Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a srcnik So okt 11, 2014 3:35 pm

yashica je napisal/-a:Avto temeljito opereš in nanašaš HydrO2 na še mokro površino, panel za panelom, začenši od strehe navzdol. Za nanos uporabiš razpršilko in po nanosu takoj temeljito spreš z vodo, najbolje z visokotlačnim čistilcem. Po navodilih proizvajalca od nanosa do spiranja ne sme minit več kot minuta. Ko obdelaš cel avto ga še enkrat splakneš in pobrišeš ostanek vode z mehko mikro krpo.

Površina nanašanja mora bit ohlajena in ne smeš ga nanašati na soncu!


http://www.youtube.com/watch?v=5PRewO_3nso

Navodilo proizvajalca: http://www.carpro-us.com/exterior-surfa ... ate-500ml/

Tudi sam sem kupil dve steklenički HydrO2 in pride na vrsto, ko bo več časa za pripravo vozila ;)

To so splošna navodila, kaj več bo vedel povedat pavlich :)


Ka ta model avto kar v garaži pere? :)
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a RedBull™ So okt 11, 2014 3:54 pm

yashica je napisal/-a:Avto temeljito opereš in nanašaš HydrO2 na še mokro površino, panel za panelom, začenši od strehe navzdol. Za nanos uporabiš razpršilko in po nanosu takoj temeljito spreš z vodo, najbolje z visokotlačnim čistilcem. Po navodilih proizvajalca od nanosa do spiranja ne sme minit več kot minuta. Ko obdelaš cel avto ga še enkrat splakneš in pobrišeš ostanek vode z mehko mikro krpo.

Površina nanašanja mora bit ohlajena in ne smeš ga nanašati na soncu!


http://www.youtube.com/watch?v=5PRewO_3nso

Navodilo proizvajalca: http://www.carpro-us.com/exterior-surfa ... ate-500ml/

Tudi sam sem kupil dve steklenički HydrO2 in pride na vrsto, ko bo več časa za pripravo vozila ;)

To so splošna navodila, kaj več bo vedel povedat pavlich :)


no to sem tudi sam prebral na plastenki, ampak nevem, rezultat ni ravno takšen, kot sem pričakoval... in sem mislil, da bi bilo vse bolj učinkovito, če bi nanesel na suh ter opran avto, ter potem spral.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI So okt 11, 2014 4:44 pm

Danes sem že drugič pral avto v dveh tednih odkar imam gor Sonax BSD in moram reči, da sem zelo zadovoljen. Vodo nese dol kod da bi jo pihal, avto ostaja precej bolj čist skozi tedensko uporabo, mrčesa je 95% manj po avtu, če pa že se ga za šalo spuca dol. Skratka top mi je. Kar me je totalno razočaralo je pa Sonax Wheel cleaner PLUS, ne očisti nič od nič platišča, niti "železa" od zavornega prahu. Vse kar naredi je, da malo razmoči, pa da se ti potem po vseh kotih od krakov na feltnah ta umazanija nabere in sprime. Kdo je na testih dal temu produktu prvo mesto bi ga prisilil, da ga sedaj popije na ex!
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich So okt 11, 2014 9:10 pm

RedBull™ je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Avto temeljito opereš in nanašaš HydrO2 na še mokro površino, panel za panelom, začenši od strehe navzdol. Za nanos uporabiš razpršilko in po nanosu takoj temeljito spreš z vodo, najbolje z visokotlačnim čistilcem. Po navodilih proizvajalca od nanosa do spiranja ne sme minit več kot minuta. Ko obdelaš cel avto ga še enkrat splakneš in pobrišeš ostanek vode z mehko mikro krpo.

Površina nanašanja mora bit ohlajena in ne smeš ga nanašati na soncu!


http://www.youtube.com/watch?v=5PRewO_3nso

Navodilo proizvajalca: http://www.carpro-us.com/exterior-surfa ... ate-500ml/



MBtouran je napisal/-a:V kratkem bom nabavil sredstvo za ciscenje platisc ter odstranjevalec mrcesa. Sedaj imam za mrces TarX od katerega sem pricakoval vec oz drugace povedano nisem najbolj zadovoljen. Za alu platisca pa uporabljam IronX kateri nalogo opravlja vredu.
Vase izkusnje katere zadeve so top za ta dva namena?


Ni kaj dodat :) Verjetno nebi škodovala clay rokavica, ker lahko vse to med pranjem narediš.

Tar x ni namenjem dejanskemu mrčesu, bolj katranu, smoli, ostanki lepiple, vinjete, in kakšen zažrt mrčes če dlje časa posvetiš obdelavi, ne tolk za ta normalna pranja.
Meguiars APC je bomba, sicer pa je kar nekaj all purpose cleanerjev ki so tudi bolj ekonomični za mešanje ki zadovoljivo opravijo nalogo. Mislim da pri taki izbiri nimaš kaj falit :)
Zadnjič spremenil pavlich, dne So okt 11, 2014 9:40 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga So okt 11, 2014 9:11 pm

INFINITI je napisal/-a:Danes sem že drugič pral avto v dveh tednih odkar imam gor Sonax BSD in moram reči, da sem zelo zadovoljen. Vodo nese dol kod da bi jo pihal, avto ostaja precej bolj čist skozi tedensko uporabo, mrčesa je 95% manj po avtu, če pa že se ga za šalo spuca dol. Skratka top mi je. Kar me je totalno razočaralo je pa Sonax Wheel cleaner PLUS, ne očisti nič od nič platišča, niti "železa" od zavornega prahu. Vse kar naredi je, da malo razmoči, pa da se ti potem po vseh kotih od krakov na feltnah ta umazanija nabere in sprime. Kdo je na testih dal temu produktu prvo mesto bi ga prisilil, da ga sedaj popije na ex!


Kul. Jaz pa BSD uporabljam vse manj. Najbolj mu zamerim, ker mi je 'ubil' FK1000p na notranjosti platišč :)

Glede wheel cleanerja mi je pa čudno, glede na "30% stronger than the original SONAX Wheel Cleaner Full Effect!". Full Efect pa naj bi bil tudi dober.

RedBull™ je napisal/-a:no to sem tudi sam prebral na plastenki, ampak nevem, rezultat ni ravno takšen, kot sem pričakoval... in sem mislil, da bi bilo vse bolj učinkovito, če bi nanesel na suh ter opran avto, ter potem spral.

Počakaj na odgovor Pavlich-a. Mogoče je težava v predpripravi oz. podlagi. Verjetno je odličen produkt, a mene nekako ne vleče. Mogoče, ker je preveč na izi. :D

MBtouran je napisal/-a:V kratkem bom nabavil sredstvo za ciscenje platisc ter odstranjevalec mrcesa. Sedaj imam za mrces TarX od katerega sem pricakoval vec oz drugace povedano nisem najbolj zadovoljen. Za alu platisca pa uporabljam IronX kateri nalogo opravlja vredu.
Vase izkusnje katere zadeve so top za ta dva namena?


TarX ni namensko čistilo za mrčes. Namenjen je predvsem odstranjevanju katrana. Zato ti predlagam, da ga šparaš za to. Za mrčes pa dobra zaščita, dober apc oz. šampon in po možnosti gobica z mrežico. Meni najbolj priljubljena varianta je snow foam. Nisem jih veliko sprobal, a sample od csf-ja obeta veliko.
http://www.spoliraj.si/blog/?p=436
Tudi pavlich je na Nissanu 370z lepo prikazal, kako se zadevi streže.

Za platišča pa podobno. Zaščita (recimo FK) in apc za vzdrževanje. IronX pa šparaj za konec sezone. ;)
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich So okt 11, 2014 9:41 pm

RedBull™ je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Avto temeljito opereš in nanašaš HydrO2 na še mokro površino, panel za panelom, začenši od strehe navzdol. Za nanos uporabiš razpršilko in po nanosu takoj temeljito spreš z vodo, najbolje z visokotlačnim čistilcem. Po navodilih proizvajalca od nanosa do spiranja ne sme minit več kot minuta. Ko obdelaš cel avto ga še enkrat splakneš in pobrišeš ostanek vode z mehko mikro krpo.

Površina nanašanja mora bit ohlajena in ne smeš ga nanašati na soncu!


http://www.youtube.com/watch?v=5PRewO_3nso

Navodilo proizvajalca: http://www.carpro-us.com/exterior-surfa ... ate-500ml/

Tudi sam sem kupil dve steklenički HydrO2 in pride na vrsto, ko bo več časa za pripravo vozila ;)

To so splošna navodila, kaj več bo vedel povedat pavlich :)


no to sem tudi sam prebral na plastenki, ampak nevem, rezultat ni ravno takšen, kot sem pričakoval... in sem mislil, da bi bilo vse bolj učinkovito, če bi nanesel na suh ter opran avto, ter potem spral.


Kako ni bilo učinkovito? ker hydro2 pa res povsod takoj pokaže full efekt, tako odtekanje vode kot izgled
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt Ne okt 12, 2014 9:39 pm

INFINITI je napisal/-a:Danes sem že drugič pral avto v dveh tednih odkar imam gor Sonax BSD in moram reči, da sem zelo zadovoljen. Vodo nese dol kod da bi jo pihal, avto ostaja precej bolj čist skozi tedensko uporabo, mrčesa je 95% manj po avtu, če pa že se ga za šalo spuca dol. Skratka top mi je. Kar me je totalno razočaralo je pa Sonax Wheel cleaner PLUS, ne očisti nič od nič platišča, niti "železa" od zavornega prahu. Vse kar naredi je, da malo razmoči, pa da se ti potem po vseh kotih od krakov na feltnah ta umazanija nabere in sprime. Kdo je na testih dal temu produktu prvo mesto bi ga prisilil, da ga sedaj popije na ex!


Huh, sem imel pa ze kar malo slabo vest, ker si BSD (tudi) na podlagi mojega priporocila nabavil in bil potem ne prevec zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To okt 14, 2014 5:45 pm

Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Ne okt 19, 2014 12:33 pm

Včeraj prvič uporabil Angelwax QED in se popolnoma strinjam s tistimi, ki pravijo, da je odličen :D
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Carlito149
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: To dec 07, 2010 9:50 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Carlito149 Ne okt 19, 2014 8:23 pm

Rabin nasvet. Prejsnji lastnik je avto poliral, brez da je zascitil gumjaste in plasticne dele. Sedaj imam polir pasto po gumah okoli sip. S cim je to najbolje ocistit in potem namazati?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt Ne okt 19, 2014 8:57 pm

yashica je napisal/-a:Včeraj prvič uporabil Angelwax QED in se popolnoma strinjam s tistimi, ki pravijo, da je odličen :D

Kaksna beseda vec-zakaj je odlicen?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne okt 19, 2014 10:18 pm

yashica je napisal/-a:Včeraj prvič uporabil Angelwax QED in se popolnoma strinjam s tistimi, ki pravijo, da je odličen :D


Dober QD je tisti, ki po pranju še vedno pokaže svojo moč ;)

p.s. gre za produkt, ki je bil na testu eno mesto pred qed-om

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne okt 19, 2014 10:22 pm

Carlito149 je napisal/-a:Rabin nasvet. Prejsnji lastnik je avto poliral, brez da je zascitil gumjaste in plasticne dele. Sedaj imam polir pasto po gumah okoli sip. S cim je to najbolje ocistit in potem namazati?


Izopropanol/voda razmerje 50/50 ali Britemax Grime out+krtačka in bo zadeva odpravljena(preveri predhodno na skritem delu glede reakcije, po aplikaciji je priporočljivo premazati očiščene dele s primernim produktom)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred Po okt 20, 2014 7:34 am

Pozdrav !

Ali ima že kdo izkušnje z izdelkom za zaščito Permanon Platinum? Zanima me predvsem obstojnost in sam potek nanašanja oz. težavnost le tega?

Kot vidm se pri nas dobi tudi komplet s čistilom:
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI Po okt 20, 2014 12:36 pm

thunderbolt je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Danes sem že drugič pral avto v dveh tednih odkar imam gor Sonax BSD in moram reči, da sem zelo zadovoljen. Vodo nese dol kod da bi jo pihal, avto ostaja precej bolj čist skozi tedensko uporabo, mrčesa je 95% manj po avtu, če pa že se ga za šalo spuca dol. Skratka top mi je. Kar me je totalno razočaralo je pa Sonax Wheel cleaner PLUS, ne očisti nič od nič platišča, niti "železa" od zavornega prahu. Vse kar naredi je, da malo razmoči, pa da se ti potem po vseh kotih od krakov na feltnah ta umazanija nabere in sprime. Kdo je na testih dal temu produktu prvo mesto bi ga prisilil, da ga sedaj popije na ex!


Huh, sem imel pa ze kar malo slabo vest, ker si BSD (tudi) na podlagi mojega priporocila nabavil in bil potem ne prevec zadovoljen.


Ne BSD se super obnese, za wheel pa res ne štekam - ker prav šel sem gledat na youtube actual filme za ta produkt in vsem se obarva samo meni ne, pa pri enem drugem čistilu se mi je, tako da ni fora v paknah opz zavornem prahu... Ne vem al je roba kakorkoli defektna al kako? :huh:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Po okt 20, 2014 1:33 pm

Čistilo reagira na železov, bakren prah in takrat spremeni barvo. Pri ploščicah, ki imajo visok odstotek železa in bakra se v trenutku začne spreminjati barva, pri ostalih manj ali sploh ne, če v umazaniji ni zavornega-železovega prahu.

Sam uporabljam pH neutralni Chemical Guys Diablo Wheel Cleaner + krtačo Daytona Speed Master, ki je za čiščenje 12-krakih platišč odlična :)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Ne okt 26, 2014 10:56 am

Ker je bil avto zaradi poplav dodobra zasvinjan po podvozju, sem se v soboto teemeljito lotil pranja in voskanja podvozja s Karcher chassis cleaner-jem. Zaradi lepega vremena sem se odločil še za prvi nanos zaščite CarPro HydrO2 :D Po temeljitem pranju, uporabi iron X-a in še enkratnem pranju s čistilno rokavico Clay Mitt, je sledil nanos Hydro2... takojšen in viden rezultat :DDD Za obstojnost bomo še videli :|
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pskoda Ne okt 26, 2014 12:20 pm

Jaz sem tudi naročil Hydro2 in bo drugi teden ko bo lepo vreme z snow foam, pranje in test Hydro2, da vidimo kaj je to za en hudič
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Ne okt 26, 2014 12:47 pm

pskoda je napisal/-a:Jaz sem tudi naročil Hydro2 in bo drugi teden ko bo lepo vreme z snow foam, pranje in test Hydro2, da vidimo kaj je to za en hudič


Še eden iz družine :D

Slika


Ne nanašaj ga neposredno na soncu ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a emozul Ne okt 26, 2014 12:57 pm

Mene pa samo zanima, če kupim Auto Finesse Avalanche snow foam, ali res tako dobro odstrani umazanijo (mrčes, katran, ....), da se splača kupit?

Hvala vam za odgovore.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov