Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
marecare30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne nov 29, 2015 6:43 pm

renault megane -luči v kabini

Napisal/-a marecare30 Ne nov 29, 2015 6:48 pm

Zdravo!
Pred kratkim sem kupil Megana letnik 2003 in imam sledeč problem.
V vozilu sem zamenjal navadne lučke z led žarnicami (zaradi izgleda). Par dni nazaj avto ni hotel vžgati, saj se je izpraznil akumulator.
Ugotovil sem da ko avto zaklenem lučke na stropu in v vrati(spodaj) še kar svetijo tudi ko je vozilo zaklenjeno vendar čisto malo(pogled od blizu) in mislim da je tudi to vzrok za akumulator. Zanima me če je že kdo imel tak problem oz. če se komu svita kaj bi lahko to bilo
Najlepša hvala za odgovore.
lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: renault megane -luči v kabini

Napisal/-a 5cenic Ne nov 29, 2015 11:07 pm

Verjetno nisi nakupil led z upori ampak navadne led. To, da malo svetijo se reče da brlijo to pa zato ker so zelo majhen porabnik energije in iz tukaj pride tudi odgovor na tvoje vprašanje - ne niso krive ledice, pač je bil akumulator slab.

Glede ledic si daj pa upore zalotej gor ali kar je še lažje na ebayu kup "cambus led" (nazadnje sem dal okol 3 evre za 10 komadov T10) in ne bodo več brlele.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: renault megane -luči v kabini

Napisal/-a pskoda Po nov 30, 2015 1:14 pm

Ampak če dodaš upor ali cambus bo poraba večja ali se motim?
Lp
 
marecare30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne nov 29, 2015 6:43 pm

Re: renault megane -luči v kabini

Napisal/-a marecare30 Po nov 30, 2015 4:11 pm

hvala za odgovore.
sepravi da ce nabavim canbus ledice tega nebo bilo vec?
in tudi akumulator se ne bo spraznil tako hitro oz se nebi smel. porabijo pa manj elektrike kot navadne zarnice kajneda?
ce bi se lotil lotanja uporov kaksnega zbrati in kako zalotati? (morda kaksna slikca)
najlepsa hvala
lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: renault megane -luči v kabini

Napisal/-a 5cenic Po nov 30, 2015 9:56 pm

@pskoda: seveda bo poraba večja z uporom, saj je logično iz elektrotehnike. Še vedno pa v primeru, da nakupi cambus manjša od porabe navadnih žarnic, v primeru pa da doda upor je pa seveda odvisno kakšnega doda.

@marecare30: v primeru, da vgradiš cambus ledice ti naj nebi več brlele saj je zaradi upora, ki je že vgrajen na vznožje ledice le ta tako velik porabnik, da jo statična el. nemore več "prižgati". Kot sem rekel, akumulator ti ni crknil zaradi tega brlenja ledic saj so veliko premajhen porabnik, da bi ga izpraznile. Akumulator je bil verjetno slab že prej in je po naključju njegova izpraznitev bila istočasna kot menjava žarnic z ledicami. Sam uporov raje ne lotaj gor, ker so cambus ledice pač že tako poceni, da se ne splača.
In ja v nadalje raje kupuj te cambus ledice, saj poleg tega da ne brlijo ti tudi ne javljajo napak kot npr. v primeru, da ti računalnik zazna, če kakšna žarnica crkne, saj so ledice tako majhen porabnik, da računalnik ponavadi zazna da je crknjena žarnica čeprav ni.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: renault megane -luči v kabini

Napisal/-a Black_Racer® Sr dec 02, 2015 10:27 am

Mrzle noči so že teko da malo premeri akomulator, preglej celice da nimaš kje suhe,...
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: renault megane -luči v kabini

Napisal/-a lisko Sr dec 02, 2015 6:36 pm

Si ziher da brlijo skoz? na clio 2003 letnik brlijo še par minut po zaklepu vozila...nato pa ugasnejo čisto. Brlijo pa skoz med vožnjo to pa ja. In ja poraba pri takem brlenju je tko mala, da od tega ni crknu aku.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov