Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a rs1975 Sr nov 19, 2014 9:46 am

Zadnje leto imam težave s centralnim zaklepanjem pri Mondeu (Mk3, letnik 2003, 4-vratni).

Do sedaj me kaj dosti ni motilo, ker pač ni delalo centralno za zadnja leva vrata - sem jih pač zaklenil z notranje strani na kljuki. Od včeraj naprej pa ne dela več tudi centralno odklepanje/zaklepanje za prtljažnik. Prtljažnik se ne da odpreti niti z gumbom na armaturi, niti z gumbom nad registrsko tablico. Ko pritisnem gumb na daljincu ali armaturi se ne sliši tistega značilnega klika.

Se komu sanja v čem bi bila težava - je to samo težava na zaklepu prtljažnika ali na celotnem centralnem sistemu. Je morda težava, da elektrika ne pride do prtljažnika, ker pač tudi mehansko gumb ne dela?

In še eno znanstveno vprašanje :) - kako sploh odpreti prtljažnik, ker gre za 4--vratni model??? Polica za sedeži je namreč fiksna...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a Fan Sr nov 19, 2014 9:55 pm

Se ne da odpreti s ključem?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a enaguma Sr nov 19, 2014 10:13 pm

mondeo mk3 ima ključavnico za odpiranje s ključem samo na voznikovih vratih in za odpiranje pokrova motorja
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a Fan Če nov 20, 2014 12:05 am

Ja, nerodno ....................... kakšen klepar ali servis ( servisni ključ - vsaj včasih so obstajali )
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a StajercS Če nov 20, 2014 12:36 am

Sedeži se zadaj ne dajo podret?

Edit. Pravkar gledam slike od enega mk3 saloon, pa se da zadnje sedeže podret + ni pleha za sedeži. Torej maš problem rešen. :D Pri električni kljuki maš pa ponavadi v prtljažniku mali čep, ki ga odstraniš, pa potegneš za tisti vzvod in maš ročno odprta vrata. Če se ti po ročnem odpiranju vrata nočejo zapret, pa sam tisti vzvod malo potegneš, oz. ga vrneš v prvotno pozicijo.
Slika
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a rs1975 Če nov 20, 2014 7:27 am

Evo, sem rešil, pa se zraven še nekaj naučil... ;)

Mondeo ima ključavnico TUDI na prtljažniku, je pa res, da se skrita... Če morda kdo še ne ve, nahaja se zraven mehke tipke za odprtje prtljažnika, nad registrsko tablico. S ključem je zelo nerodno odpirati.

Kar se tiče podiranje zadnjih sedežev - po mojem ne gre, kolikor sem gledal se sedeže ne da podreti drugače kot iz prtljažnika, ker so zaklenjeni in jih moraš pred podrtjem z vzvodom odkleniti.

Sedaj moram samo še ugotoviti v čem je težava - kolikor sem bral bo najverjetneje ravno stikalo na tem mehkem gumbu zadaj - dela kratek stik in zato naj ne bi delala tipka na armaturi in preko daljinca.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 20, 2014 8:51 am

rs1975 je napisal/-a:
Mondeo ima ključavnico TUDI na prtljažniku, je pa res, da se skrita... Če morda kdo še ne ve, nahaja se zraven mehke tipke za odprtje prtljažnika, nad registrsko tablico. S ključem je zelo nerodno odpirati.



Ja itak da ima ključavnico. Sej niti ne morem verjet da:
1. ni nihče niti pogledal pod letvico
in
2. ni nihče niti pogledal yebenih navodil od avta....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a rs1975 Če nov 20, 2014 9:09 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
rs1975 je napisal/-a:
Mondeo ima ključavnico TUDI na prtljažniku, je pa res, da se skrita... Če morda kdo še ne ve, nahaja se zraven mehke tipke za odprtje prtljažnika, nad registrsko tablico. S ključem je zelo nerodno odpirati.



Ja itak da ima ključavnico. Sej niti ne morem verjet da:
1. ni nihče niti pogledal pod letvico
in
2. ni nihče niti pogledal yebenih navodil od avta....


Ker že vse veš, potem še povej kje je pri meni napaka, da se ne da odpreti prtljažnika na gumb... da se ne bom po nepotrebnem zajebaval z iskanjem napake
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 20, 2014 10:33 am

Na netu imaš en kup rešitev. Malo se potrudi... ;) Drgač pa al je s kablom kaj narobe, ali pa s ključavnico samo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a metor Če nov 20, 2014 1:40 pm

Moj bog eni niti svojega avta ne poznajo, pa brez zamere :lol: Navodila treba brat fantje, vedno in povsod, posebej pri avtu.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a pixie Če nov 20, 2014 4:21 pm

jaz sem na karavanu po dveh letih obupal nad gumbom... deluje mi le gumb na ključu... za zaklepanje sopotnikovih vrat (zadaj levo) pa ga le 2x zaklenem da utripnejo zmigavci in je zakljenjen cel avto
Freunde am fahren.
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a rs1975 So nov 22, 2014 6:39 am

Sem uredil. Šlo je za prekinitev ene žice med karoserijo in prtljažnikom.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a TrijoAdijo So nov 22, 2014 4:54 pm

rs1975 je napisal/-a:Sem uredil. Šlo je za prekinitev ene žice med karoserijo in prtljažnikom.


ej, ni za kaj....malenkost...sej zato pa smo tu :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: Ford Mondeo prtljažnik

Napisal/-a enaguma Sr nov 26, 2014 10:02 pm

da ne odpiram nove teme...

Nekdo je očitno mislil da se lahko moj mondeo odpre z izvijačem :roll:
Vrata mu ni uspelo odpret, jaz sem pa sedaj brez ključavnice :|
sem že malo klical okrog, bom pa vseeno še tukaj vprašal;
ima kdo/ve kdo za kakšno ključavnico za voznikova vrata in ključ; za mondeo mk3.
hvala za informacije
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 108 gostov