Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gti85kw
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če mar 13, 2008 9:05 pm

golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a gti85kw Ne sep 27, 2015 5:30 pm

pozdravljeni ..letos sem delal veliko generalko motorja na golfu 2 dizel..glavo sem nesel enemu mojstru ki naj bi se ukvarjal z glavami v dragomelj pri domzalah..zagotovil mi je da je glava ok..ko smo avto vzgali pa se dogaja to da se ustvarja visok pritisk ..cevi so cisto trde..tudi temperatura pogostokrat gre ces sredinsko crto..toliko da se prizge ventilator....posledicno mi pusca vodo spodaj pri termostatu,,obicajno ko avto parkiram zace kapljati..posledicno moram stalno dolivati vodo..ko avto prizgem mrzlega in odprem pokrov expanzijske posode se takoj pojavi para...to naj bi bil znak da glava pusca..ce glava dejansko pusca si tesko predstavljam da mojster glave sploh ni stestiral...je kaksna moznost da je se kaj drugega al je dejansko glava...moj mehanik je predlagal da bi dodali se eno expanzijsko posodo kar naj bi zmanjsalo pritisk..kaj menite vi..
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a ojnica Ne sep 27, 2015 11:17 pm

Tesnilo glave.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a Fan Po sep 28, 2015 10:46 am

Najprej menjajte mehanika!!!
Pri sestavljanju motorja je bila prisotna "šlamparija" - posledično imate sedaj težave! Potrebno bo še enkrat sneti motorno glavi in urediti kot je potrebno ( ponovni stroški ).
Že to je bedarija, da vam pušča hladilna tekočina in se raje naliva novo, kot pa menja okvarjeni del .......................... še večja bedarija je vgradnja dodatne raztezne posode :D :D :D :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
gti85kw
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če mar 13, 2008 9:05 pm

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a gti85kw Po sep 28, 2015 4:23 pm

se strinjam da bi blo treba zamenjat mehanika...ce ve kdo za kaksnega dobrega mehanika v ljubljani ..oz okolici.. info bi bla dobrodosla...
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a AssKicker Po sep 28, 2015 7:38 pm

Dodatna ekspanzijska posoda mi že od pričetka teme lepša življenje. Edino kar bi dosegel, bi to, da bi malo kasneje začele cevi spuščati. Je pa res najbolje to, kar so rekli ostali: Menjaj mehanika, še enkrat glavo dol, pa pregledat kaj je šlo narobe..
 
gti85kw
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če mar 13, 2008 9:05 pm

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a gti85kw Če okt 01, 2015 4:33 pm

kupim glavo..ima kdo oz.ce ve za koga da jo prodaja.. ..
 
gti85kw
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če mar 13, 2008 9:05 pm

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a gti85kw So okt 10, 2015 4:33 pm

Koncno sem le prisel do mehanika v pravem pomenu besede...s pravim pristopom in odnosom tako do vozila kakor do stranke...glavo je dal dol ..novo tesnilo ..nove vijake ..pravilno zetegnil in to je to....Prejsnji mehanik s 40 letnimi iskusnjami v mehaniki ni dal novih vijakov in pa zategoval po obcutku..
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: golf 2 pritisk v hladilnem sistemu

Napisal/-a yashica So okt 10, 2015 6:42 pm

Krasno, če dotični dela že 40 let po istem kopitu :roll:

Namešča stare vijake in zateguje po občutku, čeprav se obvezno daje nove vijake in zateguje po predpisanem postopku ( moment 40Nm, sledi moment na 60Nm, v tretje za 180 stopinj in nato pri segretem motorju -olje 50 stopinj- se zategne še za 90 stopinj, brez predhodnega popuščanja... )

Madona, niso navodila napisana zato, ker je bilo nekomu dolgčas.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 54 gostov