Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Škoda Octavia 1U 1.8T

Napisal/-a Aesthetics Po maj 02, 2016 7:00 pm

Pozdravljeni.

Teme sorodne nisem našel, zato odpiram novo. Da lahko še kasneje kaj vprašam o avtu kar v to temo. Imam tri vprašanja :

1.) Sklopka. Sumim da je proti koncu. Avto spelje šele ko je pedalka že vsaj 80% spuščena in rahlo potresava ob speljevanje. Razen če ne dam malo več gasa. Sprobal sem še tisto, da na ravnem daš v prvo in počasi spuščaš. Avto je normalno/počasi speljal. Lahko še kako drugače sprobam?

2.) Gas tank. Odkar imam avto, vedno tankam poln tank. Na vseh straneh piše, da ima avto 55 litrski rezervoar. Recimo pred 20 kilometri, kar je pri moji porabi 2 litra mi je zasvetila lučka za gorivo (kjer NAJ BI imel avto še 7 litrov rezerve). Tankam poln tank in natankam ~45 litrov. Je lahko kaj narobe ali pač pustim kakor je in še naprej tankam ko pač zasveti?

3.) Avto je star 17 let, za svoja leta je zelo dobro ohranjen, se pa sem pa tja najde kakšen kos, kjer se lušči lak (našel recimo dvakrat po 2x2cm). Površinsko. Se splača to sanirati ali je predrago glede na to da avto ni več nekaj vreden? Okvirna cena (govorimo o par 10€ ali par 100€)?

Hvala, lp.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Škoda Octavia 1U 1.8T

Napisal/-a D12J12 Po maj 02, 2016 7:32 pm

Glede sklopke, zategni ročno in normalno spelji, če se avto ugasne še grabi drugače je pa zrela za menjavo. Ponavadi se čuti tudi v kašen klanec, ko pohodiš plin in nabije le obrate.

Glede rezervoarja se pa ne obremenjuj, ker ni blazno velika razlika. Včasih je že dovolj, če avto ne stoji na ravnini, da se prižge rezerva. Bolje da ostane v rezervoarju več goriva kot pa manj :D
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Škoda Octavia 1U 1.8T

Napisal/-a motom Po maj 02, 2016 8:21 pm

Rjo pa saniraj sam. Splaca ali ne, s tem kazes odnos do lastnine.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Škoda Octavia 1U 1.8T

Napisal/-a Aesthetics Če jun 23, 2016 4:31 pm

Sklopka deluje. Ko bom videl, da bo popustila čisto, jo menjam. Glede rezervoarja in senzorja, možno da ga matra zaradi 3/4 mestne vožnje.

Bi pa vprašal, sploh zdaj v poletnih dneh, ko je klima veliko prižgana :
Občasno, ne vedno, mi ob prižigu klime obrati padejo na res tisto mejo, kjer bi skoraj avto crknil. V leru imam okoli 750-800 obratov, ko pa prižgem pa padejo pod 450-500.
Kaj bi lahko bilo?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov