Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če avg 20, 2015 7:20 pm

Jaz nisem še probal Gyeon bathe +, -efekt čiščenja in beading adeluje fenomenalno, ampak na strani vidim da piše da ne vsebuje glosa. CG Glossworkz je pa res najbolj glossy zadeva od šamponov kar sem jih imel.


Bathe+ doda sigurno največ "sijaja" med vsemi šamponi, navadni Bath pa je res brez vseh dodatkov :pivo
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI Če avg 20, 2015 10:21 pm

A tako, se pravi bathe+ pa ima hud gloss efekt - odlično. Napačno sem sklepal glede na bathe ;)
-Đuro zelo zanimivo - bom si prebral vse skupaj ;)

Drugače pa sem danes kupil in sprobal Chemical Guys DIABLO gel čistilo za platišča. Hotel sem nekaj srednje močnega, brez kislin in definitivno brez deironizerja v formuli, ker mi je od autofinesse čistilo čisto zarjavelo površino zavornih klešč, tako da bom ob menjavi ploščic moral klešča dobro spucat in pofarbat.

No skratka redčil sem DIABLOTA 1:3 z vodo (drugič bom še bolj ker je premočen koncentrat) in se ta gel res dobro obnese - prvič ne odteka temveč se lepo "prime" površine za razliko od šamponov in sprejev in drugič feltne zgledajo kot iz tovarne nove. Pri temu sem uporabil čopič da sem jih fizično podrgnil. No čiste so kot solza in črne-črne like brand new.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fenix_ So avg 22, 2015 3:46 pm

Na parkirišču so mi podrsali vrata ( klasični flek za spolirat )
Kako polirno pasto da kupim , grobo, srednjo ali fino za spulirat vrata?
Poliral bom na roke
 
sypahh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 14, 2015 3:23 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sypahh So avg 22, 2015 10:35 pm

Fenix_ je napisal/-a:Na parkirišču so mi podrsali vrata ( klasični flek za spolirat )
Kako polirno pasto da kupim , grobo, srednjo ali fino za spulirat vrata?
Poliral bom na roke


Ce je praska malo globlja potem definitivno groba, pa sele potem fina za visok sijaj.. Vse je odvisno od praske. Slikaj, pa ti bomo lazje pomagali
 
daviddci
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr sep 01, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana-Postojna

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a daviddci Ne avg 23, 2015 5:58 am

Bi na področju poliranja imel tudi sam eno vprašanje. Ima Autofinesse Tripple kakšno alternativo ali pa produkt, ki je podoben po učinku. Morda obstaja še kakšna politura, ki bi bila primerna za ročno korekcijo laka?
 
sypahh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 14, 2015 3:23 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sypahh Ne avg 23, 2015 2:30 pm

daviddci je napisal/-a:Bi na področju poliranja imel tudi sam eno vprašanje. Ima Autofinesse Tripple kakšno alternativo ali pa produkt, ki je podoben po učinku. Morda obstaja še kakšna politura, ki bi bila primerna za ročno korekcijo laka?


Imas se kar nekaj produktov, ki so podobni AF Tripple-u..

Da ti jih nekaj nastejem: Menzerna PP Ultra, Zaino All In One, Menzerna 3 in 1 Step Polish pa tudi CG VSS Scratch&Swirl Remover..

Za moje pojme (kolikor sem jaz osebno uspel stestirati) je najboljsa Zaino All in One(je pa nekoliko drazja). Tudi AF Tripple je super, skratka vse nastete so nekako podobne, razen zadnja od CG ubistvu ne daje zascite, tako da je potem priporocljivo dat cez se nek vosek ali sealant.

So pa vse paste, ki sem ti jih nastel dobavljive pri nas. Ce ne najdes, mi pisi privat, da ne delam reklame.

Lp
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne avg 23, 2015 5:32 pm

Fenix_ je napisal/-a:Na parkirišču so mi podrsali vrata ( klasični flek za spolirat )
Kako polirno pasto da kupim , grobo, srednjo ali fino za spulirat vrata?
Poliral bom na roke


V kolikor gre samo za sledi barve na površini ali manjšo prasko za ročno korekcijo vedno uporabimo AIO izdelek. Klasična groba, srednja, fina polirna pasta bodo sicer delovale ampak je AIO pasta lažja za obdelavo in bolj primerna v takšnem primeru.

Primer v praksi:

Tipičen "žig" parkirišča iz trgovskega centra :huh:

Slika

Kaj uporabimo? Preprosto aplikator(bela groba in črna fina stran) in namensko "polirno pasto"

Slika

Vedno najprej poskusimo z mehko stranjo aplikatorja(včasih ni potrebe po grobi strani aplikatorja)

Slika

Obdelamo površino(horizontalni in vertikalni gibi)

Slika

Slika

Na koncu ostanke paste obrišemo z mikrokrpo

Slika

Končni rezultat 8)

Slika


Pasto vedno izberite glede na stanje barve oz. poškodbe. V kolikor bi bila praska in sled barve na površini globja je najbolje uporabiti AIO polirno pasto.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne avg 23, 2015 5:36 pm

daviddci je napisal/-a:Bi na področju poliranja imel tudi sam eno vprašanje. Ima Autofinesse Tripple kakšno alternativo ali pa produkt, ki je podoben po učinku. Morda obstaja še kakšna politura, ki bi bila primerna za ročno korekcijo laka?


Odvisno kaj pričakovati od AIO produkta, več filerjev in že dodano zaščito kot je to AutoFinesse tripple ali AutoBrite Euphoria, Optimum Poli seal, samo filerje BiltHamber Cleancer polish ali kot Britemax AIO, ki ima veliko moč korekcije in skoraj nič filerjev.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
daviddci
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr sep 01, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana-Postojna

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a daviddci Ne avg 23, 2015 8:36 pm

Glede na svetovano bi bil najbolj primeren Britemax. Cilj bi bil čim manj filerjev, ki s časom popustijo in so poškodbe zopet vidne... mislim, da bi bil kar dobra izbira...
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fenix_ Po avg 24, 2015 7:04 am

@csf
hval ti, za tole razlago :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Po avg 24, 2015 7:08 pm

Zaloga je pošla, tk da blo treba nekej robe naročat :mrgreen:

Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica So avg 29, 2015 10:03 am

Vprašanje prevsem za @csf...
Kateri odstranjevalec zračne rje trenutno velja za najboljšega ali vsaj v vrhu ponudbe?
Danes mi je pošla zaloga Iron x-a in moram naročit novega pa bi preizkusil še konkurenco. Ogledanega imam "gelastega" ValetPRO Dragons Breath (vidim ga tudi na sliki uporabnika pinny), vendar z njim nima nobenih izkušenj. Ocene so odlične, je tudi v praksi res tako?

Še nekaj drugega me zanima. Avto sem pral po točno mesecu dni (prej enostavno ni bilo časa ali pa so bile napovedane padavine) in presenečen ugotovil, da je na prtljažnih vratih, vrhnjem delu bokov in pokrovu motorja polno rumenih pik, velikosti nekaj mm in več, ki nikakor ne gredo stran. Prav noben "preparat" nesnage ni odstranil, ravno tako ne clay rokavica. Zadeva je šla stran šele z uporabo DA polirke + grobi clay disk, prej nikakor :evil:
Sumim, da je zadeva prišla na lak z zadnjim deževjem, ker prej tega ni bilo videti pa tudi zapeči se ni moglo kar tako, ker je avto vedno v senci ali garaži.
Je še kdo opazil na vozilu podobne fleke?? Zanimivo, da po strehi, ki je oblečena v folijo, ni niti enega samega fleka.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich So avg 29, 2015 9:55 pm

Prosim če slikaš ker imam sam tudi dosti takih situacij pri strankah, pa bi ti morda znal pomagat.

Sicer pa Iron-x all the way. Letos ga je šlo že ene 30l po tamalem.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Ne avg 30, 2015 7:20 am

@pavlich: Žal slik nimam oops Sem bil toliko osredotočen na odstranjevanje, da mi ni padlo na pamet, da bi zadevo poslikal.
Iron-x je tudi pri meni že lep čas prva in edina izbira, morda že predolgo :) Zanima me, če je na trgu še kakšen produkt, ki bi bil po učinkovitosti nad njim??

Imaš izkušnje z Dragons Breath?
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne avg 30, 2015 9:32 am

Mislim da bi znal kakšen Bilt hamber Korrosol konkurirat tle. Kar se tiče price - performance mislim da zmaga. Učinkovit je glih tako kot Iron x. Pa dodano dišavo ima da ne smrdi tako fejst...baje diši po češnjah :lol:

Beri
Primerjava Korrosol - iron x - sonax
http://www.cro-detailing.com/index.php/ ... 561.0.html

za Valet pro (nardi kar mora ampak smrdi - kar v bistvu pomen da je močen ker ima velik aktivnih snovi)
http://www.cro-detailing.com/index.php/ ... 800.0.html

+ mega primerjava iz DW (glej post 14)
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... sol&page=2

LP
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pavlich Ne avg 30, 2015 10:22 am

z valet pro ne, autofinesse iron out in pa bilt hamber korossol sta pa oba huda, med tem dvema bi prej izbral korossol.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne avg 30, 2015 10:08 pm

Še nekaj drugega me zanima. Avto sem pral po točno mesecu dni (prej enostavno ni bilo časa ali pa so bile napovedane padavine) in presenečen ugotovil, da je na prtljažnih vratih, vrhnjem delu bokov in pokrovu motorja polno rumenih pik, velikosti nekaj mm in več, ki nikakor ne gredo stran. Prav noben "preparat" nesnage ni odstranil, ravno tako ne clay rokavica. Zadeva je šla stran šele z uporabo DA polirke + grobi clay disk, prej nikakor :evil:
Sumim, da je zadeva prišla na lak z zadnjim deževjem, ker prej tega ni bilo videti pa tudi zapeči se ni moglo kar tako, ker je avto vedno v senci ali garaži.
Je še kdo opazil na vozilu podobne fleke?? Zanimivo, da po strehi, ki je oblečena v folijo, ni niti enega samega fleka.


Mogoče podobno spodnjim na sliki:

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne avg 30, 2015 10:24 pm

Vprašanje prevsem za @csf...
Kateri odstranjevalec zračne rje trenutno velja za najboljšega ali vsaj v vrhu ponudbe?
Danes mi je pošla zaloga Iron x-a in moram naročit novega pa bi preizkusil še konkurenco. Ogledanega imam "gelastega" ValetPRO Dragons Breath (vidim ga tudi na sliki uporabnika pinny), vendar z njim nima nobenih izkušenj. Ocene so odlične, je tudi v praksi res tako?



Od cca. 20ih, ki sem jih preizkusil bi bila moja izbira naslednja: Bilt Hamber Korrosol, Gyeon Iron, CarPro Ironx in pa nikoli omenjeni ampak hudičevo dober Nanolex Iron removever(isto PH neutralen). Je pa kar nekaj testov na Youtub-u ampak ponavadi ima vsak svojega favorita :D

Če bi želel bolj "gelasto" formulo potem Britemax Iron max, ki je eden izmed redkih na tržišču, da ima še dodatno moč čiščenja umazanije(t.i. cleaning efect).

Še nekaj kar je pomembno vedeti pri odstranjevalcih zračne rje, ki ob stiku z kovinskimi delci na barvi reagirajo vijolično. Nekateri imajo drugačno reakcijo in posledično je "vijolične" barve manj kot pri drugih kar pa še ne pomeni, da zato niso dobri.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Po avg 31, 2015 9:43 am

@csf: Hvala za zgornjo sliko ;) Se mi zdi, da so pike precej podobne tem, ki so na tvoji sliki. Predvsem največji flek (na lomu pločevine) je zelo podoben temu kar sem imel na avtu, le da je bilo pri meni videti bolj rumenkasto.

Kaj hudiča je to?? Meni se je to pojavilo, ko so bile zadnje padavine, prej takih madežev nisem nikoli opazil na avtu. Zadeva se je dobesedno zažrla v lak, medtem ko na steklih in foliranem delu strehe ni bilo niti enega madeža.

Iron max me v primerjavi z iron-x ni prepričal, zato odpade. Bom naročil novo zalogo Iron x-a in povrhu še Korrosol-a ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po avg 31, 2015 11:27 am

@csf: Hvala za zgornjo sliko ;) Se mi zdi, da je so pike precej podobne tem, ki so na tvoji sliki. Predvsem največji flek (na lomu pločevine) je zelo podoben temu kar sem imel na avtu, le da je bilo pri meni videti bolj rumenkasto.

Kaj hudiča je to?? Meni se je to pojavilo, ko so bile zadnje padavine, prej takih madežev nisem nikoli opazil na avtu. Zadeva se je dobesedno zažrla v lak, medtem ko na steklih in foliranem delu strehe ni bilo niti enega madeža


Isti vzorec sem v roku 14dni videl že na treh avtomobili, barva je bila različna in ja z odstranjevlcem zračne rje ne ge dol. Gre pa verjetno za kombinacijo prah->dež->sonce.
Imam poslikano kako zadevo odstraniti, objavim tekom dneva.

Iron max me v primerjavi z iron-x ni prepričal, zato odpade. Bom naročil novo zalogo Iron x-a in povrhu še Korrosol-a


Poskuši še Gyeon Iron-ne boš razočaran.
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov