Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr maj 11, 2016 6:46 pm

geronimo77 je napisal/-a:Pol ti bo pa dolgcajt, če boš imel na avtu zaščito za eno leto hehe :lol: A ni fora detailinga v tem, da vsaj 2x letno naneseš vosek ali kak drug premaz, ki drži 3,4 mesece?


Najbrž mi bo res dolgčas čeprav na Gloss coat lahko še vedno nanesem katerikoli neabraziven vosek ali polir pasto in ne bo nič vplivalo nanj. Lahko se ga tudi pere z agresivnimi čistili in nanj nič ne vpliva. Načeloma so pa dovolj samo ONR pranja. Ampak nč se bat, preden bom nanesu coating na avto se bo 1 let okol obrnu. Sicer mamo pa še 3 ostale avte doma, tako da ne bo zmanjkal testnih zajčkov :lol:

Drgač pa nevem že leta sanjam o opti-coatu. Zarad njega sem tud padu v to sceno ko sm enkrat na youtubu vidu beading opti-coata. Tist me je tolk pritegnil, da sem se pozanimu kaj je opti-coat, pol je sledilo pa zanimanje za voske, pa šamponi, polir paste, pravilno pranje...sej vsi vete kako to gre naprej.

Zdej pa neki stvari sem si kupu, neki znamk sem sprobu ampak Optimum je pa tista h kateri se najbolj vračam in tista ki me najbolj prepriča in mislim, da bom šou Optimum all-the-way. Že zdej velik uporabljam ONR, Optimum car wax je kul za hitro voskanje, nad Opti-sealom sem presenečen kako dobr deluje, Opti-clean je za hitro pranje v redu, Optimum power clean je tud dober tako da naslednji korak je polirka + Optimum Hyper polish in Gloss coat. Tako da opti-coat je zame nek sveti gral bi lahko reku 8)
Filozofija cele znamke je da je easy to use, da je ekonomično, uporabno kjerkoli, ekološko, zdravju prijazno, raznovrstna uporaba in predvsem da deluje in to mi je všeč, ker dozdej me še ni razočaral.

geronimo77 je napisal/-a:Jaz sem prejšnji teden avto temeljito opral z šamponom Bathe (brez +), osvežil barvo z Black maxom, nato nanesel Triz, čez njega pa še 2 sloja Vantage voska in moram povedat, da avto izgleda fantastično, odtekanje vode je pa prav tako fenomenalno. Za 3 mesece bo mir :)


Slike prosim Slike
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr maj 11, 2016 7:43 pm

Jaz te razumem glede optimuma. Nisem se naletel na boljsi sampon brez dodatkov od optimum car wash-a.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr maj 11, 2016 8:52 pm

Škoda da več ljudi v Sloveniji ne vidi prednosti v Optimum-u.

Vsi bi sam radi mel velik snow-foama na avtu pa najbolj agresivna čistila na platiščih. Pa sploh niso potrebna razen 2x na leto.

BTW Gyga...OPT Car wash lahko uporabiš tudi kot snow foam. 60ml v L vode v foam-lancu ampak najbrž to že veš.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr maj 11, 2016 9:19 pm

Vem ja. To me je prepricalo v nakup. Potem sem ga zaradi neverjetneg slicknessa uporabljal tudi za clay lube. Predno se zopet vrnem nanj verjetno sprobam kaj od valetPRO.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če maj 12, 2016 7:24 am

Za K2 snow foam piše da je v več k 90% bio razgradljiv in ne vsebuje nevarnih snovi, tk da po moje ne more bit nekej fulj nevaren :)


Če je napisano v imenu snow foam še ne pomeni, da je to res snow foam :?

Kot je Gyga napisal, če "poje" nekaj kar je na SIO2 bazi pomeni, da mora biti na konkretni kislinski bazi
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf So maj 14, 2016 1:35 pm

Gyga je napisal/-a:OK, tale PRO verzija se sliši zanimiva :)

Spremljamo, kaj se bo zgodilo naslednji teden glede optimuma ;)

BTW...tale zadnji prispevek na blogu
http://www.spoliraj.si/blog/?p=559

Zakaj ni polirke v trgovini? Koliko stane? Povej kaj več pls.

Lp,
G


Carshinefactory Razor 15"=gre za eksentrično polirno mašino z 15mm "hoda", elektronska regulacija vrtljajev, 2kg teža jo uvršča med lažje polirne mašine, bi pa jo priporočal nekomu, ki se ravno podaja v "polirne vode" in želi dobro razmerje med ceno/uporabnostjo/kvaliteto.

Še zanimivost ko smo ravno pri začetniških setih, izredno polularen set trenutno med začetniki in pa tudi tistimi, ki so že v tem poslu in želijo samo nadgraditi opremo je naslednji komplet (cenovno cca. 370€):

Carshinefactory Razor 15"
Menzerna Heavy Cut Compound HCC 400 1l
Menzerna PF 2200 1l
Menzerna SF 4500 1l
Menzerna groba polirna gobica 150mm bela
Menzerna srednja polirna gobica 150mm rumena
Menzerna fina polirna gobica 150mm črna
Menzerna Power Lock Sealant 250 ml
Carshinefactory mikrokrpa modra 280 GSM 40x40cm 10x
Carshinefactory superplush mikrokrpa siva 40x61 cm 2x
Csf univerzalni aplik. za nanašanje voskov 3x
Carshinefactory Budget fini plastelin modri 100 g
Carshinefactory 100% izopropanol 1l
Carshinefactory razpršilka bele barve
Carshinefactory Plastenka (947 ml)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga So maj 21, 2016 11:32 am

FYI (Bolje pozno kot nikoli)...
15% popusta na celoten nakup na spoliraj.si do nedelje.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... _tn__=%2As
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica Ne maj 22, 2016 7:46 pm

Torej, iščem trenutno top čistilo za karoserijo. Je veliko dobrih, a katero posebej izstopa?

Namen uporabe: Temeljito čiščenje spodnjega dela - dna vozila, kolotekov itd., ki v skoraj polnoletnosti še ni videlo pranja.
Pogoj je učinkovitost in "prijaznost" do barvanih površin. Površino mislim temeljito očistiti zarad nanosa protikorozijske zaščite in pri tej ne sme biti pod njo nobene svinjarije ( slaba oprejemljivost in ustvarjanje žepov za zadrževanje kondenza- posledica: medvedja usluga pločevini in rjavenje).
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po maj 23, 2016 6:49 pm

Yashica

To misliš za tanovga Fiata?

Si s čem probu očistit?

Težko rečt kateri razmaščevalec vzet in kaj bi presekal vso umazanijo ampak začni za začetek s spiranjem podvozja in s pranjem z navadnim avtošamponom, če ni dovolj uporabi blag APC in stopnjuj dalje proti vedno bolj agresivnim čistilom če je potrebno. Ko bo vse očiščeno operi še 1x z avtošamponom da nevtraliziraš čistilo. Na koncu pa premaži vse dele z nekim antisilikonom pred nanosom protikorozijske zaščite.

En dober APC, ki sem ga zadnje čase sprobal je Optimum Power clean v razmerju 1:3 (namig: ime ni zastonj Power clean) in res super očisti vse česar se loti. Lahko se uporabi tudi nerazredčen pa bo še vedno varen za vse površine.

Druga varjanta, ki jo tudi rad uporabljam je pa Meguiars Super Degreaser mešan 1:5. Tudi super razgradi umazanijo ampak mislim, da je OPT power clean boljši in bolj varen za vse površine. Valjda pa nobenega ne pusti, da se zasuši.

LP
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a yashica To maj 24, 2016 5:37 pm

Potrebujem za Fiata, ja. Nisem še nič testiral, vem pa da bo križ s čiščenjem skritih kotov. Bom že nekaj naštudiral ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Po maj 30, 2016 6:51 pm

V kakem razmerju naj uporabim versota za usnje?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po maj 30, 2016 7:05 pm

1:10 za bolj umazano

1:15 - 1:20 za manj umazano in/ali za vzdrževanje.
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a teslam2 To maj 31, 2016 8:27 am

Priblizno koliko polirne paste porabite za cel avto, za enostopenjsko poliranje?

Na streho sem napacal prevec soft99 fusso in je zadaj pustil nekaj črnih lis, s cim bi lahko spravil to dol, da potem se enkrat postimam. Sicer se ne vidi zelo ocitno, samo bi rad v redu naredil, ce ze enkrat mam. Ali je treba pac pocakat da spusti...

Kako mocno mesanico alkohola uporabljate za pripravo/pobrisanje panelov?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To maj 31, 2016 9:43 am

Priblizno koliko polirne paste porabite za cel avto, za enostopenjsko poliranje?


50-70ml

Na streho sem napacal prevec soft99 fusso in je zadaj pustil nekaj črnih lis, s cim bi lahko spravil to dol, da potem se enkrat postimam. Sicer se ne vidi zelo ocitno, samo bi rad v redu naredil, ce ze enkrat mam. Ali je treba pac pocakat da spusti...


Carshinefactory White glaze za Fussota

Kako mocno mesanico alkohola uporabljate za pripravo/pobrisanje panelov?


50/50 kombinacija voda/izopropanol
EAT-SLEEP-DETAIL
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a teslam2 Sr jun 01, 2016 9:02 am

Hvala za odgovore?

Se par vprasanj :)

Po dveh sprehodih z srednje grobo polirno pasto je ostalo se nekaj prask v laku. Kako to spravit ven? Polirat po celi povrsini in tanjsat lak dokler ne izginejo se mi zdi rizicno. Pobrusit prasko z 3000? Ali zapolnit s kaksnim fillerjem?

Zgoraj omenjeni glaze naj bi bil za svetlejse avtomobile, kaj pa za temnejse? Omenjeni se nanasa s polirko ali rocno?

Kolk trdovratne so poskodbe zaradi pticjih drekov? Bi moralo it to ven s finimi pastami?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če jun 02, 2016 12:33 pm

Po dveh sprehodih z srednje grobo polirno pasto je ostalo se nekaj prask v laku. Kako to spravit ven? Polirat po celi povrsini in tanjsat lak dokler ne izginejo se mi zdi rizicno. Pobrusit prasko z 3000? Ali zapolnit s kaksnim fillerjem?


Kadar gre za brušenje prask priporočamo uporabo Menzerna bloka 2000/3000-opis kako ga uporabiti v tej temi nekaj strani nazaj. V tem primeru priporočam Menzerno SHCC300 v kombinaciji z Menzerna grobo belo gobico

Zgoraj omenjeni glaze naj bi bil za svetlejse avtomobile, kaj pa za temnejse? Omenjeni se nanasa s polirko ali rocno?


Lahko ga uporabimo za vse barvne kombinacije, ročno ali z eksentrično polirno mašino

Kolk trdovratne so poskodbe zaradi pticjih drekov? Bi moralo it to ven s finimi pastami?


Ponavadi je potrebno brušenje, Menzerna rumena gobica v kombinaciji z Menzerna 2200/2400 je prvi korak
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Jerry99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če okt 30, 2014 9:09 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Jerry99 Če jun 02, 2016 2:11 pm

Zdravo,..

Potrebujem nasvet...

Kaj uporabiti na belem avtu? Kater šampon, krpo,..in za zascito barve. Kaj priporočate?


Hvala za vse nasvete.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe jun 03, 2016 6:19 am

Živjo in dobrodošel na forumu.

Za tvoj avto predlagam da najprej pogledaš prikaz CSF-a o pripravi vozila na zimo / poletje. Tako boš okvirno videl kaj vse je potrebno za pranje in zaščito (manjka samo postopek plastelinanja) viewtopic.php?f=57&t=59184&start=1880

Kaj kupiti je odvisno od tvojih želja in predvsem budget-a. Osnovne stvari lahko dobiš v bližnjem Spar-u, kej bolj konkretnega pa na spoliraj.si ali operi-avto.si. To so naši dve trgovini s profesionalno detailing opremo.

V vsakem primeru je potrebno avto najprej dobro dekontaminirati (odpraviti vso zračno rjo, smolo, zažrto umazanijo) z odstranjevalcem katrana (po potrebi v kolikor so črne pikice na avtu) z odstranjevalcem zračne rje, sledi plastelinanje (s finim ali največ s srednje trdim plastelinom), poliranje (lahko tudi ročno) z neko polirno pasto, ki bo očistila površino, ji povrnila sijaj in jo pripravila na zaščito (tukaj priporočam CSF white glaze ker zelo dobro očisti površino, alternativno Bilt hamber cleanser polish) nato pa zaščita (CSF Majestic za enostaven in hiter nanos (zdrži 2-3 mesece), FK1000p za daljšo obstojnost ali pa Auto finesse tough coat).

LP
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a teslam2 Pe jun 03, 2016 7:59 am

Ko je ze govora o CSF white glaze, lahko cez to na novo nanesem fussota? Ker je mal smesno da najprej to uporabim da ga spravim dol, potem pa ga cez namazem :D
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe jun 03, 2016 8:31 am

Ja valjda! White glaze je kemični čistilec, ki bo odstranil stare zaščite/voske hkrati bo pa za sabo pustil še vezivo (bonding agent) da se lahko sealanti bolje vežejo. Zdej pa če hočeš imet avto spet zaščiten ga spet navoskaj s Fussotom ali s čem drugim.

Če imaš probleme s Fussotom par nasvetov.
- aplikator za nanos fussota najprej malo navlaži (daj pod vodo in stisni vso vodo ven, aplikator naj ostane vlažen),
- delaj panel po panel
- aplikator daj v vosek in samo 1x - 2x polkrožno obrni (kar bo malo voska na aplikatorju je čist dovolj, ne rabiš veliko)
- nanesi kar se da na tanko (če ga naneseš na debelo boš imel probleme)
- počakaj 5 min in panel dobro prebriši s čisto krpo iz mikrovlaken.
To bi moralo zadostovat da ne bo kakšnih sledi voska.

LP
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov