Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a alhambra71 Ne avg 30, 2015 4:16 pm

pozdravljeni

sam bi namreč želel opraviti veliki servis (menjava zobatega jermena, zategovalca, vodne črpalke in jermena klime) na Seatu Alhambri. Imam osnovno orodje in nekaj mehaničnega znanja iz časa srednje šole. Znanja je ravno toliko da vem kje mojstri ponavadi delajo napake....
Če bi imel slike oznak na jermenicah in neko dodatno specialno orodje bi verjetno zadevo izpeljal sam.
torej če mi je kdo pripravljen pripeti kako slikico oznak in opisati katero orodje rabim da fiksiram gredi bom zelo vesel.
Tudi potek dela če je mogoče kje prikazan na netu bo zelo dobrodošel, ponavadi se na yutube veliko najde.
hvala za pomoč in nasvete.
motor je 1.9 tdi AUY.
lp
:?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a čare Ne avg 30, 2015 8:13 pm

Rabiš tole in imaš vse.Košta nekih 10€.Poglej na LINCOS-ovi strani,išči MG 50365

http://lincos.cc/p/s/MG50365.jpg
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a Fan Po avg 31, 2015 10:55 am

Kakšen program, kot je Autodata, Elsa................. bi vam bil v veliko pomoč.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a alhambra71 Po avg 31, 2015 7:10 pm

hvala za odgovore, orodje našel za fiksiranje gredi našel me pa zanima če rabim še kakšne posebne torkse ali kaj podobnega.
Autodata sem naložil moram pa naložiti še Etko da vidim kako zgledajo podrti deli.
hvala in lp
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a pocesnkII Sr sep 02, 2015 11:01 am

ali je res teško dati tistih nevem 100€ nekomu ki to dela vsak dan in bo narejeno tako kot mora biti, ali je bolje potem čez nevem en tedn odpreti temo '' kje dobiti nov motor za seat alhambro''...

p.s. kaj boš naredil če se ti bo kakšen vijak odlomil, recimo za špnar jermena, ali pa se ti bo posnel vijak na glavni mikro jermenici, kako boš zamenju jermenico na alternatorju (če že praviš da veš toliko, ''kje mojstri ponavadi delajo napake'',....?
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a Firediver Sr sep 02, 2015 11:16 am

Pusti mu veselje, pri hobiju se pa res ne gleda na prihranke ampak se gre za "gušt".

Mimogrede, če pojde kaj narobe, bo itak sam reševal na svoje stroške. Te nima kaj skrbeti..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a Firediver Pe sep 11, 2015 6:49 am

Torej, je operacija uspela ali je bilo treba naknadno menjati pol motorja, ker je zabilo ventile? :?:
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a abbe Pe sep 11, 2015 8:48 am

pocesnkII je napisal/-a:ali je res teško dati tistih nevem 100€ nekomu ki to dela vsak dan in bo narejeno tako kot mora biti, ali je bolje potem čez nevem en tedn odpreti temo '' kje dobiti nov motor za seat alhambro''...

p.s. kaj boš naredil če se ti bo kakšen vijak odlomil, recimo za špnar jermena, ali pa se ti bo posnel vijak na glavni mikro jermenici, kako boš zamenju jermenico na alternatorju (če že praviš da veš toliko, ''kje mojstri ponavadi delajo napake'',....?


taki so mi najboljši,
nima osnovnega pojma o motorjih (ker pač rab avtodato za fazo) amapk pametn je pa k 100 kurceu,pa zna pluvat čez vse mahnike,ker on pa ve kje oni delajo napake...
in bo doma na alhambi zamenjal zobatega..a neve kako sploh kj zgleda.
zih je ksn raćunalničar...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a Firediver Pe sep 11, 2015 10:55 am

abbe je napisal/-a:zih je ksn raćunalničar...


Ali pa družboslovec, po možnosti v javni upravi, ki ima dovolj časa prebirat raznorazne kritike na račun mehanikov..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a ven0m Pe sep 11, 2015 7:47 pm

abbe je napisal/-a:zih je ksn raćunalničar...


Ne pljuvat nas računalničarje. Nimamo vsi dveh levih rok, jaz vsaj, ko vprašam ne pljuvam :lol:
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a abbe Pe sep 11, 2015 8:12 pm

ven0m je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:zih je ksn raćunalničar...


Ne pljuvat nas računalničarje. Nimamo vsi dveh levih rok, jaz vsaj, ko vprašam ne pljuvam :lol:


no pa sj zato gre,če nečesa ne veš ne moreš v istem stavku pljuvat čez vse druge in to na tak način da si kao full pametn in kao veš kje delajo mehaniki napake
jst šraubam več k 10 let pa še zmer ne vem ke delajo mehaniki napake.??
misl a mogoče to da ne uporabljajo moment kjuča pri šponerju,en k jezamenjal 30 zobatcev točn ve kok je 25nm..in lahko z roko zategne + - 2nm in ne rab momenta.
najbolši so uni k pridejo načitani iz foruma in priročnikou po ti pa pod prste gledajo pa govorijo kok je treba kj zategn pa kako gre to po vrstnem redu.
in bi skoraj stavu da je avtor teme tut nekje v tem rangu glede na post ki ga je napisal.
p.s. če sem te pa po napačnem označil se ti pa opravičujem.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a ven0m Pe sep 11, 2015 9:45 pm

abbe je napisal/-a:
ven0m je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:zih je ksn raćunalničar...


Ne pljuvat nas računalničarje. Nimamo vsi dveh levih rok, jaz vsaj, ko vprašam ne pljuvam :lol:


no pa sj zato gre,če nečesa ne veš ne moreš v istem stavku pljuvat čez vse druge in to na tak način da si kao full pametn in kao veš kje delajo mehaniki napake
jst šraubam več k 10 let pa še zmer ne vem ke delajo mehaniki napake.??
misl a mogoče to da ne uporabljajo moment kjuča pri šponerju,en k jezamenjal 30 zobatcev točn ve kok je 25nm..in lahko z roko zategne + - 2nm in ne rab momenta.
najbolši so uni k pridejo načitani iz foruma in priročnikou po ti pa pod prste gledajo pa govorijo kok je treba kj zategn pa kako gre to po vrstnem redu.
in bi skoraj stavu da je avtor teme tut nekje v tem rangu glede na post ki ga je napisal.
p.s. če sem te pa po napačnem označil se ti pa opravičujem.


Meni se nerabiš nič orpavičevat. Jaz se samo hecam. :)

Je pa isto meni smešna ta ironija, da izpsotaviš površnost mehnikov v istem stavku kjer sprašuješ za pomoč. :lol:
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: veliki servis na Seat Alhambra

Napisal/-a Fan So sep 12, 2015 11:11 am

ven0m je napisal/-a:Je pa isto meni smešna ta ironija, da izpsotaviš površnost mehnikov v istem stavku kjer sprašuješ za pomoč. :lol:


Ob tem pa avtor teme pričakuje, da dobi, točna navodila od površnih mehanikov .......................................... :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov