Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
krokodilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:05 pm

menjalnik

Napisal/-a krokodilus Sr sep 02, 2015 7:17 pm

Po nekajdnevnem popravilu Astre G bencinar na izpušnem sistemu pri mehaniku, sem včeraj odpeljal avto in takoj opazil da se menjalnik čudno obnaša. Pretikanje ni tekoče, malo se zatika in zdi se mi glasneje
Ne vem kaj bi bilo lahko narobe. Pomislil sem da bi pogledal če je v menjalniku olje zato me zanima kje se to pogleda.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: menjalnik

Napisal/-a esem Sr sep 02, 2015 8:41 pm

Z izpuhom ima zvezo prenos ročica-menjalnik (drogovi/žice, ki jih je zaradi izpuha mehanik kaj premaknil ipd) in ne sam menjalnik, tako da tu začni iskanje napake oz izvora spremembe
 
krokodilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:05 pm

Re: menjalnik

Napisal/-a krokodilus Če sep 03, 2015 6:39 pm

Nobenih drogov in kablov za menjalnik nisem našel v okolici izpušnega sistema. Po moji logiki je menjalnik pri avtu zaprt sistem. Mogoče si imel v mislih bicikle in mopede :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: menjalnik

Napisal/-a pskoda Če sep 03, 2015 6:54 pm

:lol:

Povezava z ročico za prestavljsnje in menjalnikom sta žici (zajli), ki ju je lahko mehanik premaknil oz onemogočil tehkoče delovanje
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: menjalnik

Napisal/-a yashica Če sep 03, 2015 7:22 pm

Mislil je povezavo od menjalne ročice do menjalnika in ta povezava poteka preko žic, ki potekajo po srediskem tunelu, nad izpušnim sistemom.
Slika

Če ti je logika jasna, zakaj potem sprašuješ?? Dobil si povsem jasen odgovor, čeprav meni ni jasno kaj je počel mehanik, ki naj bi ti delal na izpuhu, z vzvodom menjalnika, da imaš sedaj težave. Ali pa so bile težave že prej pa si opazil šele sedaj.

Sam prenos se nastavlja in vzvode podmaže z mastjo. Na menjalniku imaš vijak za izpust in vijak za nalivanje/kontrolo nivoja olja.

Namesto, da se ukvarjaš z bicikli in mopedi, si na spletu najdi manual za svoj avto in zadevo preštudiraj.

Namig... išči "Vauxhall Workshop Manuals"
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov