Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 11:12 am

Mislim da je prepovedano, ravno včeraj sem bral da pri vw je bil "problem" da ga evropski regulatorji niso mogli dobiti pri goljufiji ker je bil njihov program tako izpopolnjen.

Je pa bistvena razlika s strani goljufije, če avto presega izpuste tako na meritvah kot v realnosti,
ali pa je tako kot pri vw kjer so bili na meritvah najboljši v realnosti pa najslabši.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a abbe Sr nov 25, 2015 11:26 am

Spectre je napisal/-a:Mislim da je prepovedano, ravno včeraj sem bral da pri vw je bil "problem" da ga evropski regulatorji niso mogli dobiti pri goljufiji ker je bil njihov program tako izpopolnjen.

Je pa bistvena razlika s strani goljufije, če avto presega izpuste tako na meritvah kot v realnosti,
ali pa je tako kot pri vw kjer so bili na meritvah najboljši v realnosti pa najslabši.


v realnosti niso bli najslabši.
Ni vse res kar napišem
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 12:07 pm

Pri nekaterih testiranjih v realnem prometu so bili vw motorji daleč najslabši pri onesnaženju.

VW je v ZDA in Kanadi ustavil prodajo novih vozil določenih modelov z 3.0TDI, celoten vpoklic naj bi bil veliko večji kot so načrtovali:

The stop-sale includes 2013-2016 model-year Volkswagen and Audi vehicles and 2014-2016 Porsche Cayenne sport-utility vehicles

http://www.wsj.com/articles/volkswagen- ... d=yahoo_hs

VW vpoklical v ZDA in Kanadi vozila z 1.8T in 2.0T bencinskim motorjem......
http://finance.yahoo.com/news/volkswage ... 54046.html
vpoklic se nanaša na sum zaradi zmanjšane moči motorja in zavor zaradi napake na odmične gredi, okoli 90.000 v ZDA in 17.000 v Kanadi.

pravtako bodo vpoklicali 58.000 porschejev zaradi suma na možnosti iztekanja "low pressure fuel line v znotraj kompartmenta motorja."
iščem članek kjer piše o testiranjih v Evropi kako težko so jih dobili na testiranju izpustov, ga bom zvečer dal če ga najdem. lp
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 8:06 pm

V čem je catch ko bodo na vpoklicu vgrajeval v 1.6 tdi plastično cev z mrežco, ki spremenila pretok zraka pred senzorjem in kako bodo s tem dosegli manjše izpuste?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Influenz Sr nov 25, 2015 9:02 pm

če omejiš pretok zraka v motor zmanjšaš moč
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a uros11 Sr nov 25, 2015 9:20 pm

Tisto ne bo zmanjšalo pretoka, bo ga zgolj usmerilo. Tako pravijo. Drugače pa je to turbo, bo že povlekel.
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 9:31 pm

Slika

To sliko sem videl na siolu. Men se tudi zdi da ga bo kar zadušilo, ta mrežica zgleda skoraj kot filter.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a uros11 Sr nov 25, 2015 9:36 pm

Kaj naredi šele filter zraka? Najbolje ga vreči ven...
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 9:40 pm

več filtrov maš, bolj ga dušiš, pa še dpf je. :mrgreen:
Ta vw sifon je za v smeti. :)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a RedBaron Sr nov 25, 2015 10:20 pm

Ta mrežica bi naj ustavila vrtinčenje zraka, da bo meritev LMM bolj natančna... tako pravi VW. Mrežica + S.W. update je predvideno za 1.6 TDI.

2.0 TDI pa bo deležen samo S.W. update-a.

Malo sem skeptičen, da prej niso mogli uskladit porabe, zmogljivosti in emisij in je bilo treba goljufat, zdaj pa samo S.W. popravijo, pri 1.6 TDI dodajo še mrežico in evo ga, zmogljivosti in poraba ostanejo, emisije pa tudi štimajo... nelogično mi je...
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 10:52 pm

Deset let so morali goljufat za rešitev, ki so jo našli v 1 mesecu. Tut jaz sem skeptičen da se ne bi nikjer poznalo.
Boste povedali ko se vam bo vgradilo če je kaj razlike ;)
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Influenz Če nov 26, 2015 7:12 am

RedBaron je napisal/-a:Ta mrežica bi naj ustavila vrtinčenje zraka, da bo meritev LMM bolj natančna... tako pravi VW. Mrežica + S.W. update je predvideno za 1.6 TDI.

2.0 TDI pa bo deležen samo S.W. update-a.

Malo sem skeptičen, da prej niso mogli uskladit porabe, zmogljivosti in emisij in je bilo treba goljufat, zdaj pa samo S.W. popravijo, pri 1.6 TDI dodajo še mrežico in evo ga, zmogljivosti in poraba ostanejo, emisije pa tudi štimajo... nelogično mi je...


Vsakemu z povprečnim IQ je jasno, da to ne gre.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Firediver Če nov 26, 2015 7:33 am

Za VW fanatike bo to dovolj..samo da se čimprej pozabi na afero..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a uros11 Če nov 26, 2015 8:48 am

Firediver je napisal/-a:Za VW fanatike
Verjetno tudi za prezadovoljne ostale, ki nimamo nekega čustvenega odnosa do tone in pol pleha in se ne obremenjujemo z čustvenim odnosom, ki ga imajo lastniki ostalih znamk do svoje tone in pol pleha? Prezadovoljne pisano z cca 20% sarc on.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Firediver Če nov 26, 2015 9:04 am

Pa še bolje (večja ciljna populacija), da je vernikov več, da bo ta čudežni pasivni kos cevi z mrežico (moj opis, glede na sliko zgoraj) odpravil vse težave. Najbrž pa bodo lastniki VW vozil modro tajili, da jim je moč padla (oz. slabši pospeški, pa poraba gor). Ohhh, težka odrekanja v imenu svojega Najvišjega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a a_sist Če nov 26, 2015 9:27 am

Naredili so poceni 'zadušitev' motorja. Moč motorja se bo gotovo zmanjšala. Lastniki teh motorjev se ne bodo sekirali, ker bo 90% voznikov to mrežo odstranilo.
No escape from the mass mind rape...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a uros11 Če nov 26, 2015 9:30 am

a_sist je napisal/-a:Naredili so poceni 'zadušitev' motorja. Moč motorja se bo gotovo zmanjšala. Lastniki teh motorjev se ne bodo sekirali, ker bo 90% voznikov to mrežo odstranilo.
Verjetno ga kaj bolj kot zračni filter, sploh tisti, ki že dolgo ni bil zamenjan, ne zamaši. Zgleda mreža kar konkretno redka. Pa turbino imamo zadaj, ki veselo tlači, tako da bo samo pretok zraka malenkost hitrejši na račun dodatne ovire.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a uros11 Če nov 26, 2015 9:32 am

Firediver je napisal/-a:Najbrž pa bodo lastniki VW vozil modro tajili, da jim je moč padla (oz. slabši pospeški, pa poraba gor). Ohhh, težka odrekanja v imenu svojega Najvišjega.
Seveda, saj smo vsi čudaki, se pa čudim, da se ostali obremenjujete z nami. Čudi me, da ima to, da sem kupil vw, tak vpliv nate. Morda pa potrebuješ pomoč?
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a a_sist Če nov 26, 2015 9:36 am

uros11 je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:Naredili so poceni 'zadušitev' motorja. Moč motorja se bo gotovo zmanjšala. Lastniki teh motorjev se ne bodo sekirali, ker bo 90% voznikov to mrežo odstranilo.
Verjetno ga kaj bolj kot zračni filter, sploh tisti, ki že dolgo ni bil zamenjan, ne zamaši. Zgleda mreža kar konkretno redka. Pa turbino imamo zadaj, ki veselo tlači, tako da bo samo pretok zraka malenkost hitrejši na račun dodatne ovire.


Ja, seveda. Več kot je ovir, boljši je pretok :roll:
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Če nov 26, 2015 9:45 am

Ta mrežica ni problem se jo da v 1min odstranit, bolj je problem kaj bodo naredili oz spremenili na SW-ju
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov