Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 02, 2015 8:52 am

Imam Audi A4 1.9 TDi letnik 2000 (vmesni model)
85 KW...

Večino časa mi gori lučka za ABS (oranžna) in na sredini kaže rdeč krog s klicajem...

Ko sem šel do mehanika, mi je avto priklopil na računalnik... Ni pa se mogel povezati v ABS modul... Ko se je povezal na mašino, pa mi je napisalo napako, da ni povezave z ABS modulom...

Zanima me kje bi lahko bil problem...

Slišal sem da je lahko problem pri varovalkah (kje se nahajajo varovalke za ABS, ene vem da so ob strani na voznikovi strani, kje pa so še ostale? )
Lahko bi bila inštalacija (slabi konektorji, kje se nahajajo konektorji? )

Kaj pa je za narediti če je zanič ABS modul?

Se že v naprej zahvaljujem za informacije!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a Firediver Sr sep 02, 2015 9:11 am

Najprej preveriti tudi inštalacijo, da ni modul crknil zaradi napake (vlaga, slab spoj) na žicah. Če je prekurilo kakšno varovalko, odkriti vzrok pregoretja.

Če je zanič ABS modul pa je samo ena rešitev.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a Fan Sr sep 02, 2015 9:27 am

S kakšnim diagnostičnim orodjem se je pristopalo do vozila? Se je kaj delalo na podvozju in je potem začela svetiti opozorilna lučka.......................................... ( premikanje ABS senzorjev, poškodovano kablovje, kolesni ležaji ...................... )
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 02, 2015 10:11 am

Na podvozju se ni nič delalo, da bi bil to vzrok... tudi senzorje smo že preverl tako na oko, pa ne zgledajo poškodovani...

Da so mi diagnostiko nardil sem šol v mehanično delavnico GMT-ja... pa že prej je en kolega probal naredit diagnostiko, nevem pa točno kateri program so uporabl... ampak s tem programom se je dal povezat na glavni računalnik, na ABS pa ne... Glavni pa je javil napako, da nima povezave z ABS-om...

Kako bi lahko ugotovil če je kak senzor zanič?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a Firediver Sr sep 02, 2015 10:56 am

Če je senzor zanič, bi to javila ABS enota, ampak kolikor razumem že s to enoto ni komunikacije..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 02, 2015 11:00 am

Tako je Firediver, ne da se niti na to enoto prklopit... Res pa je, da se vsake tulk časa lučka ne prižge in stvar deluje vredu... To mi sicer dela že od junija... zanimivo pa je bilo, da mi v juliju, ko sem šel na morje do Makarske in nazaj pa celih 14 dni tam ni niti 1x zastokal... sem prišel nazaj je pa smet začel... včasih se po nekaj časa ugasne in se prižge lučka za ASR...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a Fan Sr sep 02, 2015 11:16 am

V koliko se je priklapljalo kakšen cenen univerzalec, je normalno, da se lahko pogleda samo del motorne elektronike, ostalih modulov pa ne.

Hahahahahahahaha ............................ senzorjev se res ne da preverjati: "tako na oko", razen če ni fizično poškodovan in se že na daleč vidi. Lahko pa preverite, ali se je kakšen senzor ( zadaj ) odmaknil ( preveč zračnosti ), saj leži v gumijastem ležišču.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 02, 2015 11:36 am

Fan je napisal/-a:V koliko se je priklapljalo kakšen cenen univerzalec, je normalno, da se lahko pogleda samo del motorne elektronike, ostalih modulov pa ne.

Hahahahahahahaha ............................ senzorjev se res ne da preverjati: "tako na oko", razen če ni fizično poškodovan in se že na daleč vidi. Lahko pa preverite, ali se je kakšen senzor ( zadaj ) odmaknil ( preveč zračnosti ), saj leži v gumijastem ležišču.



Sej v tem je bla poanta... najprej se je pogledal če je fizično kej poškodovan, in ker ni blo videt smo probal prklipit na komp, da bi kej pokazal, pa se ni dal povezat...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a abbe Sr sep 02, 2015 12:20 pm

Fan je napisal/-a:V koliko se je priklapljalo kakšen cenen univerzalec, je normalno, da se lahko pogleda samo del motorne elektronike, ostalih modulov pa ne.

Hahahahahahahaha ............................ senzorjev se res ne da preverjati: "tako na oko", razen če ni fizično poškodovan in se že na daleč vidi. Lahko pa preverite, ali se je kakšen senzor ( zadaj ) odmaknil ( preveč zračnosti ), saj leži v gumijastem ležišču.


jah če je lahko v motornem vidu da ni povezave z abs enoto poj ni mogu met en eobd citalec napak,ampak en normalen tester.
v okvari imaš elektroniko na abs enoti.
pogosta napak teh letnikov,
ko ti lučka za abs ne gori se lahko 100% poveze gor z diagnostiko..

lp.
Ni vse res kar napišem
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 02, 2015 12:31 pm

abbe je napisal/-a:
Fan je napisal/-a:V koliko se je priklapljalo kakšen cenen univerzalec, je normalno, da se lahko pogleda samo del motorne elektronike, ostalih modulov pa ne.

Hahahahahahahaha ............................ senzorjev se res ne da preverjati: "tako na oko", razen če ni fizično poškodovan in se že na daleč vidi. Lahko pa preverite, ali se je kakšen senzor ( zadaj ) odmaknil ( preveč zračnosti ), saj leži v gumijastem ležišču.


jah če je lahko v motornem vidu da ni povezave z abs enoto poj ni mogu met en eobd citalec napak,ampak en normalen tester.
v okvari imaš elektroniko na abs enoti.
pogosta napak teh letnikov,
ko ti lučka za abs ne gori se lahko 100% poveze gor z diagnostiko..

lp.



In kok ti naj vrjamem glede na tvoj podpis? :-P ... Problem je, ker je redko kdaj da ne gori, tako da bi moral met srečo pa pri roki comp da bi takrat povezal...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a abbe Sr sep 02, 2015 12:37 pm

MSpro je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
Fan je napisal/-a:V koliko se je priklapljalo kakšen cenen univerzalec, je normalno, da se lahko pogleda samo del motorne elektronike, ostalih modulov pa ne.

Hahahahahahahaha ............................ senzorjev se res ne da preverjati: "tako na oko", razen če ni fizično poškodovan in se že na daleč vidi. Lahko pa preverite, ali se je kakšen senzor ( zadaj ) odmaknil ( preveč zračnosti ), saj leži v gumijastem ležišču.


jah če je lahko v motornem vidu da ni povezave z abs enoto poj ni mogu met en eobd citalec napak,ampak en normalen tester.
v okvari imaš elektroniko na abs enoti.
pogosta napak teh letnikov,
ko ti lučka za abs ne gori se lahko 100% poveze gor z diagnostiko..

lp.



In kok ti naj vrjamem glede na tvoj podpis? :-P ... Problem je, ker je redko kdaj da ne gori, tako da bi moral met srečo pa pri roki comp da bi takrat povezal...


ne rabš mi nič verjeti.
jst vem da je napaka v enoti...
lahko pa stakneš dol konektor pa pomeriš napajanje na srednjih 2 pinih pin 14 in pin 15 (od 4 velikih pinov) in če maš tm štrom poj napajanje na enoti imaš...
će pa tm nimaš napajanja (v kar zelo dvomim) potem pa preveri varovali F13 in F7 obe sta 10A.
maš poj še eno 50 A varovalko, sam je tza za motor abs pumpe ki pa nima veze z nezmožnostjo povezave z diagnostiko...

lp.
Ni vse res kar napišem
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 02, 2015 12:42 pm

A veš mogoče so še kje drugje varovalke na tem modelu, razen na voznikovi strani ob strani in pa pod armaturko pri volanu?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a hippo Če sep 03, 2015 10:59 am

Tipična napaka teh letnikov na A4 in Passatih. Ponavadi se je poslovila elektronika.
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Če sep 03, 2015 11:11 am

Kulk pa je kej cena popravilav najbolšem in tja do najslabšega primera??
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a Fan Če sep 03, 2015 11:28 am

Preden se govori o strošku, je pametno najprej točno diagnosticirati okvaro. Več ali manj, ti je že uporabnik abbe vse napisal, kako odkriti napako.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Če sep 03, 2015 11:41 am

Ja, sej to grem danes zrihtat... sam zanima me kaj lahko pričakujem glede na to, kakšna je okvara... če je enota hin, al pa če so senzorji, inštalacija... kaki so stroški...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a RedBaron Če sep 03, 2015 5:21 pm

Ti letniki passatov in A4 (pa tudi BMW) imajo problem v elektroniki (kot je že bilo povedano), problem je pa v tem, da se posušijo elektrolitski kondenzatorji in jih je treba menjat. Pred leti, so po forumu krožili kontakti od mojstrov, ki so popravljali te ABS module (menjava kondenzatorjev), mogoče kdo ve za koga, ki rihta te zadeve (če je to še aktualno).
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Če sep 03, 2015 8:38 pm

Maš prov, ker ravno v tem je stvar zgleda... sem že z enim zmenjen... Je ugotovil da je enota hin, samo ne ve še ali se jo bo dalo popravit ali jo bo treba menjat... Bomo vidl...
 
MSpro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To jun 18, 2013 5:32 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a MSpro Sr sep 09, 2015 10:55 am

Ma kdo ABS enoto za Audi A4 1.9 TDi letnik 2000 za prodat? al se to sploh lahk tu napiše?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Problem z ABS-om Audi A4

Napisal/-a hippo Sr sep 09, 2015 11:24 am

MSpro je napisal/-a:Ma kdo ABS enoto za Audi A4 1.9 TDi letnik 2000 za prodat? al se to sploh lahk tu napiše?

Ne moreš kar vsake abs enote tlačit gor.
Cela kataloška št se mora ujemat vključno z zadnjo črko, drugače se je ne bo dalo aktivirat preko diagnostike.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 118 gostov