Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Začetek

Napisal/-a AVX Sr dec 12, 2012 1:46 am

Odločil sem se, da bi rad stestiral nekaj novega in sicer kako se obnesem v poliranju. Ja okej tisto ročno poliranje ne bom komentiral, ker ni vredno da ne rečm kaj =)

Zanima me kaj priporočate za začetek glede predpranja, pranja, polirnih past, gobic, strojčka za poliranje, in seveda voska. Nekaj sem že gledal na spoliraj.si ali pa če kdo pozna boljšo spletno trgovino za te zadevce. Imam pa budget cca. 400-500 € za nakup potrebnih zadevc z materialom vred.

Za ideje oz. za prikaz najboljših izdelkov se že v naprej zahvaljujem.

LP, avx
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Začetek

Napisal/-a Vikking Sr dec 12, 2012 11:39 am

Imaš v UK kar nekaj dobrih trgovin.
www.cleanyourcar.co.uk
www.elitecarcare.co.uk
www.motorgeek.co.uk
www.PerformanceMotorcare.com
www.raceglaze.co.uk
www.seriousperformance.co.uk
www.shinearama.co.uk

pa še in še... Ne pozabi da so cene v funtih, ter konec koncev če ne naročaš večjih količin, boš še nekaj odštel za poštnino in boš s cenami zelo blizu tistim na spoliraj.si

Sam še izbiram (DA polirko) med Liquid elements T3000 in Kestrel DAS-6 pro (ravnokar je spet na voljo pri shinerama). Cena obeh je ista in še omahujem in razmišljam kakšna je razlika med njima.
Katere polirne paste, voske in ostalo, pa je najbolje da pač bereš tukaj na forumu prispevke ki so objavljeni v temi avtokozmetika. Takorekoč vsepovsod pišejo kaj so uporabili in kako se je obneslo.

Vsekakor pa je 500€ premalo če potrebuješ od A do Ž. Polovico tega že znese polirka in osnovne stvari ki jih potrebuješ za poliranje. Pa če še navržeš pribor za pranje, predpranje, sesalec, mogoče merilec laka, gobice, voski in ostali premazi...
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Začetek

Napisal/-a pavlich Sr dec 12, 2012 11:50 am

mogoče nebi blo slabo da si pogledaš še www.spoliraj.si , sej so cene enih produktov mal višje kokt na tistih straneh, ampak js dam osebno rajš mal več in mam takrat ko rabm robo, plus kkšn pameten nasvet za uporabo, sploh če se šele vpeljuješ v to je fajn da veš kaj kupuješ, pa mislim da za kkšn velk znesek tut poštnine ni in je na konc skoraj enako ;)
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Začetek

Napisal/-a Vikking Sr dec 12, 2012 11:58 am

Dodajam: sem se odločil za Kestrel DAS-6 pro -EU plug- polirko (shinerama) preden jih spet poberejo. Glede na to, da z dodatno kodo (Voucher code) dobiš še 8% popusta (takorekoč ti častijo poštnino).
IMO za 150€ je trenutno najbolje kar dobiš za ta denar, če iščeš DA polirko za sprejemljivo ceno.
 
ocdteamsg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 12, 2012 4:36 pm

Re: Začetek

Napisal/-a ocdteamsg Sr dec 12, 2012 5:24 pm

Pozdravljeni vsi OCD-jevci iz koroške! :D


Tudi sam sem bil pred enako odločitvijo, sam sem že izbral vse artikle, pismo je bilo takoj 250€ pa je samo za začetek =P nekaj malenkosti.

Viking-dobra mašina sam sem kupil DA (ista kot pro iz UK) pri spoliraj.si in sem zelo zadovoljen, za hitro korekcijo idealna mašina 8) Sicer se še učim ampak v kombinaciji z Menzerna pastami sem dosegel res dobre rezultate(objavim kakšno fotko kot sem videl so nekateri res mojstri na tem forumu :shock: )

Sam sem primerjal cene v UK in SLO in res iztopajo ampak samo na prvi pogled, ko preračunaš v € je razlika nična-sem napolnil košarico in na koncu primerjal z slo trgovinami in je bilo z poštnino celo dražje kot če bi naročil v slo+dobil sem gratis poštnino in še popust tako, da sem potem kar na spoliraj.si naročil in dobil neverjetno hitro naročene artikle-naslednji dan.

Sedaj čakam, če bo kaj božiček prinesel =P sem gledal na DW omejeno serijo Auto Finese Desire voska v 500kom in me je čisto prevzel, upam da bo kakšen decemberski popust v www.spoliraj.si-CSF če tole bereš se spomni kakšnih popustov za nas OCD jevce :DDD
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Začetek

Napisal/-a Vikking Sr dec 12, 2012 10:25 pm

ocdteamsg je napisal/-a:
Viking-dobra mašina sam sem kupil DA (ista kot pro iz UK) pri spoliraj.si in sem zelo zadovoljen, za hitro korekcijo idealna mašina 8) Sicer se še učim ampak v kombinaciji z Menzerna pastami sem dosegel res dobre rezultate(objavim kakšno fotko kot sem videl so nekateri res mojstri na tem forumu :shock: )


Kestrel DAS serija ima mnogo derivatov, Liquid elements t3000, tista iz spoliraj.si, potem je tukaj še Dodo juice. Zanimivo da so vse razen Kestrel, težje za pol kilograma. Cene pa so iste cca 150€, so pa še kitajske kopije, ki so malenkost ceneje, ampak slabše kvalitete.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Začetek

Napisal/-a csf So dec 29, 2012 1:44 pm

Sedaj čakam, če bo kaj božiček prinesel =P sem gledal na DW omejeno serijo Auto Finese Desire voska v 500kom in me je čisto prevzel, upam da bo kakšen decemberski popust v www.spoliraj.si-CSF če tole bereš se spomni kakšnih popustov za nas OCD jevce :DDD


Želja je bila uslišana =P
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Začetek

Napisal/-a csf So dec 29, 2012 1:50 pm

Kestrel DAS serija ima mnogo derivatov, Liquid elements t3000, tista iz spoliraj.si, potem je tukaj še Dodo juice. Zanimivo da so vse razen Kestrel, težje za pol kilograma. Cene pa so iste cca 150€, so pa še kitajske kopije, ki so malenkost ceneje, ampak slabše kvalitete.


Vse so iz PRC, razlika je samo v nalepki/imenu. Pri nakupu močnejše(880/900W verzije, 550W nima te možnosti) pazi, da ima elektronsko regulacijo vrtljajev torej V2 in ne V1(stara zaloga-nižja cena) :mrgreen:
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov