Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a RedBaron To avg 19, 2014 7:09 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
dobek je napisal/-a:
bucko_99 je napisal/-a: Na prerjavenje je tako 12 let garancije tako da to lahko uveljavljaš 100% na stroške vw.


in zato tega ne bo nihce niti prav pogledat hotel



x2.

To daj raje sam saniraj. To pa zato, ker boš sam bolj kvalitetno naredil kot pa pogodbeni partner nekega servisa v sklopu garancij....




Zakaj bi sam saniral, če ima grancijo ?!?

Prerjavenje tole krije, ker prerjavenje pomeni, da je pločevina rjava, kjub temu, da barva ni bila poškodovana - ne pomeni to, da je luknja v plehu!! Tako so mi razložili na škoda servisu!!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a TrijoAdijo To avg 19, 2014 7:39 pm

RedBaron je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:
dobek je napisal/-a:
bucko_99 je napisal/-a: Na prerjavenje je tako 12 let garancije tako da to lahko uveljavljaš 100% na stroške vw.


in zato tega ne bo nihce niti prav pogledat hotel



x2.

To daj raje sam saniraj. To pa zato, ker boš sam bolj kvalitetno naredil kot pa pogodbeni partner nekega servisa v sklopu garancij....




Zakaj bi sam saniral, če ima grancijo ?!?

Prerjavenje tole krije, ker prerjavenje pomeni, da je pločevina rjava, kjub temu, da barva ni bila poškodovana - ne pomeni to, da je luknja v plehu!! Tako so mi razložili na škoda servisu!!


Garancija na prerjavenje pomeni prerjavenje karoserije od znotraj navzven. Kar pomeni, če se to zgodi, greš lahko s prstom iz zunaj navznoter čez napihnjeno barvo, ki ni poškodovana (beri: luknja v plehu).
Zakaj bi sam saniral? Sem že zapisal zakaj, pa bom zate v malo bolj razumljivem jeziku:
Zato, ker so ličarji nič drugega kot odlični oderuhi. In taki kot so,bojo to zadevo sanirali tako, da bojo čez pol leta vrata padla iz obeh tečajev dol.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a For To avg 19, 2014 11:33 pm

Očitno bom mogu še tukaj prilepit link ki opisuje mojo borbo za garancijo glede rje. :mrgreen:
Golf IV je bil 5 let pa pol star ko mi je uspelo popraviti na njihove stroške http://www.avto-magazin.si/forum/viewto ... highlight=

Žalostno je da se tukaj pogovarjate kako sanirat to rjo, ne pa o tem kako tiste kretene na Porsche Slovenija sjebati da priznajo garancijo! :roll:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a yashica Sr avg 20, 2014 5:22 am

@For brez skrbi, če bi si želel uveljavljati garancijo na omenjeno rjavenje sem 100%, da bi pri tem uspel pa si tega ne želim iz razloga, ki ga je že TrijoAdijo omenil. Zadnja stvar, ki bi si želel je, da je slabo narejeno in po možnosti še kakšna poškodba vrat, luči oziroma sploh vidne sledi, da se je kaj delalo. Za tako picajzlasto delo rabiš predvsem čas, tega si pa v tem primeru pogodbenik zagotovo ne bo vzel.

Z gotovostjo lahko zatrdim, da bom sam še najbolj naredil ;)

Ampak to zdaj ne pomeni, da ne bom kontaktiral uvoznika. Trenutno moram razščistiti določene stvari pred iztekom podaljšane garancije, ki poteče prihodnji mesec. Ko bom odstranil vrata bom vse dokumentiral in poslal na PS.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr avg 20, 2014 8:45 am

Zdravo

@For

V vašem primeru je možno ko so vam šipe na vratih popravljali, da so kje krušnili lak dol z notranje strani vrat in je pol prerjavelo po nekaj zimah .... sedaj pa itak nočejo priznati tega.

TrijoAdijo ima povsem prav !

Tudi sam imam slabo izkušnjo s kleparijo http://www.zgajner.si/avtolicarstvo.html .... nekaj ti popravijo pol pa vidiš, da ti na več skritih mestih (da nebi prehitro opazil) pokresajo lak dol da ti začne rjaveti povsod malo.

Moram sneti dol še tapete vrat in preveriti če so mi slučajno še tam kaj čarali.... da ne bom imel "ocvirkastih presenečenj".

**********

@For upam da pravilno raziščete vzroke za prehitro prerjavenje.

Lp.
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne To avg 26, 2014 6:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a RedBaron Sr avg 20, 2014 10:57 am

Meni so brez pripomb popravili rjo na leto in pol starem yetiju (rob vrat - menjava vrat), mehurjasta barva, nikakor pa ne luknja v plehu (menda problem določenega letnika, kasneje ne več)!! In na moje vrašanje, kaj pa če se rja spet pojavi čez par let, sem dobil odgovor, da to krije garancija na prerjavenje (12 let) in da prerjavenje pomeni, da se rja pojavi pod nepoškodovano barvo, nikakor pa to ne pomeni, da nastane luknja v plehu!!

Kar je tudi logično, če dajo 12 let garancije na rjo, to razumem, da popravijo takoj ko se pojavi!!

Seveda pa je možno, da si različni servisi to razlagajo po svoje in se otepajo popravil.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a For Sr avg 20, 2014 1:08 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:@For upam da pravilno raziščete vzroke za prehitro prerjavenje.

Saj vem da je preveč za brat in da nisi prišel do konca. ;)
Zgodba je iz 2006 in je že zdavnaj zaključena.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a Daedalus Sr avg 20, 2014 1:24 pm

RedBaron je napisal/-a:Meni so brez pripomb popravili rjo na leto in pol starem yetiju (rob vrat - menjava vrat), mehurjasta barva, nikakor pa ne luknja v plehu (menda problem določenega letnika, kasneje ne več)!! In na moje vrašanje, kaj pa če se rja spet pojavi čez par let, sem dobil odgovor, da to krije garancija na prerjavenje (12 let) in da prerjavenje pomeni, da se rja pojavi pod nepoškodovano barvo, nikakor pa to ne pomeni, da nastane luknja v plehu!!

Kar je tudi logično, če dajo 12 let garancije na rjo, to razumem, da popravijo takoj ko se pojavi!!

Seveda pa je možno, da si različni servisi to razlagajo po svoje in se otepajo popravil.


1. Vrata se da zamenjati, kar pomeni, da je to veliko bolj trajen poseg kot pa popravilo rje pod tečajem.
2. Kako pa ti njim zagotoviš, da nisi sam barval vrat in je nato nastala mehurjasta barva? V 12 letih se marsikaj lahko zgodi...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a TrijoAdijo Sr avg 20, 2014 3:13 pm

Rja se pod nepoškodovano barvo ne more pojaviti drugače kot iz notranje strani. Če bi videl notranjost vrat, bi ti bilo jasno :)
Pri fordih je enako. Notranji, povečini spodnji robovi vrat so cveteli kot zvončki spomladi.Na zunaj je bila samo barva napihnjena,ampak v notranjosti vrat, je bilo vidit vsega :S Ford ima tudi 12 let garancije na prerjavenje,vendar so v redkih primerih dobili odobreno menjavo vrat. Menjava vrat je bila odobrena le, če so bila vrata rjava tudi na zunanji strani. Večinoma je bila "komanda" samo: Očisti do čistega, namaži z original tesnilno maso, pobarvaj in čao... Ko so to delali servisni pogodbeniki (pač neki kao priznani lokalni ličarji), je zadeva zdržala 6-8 mesecev oz. max 1 leto in se je zadeva ponovila. Pa še to so jokali, da je to nemogoče popravit oz. porihtat, da bo dlje časa mir. Tisti, ki pa smo si pa to rihtali sami doma (sicer ni bilo tako estetsko kot to naredijo ličarji), pa je zadeva držala 4 leta.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a RedBaron Sr avg 20, 2014 6:56 pm

Daedalus je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:Meni so brez pripomb popravili rjo na leto in pol starem yetiju (rob vrat - menjava vrat), mehurjasta barva, nikakor pa ne luknja v plehu (menda problem določenega letnika, kasneje ne več)!! In na moje vrašanje, kaj pa če se rja spet pojavi čez par let, sem dobil odgovor, da to krije garancija na prerjavenje (12 let) in da prerjavenje pomeni, da se rja pojavi pod nepoškodovano barvo, nikakor pa to ne pomeni, da nastane luknja v plehu!!

Kar je tudi logično, če dajo 12 let garancije na rjo, to razumem, da popravijo takoj ko se pojavi!!

Seveda pa je možno, da si različni servisi to razlagajo po svoje in se otepajo popravil.


1. Vrata se da zamenjati, kar pomeni, da je to veliko bolj trajen poseg kot pa popravilo rje pod tečajem.
2. Kako pa ti njim zagotoviš, da nisi sam barval vrat in je nato nastala mehurjasta barva? V 12 letih se marsikaj lahko zgodi...


Garancija velja samo v primeru, da je avto servisiran na pooblaščenem servisu (vseh 12 let) in v sklopu servisa se pregleda tudi stanje karoserje in barve
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a yashica To avg 26, 2014 2:34 pm

Da ne gre v pozabo...

Danes sem dal zmešat 2-K epoxy primer v bel barvi in obenem kupil še poliuretansko tesnilno maso v beli barvi od 3M-a. Sedaj čakam še kolega, ki mi je obljubil dcl pretvornika rje in potem akcija.

Mimogrede... sem delal še prvi tehnični pregled in je šel avto v petih minutah čez. Dva sta se zapičila v morebitne lufte na podvozju, medtem, ko ju temna stekla, led luči in neoriginalna platišča (replika mk5 r32), ki imajo 9mm manjši ET sploh ni zanimalo. Eden mi je še pribil, da avto prav lepo stoji na feltnah, ki so skoraj porovnana z blatniki :lol:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a peroRS To avg 26, 2014 2:44 pm

Saj zakaj pa bi jih zanimalo?
Predvidevam, da imaš dodatno zatemnjena stekla? Homologirano? Če ja, potem nima kaj preverjat.
LED luči so OEM, original kose lahko menjaš kakor ti paše. ET na platiščih tudi ne rabi biti enak kot tovarniški, meja je blatnik.

To folk sam sebi zakomplicira življenje. Ko berem, da grejo eni originalne dele homologirat ne vem ali bi se smejal ali jokal. :lol:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a yashica To avg 26, 2014 3:10 pm

Pričakoval sem, da bo vsaj vprašal okrog stekel in felten oziroma sem bil bolj presenečen, ker ni in še sam je poudaril "aha, prvi tehnični po štirih letih". Pri prvem ponavadi v takih primerih vržejo dodaten uč na vsako stvar.

Pričakoval sem zato, ker so zadnja stekla od zunaj povsem črna (tovarniško temno steklo + original senčnik), platišča pa nimajo samo manjši ET, ampak so tudi širine 7.5" medtem, ko so original 7". Led zadnje luči sem dodatno menjal, so pa oem ja.

Drugače sta bila zelo prijazna in nimam pripomb. Možakar v kanalu je še pohvalil, da še ni videl novejšega letnika, ki bi imel dodatno zaščito podvozja, sploh pa ne na sprednjih rokah in komplet zadnjem mostu :D
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a .com To avg 26, 2014 3:18 pm

samo zanima me, a nimaš ti depo zadnjih led luči?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a yashica To avg 26, 2014 3:35 pm

.com je napisal/-a:samo zanima me, a nimaš ti depo zadnjih led luči?


Ne niso depo, ker tega skropucala niti pod razno ne bi dajal na avto. Luči so OEM temno rdeče od modela R in so bile kupljene pred tremi leti na AHW Shop-u. Luči so bile precej cenejše kot pri nas na servisu, samo takrat sem naredi napako, ker sem jih šel na servis kodirat pa so naredili celo štalo kar je kasneje popravil Dušan. Edini, ki ve kaj dela in je pravi stručko za elektriko pri vw-jih, ostalo po ljubljanskih servisih je ena sama žalost ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
dekA3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To mar 27, 2012 8:38 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a dekA3 To avg 26, 2014 7:36 pm

RedBaron je napisal/-a:
Garancija velja samo v primeru, da je avto servisiran na pooblaščenem servisu (vseh 12 let) in v sklopu servisa se pregleda tudi stanje karoserje in barve


Meni so na PS popravili v 11 letu v sklopu garancije in nisem imel vseh servisov na pooblaščenem, pogoj je bil le da opravim enega zadnjega pred popravilom. Tako da velja poskusiti.

Narejeno je bilo dovolj dobro, še posebej če se upošteva starost avta, vendar ne perfektno. Rja se do prodaje avta ni pojavila več.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a Daedalus To avg 26, 2014 8:44 pm

dekA3 je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:
Garancija velja samo v primeru, da je avto servisiran na pooblaščenem servisu (vseh 12 let) in v sklopu servisa se pregleda tudi stanje karoserje in barve


Meni so na PS popravili v 11 letu v sklopu garancije in nisem imel vseh servisov na pooblaščenem, pogoj je bil le da opravim enega zadnjega pred popravilom. Tako da velja poskusiti.

Narejeno je bilo dovolj dobro, še posebej če se upošteva starost avta, vendar ne perfektno. Rja se do prodaje avta ni pojavila več.


In tisti servis si preplačal ravno toliko, da bi pokril popravilo na lastno pest. :mrgreen:
 
dekA3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To mar 27, 2012 8:38 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a dekA3 To avg 26, 2014 10:26 pm

Daedalus je napisal/-a:
dekA3 je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:
Garancija velja samo v primeru, da je avto servisiran na pooblaščenem servisu (vseh 12 let) in v sklopu servisa se pregleda tudi stanje karoserje in barve


Meni so na PS popravili v 11 letu v sklopu garancije in nisem imel vseh servisov na pooblaščenem, pogoj je bil le da opravim enega zadnjega pred popravilom. Tako da velja poskusiti.

Narejeno je bilo dovolj dobro, še posebej če se upošteva starost avta, vendar ne perfektno. Rja se do prodaje avta ni pojavila več.


In tisti servis si preplačal ravno toliko, da bi pokril popravilo na lastno pest. :mrgreen:


Tako je, vsi kradejo, najbolje da začnem spet šravfat sam :)

Pri starejših VAG cene osnovnega servisa v mojem primeru niso nikoli bistveno odstopale od popoldancev, kvečjemu sem dal njim servisirat zaradi osebnega poznanstva in s tem zaupanja, večje pedantnost pri delu...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a yashica To avg 26, 2014 10:36 pm

dekA3 je napisal/-a: Tako da velja poskusiti.


Preberi še enkrat kaj sem napisal, da se ne ponavljam.

V primeru, da bi rja udarila na zamenljivem delu (pokrov prtljažnika/motorja, vrata, blatnik) bi zahteval ne samo barvanje, ampak tudi menjavo karoserijskega dela. V tem primeru, ki se mi je pojavil lahko rjo samo gledajo. Popraviti bi jim dal le v primeru, da ves čas visim zraven in jim gledam pod prste kar je pa nemogoče.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 rjavenje karoserije pod tečajem prtljažnih vrat

Napisal/-a yashica Sr avg 27, 2014 12:58 pm

Zjutraj sem prečekiral vw workshop manual za šestico in do sedaj odstranil demontiranja potrebne plastike, odklopil konektorje in potegnil kable iz notranjosti tako, da gredo stran z vrati vred. Vrata ter okolico sem zaščitil z ličarskim trakom in penasto oblogo, da preprečim morebitne odrgnine, zraven sem še označil trenutno pozicijo tečaja, da ne bo nepotrebnega lovljenja linij ob ponovni montaži.


Zvečer, ko dobim okrepitve pride na vrsto odstranjevanje vrat s tečaji vred. Upam, da bo demontaža tekla brez zapletov.
Zadnjič spremenil yashica, dne To sep 02, 2014 11:56 am, skupaj popravljeno 1 krat.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov