Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc Po okt 12, 2015 7:11 pm

Pozdravljeni

Imam zelo motec problem. Na avtu mi med voznjo, ko se nekam dalje peljem recimo nekih 30,40km mi zacnejo cviliti zavore ampak ne med zaviranjem ampak ko popustim zavoro mi zacne cviliti. Naj omenim da so zadaj menjane in ploscice in diski+ se spredaj sem menjal ploscice in se vedno cvili. Resnicno sem ze obupan ker nevem vec kaj bi lahko bilo zgleda pa ko da pol avtomobila manka ko zacne cviliti. Posinil sem tudi da v lev ovinek bolj kot desen. Ko je cesta malo puklasta ali kako naj recem in vozim levo se slisi cviljenje z desne strani. Naj omenim da so menjani tudi tisti zascitni plehki ali kako se temu rece zadaj ker smo mislili da je to vzrok da cvili. Zavorni cilinder pa deluje normalno. Skratka zeloooo lepo bi prosil za kaksen nasvet ker smo resnicno vsi brez idej ze. Diski in ploscice pa so Pagidovi.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a čare Po okt 12, 2015 8:34 pm

Piska pa spredaj kjer so gor strai diski ki imajo rob a ne? Čeljusti dol,sedišča konkretno spucat in namazat z bakreno mastjo potem pa al postružit rob na diskih al pa spilit robove ploščic...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc Po okt 12, 2015 9:20 pm

Spredaj diski se nimajo roba sem pa tudi skoraj 100% da se slisi zadaj desno. Najbolj se slisi ce odprem zadnje desno okno..
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a =swen= Po okt 12, 2015 10:10 pm

Lahko da ti ročna zavora malenkost blokira in se ti zavora pregreva, cvili.
Je platišče po dalji vožnji kaj bolj toplo/vroče od ostalih?

Za kateri avto se sploh gre?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a Fan Po okt 12, 2015 10:21 pm

Nekaj blokira ali pa ima kolesni ležaj preveč zračnosti.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc To okt 13, 2015 5:04 am

Gre za Audi A4 letnik 2008. Rocna je elektronska... Skratka zelo zelo motec problem saj je cisto vse novo razen sprednjih diskoc
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a pskoda To okt 13, 2015 6:49 am

Zgleda, da je kar nekaj serviserjev glede na to, da je imel eden z passatom podoben problem ne znajo rogovat z elektronsko ročno.
Z testerjem spustit ročno, podret, spucat, podmazat, sestavit in testirat z testerjem.

ps.: cvilijo tudi slaba kvaliteta zavor (diski, ploščice)
Lp
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc To okt 13, 2015 7:48 am

Diski in ploscice so Pagidovi(kakor mi je receno naj bi bila dobra kvaliteta) za elektronsko rocno pa a ni tako da bi to javljalo kaksno napako ali pa se nevem opazilo? Lahko prosim mehanika da se enkrat vse ocisti...
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a Nikola_Tesla To okt 13, 2015 9:21 am

S setom maziv s priponke do mehanika ... nebi škodila kakšna fotografija podrtega sistema za lažjo obravnavo detajlov.
Priponke
Set maziv za zavore.jpg
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc To okt 13, 2015 2:07 pm

Ravno to je najvecji problem da tudi na servisu ne vedo kaj naj se zamenjajo. Njihova ideja je vzemi druge ploscice mogoce so pretrde. Ampak glede na to da je vse novo res ne nameravam kupiti SE enih ploscic.... Nekako edina moznost kar jo vidijo je ali mogoce spredaj diski(ceprav nimajo roba) ali pa ploscice ne stimajo. V vsakem primeru sem spet ob 100+ € kar se mi pa zdi za ugibanje veliko... Ker da bi menjal se spredaj diske za brez veze nazalost toliko denarja nimam. Plus to da bi verjetno moral spet tudi nove ploscice kupiti ceprav so na avtu teden dni. Ali mi vsaj tega ni treba? in ja vem (preden kritizirate) nesposobni serviserji ampak nekako se mene te "cudne" okvare drzijo pri vseh avtih...
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a lexuss To okt 13, 2015 9:58 pm

diski in ploščice ne pašejo skupi. je treba drugič poslušat prodajalca ne pa uzet npr njacenejših varjant. sem tudi jaz vzel najcenejše diske pa so mi cvilil kot da mam un star avtobus
golf 3 vr6
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc To okt 13, 2015 10:04 pm

Kolikokrat naj se napisem da niso najcenejsi in so obojo Pagidovi tako diski kot ploscice. Ce pa od iste firme ne pasejo skupaj potem pa res nevem no. Plus do da so bili skoraj najdrazji nevem ce so bili kateri drazji od teh katere so prodajali. Plus to kar pravijo nevem ce je res je Pagid prva vgradnja na VW tako da v kvaliteti mislim da ni problem...nisem
Pa seveda strokovnjak tako mi je bilo receno
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a Fan To okt 13, 2015 10:44 pm

kstelc je napisal/-a: Plus to kar pravijo nevem ce je res je Pagid prva vgradnja na VW tako da v kvaliteti mislim da ni problem...

No ja, ta zgodba ne pije vode, še kakšnih 100 let jim manjka znanja, da bodo prva vgradnja pri "švabih" :D
Še enkrat, nekaj blokira, posledično se preveč segreva/razširi in med vožnjo hodi v resonanco. Ko pa se pritisne na zavoro, pa utihne? Lahko so samo odlepljene ploščice ali pa kakšen mm predebele ( od drugega tipa zavornega sistema ).
Skratka, vozilo dvigniti, s testerjem vrniti v začetni položaj in dobro vse pregledati. Se je preverilo zračnost v kolesnem ležaju????
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a pskoda Sr okt 14, 2015 6:25 am

Prva vgradnja pri VW grupi je ATE oz TRW. Če po pravici povem sploh še nisem slišal za pagid in mi delujejo kot nižji rang zavor
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a DePalmo Sr okt 14, 2015 6:57 am

Sem že slišal za Pagid in niso nič posebnega. Osebno jih še nisem imel.

Če že imaš denar in hočeš top, kupiš Brembo. Hvalijo tudi TRW in ATE, a z TRW imam slabe izkušnje ker mi je ružilo med zaviranjem in je bilo slišat kot da zavira lokomotiva. Z Brembo kompletom sem sedaj prevozil že skoraj 70.000km in imajo še kar dost mesa, pričakujem da bom naredil skoraj 100.000km z enim kompletom ali celo še več. Tako da se splačajo :) Naslednjič druge firme sploh ne gledam.

Da takoj zatrem tiste ki pravijo da je Brembo zanič. Kupiš original in ni problemov, tisti ki pa mislijo da imajo Brembo, dejansko imajo ponaredek ali pa no-name diske in samo Brembo ploščice. Ni čudno da je potem zanič :)
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc Sr okt 14, 2015 8:33 am

Kar se podvozja tice je vse ok, po dolgi voznji tudi platisca niso nic vroca oziroma nobeno bolj vroce od drugega. Zdaj sem malce v dvomih tako da sem prosil ce mi lahko zamenjajo ploscice za ATE ker ko se segreje tudi ob zaviranju malo piska. Zapiska recimo ko cisto narahlo pritisnem zavoro in nato se nekaj sekund ko jo popustim(dokler se cilinder ne vrne cisto ali kako to deluje) in pa kot sem ze zgoraj omenil v levih ovinkih... Tako da mogoce pa res tele ploscice niso kaj... Samo kaj mislite ce bi dal recimo Ate ploscice sedaj na te diske bi bilo bolje ali bi moral komplet menjat?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a uros11 Sr okt 14, 2015 9:20 am

Imaš ti kakšen zglob v okvari, ne pa ploščic. Levi ovink, piskanje, sumljivo.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc Sr okt 14, 2015 9:50 am

Mehaniki pravijo da ne. Piska mi ko so zavore segrete in ko stisnem zavoro zacvili in ko popustim se nekaj sekund in nato neha...in prav tako ce zavijam...tako da nekaj glede zavor mora biti. Je pa dostiii boljse odkar sem menjal tiste plehke na zadnjih zavorah.. Ampak se vedno se slisi in zdaj sem v dvomih ali niso prave ploscice ali so mogoce res prednji diski ki so stari se(drugo je vse novo) ali kaj bi lahko bilo... In zdaj nevem ali naj kupim se diske glede na to da s prednjimi ploscicami niti 200km nisem se naredil in bi jih lahko pokoristil se za nove diske ali naj menjam ploscice ker drugo vse zgleda ok...drugace sprednji diski nimajo niti milimeter robu... Tezko je ker sem zmetal ze nekih 300€ v te zavore in jih nebi rad se enkrat
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr okt 14, 2015 11:29 am

Ja nerodno je če nisi zraven ko se popravlja ker nimaš vseh informacij za uspešno sanacijo težave... preveč neznank.

Tudi sam sem imel precej nepotrebnih stroškov zaradi nepravilno urejenih zavor ampak vse dokler jih nisem začel sam urejati.

OPOMBA: če so ploščice pretrde za material diska ponavadi cvili in se diski pregrevajo --> poškodba diskov.

Se pravi če so vam "stručnjaki" montirali pretrde ploščice na obstoječe diske (kot sem ugotovil v mojem primeru) lahko z zagotovostjo
povem da so imeli figo v žepu in računajo da se v kratkem vrnete z zvitimi diski nazaj in si bodo zopet napolnili svojo denarnico.

Tako da urejanja zavor ni za prepustiti vsakomur, ker pride predrago... sledijo pregreti ležaji in tako naprej.

Zelo pomembno je da material ploščice ustreza materialu diska... taktiziranje je ponavadi draga zadeva.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Zavore cvilijo med voznjo

Napisal/-a kstelc Sr okt 14, 2015 5:37 pm

Vem samo zanimivo je da diski in ploscice od iste firme ne paseta skupaj...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 88 gostov