Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m Če jun 25, 2015 7:11 am

V kratkem se bom lotil demontaže/čiščenja sesalnega kolektorja in čiščenja ventilov na zgoraj omenjenem motorju.

Trenutno še nabiram skupaj vse potrebno in me zanima, če kdo ve kje bi lahko kupil mlete orehove lupine, ki so primerna granulacija za peskanje?


Kot primer kako znajo izgledat ventili teh motorjev pri 100k km brez čiščenja. (slika je iz spleta, ker še mojega kolektorja nisem demontiral)

Slika

Slika


Lp in najlepša hvala za vso pomoč!
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a =swen= Če jun 25, 2015 8:56 am

V sloveniji se najde nekaj ljudi, ki uporabljajo mleti oreh:
-tule so napisali, da uporabljajo tudi mlete orehove lupine: http://www.koritnik.si/storitve/peskanj ... je-platisc
-tu pa povsem spodaj piše, da ponujajo vse vrste peskalnih medijev: http://blasttehnik.com/peskalni-mediji.html
-tudi tule bi bilo smiselno povprašat: http://ferroecoblast.com/sl/

Lahko pa z ebaya naročiš, te pride pol kile dobra 2€ in poštnina za paket 25€.
http://www.ebay.com/itm/By-The-Pound-Wa ... 27ed444725
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m Pe jun 26, 2015 2:44 am

=swen= je napisal/-a:V sloveniji se najde nekaj ljudi, ki uporabljajo mleti oreh:
-tule so napisali, da uporabljajo tudi mlete orehove lupine: http://www.koritnik.si/storitve/peskanj ... je-platisc
-tu pa povsem spodaj piše, da ponujajo vse vrste peskalnih medijev: http://blasttehnik.com/peskalni-mediji.html
-tudi tule bi bilo smiselno povprašat: http://ferroecoblast.com/sl/

Lahko pa z ebaya naročiš, te pride pol kile dobra 2€ in poštnina za paket 25€.
http://www.ebay.com/itm/By-The-Pound-Wa ... 27ed444725


Najlepša hvala za info! Točno to sem iskal bom pa še pogledal granulacije pri US dobaviteljih. ~5kg bo dovolj zame koliko sem bral bom pa vzel 10kg (22lb), ker bom še od prijateljevega e92 očistil kolektor in ventile.

Ko bo urejena zadeva še predstavim celoten proces - pride prav vsakomur z direktnim vbrizgom. :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a pocesnkII Ne jul 05, 2015 8:35 am

tega se jaz niti slučajno nebi lotil čistiti z orehovimi lupinami. za take zadeve so bolj namenske zadeve kot recimo peskanje z suhim ledom, da ti ostanki orehov nazaidejo v sam motor po nepotrebnem, ce led zaide ni panike,....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m To jul 07, 2015 5:46 pm

pocesnkII je napisal/-a:tega se jaz niti slučajno nebi lotil čistiti z orehovimi lupinami. za take zadeve so bolj namenske zadeve kot recimo peskanje z suhim ledom, da ti ostanki orehov nazaidejo v sam motor po nepotrebnem, ce led zaide ni panike,....


Ventili posamezne vene so zaprti v času čiščenja, da ne pride žlindra v cilinder, ki ne izgori. V nasprotju z orehovimi lupinami, ki izgorijo (načeloma les gori).
Vsi napredni servisi v tujini, ki čistijo tovrstne motorje na direkten vbrizg Audi, Mini (BMW), Subaru, itd. uporabljajo postopek peskanja z orehovimi lupinami že od samega začetka.

@=swen=

Orehove lupine sem naročil iz DE. V Sloveniastanu sem poslal povpraševanja in noben ni niti odpisal ali odgovoril.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a =swen= To jul 07, 2015 5:49 pm

Zaupaš koliko € si odštel? Niso poceni tele lupinice...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m Če jul 09, 2015 6:01 pm

=swen= je napisal/-a:Zaupaš koliko € si odštel? Niso poceni tele lupinice...


Našel sem prodajalca, ki je ponujal vse stopnje granulacije za:
2.5kg ... 7€
25kg ... 36€

Vzel sem 5kg 0,2 - 0,45mm in 5kg 0,45 - 0,8mm, da vidim katera bo najbolj učinkovito odnašala garež sabo.

ps: Prodajalec je bil celo tako prijazen, da mi je vrnil 15€ poštnine, ker mi je ebay za 2 izdelka računal 2x15€ poštnine od istega prodajalca...
http://www.ebay.de/itm/151195048432?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=450240871642&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a _Dejan_ Če jul 09, 2015 10:01 pm

Kako pa čistiš z temi orehovimi lupinami? Jaz sem svojemu 2.0 pucal na roko z medeninastimi krtačkami...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m Ne jul 12, 2015 6:16 pm

_Dejan_ je napisal/-a:Kako pa čistiš z temi orehovimi lupinami? Jaz sem svojemu 2.0 pucal na roko z medeninastimi krtačkami...


Iz kosa lesa narediš pokrov za sesalni kanal, v ta pokrov zvrtaš dve luknji. Na eno luknjo natakneš sesalec; v drugo pa vtakneš šobo pištole za peskanje. Par krat stisneš, umakneš, pošpricaš s čistilcem za uplinjače in spet ponoviš. Tako očistiš posamezn sesalni kanal v roku par minut.


Če bo tako preprosto tudi v praksi bom poročal. To proceduro sem zbrskal po tujih forumih :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a pocesnkII Po jul 13, 2015 5:34 pm

še vedno sem mišlenja da bi suhi led tole opravil z odliko, saj ni bojazni če kje kaki kos ostane..... :roll:
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
robiform
Novinec
 
Prispevkov: 480
Pridružen: Ne jun 08, 2003 9:22 am
Kraj: Ljubljana

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a robiform So jul 18, 2015 3:47 pm

Kako pa izgleda peskanje s suhim ledom oziroma kako očisti ALU (glavo ali pa tudi ostale dele motorja)

Zgleda dobro -> https://www.youtube.com/watch?v=ZrHchu1tNyc

Sam poceni pa tudi ni :(

Cenik čiščenje s suhim ledom:

do 4 ure: 150 €/uro
do 10 ur: 140 €/uro
nad 10 ur: 120 €/uro

Cene ne vsebujejo DDV-ja.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m Pe avg 07, 2015 3:47 pm

Vprašanje:
Kje na štajerskem koncu imajo dobre valje za merjenje moči?
(pomembno je predvsem dobro zračenje, ker gre za atmosferski motor - kot drugo pa natančen izpis meritve moči na sklopki in kolesih)

Rad bi opravil meritev moči na valjih pred in po čiščenju.


ps: Sem že bil v kontaktu s CSS iz Mestinje ampak imajo ravno dopust naslednji teden in do konca mesca.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a INFINITI Po avg 10, 2015 4:58 pm

A do RSR se nebi zapeljal al pa TunErc-u v NM?

-Drugače pa ali razmišljal da bi po posegu vgradil kak kvaliteten oil catch can, glede na dedovano "hibo" direktnega vbrizga?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m To avg 11, 2015 4:04 pm

INFINITI je napisal/-a:A do RSR se nebi zapeljal al pa TunErc-u v NM?

-Drugače pa ali razmišljal da bi po posegu vgradil kak kvaliteten oil catch can, glede na dedovano "hibo" direktnega vbrizga?


Ne žal LJ in NM sta mi predaleč za eno meritev iz radovednosti. (če bi kaj večjega delal bi šel brez problema - še vedno iščem nekoga, ki mi usposobi Flat Shift in nastavljiv Launch Control - MRC je delal takšne mape in so mi omenli, da imajo kooperanta v Slo. ampak za tem je vsa komunikacija iz njihove strani poniknila...).


Oil Catch Can je bil velikokrat predlagan kot "pomoč" pri težavi, ne kot direktna rešitev ampak tudi to ne pomaga. US lastniki so večkrat testirali zadevo in ni špilalo. Po 10k km so bile lovilne posode za olje prazne, ko so sneli sesalni kolektor pa isto kot prej.

A RS4 with supercharger, water meth and catch can. This car was cleaned pre the addons installed (all have various claims towards stopping carbon build up) but just 10k miles later this was the result...

Link

Ultimately the problem with FSI runs far deeper. IMO until someone finds the real cause and comes up with a solution although expensive the only real option is regular manual cleaning.


Solutions
To remove build-up, only a manual physical cleaning of the intake valves and vanes has shown to be able to completely remove the carbon of which Audi will not warrant unless there are continual misfires occuring. To prevent the issue from reoccurring, oil catch cans are the most frequently raised potential solution in addition to methanol injection. At least one thread has cited both of these systems were in-use and build-up still occurred.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Polestar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če mar 31, 2016 4:51 pm

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a Polestar Če mar 31, 2016 4:59 pm

Živjo,

si si ta projekt postavil samo zase, ali bi ga bil pripravljen še enkrat ponovit za moj avto (opel vectra opc 2.8 v6 turbo) - seveda ne zastonj :D , če si pripravljen, mi napiši mail na igor.bertone@gmail.com, da ti ne smetim preveč teme :) ,

lp Igor
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi RS4 4.2 V8 FSI - Carbon clean (čiščenje ogljika)

Napisal/-a ven0m Pe apr 01, 2016 9:06 am

esem je napisal/-a:Imaš ZS


Odpisal, hvala!


Polestar je napisal/-a:Živjo,

si si ta projekt postavil samo zase, ali bi ga bil pripravljen še enkrat ponovit za moj avto (opel vectra opc 2.8 v6 turbo) - seveda ne zastonj :D , če si pripravljen, mi napiši mail na igor.bertone@gmail.com, da ti ne smetim preveč teme :) ,

lp Igor


Čisto tak; sem zelo nemiren, če moram šraufat na tujih avtih. Moj motor in skoraj vsak vijak poznam, preden bi se pri tebi znašel bi me stalo nekaj živcev in časa (ki ga imam še najmanj).

Priporočam ti CSS v Mestinji pri Rogaški Slatini se isto ukvarja s čiščenjem ogljika. Nazadnje je čistil lastnega Opel GT-ja (Roadster) - je tudi veliko bolj domač z Opli. Ceno ima 45€/bat, kar je iz mojega vidika zelo poceni, saj za poseg kot sem ga delal jaz računajo podjetja v tujini ~800€ (100€/bat).

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.906951316063421.1073742286.413899585368599&type=3
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov