Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
leon30
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: To dec 16, 2008 9:55 pm
Kraj: Nova Cerkev

Napisal/-a leon30 To mar 31, 2009 8:11 pm

lenivec je napisal/-a:poliranje in 50e negre skupaj. za 50€ se še stroški ne pokrijejo.

Če poliraš avto za prodajo je neki profita, samo od tega profita se ne da obogatet. :roll:
 
Uporabniški avatar
zmeden
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Sr feb 22, 2006 6:39 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a zmeden To mar 31, 2009 8:59 pm

no da vam povem jaz sem imel svojga polota na poliranju pri @leon30 in mož opravi svoje delo več kot odlično in to za mali dnar! pač js sem zadovoln,tk da @leon30 keep on the good work! ;) 8)

lp Robi
 
leon30
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: To dec 16, 2008 9:55 pm
Kraj: Nova Cerkev

Napisal/-a leon30 To mar 31, 2009 9:09 pm

zmeden je napisal/-a:no da vam povem jaz sem imel svojga polota na poliranju pri @leon30 in mož opravi svoje delo več kot odlično in to za mali dnar! pač js sem zadovoln,tk da @leon30 keep on the good work! ;) 8)

lp Robi

Hvala Robi. Me veseli, da si zadovoljen. Sicer sem pa videl tvoje nove fotke na strani, lepo lepšaš. kar tako naprej. Se kaj čujemo. :lol:
 
Uporabniški avatar
perkmandlc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: So mar 28, 2009 2:53 pm
Kraj: kranj

Napisal/-a perkmandlc Sr apr 01, 2009 12:20 pm

Sedaj mi pa obrazloži, kako boš ti kvalitetno spoliral avto v 4-5ih urah? Halo!!
A pri globinskem čiščenju, spucaš samo kar je iz blaga, kaj pa šipe?? Pa rešetke na armaturi in ostalo plastiko v avtu??
Jaz vse to spucam tako kot je treba, pa za skoraj polovični dnar, pa se mi še ni nihče pritožil, da je blo slabo spucano. Res pa je, da v tvojem primeru pri taki ceni daš stranki tudi račun.
lp
leon30


če maš ti obšlesan lak pa vsega spraskanga bo trajal dost več časa, ampak za en povprečn avto traja 4-5 urc.
prej me pomoje nisi najbolš zastopu, jest sm napisu da plačaš globinca 92 eurov, nardi se pa kompletno čiščenje ( pranje avta, sesanje, armatura, šipe) + globinc.
mogoče se sliš drago, sam smo še najcenejša avtopralnca u kranju[/quote]
nikol ni tko dobr d nebi mogl bit še bolš
 
leon30
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: To dec 16, 2008 9:55 pm
Kraj: Nova Cerkev

Napisal/-a leon30 Sr apr 01, 2009 8:33 pm

perkmandlc je napisal/-a:Sedaj mi pa obrazloži, kako boš ti kvalitetno spoliral avto v 4-5ih urah? Halo!!
A pri globinskem čiščenju, spucaš samo kar je iz blaga, kaj pa šipe?? Pa rešetke na armaturi in ostalo plastiko v avtu??
Jaz vse to spucam tako kot je treba, pa za skoraj polovični dnar, pa se mi še ni nihče pritožil, da je blo slabo spucano. Res pa je, da v tvojem primeru pri taki ceni daš stranki tudi račun.
lp
leon30


če maš ti obšlesan lak pa vsega spraskanga bo trajal dost več časa, ampak za en povprečn avto traja 4-5 urc.
prej me pomoje nisi najbolš zastopu, jest sm napisu da plačaš globinca 92 eurov, nardi se pa kompletno čiščenje ( pranje avta, sesanje, armatura, šipe) + globinc.
mogoče se sliš drago, sam smo še najcenejša avtopralnca u kranju
[/quote]

Za en korak poliranja je dosti toliko časa kot si napisal. In tudi, če je avto lepo ohranjen, je to dovolj. Se opravičujem
Za globinsko čiščenje pa hvala za razlago, jaz sem si tako razlagal, kot sem napisal.
Koliko pa potem stane poliranje v vaši avtopralnici, in katero pasto uporabljate? Prosim za odgovor.
lp
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Napisal/-a doo Če apr 02, 2009 9:38 pm

Ko smo ravno pri poliranju, bi lahko negdo opisal pravilen postopek poliranja.Predvsem potek, pranje najprej seveda nato ..... Pa recimo še katera pasta je najbolša ,predvsem za praske. Poliral bi pa avto črne (perla )barve, s strojčkom za poliranje(hofer). Vzel bi si čas in poskusil.
Hvala za nasvet LP
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Pe apr 03, 2009 12:23 am

leon30 je napisal/-a:
perkmandlc je napisal/-a:če maš ti obšlesan lak pa vsega spraskanga bo trajal dost več časa, ampak za en povprečn avto traja 4-5 urc.
prej me pomoje nisi najbolš zastopu, jest sm napisu da plačaš globinca 92 eurov, nardi se pa kompletno čiščenje ( pranje avta, sesanje, armatura, šipe) + globinc.
mogoče se sliš drago, sam smo še najcenejša avtopralnca u kranju


Za en korak poliranja je dosti toliko časa kot si napisal. In tudi, če je avto lepo ohranjen, je to dovolj. Se opravičujem
Za globinsko čiščenje pa hvala za razlago, jaz sem si tako razlagal, kot sem napisal.
Koliko pa potem stane poliranje v vaši avtopralnici, in katero pasto uporabljate? Prosim za odgovor.
lp


Kot si napisal... Je mogoče, če je avto brez globokih prask. To nekako pomeni, da govorimo o recimo "do pol leta starem" avtu, ki ni videl krtač v pralnici in se je lastnik izogibal ročnih pralnic kjer veselo perejo z gobo. Teoretično tak avto končam v 2-3 urah + priprava na poliranje. Pol pa še tja do 2 urce za zaščito če se gremo zares.

Ti je pa napisal da računajo 100€ za poliranje (kar je zelo malo če je delo dobro opravljeno) in 92€ za globinsko z generalnim čiščenjem cele notranjosti (kar tudi ni zelo drago).

Katere paste in čistila uporabljate bi bilo pa zanimivo slišat.

doo je napisal/-a:
objavaObjavljeno: čet apr 02, 2009 9:38 pm Pošlji temo:
Ko smo ravno pri poliranju, bi lahko negdo opisal pravilen postopek poliranja.Predvsem potek, pranje najprej seveda nato ..... Pa recimo še katera pasta je najbolša ,predvsem za praske. Poliral bi pa avto črne (perla )barve, s strojčkom za poliranje(hofer). Vzel bi si čas in poskusil.
Hvala za nasvet LP


Dobra priprava je osnova. Torej temeljito pranje kjer priporočam tudi uporabo plastelina in potem previdno sušenje. Če je le mogoče ne z staro krpo polno umazanije. potem mal zaščiti plastiko in gumice povsod kjer se stikajo z plehom saj je pasto zelo zelo težko očistit iz umetnih mas.

Poliranje... Prvi problem je da z tistim mešalnikom iz hoferja ne boš naredil veliko. Je neroden, ropota, ne moreš kontrolirat obratov in ti ne daje nikakršne kontrole nad tem s kakšno intenzivnostjo se boš lotil laka. Če se ne motim sta v kompletu dve krpi in ena "ovčka" in basta. Penc ni mogoče dobit, ovčka pa velja za najbolj hardcore orodje pri poliranju v kombinaciji z compound pasto. Z njo namreč puščas za seboj rise, ki so enakomerno globoki, vendar jih zaradi pomanjkanja penc ne boš mogel zgladit.
Kar se past tiče od kvalitetne robe boš pri nas našel samo 3Move. Dobre ampak za to da se boš igral ti verjetno cena okoli 40€ ne bo pogodu, s tem da boš verjetno potreboval vsaj 2 vrsti. Da se dobiti tudi nek "Maxol" in pa Automagic. Prvega ne poznam, drugi pa na področju past ne blesti. Kar se hobi programa tiče se lahko ozreš za recimo kakimi produkti avstrijskega B2000, za ostalo pa ne bi vedel. Če pogledaš v tujino se pa ponudba razširi... Hobi program je dober recimo od DodoJuica, Meguiarsa, pa še kakšen, dočim za profi program takisto priporočam paste od Meguiarsa, ali, še bolj prijazno do uporabnika, Menzerno.

Sicer močno dvomim, da boš z rezultatom zadovoljen ob uporabi omenjene mašinerije, ampak če se to zgodi, potem razmisli tudi o zaščiti. Že Sonaxov vosek v posodici bo boljše kot nič za kaj resnejšega pa poglej v program B2000, Automagic ali, mnogo bolje Meguiars, Carlack, DodoJuice, "Werkstat", Collonite, ChemicalGuys,... Da sem še mal zloben; za prestiž lahko posežeš tudi po Swiswaxu ali recimo Zymolu, ki ponuje super vosek Vintage Glaze http://www.waxnoil.com/shop/product_inf ... Glaze.html . :twisted: Mal heca mora bit.

To je to. Simpl ko pasulj. Sicer če boš želel zadeve naredit tako kot se zagre boš moral zamenjat mašinerijo (vsaj za tisto iz Bauhausa - rotacijaska polirka za cca 50€) in reskirat okol 150 € za pasto, zaščito, penco ali dve, kako krpo iz mikro vlaken,... . Treba bo vložit tudi nekaj potrplenja, da osvojiš tehniko in veliko dobre volje, da ne obupaš v nekaj urah. Poslovit bi se moral tudi od svoje preljube gobe za pranje in krpe za brisanje avta, sicer boš delal nove rise. Ups, spet bo treba nekaj €...

... skratka vsak si lahko doma spolira avto. Vprašanje je le če to res hoče.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe apr 03, 2009 6:30 am

@Scremer

Zelo realno napisano kar se tiče poliranja :D Enostavno je treba na začetku uložiti kar nekaj denarja in časa za dober rezultat .

Kar pa se tiče proizvodov se da v Slo dobiti praktično vse kar se dobi drugod po svetu samo na prava vrata moraš potrkati 8)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To apr 14, 2009 6:07 pm

csf je napisal/-a:@Scremer
Kar pa se tiče proizvodov se da v Slo dobiti praktično vse kar se dobi drugod po svetu samo na prava vrata moraš potrkati 8)


Kot si napisal. Se da dobit če potrkaš na prava vrata. A z vidika uradnih zastopništev (uvoznikov) pa teh vrat v naši deželici zaenkrat ne boš našel. Morda se v prihodnosti kaj spremeni saj je 3M bojda kupil Meguiars in bi 3M slovenija znal celo kaj spravit do naših trgovcev. Začetek bi bil :)
 
Dronok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr apr 17, 2013 11:43 am

Re: Poliranje in notranje čiščenje

Napisal/-a Dronok Sr apr 17, 2013 11:49 am

No, po dolgem času sprašujem, če je kaj "dobička" v tem fohu?
In sicer, imamo avtoličarsko delavnico in sem premišljeval, če se ljudje zanimajo za poliranje celotnega avta? So pripravljeni odšteti 150€+ ?
Mislim za res konkretno poliranje, ne samo tisto površno, da se malo sveti?
Res vse te avtopralnice za majhen denar pobirajo stranke?

To me zanima zato, ker se je brez zveze spuščati v neke stroške in imaš potem eno stranko na dva tedna, ki se te usmili za poliranje celotnega avtomobila?
Aha, pa še to... Sem bral, da jih tukaj veliko profesionalno polira. Koliko je cena celotnega poliranja, skupaj z vsemi zaščitami, pranjem ipd.?

HVALA!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov