skupi 10 tisoč letno. Pa še to vse po navadnih cestah.....torej je čist vseen ali se suče pri 80kmh z 2800 ali pa 3000 obratov...

Zakaj tko? Ker dizl je čist navadn, porihtan in nima kaj crknit pri drklariji (nima turbine, nima dpf, egr blindiran). Bencinar pa dela večjo kilometrino, je novejši z manj prevoženih. Če bi zadevo obrnu bi bencinar pil 8+ dizla pa bi gnal do onemoglosti :D Sedaj pa dizl pije 5.5 bencinar pa 6.5 do 8.5.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
labrax
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 02, 2014 8:43 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a labrax Sr avg 27, 2014 1:37 pm

Lisko pozdravljen,
prosim za kakšen nasvet kaj bi lahko bilo narobe - prižiga se mi lučka pod rezervo, tista ki ima zgoraj cik-cak ter spodaj tako tuljavo.

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Če avg 28, 2014 4:33 pm

Brez vseh podatkov težko kaj pomagam......Poleg tega kaj pravi tester? Če je motor enak potem ima že kr nekaj elektronike.....in žal brez testerja pri elektronskih napakah ne gre. Gre pa za napako na elektriki/elektroniki. Ali gori samo ta lučka ali se prižiga še katera? Moč/delovanje avta?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko So okt 11, 2014 8:53 pm

Spy foto....

Slika

Slika
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Ne okt 26, 2014 8:57 pm

No in je dobil...

Slika

Pobarvano...
Slika


In sestavljeno...

Slika
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a Fan Po okt 27, 2014 12:51 am

Kot zmeraj, lepo, pohvalno :)
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Sr okt 29, 2014 1:28 am

No ja vsake oči imajo svojega malarja...

Nastane drug problem. Podvozje je sicer res ornk tišje....ampak ob hard ( res hard) vožnji ob skoraj da rahlem skoku nekaj zatohlo pokne spredaj....
Pri drugem cliotu in enakih pogojih tega zvoka ni...
Je možno da so pol osi? Edina stvar ki je ostala stara...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a xsara Sr okt 29, 2014 6:00 am

Pa gume na vrhu amortizerja so tut nove?...........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Če okt 30, 2014 1:42 am

xsara je napisal/-a:Pa gume na vrhu amortizerja so tut nove?...........

Jap maš na sliki ....z besedo pa:

Nove roke z novimi sileni..
kugle
notranji + zunanji končniki volana
amortizerji + ležaji amortizerjev+ležišča+šalčke
ležaji
diski + ploščice
vzdolžni nosilec motorja
štangice stabilizatorja + gumice

Volanska letev nima zračnostin homokinetični zglobi pa tudi niso kazali zračnosti. Nekak sumim da nekaj "zapleše" po sami šasiji. Ni čutit na volano ali kjerkoli ampak samo nadležem zvok.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a xsara Če okt 30, 2014 5:50 am

aha zdej vidim šalčke, imel podobne probleme z obnovljenimi rokami, kjer so bili sileni zanič oziroma premehki in je ropotalo, da bog pomagi.........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Če okt 30, 2014 11:16 pm

Meyle HD...bi lahk bli defektni? Podajo se dosti dosti manj k pa na drugem cliotu kjer je podvozje navkljub 240 tisolč tiho, ko miška...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe okt 31, 2014 8:48 am

*
@Lisko

Kaj pa če nagaja vpetje stabilizatorja na most... bi znale biti gumice posedene oz dotrajane (napokane).

Vidim da so amortizerji novi... so kaki poboljšani ?

Boste lahko kaki "mini relly" vdarili z vozilom... 140 v ovinke ? . . . . Malo heca :)

Lp.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Pe okt 31, 2014 7:02 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:*
@Lisko

Kaj pa če nagaja vpetje stabilizatorja na most... bi znale biti gumice posedene oz dotrajane (napokane).

Vidim da so amortizerji novi... so kaki poboljšani ?

Boste lahko kaki "mini relly" vdarili z vozilom... 140 v ovinke ? . . . . Malo heca :)

Lp.


štangice stabilizatorja + gumice


Novo je vse :)

Zaenkrat bom pustil oz. opazoval. Pride v kratkem razkopan še zadnji del ( silen bloki zadnje preme, amortizerji) in pa iščejo se fedre od RS-a.
Kaj bi bli pobolšani na 100 konjskem cliotu? :D sej nimam 300 konjev. Serijski čist lepo opravljajo svojo funkcijo :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Arzen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So mar 01, 2008 11:17 pm

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a Arzen To nov 11, 2014 9:17 am

Dobro rihtaš. Imam isto mašino in mi mi super laufa. Vendar meni je ratala prešvoh, bo treba nabavit nekaj močnejšega. Kako si ti lahko prešaltal iz džipa na tale moped? :D
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko To nov 11, 2014 10:29 pm

Arzen je napisal/-a:Dobro rihtaš. Imam isto mašino in mi mi super laufa. Vendar meni je ratala prešvoh, bo treba nabavit nekaj močnejšega. Kako si ti lahko prešaltal iz džipa na tale moped? :D


Ah vsega se enkrat naveličaš :) Pa tud ugotovil sem da za tisti hard off raod sem pa le malo prekratek...za cestno uporabo je pa tale igračka bolša :)
Se pa strinjam....hitro rata premalo :) Mam v mislih ali čip ali pa menjava na 1.6 16V ali pa ga bom steral do konca in potem nabavo kaj močnejšega :)

Aja pa še vseeno.....clio z novimi amortizerji se dosti manj drži ceste kot se je držal jeep....Absurdno ampak resnično....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Arzen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So mar 01, 2008 11:17 pm

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a Arzen Sr nov 12, 2014 10:26 am

lisko je napisal/-a:
Arzen je napisal/-a:Dobro rihtaš. Imam isto mašino in mi mi super laufa. Vendar meni je ratala prešvoh, bo treba nabavit nekaj močnejšega. Kako si ti lahko prešaltal iz džipa na tale moped? :D


Ah vsega se enkrat naveličaš :) Pa tud ugotovil sem da za tisti hard off raod sem pa le malo prekratek...za cestno uporabo je pa tale igračka bolša :)
Se pa strinjam....hitro rata premalo :) Mam v mislih ali čip ali pa menjava na 1.6 16V ali pa ga bom steral do konca in potem nabavo kaj močnejšega :)

Aja pa še vseeno.....clio z novimi amortizerji se dosti manj drži ceste kot se je držal jeep....Absurdno ampak resnično....

Kaj pa če ga znizaš?
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko Če nov 13, 2014 9:38 pm

Že tak je prenizek to je prvo...kot drugo pa mi ni več do nekega nabijanja po naših cestah. Eventuelno bi še dal vzmeti od RSa, če jih kje dobim za ugodno ceno.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a Nikola_Tesla Če nov 13, 2014 10:37 pm

@lisko

"Rja" s priponke se ne more dobro držati ceste... če daš plinske je malo boljše.
Priponke
Menjava vzmeti - Clio 2 - 28.08.2014 - 1.jpg
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a Fan Po nov 17, 2014 1:02 am

Ja, plinski amortizerji so imuni na rjo ali lom 15 letne vzmeti :D :D :D :D :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V

Napisal/-a lisko To nov 18, 2014 4:58 pm

Eni pač ne razumejo....mogoče bodo kdaj :) Za naše super duper ceste z omejitvami lahko daš katere hočeš amortizerje pa laik ne bo občutil razlik edino kaj bo avto trši. Razlike so , če bi ga delal za pisto, kjer loviš vsako desetinko sekunde. Za take razmere pa je važno samo da zdržijo vsakodnevno vožnjo in da lih ne crknejo lih po enem letu ( pri jeepu sta oba prednja monroeja spustla po enem letu..).

Še vedno pa nisem lociral nabijajočega zvoka spredaj. Najbolj občutno je , če kolo res prileti na "stopnico" ( recimo na pumpi ko je prehod asfalt-beton in je rahel zob) ali če prepeljem zob na cestišču ( kanalizacijski jašek) ali rebre na makadamu...

Je možno da so pollosi oz. homokinetični zglobi? dejansko ne nabije....ampak zahrska hr hr hr ...sliši se pa lih tako kot kovina ob kovino...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov