Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Po mar 23, 2015 10:01 pm

Kako dobit ven injektorje?
Ok vem obstaja orodje, ki pa ga v moji poznani okolici noben nima...Obstaja uradni servis ampak tam mi ne bodo hoteli samo pobrat injektorjev ven in potem imet avto na dvorišču, da bom jaz nosil injektorje drugam ( na privat servis, da mi jih stestira in po možnosti obnovi /sčisti , če se da) ampak mi bodo po vsej verjetnosti ponudli nove....

Poleg tega mogoče injektorji sploh niso....ampak pri 150 tisoč po moje ni slaba ideja , da jih dam preverit glede na to, da kr ornk pokadi ko ga poteram...

Kaka ideja? Ma kdo , ki koga pozna ali sam doma kako tako orodje? Magar pride do mene in mu plačam...ni problema.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
dox
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Če okt 04, 2007 6:35 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a dox Po mar 23, 2015 10:05 pm

pokličeš korenjaka na ptuj.. itak bo ti jih nekdo mogo testirat pa se zmeniš za termin.. meni je reko 30e na komad, da jih ščistijo..
citiram: "Cena čiščenja šob (predvidevam, da imate PD vbrizgalni sistem), menjava tesnil in preizkus na testnem stroju stane 30 € po kosu. Rezultati testiranja pokažejo, kaj je priporočljivo menjat."
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 10:06 pm

In zakaj avta ne pelješ k tistemu ki bo dize pregledal?? Pobere jih ven,očisti sedišča,montira in čao.S ključem ne prideš zraven da bi jo obrnil?
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Po mar 23, 2015 10:21 pm

čare je napisal/-a:In zakaj avta ne pelješ k tistemu ki bo dize pregledal?? Pobere jih ven,očisti sedišča,montira in čao.S ključem ne prideš zraven da bi jo obrnil?


Tist nima orodja za izvlek injektorjev....sej niso privijačeni...Uapm da veš o čem se pogovarjama...
Je pa dober majster , ki mi je rihtal vse moje dizle in vsi so laufal do zadnjega....ugoden in dober. Korenjeka na ptuj še nisem uspel klicat, ker dela do štirih je malo problem ta teden, ker ne pridem s časom skozi....Če pa jih doma ven poberem pa lahko oenmu nesem kdaj hočem...

V bistvo popolnoma nekomplicirano , ki pa zakompliciram u pm...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a čare Po mar 23, 2015 10:24 pm

Ja vem da niso privijačene,maš pa na "glavi" narejeno za ključ nataknit in ko odšravfaš kajlo ki dizo drži v glavi jo lahko obrneš in če jo obrneš bo šla tudi ven,če je ne moreš obrnit si pa rahlo v riti.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Po mar 23, 2015 10:35 pm

Tukaj so....Zgoraj če zavrtim se zavrti samo zgornji del....logično....spodnji del ostane nepremakjen....In do njega nikakor....je še dbre 5cm nižje...

Slika

Ta zadnji injektor je celo pod požarno steno....Že dobil info od kolega da mu niti na original servisu niso mogli dobit injektorja ven....

Še malo pa bo me utrgal in bo postopek kot že poznan do sedaj....glavo dol motor narazen....ko je glava dol so pa lepo dostopni on enem pa pomenjam vse kar se vrti :D Samo tukaj res nima smisla....Vsaj po občutko ne....serje da nekaj samo okol vbrizga.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a TrijoAdijo Po mar 23, 2015 10:39 pm

Zakaj vsi dize vlečete ven na suho :?:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Po mar 23, 2015 10:43 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Zakaj vsi dize vlečete ven na suho :?:



Pregloboko je ...se ne vidi. Sem prej s kompresorjem vse okrog lepo spihal, da ni svinjarije in potem zalil z nafto in wdjem...Seveda v dneh dneh ni šans da premakneš....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a TrijoAdijo Po mar 23, 2015 10:46 pm

Jaz take zadeve zalijem z odvijačem od wurth-a. WD še za pante špricat ni ok.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a Fan To mar 24, 2015 4:26 am

Zakaj si orodje za izvlek injektorjev ne naredite sami doma? Ni neka umetnost, vam pošljem na mail filmček?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a hermand To mar 24, 2015 9:21 am

Tega pokliči 031 870 395,

lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Če mar 26, 2015 11:03 pm

dox je napisal/-a:pokličeš korenjaka na ptuj.. itak bo ti jih nekdo mogo testirat pa se zmeniš za termin.. meni je reko 30e na komad, da jih ščistijo..
citiram: "Cena čiščenja šob (predvidevam, da imate PD vbrizgalni sistem), menjava tesnil in preizkus na testnem stroju stane 30 € po kosu. Rezultati testiranja pokažejo, kaj je priporočljivo menjat."


No malo druga če je....
30 Eur je cena samo testiranje ( torej če prineseš injektorje tja), če jih jemlje ven je še plus delo. Se pravi 120 eur je štart plus delo v vsakem primeru....potem pa še kar se mora pač rihtat. Če ga odlomi in more vrtat je dodatnih 150 eur plus novi injektor...tako je bilo men rečeno po telefonu...

Še vedno pa iščem service manual za ta motor....ima kdo ali pa ima idejo kje dobit?

hermand: maš vsaj ime ali kaj podobnega? klicat nekoga tako na suho....?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am
 
vlana
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po jul 18, 2011 10:35 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a vlana So mar 28, 2015 10:07 pm

No,da napišem kako, to z injektorji, sam delam,če pri roki nimam orodja za izvleko.
V tem primeru,da motor še dela je to mogoče.
Kot je že omenjeno wurth je dobra zadeva.
Motor segreti na delovno temperaturo in ga ugasniti.
Vijake nosilcev injektorjev popustiti za okoli tri obrate tako da imajo par mm zračnosti do injektorjev.
Motor ponovo zagnati in če se zasliši zvok uhajana kompresije je to znak da se je vsaj en injektor premaknil.
Tega se pritegne nazaj in nadaljuje z drugim.
Včasih je potrebno dalj časa dodati več plina in vzstrajnosti.

Je za poiskusiti,sem jih dobil tako ven na primer-
-mercedes A160 cdi
.bmw 120 d
-ford tranzit 2.2 tdci
-insignia 2.0 cdti
-clio 1.5 dci

Upam,da tudi pri crd uspe.

L.P.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a svadreb Po mar 30, 2015 2:01 pm

Mogoče pa dobiš tukaj http://www.lincos.si/sistem-vbrizgavanja kako primerno orodje za tebi sprejemljivo ceno.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a peroRS Po mar 30, 2015 2:12 pm

off: Za moje pojme si čisto nepotrebno delaš delo in stroške, če avto laufa normalno.
95% dizlov kadi, ker lastniki mislijo, da "dizla na več kot 2000 obratih ne smeš peljat" :roll:
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Po mar 30, 2015 11:24 pm

peroRS je napisal/-a:off: Za moje pojme si čisto nepotrebno delaš delo in stroške, če avto laufa normalno.
95% dizlov kadi, ker lastniki mislijo, da "dizla na več kot 2000 obratih ne smeš peljat" :roll:


Ne laufa lih normalno to je štos....Prvi vžig ga malo zmatra in potem pokadi sivo črno in voha se neizgorela nafta. Egr sem mu že zblindiral ampak niti ni bil zabasan s sajami ampak ok....

Ta star jeep je bil škatla s klasičnim TD motorjem in je 130 tisoč km po generalki ( primerljivo s tem ki jih ima 145 ( servisna do 107 tisoč potem je avto bil dve leti na koroškem....in več kot 40 tisoč u dveh letih tud ni nardil v sloveniji....vsaj za moje pojme ne) imel porabo z lahkoto pod 9 litrov ( enako 2.5 motor in pa 115 konjev) tale pod 10 še ni prišel pa sem ga lepo vozil ....računalnik pa laže za več kot liter. Torej nekaj serje mimo....in to so za moje pojme lahko samo šobe...In glede na to da vem kaj sem s starim delal pa niti približno ni tko skadil....
Pa tud moč se mi zdi da za njegovih 143KM ni najbolj primerljiva...Sicer ok ni nek športnik ampak da mi pa u prvi samo z zadnjim pogonom pri speljevanju v blatu vgasne? Pa ima krajša prestavna razmerja kot ta star jeep. Ta star je obračal zadnje kole kot za šalo v prvi....v blatu si lahk šel z avta in gledal kako se kolesa vrtijo...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a lisko Če apr 09, 2015 3:49 pm

Čare in ostali.....tole mi naj nekdo razloži.....čeprav VSI na veliko trobijo kako CRD sploh ne rabi grelnih in bla bla....zakaj potem tole???

Slika


Greje še POTEM ko že motor steče....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a Gricko Če apr 09, 2015 6:47 pm

ja res je da greje še potem nekaj časa po zagonu....ampak vzrok za to je ekologija (boljše izgorevanje) ter bolj miren tek.....

Drugače pa skupni vod ni tako občutljiv na gretje kot so bili starejši avti / mašine

lahko rečem za JTD, da brez dveh sveč tudi v minusu ne veš, da ne bi delovale....edino na armaturki sveti lučka, pri zagonu skoraj ne opaziš razlike....
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Kako dobit ven injektorje 2.5 CRD

Napisal/-a ESX Pe apr 10, 2015 10:21 am

tudi pri vw, grelne sveče grejejo še nekaj časa po zagonu motorja
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov