Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Kako odstraniti rjo

Napisal/-a gtr35 So apr 30, 2011 5:29 pm

Živjo !

Zanima me ali mi lahko svetujete, kako uspešno odstraniti rjo na avtomobilskih vratih.
Kolega mi je že rekel, naj rjo zbrusim, potem pobarvam z temeljno barvo in na koncu z barvo. Vse to sem naredil, in po pretečenem enem letu, je tisti del vrat zopet rjast ?

Za odgovore bom zelo vesel ! :)

PS: če kej pomaga vozim Nissan Almero
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a pixie So apr 30, 2011 6:22 pm

O tem je bilo na forumu že dosit napisanega. V zgornjem desnem kotu imaš iskanje pa pobrskaj malo.
Freunde am fahren.
 
ColdMan87
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr okt 01, 2008 11:35 am
Kraj: Maribor

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a ColdMan87 So apr 30, 2011 10:18 pm

gtr35 je napisal/-a:Živjo !

Zanima me ali mi lahko svetujete, kako uspešno odstraniti rjo na avtomobilskih vratih.
Kolega mi je že rekel, naj rjo zbrusim, potem pobarvam z temeljno barvo in na koncu z barvo. Vse to sem naredil, in po pretečenem enem letu, je tisti del vrat zopet rjast ?

Za odgovore bom zelo vesel ! :)

PS: če kej pomaga vozim Nissan Almero


Brusiš z čim...brusilko al na roke? ponavadi je zadeva takšna da če se je zadeva pojavla z zunanje strani je možno rjavenja tudi z notranje strani...mogoče bi blo dobro prilepit kakšno sliko da se vidi za kaj gre...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a Scremer Sr maj 04, 2011 10:31 am

To kar je rekel kolega je okej... Je pa vprašanje kje ravi, kako rjavi in pa predvsem kako dobro si očistil staro rjo.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a xalfist Sr maj 04, 2011 1:50 pm

če je rja le površinska pomaga samo pobrusit in z ferosanom namazat in potem vse kaj si naredil, če pa je že globoka, pa če nočeš vsako leto spet, moraš enostavno rjast del ven vrezati, vse dobro z ferosanom namazati, novega privarit, zkitat, barvat itd.
Ker rje sploh ki je ispostavljena vodi in kamenčkom, če hočeš se znebit, moreš konkretni poseg naretiti, površinska popravlanja se ponavlajo vsako pomlad.
Alfa romeo 147
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a gtr35 To maj 10, 2011 10:04 am

Evo priložil sem priponki slik, kako zgleda moja rja na avtu.
Zelo bi bil vesel vaših odgovorov kako se take rje znebiti oz. postopek ?
Priponke
Fotografija0252.jpg
Bolj slabo se vid tudi, da je na barvi mehur, pod katerim je tudi rja.
Fotografija0251.jpg
Takole zgleda od daleč
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a Doche To maj 10, 2011 11:14 am

To si prvič že slabo naredil in je iz zadnje strani vse zgrizlo. Naj ti Coldman pripne kako sliko kaj se skriva za čem takim ko se zbrusi, kot sem mel jaz na svojem avtu zdaj.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a branee To maj 10, 2011 11:27 am

ja glej ko pobrusis imas specialno stvar ki se namaze preko doticnega mesta rje in se pusti za cca 10-15 min (ko je koncan zgleda crno), tisto prepreci rjo. Sele potem nanasaj gor..

Recimo:

http://www.amazon.co.uk/Loctite-Rust-Re ... B0001P0DLK
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a xsara To maj 10, 2011 11:36 am

blatnik dol, da se tudi odspodaj in s strani prag popravi, ob enem ko maš pa blatnik že dol pa se ga popravi tudi zadaj, če že ni celo luknja skozi.......
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a gtr35 To maj 10, 2011 1:29 pm

Hvala za odgovore, in še več mnenj je dobrodošlih ?

Ja glede blatnika, je tko da jst si ga ne upam dol dajat, da nebi kaj narobe naredil. Sm že razmišljal, da bi ga peljal k privat mehankarju, samo ne vem če bi on hotel tako opravilo narediti ( ga bom še poklical ).

Zaenkrat bi rad samo mnenja kako odpraviti rjo, na avtu samem, brez da bi kaj razdiru. :?

Drugače pa to ni tisti del, ki sem ga jaz popravljal ( ta ki je nasliki je tko kot je, noben se še ni dotikal tega ) !
 
ColdMan87
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr okt 01, 2008 11:35 am
Kraj: Maribor

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a ColdMan87 To maj 10, 2011 1:57 pm

Ja če hočeš brez razdiranja blatnika sanirat (kratkotrajno) kupi v bauhasu brosilko za 15€ pa kako šajbo za brusit pa lepo pobrusi dol kolko gre (če je luknja jo boš potem zakito), kupi ferosan namaži gor na rjo, počakaj da se posuši, daj neko temelno barvo gor (pa ne tako da bo potem vse dvignilo), zakitaj, pobrusi, daj 1K šprickit preko, pobrusi na vodo in pobarvaj...
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a gtr35 To maj 10, 2011 2:49 pm

No to me je zanimalo, hvala za postopek :D

Zanima me samo kaj si mislil s tem " daj neko temelno barvo gor (pa ne tako da bo potem vse dvignilo) ". Ferosan že imam, brusilko pa tudi, samo še k Nissanu moram po barvo avtomobila, pa kit kupit, če bo slučajno luknja !
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a Nixxon Sr maj 11, 2011 11:09 am

Ni ti treba it h Nissanu po barvo, vsaka ličarska trgovina ti jo mora znat namešat če jim prineseš del avta ali pa kodo barve.
Slika
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a gtr35 So avg 27, 2011 9:00 am

No danes sem se končno spravil odstraniti rjo, vendar je prišlo do tistega, kar sem se najbolje bal. Rja je pregrizla kovino, in ste zato dve točki kjer je luknja čez pleh.

Zdej sem vse dobro namazal z ferosanom, vendar to nebo pomagalo. Stvar je sledeča, avto je star njegova vrednost ni večja od 1500 eurov in razmišljam, da bi kar pustil ker se ne splača vlagat toliko v ta avto, da bi ga peljal k avtokleparju :( . ker se bolje spoznate na avtomobile vas sprašajem, ali bo rja vzdržala vsaj še 3 leta kolikor še nameravam avto obdržati. Rjo bom samo prebarval, da se ne vidi rjavih flekov in to je to !

zelo me zanima kaj priporočate ( govorimo o zgornjih dveh slikah ), to je edina rja na avtomobiliu ! skratka vsak nasvet šteje kaj in kako z to rjo ki je prerjaavela pleh. Ker tam kjer je rja se mi zdi da ni nič kritično ogrožana varnost avtomobila ?
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a CockroaC Po avg 29, 2011 4:10 pm

Ce mislis avto vozit se 3 leta daj zrihtat ... tak drago pa spet ne more bit.
Slika
 
lopoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 22, 2011 10:33 pm

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a lopoo Če nov 10, 2011 12:43 pm

Malo si bom sposodil tole temo, saj imam sam nekaj težav s rjo oziroma z zaščito proti rji. Uporabil sem sonax sprej, ki se ga dobi na veliko v Petrolovih bencinskih črpalkah. Zaščitil sem celoten auspuh in v manj kot enem letu je tudi vse odpadlo dol. Verjetno ne zdrži vročine. Moje vprašanje pa je kaj bi se dalo uporabiti, da bi zdržalo saj se mi ne da sprobavati celo paleto nekih izdelkvo, saj se mi ne da ve čas valati pod avtomobilom.

http://imageshack.us/photo/my-images/718/avto001.jpg/
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a xsara Če nov 10, 2011 1:31 pm

pusti na miru, itak je to potrošni meterial, drugač pa če hočeš imeti mir, pa iz nerjavečega pleha narest kompleten izpuh.......
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Krištofov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po okt 31, 2011 11:17 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a Krištofov Če nov 10, 2011 6:58 pm

Jaz uporabljam rust converter od Wurtha. Rje ni potrebno odstraniti samo malo zbrusit, da je površina ravna potem pa namažeš in čez par ur poštrihaš. Zadeva je top pa še nobene kisline ni not.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a MRV Če nov 24, 2011 12:04 pm

zbrusi z šmirjem, čez z ferosanom in pobarvat z barvo za uspuhe. preverjeno zelo dobro drži.
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Re: Kako odstraniti " rjo "

Napisal/-a gtr35 Ne dec 18, 2011 6:36 pm

Če smem vprašat kje se kupi ta ( Rust converter od Wurtha ) ?

Za odgovor bom hvaležen ;)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov