Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a sonic So okt 03, 2015 12:25 pm

Na Tahoe-ju bom verjetno moral menjati žaromete, ker je notranja kromirana površina reflektorja že čisto fuč in ne sveti več dobro.

Namesto običajnih žarometov, kakršne so imeli ti avti za ameriški trg, ima moj neke posebne variante, kar sicer vidim na slikah tudi drugih Tahoe-jev v Sloveniji. Zato uporablja H4 žarnice (ameriški z običajnim žarometom pa HB3 in HB4)

Izgleda pa takole, tole je na voznikovi strani:
Slika

Na zunanji strani je žaromet za kratke (notri je še zraven še W5W žarnica za pozicijske), na notranji pa za dolge luči.

Vsak od žarometov je dimenzije 10x15cm.

Sedaj me pa zanima, v kateri trgovini pri nas naj iščem take žaromete, če ima kdo idejo. Saj pomojem so to kakšni univerzalni žarometi, ne samo za ta avto?. Sem že nekaj spraševal, pa še brez haska.
Nekaj podobnega sem sicer tudi našel v eni spletni trgovini v Nemčiji, pa bi raje prej preveril, če se dobi tudi pri nas.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6390
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a Fan So okt 03, 2015 1:01 pm

Kakšen: Silux, Adel, Potokar............................. ali obnova obstoječih žarometov.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a mrtwelvetrees So okt 03, 2015 3:36 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a Novinec1968 Pe okt 09, 2015 9:20 am

Parabole se da obnoviti. Dolgo nazaj so jih tudi meni obnovili za Chryslerja in sicer v Mengšu.
Več o tem najdeš tudi v tej temi: http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/f ... .php?84562
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a danci1973 Pe okt 09, 2015 10:13 am

Novinec1968 je napisal/-a:Parabole se da obnoviti. Dolgo nazaj so jih tudi meni obnovili za Chryslerja in sicer v Mengšu.
Več o tem najdeš tudi v tej temi: http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/f ... .php?84562

Pred nekaj tedni je kolega iskal izvajalca za to in ta v Mengšu naj ne bi več delal...
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a AssKicker Pe okt 09, 2015 11:24 am

V Adelu jih lahko dobiš, dimenzije 167x106, H4 žarnica, za 17,5€ :) Kataloška je pa 9902947.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a RedBaron Pe okt 09, 2015 5:06 pm

sonic je napisal/-a:
Na zunanji strani je žaromet za kratke (notri je še zraven še W5W žarnica za pozicijske), na notranji pa za dolge luči.




Če ima H4 noter, a nista potem obe dolgi / kratki?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a tomzzi Pe okt 09, 2015 6:43 pm

Zakaj bi bile obe dolge/kratke? Potem bi ob dolgih na vsaki strani obe svetile torej skupaj 4 za dolge?
Jaz imam tudi po dve (h7) žarnici na luč . Ena za kratke druga pa za dolge.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a RedBaron Pe okt 09, 2015 6:58 pm

tomzzi je napisal/-a:Zakaj bi bile obe dolge/kratke? Potem bi ob dolgih na vsaki strani obe svetile torej skupaj 4 za dolge?
Jaz imam tudi po dve (h7) žarnici na luč . Ena za kratke druga pa za dolge.



Ja, ti imaš H7, ki je enonitna žarnica, H4 pa je dvonitna žarnica - dolga in kratka v eni žarnici.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a danci1973 Pe okt 09, 2015 11:25 pm

RedBaron je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
Na zunanji strani je žaromet za kratke (notri je še zraven še W5W žarnica za pozicijske), na notranji pa za dolge luči.




Če ima H4 noter, a nista potem obe dolgi / kratki?

Saj lahko na eni zvežeš samo dolgo, na drugi pa samo kratko... Ali pa zvežeš tako, da gorijo vse 4 kratke, ko pa hočeš dolge, se dve preklopita na dolge...

Važno je, da na eni žarnici ne gorita obe nitki hkrati.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a sonic Ne okt 11, 2015 5:29 pm

AssKicker je napisal/-a:V Adelu jih lahko dobiš, dimenzije 167x106, H4 žarnica, za 17,5€ :) Kataloška je pa 9902947.



@AssKicker, najlepša hvala, točno tako informacijo sem rabil. A to je tista trgovina v LJ-Stegnah?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a sonic Ne okt 11, 2015 6:06 pm

RedBaron je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
Na zunanji strani je žaromet za kratke (notri je še zraven še W5W žarnica za pozicijske), na notranji pa za dolge luči.




Če ima H4 noter, a nista potem obe dolgi / kratki?


Ja, H4 je lahko dolga ali kratka. Tega nisem vedel, dokler sedaj nisem začel študirati teh zadev okoli luči ;)

Fora pri tem avtu je da ima v originalu ločene žarnice za kratke in dolge, takole izgleda (na vsaki strani je na zgornji polovici maske žaromet, na spodnji pa žmigovc in pozicijske):
http://images.gtcarlot.com/pictures/68655966.jpg
http://i.ytimg.com/vi/cl88DbbIc0U/hqdefault.jpg
Za dolge imajo HB4 žarnico, za kratke pa HB3 (ali je obratno, sem pozabil)

Na tistih GM SUVih in pickupih te generacije, ki so bili uvoženi v SLovenijo, so pa ponavadi take luči kot na temle K1500, ima enako kot moj avto:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9564984&show=1&avto=

Verjetno je bilo najlažje naresti, da ima pač oboje (kratka in dolga) svojo 'lastno' žarnico - žice so namreč že tako speljane, da so posebej. Zaradi izgleda pa najbrž tudi še najbolje, če pač dajo na vsako stran še en 'notranji' žaromet, sicer bi tam bila luknja.

Mislim da je že uvoznik (firma Americars) to rihtal (ta avto je bil že kot nov prodan v SLO in tu prvič registriran).
Zakaj so se s tem ubadali - najbrž je fora da 'ameriški snop' ne ustreza EU predpisom. Sem pa med raziskovanjem ugotovil, da sedaj pri nakupu žarometov v Ameriki obstaja varianta "euro headlights", in verjetno bom enkrat nabavil kar originalni design, le v "euro" varianti recimo tale komplet, kjer so sicer poleg žarometov zraven še žmigavci in stranski odsevniki:
http://www.carid.com/1997-chevy-tahoe-headlights/spyder-crystal-headlights-1316500.html

Zaenkrat pa za prvo silo rabim čim cenejšo zamenjavo za obstoječo konfiguracijo, upam da bom našel tam, kjer mi je @Asskicker svetoval.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: kje dobiti takle žaromet?

Napisal/-a sonic Sr nov 04, 2015 2:06 pm

Iskanje neuspešno...

Se dobijo podobne luči, vendar so prevelike, točno takih kot jih rabim pa ni.


Zato sem nabavil cel komplet nove osvetlitve za prednji del avta:
http://www.carid.com/1997-chevy-tahoe-headlights/spyder-crystal-headlights-1316500.html

Edini problem bo priklop glavnih žarnic žarometa, ki so sicer prišle zraven, ampak niso H4 kot sem imel dosedaj, temveč HB4 (9006) in HB3 (9005).

Rad bi dobil 4 H4/HB4 adapterje H4/HB4 za čimbolj enostaven preklop (HB4 ima menda enak konektor).
Ali kdo ve, kje bi to najhitreje našel pri nas, če je že kdo kaj takega kupoval?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov