Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
uros1231
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 05, 2016 11:57 am

clio

Napisal/-a uros1231 Pe feb 05, 2016 12:06 pm

Zdravo. Pred kratkim sm kupu cliota 2003 letnik 1.5dci 82km. Auto se mi je pregrevu in sm ugotovu da mi fali hladilna tekocina. Ko sm jo doliu pustu auto da stoji je zmankal cca litr hladilne tekocine. Posoda je bla prazna luze pod auto ni blo.. kam bi to lahko stekl in zakaj in ce je lahko narobe. Rekl so mi da je lahko dihtunga na glavi pa me zanima ce je res to kok to pride. Hvala. :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: clio

Napisal/-a Firediver Pe feb 05, 2016 12:10 pm

Ti kaj kadi, ko vžgeš avto? Kakšni drugi simptomi čudnega delovanja motorja?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: clio

Napisal/-a Fan Pe feb 05, 2016 12:15 pm

Ali ima pod motorjem zaščito in ostane tekočina na plastiki, seveda če kje pušča. Vseeno bi bilo, če bi tesnilo motorne glave puščalo, v koliko je vozilo stalo in motor ni deloval, ne teče hladilna tekočina v valje - torej nekje pušča: kakšna cev, tesnilo, pečka v kabini......................................
Sicer se pa pred podiranjem lahko naredi test tesnosti motorja in se hitro vidi kaj nagaja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
uros1231
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 05, 2016 11:57 am

Re: clio

Napisal/-a uros1231 Pe feb 05, 2016 12:17 pm

Firediver je napisal/-a:Ti kaj kadi, ko vžgeš avto? Kakšni drugi simptomi čudnega delovanja motorja?

Jaa kadi k uzgem jaa.. ampak k se auto ogreje dela brezhibno.
 
uros1231
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 05, 2016 11:57 am

Re: clio

Napisal/-a uros1231 Pe feb 05, 2016 12:34 pm

Fan je napisal/-a:Ali ima pod motorjem zaščito in ostane tekočina na plastiki, seveda če kje pušča. Vseeno bi bilo, če bi tesnilo motorne glave puščalo, v koliko je vozilo stalo in motor ni deloval, ne teče hladilna tekočina v valje - torej nekje pušča: kakšna cev, tesnilo, pečka v kabini......................................
Sicer se pa pred podiranjem lahko naredi test tesnosti motorja in se hitro vidi kaj nagaja.

To nevem a ma ksno zascito. Ce pod autom ni luze najbrz ma. Drugac je pa auto stau predn sm ga kupu 2 tedna in po nakupu se tedn umes se je po nakupu 5 dni vozu brez problem na relaciji ljublljana novo mesto in nazaj.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: clio

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2016 12:54 pm

Pušča ti na cevi oz zadaj za mašino je en T razdelilec za hladilno in tam ti po moje pušča vsaj pri našemu kangooju z istim motorjem je bil tam problem.
Pod motorjem je plastična zašita

Ko zjutraj prižgeš motor pokadi in tudi vonja se. To se dogaja vsaj 50kkm in dela motor bp
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 123 gostov