Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich Če jul 24, 2014 7:40 pm

patriot35 je napisal/-a:Ok, hvala.
S katerim glazem pa imaš dobre izkušnje?



Načeloma mi glaze-i sploh niso všeč, ampak Autobrite direct cherry glaze je soliden
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gregor81 Če jul 24, 2014 7:56 pm

pavlich je napisal/-a:
patriot35 je napisal/-a:Ok, hvala.
S katerim glazem pa imaš dobre izkušnje?



Načeloma mi glaze-i sploh niso všeč, ampak Autobrite direct cherry glaze je soliden


Kako pa, da ne maraš glaze-a? Kaj ni AB cherry glaze abraziven? Sam imam najraje Poorboys Black Hole.
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich Če jul 24, 2014 9:09 pm

Gregor81 je napisal/-a:
pavlich je napisal/-a:
patriot35 je napisal/-a:Ok, hvala.
S katerim glazem pa imaš dobre izkušnje?



Načeloma mi glaze-i sploh niso všeč, ampak Autobrite direct cherry glaze je soliden


Kako pa, da ne maraš glaze-a? Kaj ni AB cherry glaze abraziven? Sam imam najraje Poorboys Black Hole.


Naj bi bil bolj AIO produkt kot glaze ja.
Nevem, zdi se mi brezveze na en avto mazat glaze pa potem čez zaščito, sploh pa na spoliran avto, sam js na to malo drugače gledam kot verjetno nek povprečen uporabnik. Spoliran avto se itak sveti, tako da glaze ne dela razlike, če se pa kaj maže na nespoliran avto, pa itak dva sloja dobrega voska recimo-naredita svoj efekt.
 
patriot35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 24, 2014 9:20 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a patriot35 Pe jul 25, 2014 3:03 pm

Super, potem samo wax, brez glaze. Kot wax bo Collinite #476 primeren ali raje kak drugi wax? So kakšne posebnosti pri delu s tem voskom?
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gregor81 Pe jul 25, 2014 3:25 pm

pavlich je napisal/-a:
Gregor81 je napisal/-a:
pavlich je napisal/-a:
patriot35 je napisal/-a:Ok, hvala.
S katerim glazem pa imaš dobre izkušnje?



Načeloma mi glaze-i sploh niso všeč, ampak Autobrite direct cherry glaze je soliden


Kako pa, da ne maraš glaze-a? Kaj ni AB cherry glaze abraziven? Sam imam najraje Poorboys Black Hole.


Naj bi bil bolj AIO produkt kot glaze ja.
Nevem, zdi se mi brezveze na en avto mazat glaze pa potem čez zaščito, sploh pa na spoliran avto, sam js na to malo drugače gledam kot verjetno nek povprečen uporabnik. Spoliran avto se itak sveti, tako da glaze ne dela razlike, če se pa kaj maže na nespoliran avto, pa itak dva sloja dobrega voska recimo-naredita svoj efekt.


Pa ti ni tudi spoliran lak lepši z glazom (večja globina in reflektivnost)? Nanašaš vosek ročno ali s polirko? Meni zgolj vosek ne da kakšnih dramatičnih rezultatov, res pa je, da sem samo nedeljski detailer za svoj voz...
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
patriot35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 24, 2014 9:20 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a patriot35 Pe jul 25, 2014 3:56 pm

Huh, madona. Kaj ma kdo doma knjigo avtokozmetika za telebane :D :lol: Bolj se poglabljam v to področje, bolj vas občudujem. Pri vašem delu ni sam polirka in polir pasta,
kle moraš biti tudi malo znanstvenika. Zdej vidim, da ni to samo operi avto, posuši, clay in potem vosek. Edina stvar, ki jo ne moreš zaj+ebati pri pranju avta je ta da si
lastnik avta. Grem jaz na google pa da si prvo razjasnim pojme. Bom raje kakšno vprašanje postavil čez 2 tedna, ko bom deloma preštudiral to znanstveno področje :idea:
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich Ne jul 27, 2014 10:21 am

Pa ti ni tudi spoliran lak lepši z glazom (večja globina in reflektivnost)? Nanašaš vosek ročno ali s polirko? Meni zgolj vosek ne da kakšnih dramatičnih rezultatov, res pa je, da sem samo nedeljski detailer za svoj voz...


90% globine in reflektivnosti itak pridobis s poliranjem, ce je narejeno kot mora biti glaze neda nekega efekta, sama packarija meni osebno.Ce ze potem bi ga dal na avto ki ni bil spoliran, za maksimalen efekt. Vosek nanasam rocno, uporabljam pa R222, Fk1000p, autofinesse temptation, so vsi vosko v loncku oz. konzervi in so za rocno uporabo. In pa seveda opticoat in pa Cquartz.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne jul 27, 2014 3:11 pm

Ker sem v zadnjih dneh dobil kar nekaj PM-jem na temo Glaze bom kar tukaj v temi odgovoril na vsa vprašanja

Kaj sploh je glaze?

Glaze je kremasti premaz s katerim osvežimo barvo in odpravimo manjše nepravilnosti. Na tržišču je zelo veliko različnih glazov in skoraj vsak proizvajalec je v svojo ponudbo že dodal glaze. Nekateri imajo dodan še vosek za še večji sijaj in globino, namensko narejeni za uporabo pred nanosom nano premaza ali sealanta ali celo dodana abrazivna sredstva, kar pomeni, da lahko v kombinaciji z DA(eksentrično mašino) glaze uporabimo kot "polirno sredstvo" za odpravo manjših nepravilnosti in včasih tudi odstranitev kakšne praske.

Kdaj uporabimo glaze?

Vedno ko želimo osvežitev barve, dodati malenkost sijaja ali pa preden gremo na kakšno avtomobilsko srečanje in želimo tisti "spoliran" videz avtomobila. Še en pomemben podatek kdaj uporabimo glaze je, ko možnost poliranja ni mogoča zaradi debeline barve ali kakšnega drugega vzroka takrat bo glaze prišel še kako do izraza pri osvežitvi barve.

Kaj lahko pričakujemo od Glaz-a?

Osvežitev barve in ogromno sijaja in globine

Zakaj je Glaze tako priljubljen?

Ker uporaba zelo enostavna in za to ne potrebujemo predhodnih izkušenj ker zelo hitro osvežimo barvo, ji dodamo sijaj in globino, odstranimo kakšno nepravilnost in to zelo hitro saj za ročno aplikacijo za srednjo velikost vozila (Golf, Astra, Megan...) potrebujemo cca. 60min in na koncu še tista najbolj pomembna "zadeva" barva bo po aplikaciji dobila nazaj sijaj in globino.

Katere Glaze poznamo?

Autofinesse Ultra glaze , Autobrite Cherry glaze, Autobrite Extreme glaze, Britemax Black max, Chemical Guys, EZ cream glaze, Mirror wet finish in Glossworkz glaze, Poorboy's Black hole in White diamond, Wolf's chemical Carnauba glaze in nano glaze, Optimum GPS + ogromno drugih...

Kateri Glaze uporabiti in kdaj?

Nakateri Glazi so namensko namenjeni za npr. črne barvne površine kot je Poorboy's Black hole ali White diamond za bolj svetle barve palete

Wolf's nano glaze uporabimo, ko želimo po aplikaciji nanesti nano premaz/zaščito

Optimum GPS in Autobrite Cherry glaze imata mikro abrazivne delce kar pomeni, da bomo pri uporabi z eksentrično polirno mašino dosegli še zelo dobro korekcijo barve

Autobrite Extreme glaze ima ogromno polnil v svoji sestavi in posledično bomo prekrili marsikatero prasko

Britemax Black max deluje odlično tako pri ročni aplikaciji kot pri uporabi z eksentrično mašino

Chemical Guys Glossworkz in EZ glaze za optično zakritje prask in dodaten globok sijaj

Kaakšen je postopek in kako uporabimo glaze?

Sila preprosto!

- izberemo si željeni glaze, aplikator in mikrokrpo

- avtomobil dobro operemo(lahko uporabimo tekočino za odstranjevanje zračne rje) in ga posušimo

- na aplikator nanesemo glaze in ga z krožnimi gibi nanesemo na vse barvne površine, nanos naj bo sila tanek, ostanke lahko obrišemo takoj po vsakem nanosu ali preprosto obdelamo vse površine in šele po celotnem nanosu obrišemo glaze iz površine

- za max prekrivnost in končni rezultat priporočamo dva nanosa

- ker pa želimo še več sijaja, še več globine, še daljšo obstojnost enostavno nanesite še nanos voska ali sealanta in rezultat bo več kot perfekten!

Še nekaj slikc kaj lahko pričakujemo:

Pred aplikacijo:

Slika


Po aplikaciji:

Slika

Slika

Slika

Slika


Če pa ima kdo kakšna vprašanja pa napišite pod temo in odgovorim :D
EAT-SLEEP-DETAIL
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ghandaed So avg 02, 2014 7:30 pm

Izbiram kateri vosek kupit, iščem nekaj, kar bo držalo vsaj nekaj mesecev in dalo laku dobro zaščito. Do sedaj sem nekaj let uporabljal Menzerno powerlock s katero sem bil kar zadovoljen. A naj spet vzamem isto, ali se je v tem času pojavilo kaj boljšega?
Po prioritetah imam najprej obstojnost, na drugem zaščito in na tretjem enostavnost nanašanja.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Renault VG Ne avg 03, 2014 5:25 pm

Ima kdo kakšno mnenje o Menzerni Power Protect Ultra ?
Kupujemo nov avto in bi želel nekaj z čimboljšo zaščito proti praskam za dober denar. Tole izgleda vredu. Nanašal pa bi na roke ker nimam mašine. Morda še kakšen predlog, če ima kakšna stvar boljši price/performance ?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Ne avg 03, 2014 6:02 pm

Menzerna PP Ultra je zelo dober produkt, ki poleg zaščite da še visok sijaj. Lahko ga nanašaš ročno samo, ker gre za izdelek, ki vsebuje abrazivna sredstva je najboljša kombinacija s polirko. Ubiješ dve muhi na mah in v enem koraku odstraniš mikro praske in obenem zaščitiš lak. PP ultra je po abrazivnosti blizu sf4500 kar v praksi pomeni fina polirna pasta s funkcijo zaščite. Izdelek je top in od Menzerne drugega čovek tudi ne pričakuje ;)

Na operi avto pride 500ml plastenka slabih 16€.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich Ne avg 03, 2014 6:22 pm

ghandaed je napisal/-a:Izbiram kateri vosek kupit, iščem nekaj, kar bo držalo vsaj nekaj mesecev in dalo laku dobro zaščito. Do sedaj sem nekaj let uporabljal Menzerno powerlock s katero sem bil kar zadovoljen. A naj spet vzamem isto, ali se je v tem času pojavilo kaj boljšega?
Po prioritetah imam najprej obstojnost, na drugem zaščito in na tretjem enostavnost nanašanja.



jst se vedno pravim fk1000p, sicer te malo drazje pride ampak piksna bo za dolgo. Zelo obstojen in enostaven za nanasanje, super efekt, uporaben tut za colne in nasploh vse povrsine

Sicer pa moj absolutni favorit glede enostavnosti nanasanja,efekta in uporabnosti je carpro Reload, obstojnost se na testu(naj bi drzalo 3-4mesece).
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Renault VG Ne avg 03, 2014 9:13 pm

yashica je napisal/-a:Menzerna PP Ultra je zelo dober produkt, ki poleg zaščite da še visok sijaj. Lahko ga nanašaš ročno samo, ker gre za izdelek, ki vsebuje abrazivna sredstva je najboljša kombinacija s polirko. Ubiješ dve muhi na mah in v enem koraku odstraniš mikro praske in obenem zaščitiš lak. PP ultra je po abrazivnosti blizu sf4500 kar v praksi pomeni fina polirna pasta s funkcijo zaščite. Izdelek je top in od Menzerne drugega čovek tudi ne pričakuje ;)

Na operi avto pride 500ml plastenka slabih 16€.

Ok, hvala. Politke na žalost nimam, neke cenene se pa najbrž ne splača kupovati. S čim pa naj to nanašam? Kakšne link če lahko.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ghandaed Ne avg 03, 2014 9:25 pm

pavlich je napisal/-a:
ghandaed je napisal/-a:Izbiram kateri vosek kupit, iščem nekaj, kar bo držalo vsaj nekaj mesecev in dalo laku dobro zaščito. Do sedaj sem nekaj let uporabljal Menzerno powerlock s katero sem bil kar zadovoljen. A naj spet vzamem isto, ali se je v tem času pojavilo kaj boljšega?
Po prioritetah imam najprej obstojnost, na drugem zaščito in na tretjem enostavnost nanašanja.



jst se vedno pravim fk1000p, sicer te malo drazje pride ampak piksna bo za dolgo. Zelo obstojen in enostaven za nanasanje, super efekt, uporaben tut za colne in nasploh vse povrsine

Sicer pa moj absolutni favorit glede enostavnosti nanasanja,efekta in uporabnosti je carpro Reload, obstojnost se na testu(naj bi drzalo 3-4mesece).


Aha vidiš, na fk1000p sem pa čisto pozabil. Ti ga nanašaš ročno ali s polirko? Cena mi v bistvu niti ni važna, flaško powerlocka sem imel nekaj let, pa sem z njim 3 avte drgnil, važna mi je res obstojnost. Powerlock pravi, da bi naj držal okoli 5 mesecev.

V trgovini slovenske "tovarne avtomobilskega svetljaja" (da ne delam reklame :mrgreen: ) sem gledal še Auto Finesse tough coat sealant, britemax extreme elements?, in wolf chemicals bodyguard.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne avg 03, 2014 9:33 pm

Izbiram kateri vosek kupit, iščem nekaj, kar bo držalo vsaj nekaj mesecev in dalo laku dobro zaščito. Do sedaj sem nekaj let uporabljal Menzerno powerlock s katero sem bil kar zadovoljen. A naj spet vzamem isto, ali se je v tem času pojavilo kaj boljšega?
Po prioritetah imam najprej obstojnost, na drugem zaščito in na tretjem enostavnost nanašanja.


Moj izbor:

Finish Kare FK1000
Collinite 845
AutoFinesse Power seal
Britemax Extreme elements
Bilt Hamber Autobalm
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne avg 03, 2014 9:37 pm

Renault VG je napisal/-a:Ima kdo kakšno mnenje o Menzerni Power Protect Ultra ?
Kupujemo nov avto in bi želel nekaj z čimboljšo zaščito proti praskam za dober denar. Tole izgleda vredu. Nanašal pa bi na roke ker nimam mašine. Morda še kakšen predlog, če ima kakšna stvar boljši price/performance ?


Menzerna Power Protect Ultra je super produkt, ki ga lahko uporabimo kot končna polirna pasta, pred pripravo za nanos zaščite ali kot končni produkt. Obstojnost max.3 mesece v "slo razmerah"

Najboljši price/performance imata Finish Kare FK1000/Collinite 845
EAT-SLEEP-DETAIL
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ghandaed Ne avg 03, 2014 9:53 pm

csf je napisal/-a:
Izbiram kateri vosek kupit, iščem nekaj, kar bo držalo vsaj nekaj mesecev in dalo laku dobro zaščito. Do sedaj sem nekaj let uporabljal Menzerno powerlock s katero sem bil kar zadovoljen. A naj spet vzamem isto, ali se je v tem času pojavilo kaj boljšega?
Po prioritetah imam najprej obstojnost, na drugem zaščito in na tretjem enostavnost nanašanja.


Moj izbor:

Finish Kare FK1000
Collinite 845
AutoFinesse Power seal
Britemax Extreme elements
Bilt Hamber Autobalm


CSF hvala za odgovor, čeprav dilema sedaj ni nič lažja :mrgreen: Kako se pa navedeni produkti obnesejo v primerjavi s Powerlockom?
Če ta podatek kakorkoli vpliva na izbor - uporabljal se bo na novejšem belem Fiatu s precej občutljivo barvo in novejšem belem BMW.

Ima ta visoka temperaturna obstojnost pri fk1000p in britemaxu kakšen vpliv pri uporabi v zimskih mesecih?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Renault VG Po avg 04, 2014 5:06 pm

csf je napisal/-a:
Renault VG je napisal/-a:Ima kdo kakšno mnenje o Menzerni Power Protect Ultra ?
Kupujemo nov avto in bi želel nekaj z čimboljšo zaščito proti praskam za dober denar. Tole izgleda vredu. Nanašal pa bi na roke ker nimam mašine. Morda še kakšen predlog, če ima kakšna stvar boljši price/performance ?


Menzerna Power Protect Ultra je super produkt, ki ga lahko uporabimo kot končna polirna pasta, pred pripravo za nanos zaščite ali kot končni produkt. Obstojnost max.3 mesece v "slo razmerah"

Najboljši price/performance imata Finish Kare FK1000/Collinite 845

Hmm, samo 3 mesece ? Kaj pa kakšna stvar, ki bi zdržala dlje?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To avg 05, 2014 1:20 pm

ghandaed je napisal/-a:
csf je napisal/-a:
Izbiram kateri vosek kupit, iščem nekaj, kar bo držalo vsaj nekaj mesecev in dalo laku dobro zaščito. Do sedaj sem nekaj let uporabljal Menzerno powerlock s katero sem bil kar zadovoljen. A naj spet vzamem isto, ali se je v tem času pojavilo kaj boljšega?
Po prioritetah imam najprej obstojnost, na drugem zaščito in na tretjem enostavnost nanašanja.


Moj izbor:

Finish Kare FK1000
Collinite 845
AutoFinesse Power seal
Britemax Extreme elements
Bilt Hamber Autobalm


CSF hvala za odgovor, čeprav dilema sedaj ni nič lažja :mrgreen: Kako se pa navedeni produkti obnesejo v primerjavi s Powerlockom?
Če ta podatek kakorkoli vpliva na izbor - uporabljal se bo na novejšem belem Fiatu s precej občutljivo barvo in novejšem belem BMW.

Ima ta visoka temperaturna obstojnost pri fk1000p in britemaxu kakšen vpliv pri uporabi v zimskih mesecih?


CSF hvala za odgovor, čeprav dilema sedaj ni nič lažja Kako se pa navedeni produkti obnesejo v primerjavi s Powerlockom?
Če ta podatek kakorkoli vpliva na izbor - uporabljal se bo na novejšem belem Fiatu s precej občutljivo barvo in novejšem belem BMW.


Če je avto bele barve je odločitev še toliko lažja= FK1000 na beli barvi deluje vrhunsko

Obstojnost napram Power Locku bi morali biti daljša je pa obstojnost samega premaza vedno odvisna od več faktorjev kot so dobra priprava za nanos(čsita površina), kasnejše vzdrževanje/pranje vozila in seveda letnega časa(zima+sol na cestah zelo hitro uničijo premaz/odtekanje vode)

Da je odporen na visoke temperature je velik+ saj ga lahko uporabimo tudi v navtiki kjer so temperature zelo visoke.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To avg 05, 2014 1:22 pm

Renault VG je napisal/-a:
csf je napisal/-a:
Renault VG je napisal/-a:Ima kdo kakšno mnenje o Menzerni Power Protect Ultra ?
Kupujemo nov avto in bi želel nekaj z čimboljšo zaščito proti praskam za dober denar. Tole izgleda vredu. Nanašal pa bi na roke ker nimam mašine. Morda še kakšen predlog, če ima kakšna stvar boljši price/performance ?


Menzerna Power Protect Ultra je super produkt, ki ga lahko uporabimo kot končna polirna pasta, pred pripravo za nanos zaščite ali kot končni produkt. Obstojnost max.3 mesece v "slo razmerah"

Najboljši price/performance imata Finish Kare FK1000/Collinite 845

Hmm, samo 3 mesece ? Kaj pa kakšna stvar, ki bi zdržala dlje?


Finish Kare FK1000/Collinite 845 imasta daljšo obstojnost, ki pa je odvisna od več faktorjev kot so dobra priprava za nanos(čsita površina), kasnejše vzdrževanje/pranje vozila in seveda letnega časa(kombinacija zima+sol na cestah zelo hitro uničijo premaz/odtekanje vode)
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 23 gostov