Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
minghags
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe mar 28, 2014 4:09 pm

Težave Audi A3

Napisal/-a minghags Sr okt 07, 2015 5:58 am

Lep pozdrav!

Meseca Julija sem kupil Audi A3 2008 1.9 TDi pri Avtohiši Meško v Murski Soboti. Avto je imel približno 183k prevoženih zdaj ima 190k. Takoj ko sem ga kupil so se že začele težave. Drugi dan ko sem kupil avto se vjutro vsedem v njega in ne vžge akumulator hin. Se na njih obrnem je že problem in jadi jadi... Mi dajo "dobropis" ki ga nikoli nebom izkoristil verjetno... Takoj zatem so problemi nastali v Sklopki in Vztrajniku (hvalabogu da sem vzel CarGarantie garancijo da sem vsaj vztrajnik lahko pod tem menjal - doplačilo 100eur), nato še Turbina... itd... Zdaj pa se pojavi težava da mi vsake toliko javi napako Brake Fault in mi avto normalno še deluje dalje. Resda je napaka redko 2x-3x do zdaj ampak tester javi napako: 01130 ABS Operation - sporadic 008-Implausible Signal?!?!... Je mogoče kdo s tako napako kdaj kaj imel?

Je možno da bi se to uveljavljalo pod garancijo oz. kot "varovanje potrošnikov... jadi jadi"... Ker stroškov sem že imel malo preveč se mi zdi in glede na to da je ta napaka že bila zabeležena prej na računalniku so oni 100% vedeli za njo. Na uradnem servisu so mi rekli da dejansko moram celi ABS kontroler menjat in je cena 2k+ EUR?!?!?!

Hvala za kakšno info...
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Težave Audi A3

Napisal/-a Influenz Sr okt 07, 2015 7:31 am

Ziher so vedel za ABS napako, ce ne drugace so videli takrat ko so kilometre nazaj vrteli :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Težave Audi A3

Napisal/-a xxl Sr okt 07, 2015 10:07 am

Glavno da si ga preplačal,zdaj še tole :roll: .Kaj si pa mislil,če kupuješ avto s malo morje km za katere ne veš,če so sploh realni?
Zdaj je kar je,premisli,ali ni bolje se ga znebit in si kupit nekaj novega ali vsaj novejšega,jeb.. takšen premium.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težave Audi A3

Napisal/-a Fan Sr okt 07, 2015 2:02 pm

ABS enoto se da popraviti/obnoviti ......................................
Po opisu kode napake, bi sklepal, da je bolj banalna okvara: varovalka, ožičenje, konektorji............................ čeprav je lahko v najslabšem primeru lahko tudi okvarjen modul - potrebno je najprej fizično pregledati / lokalni avtoelektrikar/avto mehanik/mojster/popoldanec.

Kar se tiče nastanka same okvare, se s testerjem pogleda, kdaj je modul zabeležil napako, če jo je pred nakupom vozila ....................
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
minghags
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe mar 28, 2014 4:09 pm

Re: Težave Audi A3

Napisal/-a minghags Pe okt 09, 2015 9:00 am

Moram res pohvaliti garancijo CarGarantie in sicer zamenjal sem sledeče stvari:

Vztrajnik (sklopko sem sam plačal a ker je bilo delo šteto v garancijo ni taki problem)
Turbino (še dobil 2 leti zraven garancije)
in sedaj mi menjajo še ABS agregat s krmilnikom

Dejansko pri vsakem je bilo moje soudeležbe 100eur torej namesto 3k+ sem plačal 300eur vse skupaj. Nobenih problemov z njimi, poslal sem predračun od Posedi d.o.o. njim in dobil v roku 10min potrditev nazaj in sem že imel termin pri uradnem serviserju.

Tako da če kdo kupuje rabljen avto naj proba pri tej garancijski hiši.

Jaz jih ne morem prehvaliti res...

Vglavnem glede tistega problema za ABS se je vse izteklo super.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Klamzi in 29 gostov