Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a jeronimo Po avg 24, 2015 9:36 pm

abbe je napisal/-a:
jeronimo je napisal/-a:ko bom najdu info bom linke prilimal.
VW je v štartu sprobaval z 5 šobo pa jim ni šlo. In dvomim da so razvoj kaj spremenil.
In tudi noven od forum mehanikov ni ugovarjal moji trditvi ;)


amarok,crafter,sharan pa mislm da se kksn od teh ma adblue tekočino, pa seveda ma tut 5 šobo na izpuhu...


Govora je seveda o 5. šobi za DPF, kjer šprica nafto.
Adblue je posebej, in ima svojo šobo da šprica "scavnico" in je montiran za DPF filtrom.
In adblue imajo vse EURO6 motorji od VW (in še katere druge znamke) ter Sharan EURO5 (pa še kak večji model).
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a emozul Po avg 31, 2015 7:48 pm

Meni recimo avto, še ni pokazal tiste lučke, za prisilno regeneracijo žveplenih delcev pa imam 75kkm.
Ali je to normalno, ali ni matematike tukaj?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a abbe Po avg 31, 2015 8:49 pm

regeneracija se dela sama na cca 500 km.
Ni vse res kar napišem
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a ecoblue To sep 01, 2015 2:06 pm

Jaz pri svojem opažam(1.6tdi EURO 5) da ko se dela regeneracija, da se avto malo bolj trese v prostem teku in da takrat(logično) ne dela start-stop sistem(tudi če so pogoji), se pa ne prižge nobena kontrolka. Opazil sem da, če ga prejšnji dan malo bolj pritiskam, da se bo naslednji dan skoraj sigurno delala regeneracija.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a blaze11 To sep 01, 2015 3:22 pm

jeronimo je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
jeronimo je napisal/-a:ko bom najdu info bom linke prilimal.
VW je v štartu sprobaval z 5 šobo pa jim ni šlo. In dvomim da so razvoj kaj spremenil.
In tudi noven od forum mehanikov ni ugovarjal moji trditvi ;)


amarok,crafter,sharan pa mislm da se kksn od teh ma adblue tekočino, pa seveda ma tut 5 šobo na izpuhu...


Govora je seveda o 5. šobi za DPF, kjer šprica nafto.
Adblue je posebej, in ima svojo šobo da šprica "scavnico" in je montiran za DPF filtrom.
In adblue imajo vse EURO6 motorji od VW (in še katere druge znamke) ter Sharan EURO5 (pa še kak večji model).


Jaz nimam adblue pa mam vw euro 6 motor!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a emozul To sep 01, 2015 8:30 pm

abbe je napisal/-a:regeneracija se dela sama na cca 500 km.


Ja, saj to vem.
Poj je potem možno, da se mi nikoli ne bo pokazala lučka, ker se skoz sproti dela?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a Influenz Sr sep 02, 2015 6:53 am

Ko se pokaže lučka imaš že kar resen problem.....
 
aleshko1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jan 03, 2012 7:33 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a aleshko1980 Ne sep 13, 2015 5:44 pm

Mene pa zanima sledeče. Imel sem očiščen (s peno) DPF pri Opel Insignia 2.0 dizel 98KW.

1. kaj pomeni sedaj to za prihodnost vozila? ko bo naslednjič spet problem se ga lahko ponovno sčisti ali bo že treba ga odstranit in računalnik preprogramirat?

2. s tem ko se je filter zamašil je sedaj kakorkoli mašina poškodovana ali ne? kaj storiti?

hvala
Zadnjič spremenil aleshko1980, dne Ne sep 13, 2015 6:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a pskoda Ne sep 13, 2015 6:09 pm

Prisilna regeneracija ni zdrava za motor (to sem slišal od mehanika) samo če je potrebna jo je pač treba naredit se pa priporoča tudi menjava olja v motorju po regeneraciji in tudi te regeneracije filtra trdih delcev ne moreš kar v nedogled delati


Moje mnenje je, če boste šparali na nafti za tiste cca 0.3dl na 100km in vozili kot po jajcih boste pa drugje plačevali za kakšno prehitro uničenje DPF-ja, zapacanega EGR-ja,.... Osebno dizla zelo redko vozim pod 2000rpm, največkrat se vozi +2500rpm pa ima tovarniških 184 konjev
Lp
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a Influenz Ne sep 13, 2015 6:40 pm

Prisilna regeneracija ni zdrava za motor če:
- Avto uporablja sistem, kjer se nafta brizga v izpušnem taktu
- Tesnjenje batnih obročkov je slabše, posledično nekaj nafte pride v motorno olje

Odgovora na zgornje vprašanje
1. Seveda ga lahko še enkrat ščistiš. Mogoče poglej kakšne dodatke, ki se jih da v nafto in naj bi pomagali pri regeneraciji
http://www.ebay.de/itm/ERC-1L-CatClean- ... 3cce85e9fe
Osebno še nisem sprobal, saj nimam problemov s dpfjem, če pa bi jih imel bi poskusil to.

2. Mašina ni nič poškodovana zaradi filtra, pa tudi olja ti ni treba menjavati če so ti čistili s peno
 
aleshko1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jan 03, 2012 7:33 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a aleshko1980 Ne sep 13, 2015 7:01 pm

Influenz je napisal/-a:Prisilna regeneracija ni zdrava za motor če:
- Avto uporablja sistem, kjer se nafta brizga v izpušnem taktu
- Tesnjenje batnih obročkov je slabše, posledično nekaj nafte pride v motorno olje

Odgovora na zgornje vprašanje
1. Seveda ga lahko še enkrat ščistiš. Mogoče poglej kakšne dodatke, ki se jih da v nafto in naj bi pomagali pri regeneraciji
http://www.ebay.de/itm/ERC-1L-CatClean- ... 3cce85e9fe
Osebno še nisem sprobal, saj nimam problemov s dpfjem, če pa bi jih imel bi poskusil to.

2. Mašina ni nič poškodovana zaradi filtra, pa tudi olja ti ni treba menjavati če so ti čistili s peno


V bistvu celotni potek je bil tak....najprej s peno...ker se s peno ni popolnoma uspešno popravila zadeva...so zadevo poslali v Avstrijo na kemijsko čiščenje oz. nekaj podobnega...a tudi to naj bi bilo ok?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Čiščenje DPF-a

Napisal/-a Influenz Ne sep 13, 2015 7:32 pm

Vredu je, ne sekiraj se
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 95 gostov