Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
miskra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To nov 24, 2015 6:08 pm

Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a miskra Sr nov 25, 2015 11:03 am

Lep pozdrav,

Pred mescem nazaj sem kupil svoj prvi avto, Hyundai Accent 1.3 GLi in na njem par dni po nakupu opravil mali servis, bilo je treba zamenjati bencinski filter, oljni filter in pa olje. Potlej je avto normalno štimal. No kasneje sem ugotovil, da mi še ročna ne dela, tako sem zopet šel k sosedu (h sreči je mehanik) in mi je še to popravil. No včeraj, ravno, ko sem hotel iti po opravkih, se usedem v avto, ga hočem vžgat in mi začne tisti zvok dajati, kakor da hoče vžgat ampak nemore. Takoj sem videl, da se je užgala oranžna "Check" lučka in se ni ugasnila. Pokličem zopet soseda, pride gor z svojim avtom, sem sprva mislil da je akumulator kriv, pregleda vse in reče, da kar se tiče vseh stvari, svečk in tega, je vse uredu, omenil pa je, da bi bilo možno, da je šel rele ali nekaj v tem smislu...Žal sem še novinec glede teh avtomobilskih izrazov, tako da se še probavam ujeti...Svetoval mi je, da ga grem pregledat z računalnikom, spet, h sreči, imam še enega soseda mehanika, ki pa ima računalnik. Čez nekaj minut grem k njemu, da mi pride avto pregledat, ker kaj bi bilo lahko še narobe niti ne vem...

Če bi kdo kaj več vedel, bi bil hvaležen vsake informacije. Aja, če je relevantno, avto ima 181.000 prevoženih.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a Fan Sr nov 25, 2015 2:50 pm

Opozorilna lučka se prižge ob vsaki napaki, torej je nemogoče povedati, zakaj se je vam. Osebno menim, da ob dveh mehanikih, ne bo problem diagnoze.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a Ivan36 Sr nov 25, 2015 7:09 pm

A ima tole DCZ ali samo CZ na ključ? Mogoče si ga zaklenil na ključ odklenil pa na daljinca? Ako ni to Odklopi akumulator, mogoče je pa le slab akumulator je bilo danes pod -2C do -4C. potem pa še diagnostika. A že ima OBDII ?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a Fan Sr nov 25, 2015 11:41 pm

Vsi poševnooki imajo OBD II, samo pri prvih, se bilo priklopi različni. Po letu 1996, pa imajo kar 80% - 16 pinski priklop. Je pa res, da so zakomplicirali, pri vstopnih kodah.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a Fnatic Če nov 26, 2015 8:26 am

Pri mojem Accentu mi je naprimer zasvetila lučka že ob menjavi zračnega filtra. Tako, da je res težko rečt. Imaš pa ObdII direkt pod volanom, lahko se tudi sam priklopiš in preveriš.

lp
Ba-dum tssssssss =P
 
miskra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To nov 24, 2015 6:08 pm

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a miskra To dec 01, 2015 9:32 pm

Lep pozdrav vsem!

Se opravičujem za neaktivnost na forumu, no prišel pa sem javit v čem je bila napaka. Po tem, ko mi avto ni več vžgal, sem stopil do soseda, ki je mehanik in ki h sreči ima računalnik (namreč imam 2 soseda mehanika; stara šola vs. nova šola :D ), tko da je en dan prišel in ga priklopil...zaznana je bila napaka na senzorju glavne gredi. Originalni senzor glavne gredi sem dobil samo v Hyundai trgovini, ker ga po trgovinah z avtodeli nimajo...no...stvar je koštala ok. 50 €, sosed mi je senzor zamenjal in avto je h sreči vžgal. No pa sem se še malce več o avtu naučil kot do sedaj! Vsaka šola nekaj stane :)

Lep večer vsem.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 02, 2015 11:44 am

Fnatic je napisal/-a:Pri mojem Accentu mi je naprimer zasvetila lučka že ob menjavi zračnega filtra. Tako, da je res težko rečt. Imaš pa ObdII direkt pod volanom, lahko se tudi sam priklopiš in preveriš.

lp


Evo, pol se pa čudi, če se stari Korejci PREŠAJO!!! Ako jih rja ne popapa jih pa predragi rezervni deli! :roll: Enako je & bo z Chysler!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Hyundai Accent 1.3 GLi - oranžna "Check" lučka

Napisal/-a Fnatic Sr dec 02, 2015 1:10 pm

No ja. Men se je identično zgodilo. Z skoraj identičnim avtom. Pa sem senzor samo fajn spucal in je bilo kul. Drugače pa sam senzor nov bi dobil za 13eur tako da 50 se mi zdi ogroomnoo. Je pa vsaj poštimal.

Lepo vožnjo
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov