Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
minghags
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe mar 28, 2014 4:09 pm

Audi A3 cukanje

Napisal/-a minghags Pe okt 09, 2015 11:26 am

Zanima me, če se komu sanja kaj bi to lahko bilo, ker mehaniku to težko pokažem ker se res občasno dogaja, je pa res da moram ABS sistem zamenjat in nevem če se ta napaka nanaša na to.

Torej vsake toliko mi avto npr pri 2k obratih malo začne cukati ampak najbolj je opazno ker imam tisti Suggested Gear na armaturki vključen in mi takrat ko se to dogaja pri 70km/h (cca) kaže še vedno da naj menjam navzdol iz 4 v 3 npr. vglavnem pri vsaki prestavi mi občutno pri višjih obratih kaže da naj dam v višjo prestavo, npr. v 5 mi pri 90-100km še vedno kaže naj dam v 4 in avto pri kakšnih 2k obratih rahlo cuka. Ampak je to redko 1x tedensko mogoče. Gledal sem npr. engine oil temp in je pri 88-95 stopinj približno tak da je to ok. To pa se dogaja čist random.

Avto:
Audi A3 1.9 TDi 2008 8P1

Avto je slovenski in prevoženih 190k zdaj. Z moje strani je bil veliki servis narejen, diski menjani, turbina menjana, vztrajnik in sklopka. Tak da res nevem kaj bi še lahko bilo, razen če je kaj lahko povezano z tem ABS kontrolerjem, ker edino napako tu javi in to bom zamenjal.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A3 cukanje

Napisal/-a Fan Pe okt 09, 2015 12:36 pm

Sicer nisem najbolj razumel prvega posta ......................... kaj "cuka" motor ali pri zaviranju..................
V koliko je motor ........................... EGR ne tesni.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
minghags
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe mar 28, 2014 4:09 pm

Re: Audi A3 cukanje

Napisal/-a minghags Pe okt 09, 2015 3:23 pm

Ja saj sem res malo čudno zraven dal ta ABS, motor cuka ja, ne pri zaviranju... Ampak ne pogosto, je lahko možno da ta EGR to samo občasno?

Hvala za odgovor.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 52 gostov