Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Menjava el. konektorja

Napisal/-a ddejc Po maj 02, 2016 5:12 pm

Na volvu V50 z D2 motorjem (PSA 1.6 dizel motor) so se poškodovali kabli, ki pridejo na konektor za senzor diferenčnega tlaka DPF filtra. Kabli so poškodovani čisto pri konektorju, zato je verjetno edina rešitev, da konektor zamenjam z novim ali rabljenim z dovolj dolgimi kabli.

Ker mi ne da miru me zanima, če se takšni konektorji dobijo kot nadomestni rezervni deli v trgovinah z nadomestnimi avto deli?

Kabli so se enkrat že popravljali. Zgleda so malce prekratki in jih posledično nateguje in poškoduje, ker gredo iz senzorja, ki je pritrjen na karoserijo v šop kablov, ki so pritrjeni na motor.
Zadevo sem saniral, ampak je zasilna sanacija, da je avto polno funkcionalen.

Slika
Slika
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a Nikola_Tesla Po maj 02, 2016 6:25 pm

Očitno so žice prekratke in jih od vibracij precvika ... jih bo potrebno podaljšati z mehkejšimi s silikonsko izolacijo, da jih ne bo več trgalo.

Se morda da rdeča plastika iztisniti ven iz konektorja da bi se zamenjale posamezne žice z daljšimi ?

Lp.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a Fan Po maj 02, 2016 8:10 pm

@ddejc
Vsak lokalni avo elektrikar vam to lahko uredi, podaljša žice in zamenja pine v konektorju.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a ddejc Po maj 02, 2016 9:06 pm

@Nikola_Tesla zgleda, da so kabli res nekoliko prekratki. Če se da iztisnit rdečo plastiko ven pa ne vem. Nekako sem dobil občutek, da je mogoče, ampak nisem probaval, ker se je odtrgala v petek popoldne in nisem želel reskirat, da bi se igral.

@fan hvala. Sem bom obnil na avtoelektričarja. Torej to pomeni, da se konektor lahko razdre?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a TrijoAdijo To maj 03, 2016 11:07 am

Konektor ni noben problem razkopat. Odklopi ga in s špico zviješ jeziček,ki drži pin v konektorju potem pa pin potisneš ven skupi s to rdečo tesnilno gumico. Ostanek žice pocvikaš stran s pina, gor nalotaš novo žico,dovolj dolgo seveda,rdečo tesnilno gumico daš nazaj na žico do pina, jeziček na pinu zaviješ nazaj da štrli pod kotom v luft in pin prtisneš nazaj v konektor. To nardiš na vseh pinih,pol pa še gor porineš termoskrčko, žice med sabo pravilno zalotaš in voila...15 minut dela in že piješ pivo za šankom :)

aja,pa pazi,da ne boš kaj polomil na konektorju. :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a ddejc To maj 03, 2016 11:49 am

Hvala trijo! Ravno zaradi "pazi da kaj ne polomiš" nisem kaj drezal po konektorju ;)
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a pocesnkII To maj 03, 2016 4:44 pm

jaz bi tukaj zamenju samo pin ki je v konektorju, zraven pina pa dodal še par cm novega kabla. lepo toplotno skrčko čez in vola...............

če ti pa to slučano nebo šlo ti pa tudi jaz lahko uredim ;) -->pm
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a ddejc To maj 03, 2016 7:32 pm

@pocesnkII tudi menjava vseh treh pinov pride v poštev. Samo, da je mogoče razdret konektor. Kje pa bi dobil pine za menjavo?
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Menjava el. konektorja

Napisal/-a pocesnkII Sr maj 04, 2016 5:25 am

jaz jih ponavadi pobiram iz kakšne stare inštalacije ki se mi valja v garaži.....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 53 gostov