Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Ne apr 24, 2016 2:10 pm

Vprašaj tega strica za koliko ti proda 0.5l...
viewtopic.php?f=38&t=106541

Sicer lahko preveriš še Angelwax QED, Britemax Spray&Shine. To so QuickDetailerji.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Ne apr 24, 2016 2:38 pm

Jaz sem kot prvi qd uporabu Meguiar's Last Touch Spray Detailer, potem pa od Auto Finesse Finale quick detailer. Razlika med tema dvema v prid Prvega več kot očitna, tako da qd- ja od autofinesse nikoli več :).
To je to ..... :)

Slika
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Ne apr 24, 2016 4:59 pm

MBtouran je napisal/-a:
pinny je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Tudi sam sem mel robe za cca 400€ pa ni bilo mozno narocilo. Tako da dvomim, da so ti posiljali, saj sem mel z njimi pogovor o tem po emailu in ne posiljajo tega pod nobenim pogojem izven Nemcije.


pol sem pa verjetno iz kitajske naročeval, pa ni blo robe niti za 200eur :)


Ne vem od kot si ampak Lupus ne posilja, tako da....


evo ti še dokaza ......

Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne apr 24, 2016 5:05 pm

Sharksy je napisal/-a:Kot prvo, hvala za pomoč, odločil pa sem se za naslednje produkte po večurnem brskanju spleta:
1. Bilt hamber auto wash šampon (katerega si mi tudi priporočal), koliko sem prebral se ne splača kupovati šampon&vosek, spray vosek bi naj imel dosti boljši učinek?
2. Gyeon Q2M Wet Coat 500 ml ( ker sem se mogel odločiti ali spoliraj ali operi-avto, sem se odločil za prvega zaradi šampona, naštetih sealingov-voskov, ki pa si mi priporočal pa nimajo, oziroma so kar dragi), imam pa še doma spray vosek od turtlewaxa
3. Martincox komplet 6mikrokrp iz mimovrste za 11,40e
4. Carshinefactory bela sintetična rokavica 4,70e
5. Gyeon Q2M Waffle Dryer
6. Za platišča bom pa sprobal krtačo od armorall luxury alloy, čistim pa jih točno tako kot si opisal, namesto rokavice pa uporabljam gobico. :mrgreen:


Dobr si se odloču...Bodi samo pozoren pri uporabi Gyeon wet coat-a da delaš panel po panel in še to v senci. Ko avto opereš in ga splahneš našpricaš Wet coat kar na moker avto in takoj splahneš z VČ. Ne čakati da se zasuši na površini. Druga varjanta pa je da naneseš na suho površino in takoj prebrišeš, tudi tuki bod pozoren da obrišeš vse in da ne ostane karkoli izdelka na površini da se slučajno nebi posušil in za sabo pustil sledi. Največji pacienti so temni avti. Tam se vsaka napaka, ris, meglica, packa...vidi.

Za gume, plastike in še kaj si kupi še kakšen APC. Poceni in učinkovita sta Chemical guys all clean in/ali CSF citrus force v mešalnem razmerju 1:10 ali manj za bolj umazane dele.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne apr 24, 2016 5:06 pm

Pinny kako si kej zadovoljen z Valet pro stvarmi?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Ne apr 24, 2016 5:21 pm

dragons bretha še nisem probal, snow foam bom vsak čas, šampon pa wheel cleaner pa nimam kj rečt, dela :)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne apr 24, 2016 5:49 pm

pinny je napisal/-a:dragons bretha še nisem probal, snow foam bom vsak čas, šampon pa wheel cleaner pa nimam kj rečt, dela :)


Slika
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po apr 25, 2016 11:54 am

Še en izdelek, ki iztopa za korekcijo v enem koraku in osvežitev barve je Purple passion, flake pop na metalik barvi je fenomenalen 8)

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Po apr 25, 2016 11:57 am

pa še od Valet Pro- ja je, noro :D
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt To apr 26, 2016 12:40 pm

Ker je tole najbolj univerzalna tema o poliranju, bom vprašal kar tule, namesto odpiranja nove teme. Zanima me, kje bi lahko dobil adapter navoja M14 v 5/16-24? Imam Kraussovo polirno mašino s 5/16-24 navojem, 90% backing platov pa je z navojem M14.

Hvala za info!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To apr 26, 2016 3:05 pm

thunderbolt je napisal/-a:Ker je tole najbolj univerzalna tema o poliranju, bom vprašal kar tule, namesto odpiranja nove teme. Zanima me, kje bi lahko dobil adapter navoja M14 v 5/16-24? Imam Kraussovo polirno mašino s 5/16-24 navojem, 90% backing platov pa je z navojem M14.

Hvala za info!


125mm ali 150mm?
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe apr 29, 2016 3:22 pm

Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe apr 29, 2016 5:47 pm

Presenetljivo nizka cena za Valet pro stvari :DDD 8)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf So apr 30, 2016 4:19 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Presenetljivo nizka cena za Valet pro stvari :DDD 8)



price/performance je 8) cene so priporočene SLO trgu
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 03, 2016 1:24 pm

Zanimiv pogovor o coating-ih z ustanoviteljem podjetja Optimum polymer technology Dr. David Ghodoussi-jem.

Pogovor teče o Opti-coatu, njegovih prednostih pred čitedrugimi coatingi, kako vzdrževati avte, ki so zašni s coatingom, kako jih dekontaminirati, na kaj je treba biti pozoren, razlika med sealanti in coatingi ipd.

Zanimivo uglavnem 8)

http://directory.libsyn.com/episode/ind ... id/4308119
 
Uporabniški avatar
Fat_Mike
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: To avg 16, 2005 5:07 pm
Kraj: Maribor

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fat_Mike Sr maj 04, 2016 2:36 pm

Bom kar v tej temi postavil svoje vprašanje, in sicer; letna platišča sem zaščitil s dvema slojema Collinite 845. Ob rednih pranjih sem do sedaj večinoma uporabljal namenska sredstva za platišča (Wolfs Deironizer, CSF On Fire,...). Je moj sum, da bodo ti produkti odstranili zaščito odveč, ali razmišljam v pravo smer? Naj raje platišča zdaj perem samo s šamponom? :roll:

Enako vprašanje se mi potem poraja tudi za v celoti zaščiten avto s Collinite 845 in kombinacijo Citrus pre-washa (predvsem zaradi žuželk ipd.).

Hvala za odgovore!

LP,
Uroš
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B Sr maj 04, 2016 4:30 pm

Fat_Mike: sicer ne da sem nek ful ekpert kar se tega tice, ampak moje izkusnje so take: ce imas feltne zascitene z voskom ali sealant-om in jih poleg tega se peres dokaj redno, potem je uporaba namenskih sredstev kot jih omenjas, cisto metanje denarja stran. Jaz imam na obeh svojih kompletih, zimskem in letnem 2 sloja FK1000p ki ga obnavljam na priblizno med dvema in tremi meseci, pa zaenkrat med rednimi pranji ni bilo treba se posezt po namenskih cistilih, navaden avtosampon (CG mr pink), waterless (CG ecosmart) in pa rinseless (Megs D115) vsi po vrsti popolnoma lepo odstranijo vso umazanijo ki se nabere med pranji. Namenska cistila imajo po mojem mnenju za ta namen preveliko cistilno moc, ki lahko tudi po nepotrebnem zmanjsuje ucinkovitost zascite, da sploh ne omenjam da so veliko veliko drazja za uporabo. Jaz jih imam rezervirana za 1x na leto po kompletu koles, ko jih res scistim, sclayam in pospravim v klet do naslednje sezone :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr maj 04, 2016 8:59 pm

Fat Mike

Podobno kot je EX-B povedal.
Ni nujno da razna namenska sredstva takoj odstranijo zaščito, jo pa hitreje degradirajo.

Platišča tudi jaz perem samo s šamponom in namensko rokavico nekje 1x na mesec in nimam nobenih težav z odstranjevanjem umazanije. Poglej v TEST CONA temo prispevek o čiščenju zimskega kompleta in boš videl kako malo je bilo zažrte zračne rje na platiščih po pranju s šamponom.
V kolikor pa kaj ostane zažrtega pa lahko komot uporabiš še namenski odstranjevalec zračne rje in to je to. Ti izdelki so dragi k žafran in če hočeš en-mal prišparat se jim lahko ogneš z uporabo navadnega šampona, posebej rokavice in posebej vedra za pranje platišč.

Kar se tiče pa citrus pre-washov je pa ista zgodba. V močnih mešanicah lahko odstranijo beading ni pa nujno da takoj vse zaščite. Verjetnost je da bo voda še zmeram odtekala s površine kar je tudi pokazatelj zaščite. Za žuželke je nekje 1:15 - 1:20 mešanica dovolj ne da bi preveč vplivala na zaščito. Po potrebi pa pač še enkrat navoskaš tisti del/panel in to je to. V resnici na ljubo tudi klasičen avtošampon vpliva na zaščito ker je sam po sebi blag razmaščevalec.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 05, 2016 11:23 am

Fat Mike

Sm pozabu povedat...če si velik na cesti pa da maš probleme z žuželkami ima CSF še nekaj Wolfs chemicals The Mask ki je spray-on-walk-away izdelek, ki ustvari prozoren film na barvi kateri preprečuje da se sprimejo žuželke sprijemajo na barvo. Nato samo dobro spereš s curkom vode in ga odstraniš skupaj z žuželkami.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Dawid1 Če maj 05, 2016 12:28 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Fat Mike

Sm pozabu povedat...če si velik na cesti pa da maš probleme z žuželkami ima CSF še nekaj Wolfs chemicals The Mask ki je spray-on-walk-away izdelek, ki ustvari prozoren film na barvi kateri preprečuje da se sprimejo žuželke sprijemajo na barvo. Nato samo dobro spereš s curkom vode in ga odstraniš skupaj z žuželkami.



Pomaga pa tudi če lak na vozilu zaščitiš z voskom/sealantom, se tudi žuželke in ves ostali mrčeš občutno manj oprijemajo na vozilo kot običajno, posledično je tudi čiščenje lažje in hitrejše.

lp,
David
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov