Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
DocFTW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne mar 20, 2016 6:20 pm

Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" verige?

Napisal/-a DocFTW Sr maj 04, 2016 8:35 am

No uglavnem, kupil se si danes Fiata GPja črnega z 5 vrati in 1.3 motorjem z 90KM. Avto mi je supr, lep je zelo sploh zdej ko je spucan :D letnik 2006.
Edini problem je ( avto je uvožen ), da se sliši zraven motorja nekako žvenketanje, nevem kak bi opisu zvok ampak situacija je takšna. Ko je avto pri miru in ga imam v leru se mu obrati dvigajo in padajo od 900 - 1000 max 1100. V prvi ko hocem speljat mi je celo ene parkrat ckrnil in ko pa se mašina samo malo ogreje pa se začne slišati ta ropot oz. "žvenketanje". Sploh ne znam opisati zvoka ampak mi je tast reku, da je po vsej verjetnosti veriga hin, da nima "faze" ( nevem če sem se prav izrazil nisem neki razgledan preveč za to :D ) razumem pa splošne stvari.

Zdej naročena je že nova veriga in upam, da se bo napaka odpravila in bo avto šel tko ko treba :D
ampak zanima me še vaše mnenje o tem. Ali bi lahko bila kriva veriga al bi lahko blo še kej zraven ? mogoče turbina ? ker turbina tudi se mi zdi da malo žvižga ampak so mi rekl da je pri fiatu kot pri alfi to čist naravno da tako žvižgajo. bi bila potrebna še kakšna obnova turbine ?

Hvala lepa za odgovore.
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" ver

Napisal/-a opelboy Sr maj 04, 2016 9:47 am

Ti si na podlagi diagnoze "na wč" kar s prve naročil novo verigo? Predvidevam da ni poceni, poleg tega imaš še ostalih drobnarij zraven ogromno (vodila, šponarji).
Sej je kul, če ti ostajajo €, za naprej ti pa priporočam da se zapelješ do mehanika in najprej ugotoviš kaj je z avtom dejansko narobe in šele potem naročaš razne dele.

Glede žvenketanja: nisi povedal a se zvok spreminja, ko je avto segret/hladen. Kakšen podatek o zadnji menjavi olja tudi ne bi bil odveč. Pač osnovne stvari.. Osebno močno dvomim da je kaj narobe z verigo.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" ver

Napisal/-a Black_Racer® Sr maj 04, 2016 10:36 am

Čimprej do mehanika, za šponer in ketno se najbolj sliši takrat ko ti hladnega zalavfaš prve nekaj sekund, ko se ogreje je tišje...
Če ti pa crkuje in nima moči je pa ena izmed možnosti krivec egr ventil da je zamašen ali pa ta elektronski del ki odpira in zapira zanič ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
DocFTW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne mar 20, 2016 6:20 pm

Re: Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" ver

Napisal/-a DocFTW Sr maj 04, 2016 1:10 pm

Avto ima prevoženih 206k km. Olje je bilo nazadanje menjano pred 5k kilometri. Ne zvok se ubistvu ne spreminja ostaja enak, ko začne ropotat. Začne pa ropotat tam pri 1500 do 2000 obratov, ko ga malo bolje pritisnem na gas. Verigo sem pa že ubistvu zato naročil, ker sem jo dosti ceneje dobil, pač veze. Zdej pa premišlujem, če bi bili mogoče res zapacani ventili ampak še vseeno ne zastopim od kod zvok. Pravite, da se to pojavi takoj ko se avto zalaufa ? Pri men to začne ko pritisnem na gas in kot zgoraj navedeno pri 1500 - 2000 obratih začne šele ropotat. Bi lahko blo kej velik hujšga narobe ?
Eni mi pravijo, da bi lahko tud jermenica altenatorja bla kriva samo men se zdi, da uredi laufa...
 
DocFTW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne mar 20, 2016 6:20 pm

Re: Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" ver

Napisal/-a DocFTW Sr maj 04, 2016 2:34 pm

Avto smo zapelal do mehanika in je poslušu kako je mašina laufala in je reku, da je to zvok kot, da nekaj brusi blizu vodne pumpe ali pa, da je ketna ni čist ziher kaj bi lahko blo dokler ne sname dol karterja, da lahko bol pogleda in da ga priklopi še na računalnik. je pa začelo žvenketat ali pa "rešklat" pri 2000 obratih ko mašina laufa v prostem teku se nič ne sliši, ko pa daš po gasu pa začne ta zvok.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" ver

Napisal/-a ŽuŽeK Sr maj 04, 2016 6:57 pm

Iskreno se opravičujem za besede ampak če avta res nisi dobil skoraj zastonj si popolnoma sam kriv, da si kupil uvožen avto z vprašljivimi kilometri, saj Grande Punto resnično ni najbolj redek avto v Sloveniji. Če imaš pa še srečo boš kmalu spraševal kaj je narobe z menjalnikom, da se zatika in kakšna volanska letev ti tudi zna krajšati spanec. Upam da temu ne bo tako in boš z avtom zadovoljen (sam sem bil zelo) ampak še vedno obstaja slab priokus, da se z glavo zaletavaš v zid nato pa jamraš da te glava boli.( Najprej se napaka/pomanjkljivost ugotovi šele nato se kupujejo nadomestni deli in ne obratno).
Pa prosim brez zamere ampak na napakah se učimo in nekatere so malo dražje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 15 gostov