Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Brangelina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če nov 19, 2015 4:49 am

napaka motorja na vw

Napisal/-a Brangelina Če nov 19, 2015 5:01 am

Pozdrav.
imam vw polota l.2002, prevoženih ima okoli 150.000 km, pred kratkim mi je začela svetiti lučka za okvaro motorja, ko sem šla do serviserja mi je izpisalo te napake, ki so vidne na sliki (jezik nemščina). ali mogoče ve kdo kaj je to, naslednji teden bi peljala avto do serviserja, pa da se psihično pripravim.

pričel pa je tud malo puščati zvok eden izmed valjčkov, kjer je nameščen zobati jermen, najprej sem se hotela znebiti te napake motorja, potem pa še valjčka, ali je nevarno, da se še nekaj časa vozim tako?

hvala za odgovore, LP
Priponke
20151117_105839.jpg
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: napaka motrorja na vw

Napisal/-a hippo Če nov 19, 2015 7:35 am

Ta prva napaka (16502) je na senzorju hladilne tekočine (http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16502/P0118/000280). Zamenjaj senzor.

Ta druga pa EGR nagaja (http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17811/P1403/005123)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: napaka motrorja na vw

Napisal/-a abbe Če nov 19, 2015 8:20 am

ponavad je fino,če poveš tut kateri motor imaš v vozilu.
kar se zvoka desno spredaj tče,je treba najprej locirat kaj točno se sliši.
če se sliši kj v sklopu zobatega jermena je to treba popraviti takoj.
najprej je treba sneti pomožni jermen in zagnati avto da se vidi če zvok preneha...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Brangelina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če nov 19, 2015 4:49 am

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Brangelina Če nov 19, 2015 1:04 pm

hippo a je to glede na napake velik stroškov? senzor ipd., avto je 1.2, 47 kw mašina.
bom to raje kr menjala, da ne bo še kaj narobe... hvala za odgovore in sporočim ko popravim elekrtoniko
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a pocesnkII Pe nov 20, 2015 1:24 pm

če ti serviser ki ti je priklopil računalnik, nezna povedati kaj je narobe, bi ga jaz na tvojem mestu zamenjal.

za zvok je pa lahko samo rolica mikro jermena fuč, vsekako treba preverit oz odpravit.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a hippo Pe nov 20, 2015 2:30 pm

Brangelina je napisal/-a:hippo a je to glede na napake velik stroškov? senzor ipd., avto je 1.2, 47 kw mašina.
bom to raje kr menjala, da ne bo še kaj narobe... hvala za odgovore in sporočim ko popravim elekrtoniko

Senzor je poceni (cca 15 eur), EGR je pa dražji (okoli 120 eur).
 
Uporabniški avatar
Brangelina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če nov 19, 2015 4:49 am

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Brangelina So nov 28, 2015 8:40 am

pozdrav,
zanima me še nekaj, men je mehanik, ki popravlja elektroniko rekel, da če gori ta lučka za motor, avto porabi več bencina, ali je to res :? lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Fan So nov 28, 2015 5:11 pm

V nekaterih primerih okvare, je to res, ni pa pravilo, vse je odvisno kaj je okvarjeno. Saj se lahko pogleda kakšno mešanico gorivo/zrak meša ECU :) , kakor tudi kakšne podatke pošiljajo senzorji ............................. to pa je že pot do napake. Sicer pa sama opozorilna lučka lahko posveti zaradi vsake okvare, pa naj bo banalna ali resna.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Brangelina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če nov 19, 2015 4:49 am

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Brangelina Po dec 07, 2015 1:21 pm

Fan, v mojem primeru je napaka opisana zgoraj. v petek grem do mehanika, da jih odpravi, ali se lučka potem ugasne sama od sebe, ali jo je potrebno izbrisati z monitorjem?

lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Fan Po dec 07, 2015 3:25 pm

Koda napake:
- 16502 / senzor temperature vode - napaka je lahko na samem kablovju/povezavi do senzorja, slaba masa, prekinjen + do senzorja ali je odpovedal sam senzor.
- 17811 / izpušni plini/EGR, nekaj ni pravilno nastavljeno, ne tesni ali ECUju ni omogočena kontrola pozicije. Spet je lahko napaka na samem kablovju/povezavah/žicah, rahlo blokiran EGR...................
Nikjer nisem zasledil, kateri motor je v vozilu?

Torej brez fizičnega pregleda se točno ne da diagnosticirati napake. Potrebno je vedeti, da tester pokaže samo pot do napake ( slika zgoraj ), vse ostalo je na strani mehanika/mojstra/popoldanca.
V nekaterih primerih se opozorilna lučka po popravilu sama ugasne, ni pa to pravilo. Je pa vseeno pametno, opozorilno lučko/shranjen podatek, po popravilu s testerjem zbrisati, da ne bo moteče, pri naslednjem priklopu/popravilu/diagnosticiranju.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Brangelina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če nov 19, 2015 4:49 am

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Brangelina Po dec 07, 2015 3:42 pm

aha... no bomo videli. hvala za odg. ali mi zaradi tega avto porablja več bencina? motor je 1,2 bencinar, 47kw
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Fan Po dec 07, 2015 9:52 pm

No ja, v koliko ni diesel, pa bo verjetna samo prva napaka, ker druga in tretja nimajo kaj početi na vašem vozilu. Osebno bi najprej, pred podiranjem, priklopil kakšen normalen tester, da se ne bo iskalo okvarjenih elementov, ki niso na omenjenem motorju. :)

Ja, v koliko ECU ( motorna elektronika ) ne ve kakšna je temperatura vode, bi lahko motor porabil več goriva.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Brangelina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če nov 19, 2015 4:49 am

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Brangelina Po dec 14, 2015 9:57 pm

mehanik mi je menjal erg ventil in senzor. lučka se do sedaj ni prižgala, pa sem naredila že kar veliko km. :DDD
cene so bile takšne kot ste že napisali... zdaj pa upam, da se dolgo-najboljš do konca ne bo prižigala več. =P

LP
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a sova501 Pe jun 17, 2016 8:39 pm

Prijateljica ima VW Up-a prevoženih 100.000 km in ga v ponedeljek pelje na servis. NI članica foruma zato jaz pišem vprašanje namesto nje in upam na kak pameten nasvet da ji bom lahko info posredoval, da bo na servis prišla že malo "poučena" in jo ne odpravijo s to je normalno.

Težava je sledeča. V prostem teku se ji je začel v motorju pojavljat kovinski zvok kot da bi z žlico tolkel po pivski pločevinki(dobesedno). Če ima klimo vklopljeno je ta zvok še močnejši. Tudi v nižjih obratih pri vožnji se motor "čudno" rezko oglaša. Kaj bi lahko bilo na prvo žogo narobe? Motor je 1.0 atmosferc bencin, servisi(olje) so redno delani. Najlepša hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a Fan Pe jun 17, 2016 9:08 pm

V koliko bi imela željo po kakšnem znanju, bi se sama prijavila na forum :) Kakor je meni znano, je kar nekaj prijavljenih punc/deklet/žena :D

Se je pogledalo koliko olja ima v motorju, koliko časa je zvok že prisoten, je izpuh brezhiben??
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a sova501 Pe jun 17, 2016 9:16 pm

Nima želje, ve kje se gorivo natoči tu se pa tudi konča. :)
A veš da na niti eno vprašanje ne znam odgovorit, ker ne vem. Vem samo da zadnje čase jamra da je motor čudno glasen in je res ker sem tudi jaz to opazil. Redni servis je bil narejen pred 8.000 km in mislim da je ta težava bolj zadnjih nekaj tednov. Kaj pa misliš da bi lahko bilo? Hvala.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a yashica So jun 18, 2016 9:15 am

Ta malček ima slabo zvočno izolacijo in je kulisa vseh zvokov (normalnih in nenormalnih) tako še bolj izrazita :mrgreen:

Nekje konec oktobra 2012 (model lansiran na trg 2011) so pri tem modelu " nadgradili" sklopko (op. : nova kataloška številka). Pri tistem ropotu v prostem teku, čudnim zvokom v posameznih prestavah ali med prestavljanjem, bi sam najprej preveri točno to -sklopko in tudi menjalnik. Spremembe so bile pa tako na lameli , kot potisni plošči. Zakaj že?

Edina rešitev je servis, da se postavi točna diagnoza, drugega ne preostane. Na podlagi vin številke pa tudi lahko preveriš kataloške številke delov prvovgradnje, oziroma preveriš katere so nadomestile stare. Zadnji oznaki novejših kat. št. sta BX oziroma DX.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a sova501 So jun 18, 2016 9:37 am

Sem danes še jaz avto "stestiral". Po pregledu dokumentacije sva ugotovila da je bil avto narejen nekje v sredini 2012, torej ima po moje še "staro" lamelo in potisno ploščo.
Ja, tudi to se dogaja da v prvo občasno v redu prestavi, občasno gre pa zelo zelo trdo. Isto je z vzratno včasih vredu prestavi, včasih pa dobesedno zaruži. Pri npr 130 km/h sem ugotovil da ima motor normalen zvok, pri nižjih obratih ne. In tudi pri speljevanju pri semaforju ne gre v redu, je treba gas pohodit da sploh lahko spelješ in enkrat normalno zagrabi enkrat ne. Drugače pa v prostem teku je res tak rezek kovinski zvok, tok-tok.
p.s. se pa vidi da so šparali na tem avtu, nima niti plastike ali filca pod blatniki zadaj, niti obratomera, niti centralnega zaklepanja in to leta 2012. Kot fičo je. :)
Ni pa bilo na avtu še nič menjano razen pred kratkim vodila menjalnika ki niso odpravila težave trdega prestavljanja in je avto praktično "in stock". :) Verjetno ker sklopka dobro ne prime jih je zvila ko je prisilno tiščala ročico menjalnika ampak če se sklopka ne popravi jih bo spet zvila... :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a yashica So jun 18, 2016 9:53 am

Na servisu preverit zgodovino, kaj se je poleg rednih servisov v preteklosti še delalo na tem avtu (če se sploh je kaj?).
Sklopka je potrošni material in, če je prva, ima za sabo kar nekaj kilometrov, tako da.... Avto na servis, da se prvo ugotovi "kaj in zakaj ropota..."
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: napaka motorja na vw

Napisal/-a sova501 So jun 18, 2016 10:03 am

V servisni knjigi so navedene 2 stvari ki so se naredile, poleg rednih servisev.
1. menjava ključavnice na voznikovih vratih
2. nek vpoklic za volan.

Ga bo peljala in imaš prav, če je sklopka zdržala 100.000km tudi ni malo. Mora ga pa čim prej peljat da še menjalnik ne uniči.
Yashica in ostali hvala za nasvete, lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 69 gostov