Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Sr avg 20, 2014 12:40 pm

Pozdravljeni!

Audi A4, 1.8, letnik 1998, bencin, motor ADR mi zjutraj vžge komaj v tretjem poskusu. Čez dan pa vžiga kar normalno.

Naj povem, da se mi je to začelo dogajati malo po tem, ko smo menjali loputo zraka. Preden smo jo menjali, je avto ugašal v križiščih, sedaj pa v križiščih ne ugaša več, pač pa kot že rečeno zjutraj vžge večinoma v tretjem poskusu. Včasih tudi v drugem.

Ker nimam pojma, kaj bi lahko bil temu vzrok, prosim za vaša mnenja.
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a no-body Sr avg 20, 2014 1:05 pm

mogoče je treba skalibrirat loputo,potem slab akumulator,senzor vžiga,cinšpula,kabli,svečke,...
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Sr avg 20, 2014 1:45 pm

Loputa res ni bila skalibrirana. Akumulator je po mojem v redu, svečke so tudi nove. Bom ob priliki stopil do mehanika.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a Fan Sr avg 20, 2014 2:37 pm

no-body je napisal/-a:mogoče je treba skalibrirat loputo,potem slab akumulator,senzor vžiga,cinšpula,kabli,svečke,...


X2
Ali lažje prižge, če se doda malo plina ( gasa )?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Če avg 21, 2014 10:38 am

Če se prav spomnim, pomaga če dodam plin-potem lažje vžge. Bom jutri zjutraj bolj pozoren na to.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a Fan Če avg 21, 2014 5:48 pm

Pozdravljeni

V koliko motor lažje prižge z dodanim plinom, nagaja dušilna loputa ali senzor temperature motorja.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Pe avg 22, 2014 9:07 am

Dober dan!
Danes sem probal vžig. V prvem poskusu ni vžgal, v drugem pa sem dodal plin in je dokaj lepo vžgal.
Senzor temperature motorja smo že menjali pred 4 leti . Od takrat sem prevozil 100.000 km (sedaj ima avto 320.000 km)
Dušilno loputo pa smo menjali pred enim mesecem.
Sem pa opazil še nekaj, ki zna biti pomembno: pogosto v avtu odčitam nepravilno zunanjo temperaturo.
Recimo: sredi poletja mi kaže minus 3 stopinje. S časoma sicer pride na pravo vrednost, vendar velikokrat je prikazana zunanja temperatura povsem nerealna. Bi lahko bil to vzrok težav?
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a Daedalus Po avg 25, 2014 10:48 am

Težko, ker je senzor zunanje temperature irelevanten za delovanje motorja. Lahko pa ti povzroča probleme pri avtomatski klimi, če jo seveda imaš.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a Fan Po avg 25, 2014 9:22 pm

Pozdravljeni

Vozilo je potrebno priklopiti na tester, kaj pravijo parametri delovanja motorja preveriti pravilno delovanje senzorjev, dušilne lopute - po potrebi nastaviti ali menjati

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a ESX To avg 26, 2014 8:17 am

Prvo bi preveru senzor temp. hladilne tekočine
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Sr sep 03, 2014 6:59 am

Sem imel avto včeraj pri mehaniku. Rekel mi je, da je nastavil loputo zraka. Senzor temperature motorja dela v redu-tako mi je rekel.

Danes zjutraj vžgem avto- vžgal je v 4. poskusu...Namerno nisem dodajal plina ob vžigu...

Ker je mehanik zelo redkobeseden in zasut z delom, ga kaj več nisem spraševal. Ga pa nameravam vprašati ob priliki, kaj vse je sploh preveril.

Lep pozdrav vsem in hvala za vaša mnenja.
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a hermand Sr sep 03, 2014 12:52 pm

Ali ste mogoče kaj lambdo sondo tudi že menjali?

LP
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Sr sep 03, 2014 1:43 pm

hermand je napisal/-a:Ali ste mogoče kaj lambdo sondo tudi že menjali?

LP

Ne. Bom tudi to ob priliki omenil mehaniku.
LP
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sparky Sr sep 03, 2014 2:03 pm

Kolikor jaz vem lambda svojo funkcijo opravlja pri toplem motorju tko, da z vžigom nima veze. Z drugim ključem si probal za hec prižgat? Bencin dobi normalno? Preverite še enkrat loputo za vsak primer. A če se pelješ nekaj kilometrov in ga ugasneš, počakaš minutko in potem ti normalno vžge?

Priporočam ti tudi, da začneš iskati drugega mehanika, ker če si ne more vzet 5 minut za stranko, ki mu plačuje je tud mal neprofesionalno. S katerega konca Slovenije pa si, mogoče ti lahko svetujemo kakšnega dobrega mehanika.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a Fan Sr sep 03, 2014 2:28 pm

Pozdravljeni

V koliko ima kisikova sonda 4 ali več žic, deluje tudi pri mrzlem motorju ( bele žice so grelec kisikove sonde ).
Se pa strinjam, da bi mehanik/mojster/popoldanec moral stranki razložiti kaj je delal in zakaj računal. Seveda, če je vozilo bilo na servisuv veliko se jih ureja/servisira doma..................................................

Osebno menim, da je zelo vprašljivo delo na vozilu in prisotno znanje mehanike. :(

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a čare Sr sep 03, 2014 6:41 pm

Pasi probal kdaj z daljšim verglanjem al redno držiš ključ 2 sekundi in spustiš?? Sprašujem,ker vem za nekatere primerke ki ključ drži 2 sekundi in nato spusti in cvili da ne zalavfa a da bi pa dlje verglal pa bog ne daj.
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a hermand Če sep 04, 2014 7:53 am

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

V koliko ima kisikova sonda 4 ali več žic, deluje tudi pri mrzlem motorju ( bele žice so grelec kisikove sonde ).
Se pa strinjam, da bi mehanik/mojster/popoldanec moral stranki razložiti kaj je delal in zakaj računal. Seveda, če je vozilo bilo na servisuv veliko se jih ureja/servisira doma..................................................

Osebno menim, da je zelo vprašljivo delo na vozilu in prisotno znanje mehanike. :(

Lep pozdrav


Imeli podoben problem z univerzalno bosch lambdo sondo in smo beli žici zamenjali med seboj in je potem bilo OK, ne razumem pa kako vplivajo bele žice (2kos) če jih med sabo zamenjaš.

LP
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Če sep 04, 2014 10:22 pm

sparky je napisal/-a:Kolikor jaz vem lambda svojo funkcijo opravlja pri toplem motorju tko, da z vžigom nima veze. Z drugim ključem si probal za hec prižgat? Bencin dobi normalno? Preverite še enkrat loputo za vsak primer. A če se pelješ nekaj kilometrov in ga ugasneš, počakaš minutko in potem ti normalno vžge?

Priporočam ti tudi, da začneš iskati drugega mehanika, ker če si ne more vzet 5 minut za stranko, ki mu plačuje je tud mal neprofesionalno. S katerega konca Slovenije pa si, mogoče ti lahko svetujemo kakšnega dobrega mehanika.
Danes zjutraj sem avto vžgal z drugim ključem, vžgal je v 2. poskusu. Po mojem ključ nima vpliva, ima pa ga-tako se meni zdi -zunanja temperatura. Hladnejši kot je avto, več poizkusov je treba za vžig. To so samo moje domneve. Sem se zjutraj peljal nekaj kilometrov, ga ugasnil, počakal...In vžgal je normalno... Glede mehanika se strinjam s tabo. Tega mehanika sem izbral, ker dela blizu moje službe in lahko avto pogleda medtem, ko sem jaz v službi. In ni drag. Drugače pa sem iz okolice Nove Gorice.

Pozdrav!
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a Slicker Če sep 04, 2014 10:38 pm

Poizkusi zjutraj dat 3x ali 4x za par sekund kontakt, pa ce bo potem vzgal. Senzor odmicne deluje?
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (hladen) vžge v tretjem poskusu

Napisal/-a sipr Če sep 04, 2014 10:46 pm

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

V koliko ima kisikova sonda 4 ali več žic, deluje tudi pri mrzlem motorju ( bele žice so grelec kisikove sonde ).
Se pa strinjam, da bi mehanik/mojster/popoldanec moral stranki razložiti kaj je delal in zakaj računal. Seveda, če je vozilo bilo na servisuv veliko se jih ureja/servisira doma..................................................

Osebno menim, da je zelo vprašljivo delo na vozilu in prisotno znanje mehanike. :(

Lep pozdrav
Avta skoraj nikoli ne vozim na uradni servis od Audija, ker sem imel z njim pred leti nekaj zelo slabih izkušenj. Pa ne želim delati negativne reklame nikomur. Tako mi avto rihtajo predvsem majhni avtomehaniki. Oba sedanja delata blizu moje službe. K temu, ki sem ga tu omenjal peljem avto, ko je treba uporabljati tester, sicer pa se poslužujem drugega avtomehanika, ki pa sploh nima testerja, pa mi vseeno večino zadev porihta...Ker rabim avto vsak dan mi ustreza, da mi ga rihtajo medtem, ko delam. Za tega avtomehanika, ki mi ga je nazadnje popravljal, pravijo da naj bi bil dober, vendar ima to hibo, da sprejme preveč vozil v popravilo in potem se posamezni stranki premalo posveti.Ravno zato k njemu avta raje ne peljem...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov