Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a Fan Ne jun 19, 2016 11:23 am

@Black_Racer®
Uffffffffffffffffffffff ........................... koliko dezinformacij :(

EGR so privič vgradili leta 1968 na Ameriški bencinski motor. Njegova funkcija je da skrbi za motorno glavo, da se ne pregreje ( problem je bil s pokanjem motornih glav ). V poznih 90 letih se je izkazalo da je zaradi delovanja EGR ventila tudi čistejši izpuh, posledično lahko pridobijo višji EURO standard. Zaradi tega so v Europi začeli vgrajevati ventile na diesel motorje.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a Black_Racer® Ne jun 19, 2016 12:44 pm

Čistejši izpuh in višji euro standard to je ekologija po domače saj o tem sem govoril, samo zaradi tega in zaradi egr ne bo avto nič dlje zdržal, nič dlje ne bo imel življenjske dobe izpuh in nič ne bo manjša poraba zaradi egrja ampak prej večja... če se motim me popravite :)
Uglavnem men ni niti mal žal da sm skenslo zadevo in da bom imel mir, naredil sem od odstranitve cca 25.000 km in vse super ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a Fan Ne jun 19, 2016 5:43 pm

Black_Racer® je napisal/-a: če se motim me popravite :)


Priporočam, da še enkrat počasi preberete post zgoraj.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a motom Ne jun 19, 2016 6:37 pm

motor se prej ogreje...
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a Black_Racer® Ne jun 19, 2016 9:53 pm

Vsaki po svoje in vsaki ima drugačno mišljenje, nekateri radi vredo porihtamo za večno in imamo mir, nekaterim je dolgčas pa raje naredijo naspol ter vsake tolk časa razdirajo in čistijo še posebej na več avtih kjer se zelo teško poleg pride, pri mojem sem preklel hudiča in pol pa bedno ekologijo ki si jo je nekdo umislil... ali pa nekateri ki plačujejo mehanika za to pa dnar stran mečejo ;)
Aja pa Fan govor je o dizel motorju ne bencinarju in pokanje glav :D
1 3 5
2 4 6 R
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 Sr jun 22, 2016 8:53 pm

EGR sem zamenjal, na prvi probi še vedno nekaj pocukava. Bom sicer videl jutri. Napaki sta bili v računalniku pri izklopljenjem EGR dve: EGR potenciometer in MAF. Ali sta obe posledica izklopljenega EGR, ne vem, bom videl jutri, prva je zagotovo, ker se izklopi tudi lučka na armaturi, ko sem ponovno priklopil EGR.

Star EGR sem razdrl. Precej straight forward mehanika in praktično nič elektronike - najbrž dve diodi ali nekaj podobnega in en najbrž tranzistor, zobniki celi, nisem pa še preverjal elektromotorja, vendar ker so simptomi že podobni, najbrž star EGR dela....

Še kakšna ideja, na kaj vpliva izklopljen EGR? ALi v povezavi s čim?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a Fan Če jun 23, 2016 12:13 am

Je bil menjan z novim ali rabljenim? Se je s testerjem preverilo pravilno delovanje EGRa ? Menim da ne, ker v koliko se bi, bi imeli podatek podtlakov v sesalni cevi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 Če jun 23, 2016 6:09 am

Nov. Kakšnih podtlakov se ni preverjalo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a abbe Če jun 23, 2016 8:02 am

Black_Racer® je napisal/-a:Vsaki po svoje in vsaki ima drugačno mišljenje, nekateri radi vredo porihtamo za večno in imamo mir, nekaterim je dolgčas pa raje naredijo naspol ter vsake tolk časa razdirajo in čistijo še posebej na več avtih kjer se zelo teško poleg pride, pri mojem sem preklel hudiča in pol pa bedno ekologijo ki si jo je nekdo umislil... ali pa nekateri ki plačujejo mehanika za to pa dnar stran mečejo ;)
Aja pa Fan govor je o dizel motorju ne bencinarju in pokanje glav :D

seveda vsak po svoje zato ti še vedno učiš krivo vero.
egr skrbi za nižje temperature v izorevalni komori (cilindru) pa glede na to da egr ne dela le pod polno obremenitvijo in obrati nad cca 3500-4000 lahko sklepamo da vedno znižuje temperaturo.
to k si pa ti reku da si ga blindiral pa rešu zadevo za vedno... sj tut prej nisi mel problemov verjetno? tko da ne moreš vedt.
so pa seveda še druge prednosti egr-ja. hitreje se ogreje motor drugo pa ker majo vsi novejši še egr hladilnim se tudi voda za ogrevanje kabine hitreje ogreje kar pripomore h udobju vožnje v zimskem času.. pa še se da naštevat.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a abbe Če jun 23, 2016 8:03 am

uros11 je napisal/-a:Nov. Kakšnih podtlakov se ni preverjalo.


po menjavi ga je treba nastaviti.
to da maš napako na maf-u nima veze z odklopljenim egr-jem.
lahko da je težava v mafu.čeprav dvomim.
Ni vse res kar napišem
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 Če jun 23, 2016 8:11 am

Moj je električni, nastavim lahko sam, ali je potrebno komu peljati? Kasneje bom spet priklopil, ko pridem domov, če bo kaj izpisalo.
So pa simptomi identični kot pred menjavo. Na začetku pocukava malenkost bolj, kasneje pa tako po malem, sporadično... ravno toliko, da se čuti in da nervira...
MAF šturiram opucat. Najbrž ne bo škodilo, pri simptomih zanj se mi malenkost ujema.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a Black_Racer® Če jun 23, 2016 9:45 am

Abbe pa sj ne učim :D
Moj se čist normalno segreje v zimskem času na delovno temperaturo brez vsakega tiščanja, pred tem ko sem ga blendiral je bilo vse tako zapacano od egr do sesalnega kolektorja, lopute,.. da ziva groza, poleg tega mi je še motorček ki odpira ter zapira egr bil zanič, pod nizkim obratim ni imel nobene moči, trokiral, ko je pa turbina odprla je pa cuknil ko sto hudičov, včasih pa niti turbina ni odprla.
Pri grande puntotu je to zelo zaj**** razdirat in čistit, še posebej razdiranje sesalnega kolektorja ker zelo teško prideš zraven in par 100 kletvic poleg našteješ :D
Glede na to da sem se ga odločil blendirat mi niti malo ni žal, sem se rešil čiščenj za večno (kar mi je pa zelo muka ti vzame najmanj celi popoldan) + motorček bi moral menjat ki mi ga sedaj ni bilo treba ker je brezpredmeten na egr ker je blendiran.
Ko je egr samo blendiran in še vedno nedelujoč motorček, takrat turbina dela koker ji je volja, ker pa je narejen remap v rač. sedaj vse funkcionira super kot da nisi nič spreminjal in avto gre kot je treba.
Poznam ene par ljudi ki so blendiral in noben nobene pripombe so vsi zadovoljni injim ni žau blendiranja, kljub 170k km ki jo je eden nardil z blendiranim egr in zelo zadovoljen, če nebi blendiral bi moral v tem času ene parkrat razdirat, čistit,...
Vsak sam dela kako želi ali ja ali ne, jas samo o seb govorim in teh parih ki jih poznam ki povejo iz lastnih izkušenj :D
Pa brez zamere nisem prepirljiv človek, dam raje za pivo dva kot pa nekaj pametvat ali se kregat, tk da povedal sem samo izkušnje sebe in nekaj ki naj je blendiralo, nič ni bilo slabega mišljeno hehe

Lep dan
Gregor
1 3 5
2 4 6 R
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 Po jun 27, 2016 6:54 pm

Izgleda, da bo MAF. Sem ga sumil zadnjih par dni... najprej bom probal spucati, če ne bo pomagalo, menjava. Visok zunanji tlak je zabeležil, drugih podatkov pa ne znam brati, če so ok, recimo volumen zraka.

Monday,27,June,2016,10:58:04:40973
VCDS Version: Release 12.12.0

Address 01: Engine Labels: 03G-906-018-BKP.clb
Control Module Part Number: 03G 906 018 CE HW: 03G 906 018 CE
Component and/or Version: R4 2.0l PPD1.5 G 9707
Software Coding: 0000072
Work Shop Code: WSC 05314 000 00000
VCID: 6ADB242A45DFE44E2A7-803F
1 Fault Found:

000257 - Mass Air Flow Sensor (G70)
P0101 - 006 - Implausible Signal - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 1
Fault Frequency: 1
Reset counter: 37
Mileage: 261932 km
Time Indication: 0
Date: 2016.06.26
Time: 14:37:26

Freeze Frame:
RPM: 1792 /min
Torque: 0.0 Nm
Speed: 63.0 km/h
Temperature: 33.0°C
Pressure: 1171.5 mbar
Text: 136 kg/h
(no units): 0.80


Readiness: N/A
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a abbe To jun 28, 2016 7:46 am

od kod ti ideja da je zabeležil visok tlak.
maf ne meri tlaka le pretok zraka in temperaturo vsesanega zraka.
freeze frame so podatki motorja ob napaki
a boš reku da maf tut obrate mer al kaj?
zanimivi podatki sicer 1800 obratou pa samo 200mb nadtlaka pa 63kmh brzine.
Ni vse res kar napišem
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 To jun 28, 2016 9:15 am

Zato ker piše, zato ideja. Milibari. Od tam ideja. Če se motim, ne zameri preveč.

No, ma v glavnem je danes po včerajšnjem čiščenju avto delal, imam pa vseeno v planu novega.

Pitanje: senzor na slikah ima povsod tudi termistor, ki meri temperaturo, moj je nima. Element na sliki. Kaj je padel ven ali je možno, da ga sploh ni bilo, ker od nekje nek senzor vseeno pobira ta podatek? Čudno tole...

EDIT: našel, tam ga imajo samo bencinarji, dizli ga imajo v intercoolerju.

Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a abbe To jun 28, 2016 10:27 am

nč ne zhamerim zato tudi ti ne nasledjim bsededam
očitno nimaš pojma o avtih in o delovanu določenih senzorjev.niti pa nimaš pojma kaj je prevelik tlak,ker niti ne veš kaj tisti tlak tam predstavlja.
svetujem da nehaš sam čarat pa ugibat o napakah pa peleš nekam avto.
lepo sem ti v zgornjem postu napisal kako in kaj pa očitno tudi brati ne znaš.
tko da tut nimam namena pomagat več ker očitno vse veš an.. veš eno stran več kot knjiga.
pa brez zamere.
EDIT: no pa bom vseen mal te znegiral.
tudi dizli imajo senzor temperature v MAF-u. pravtako ga imajo tudi v MAP-u in ta MAP senzor ni v intercoolerju kot takem,ker je intercooler mehanska zadeva se pravi hladilnik.
mora pa ecu met temperaturo stisnjenega zraka da lahko izračuna gostoto zraka. oz vsebnost kisika al kak bi to to razložu.enako velja za temperaturo ki jo meri MAF.
Ni vse res kar napišem
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 To jun 28, 2016 10:53 am

Nič ne zamerim, hvala za info. Vozim redno k serviserju, čaram v glavnem ne nič sam, razen tisto, kar se mi zdi, da lahko brez večje škode.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a abbe To jun 28, 2016 12:33 pm

uros11 je napisal/-a:Nič ne zamerim, hvala za info. Vozim redno k serviserju, čaram v glavnem ne nič sam, razen tisto, kar se mi zdi, da lahko brez večje škode.


zakaj se potem tok ukvarjaš s tem egrjem pa z slikami od maf-a pa z limanjem kode napake.
če si niti napake ne znaš razlolmačit pravilno,se men zdi škoda cajta nekaj raziskovat pa brat,ker na konc zabiješ preveč časa za prazrn nič.
pjt raj an pivo s kolegi al pa punco nekam pel :)
Ni vse res kar napišem
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nekaj fali EGR-u

Napisal/-a uros11 To jun 28, 2016 1:11 pm

Stvari me zanimajo. Vedno sem probleme reševal, se jih nisem izogibal itd. Morda ne znam sedaj, bom pa morda kdaj znal. Če bi za vsako stvar hodil na pivo, bi bil že alkoholik, znal pa ne bi nič. Pač postavljam vprašanja, vesel sem, če kdo odgovori nanje, čeprav so vprašanja n00b in počasi se bom tudi kaj naučil. Človek mora biti zvedav, imeti mora željo po znanju, ne sme ga biti strah učiti se novih stvari, sploh pa ne spraševati... Še nikoli ni škodilo kaj znati in sedaj vem par stvari več in sem vesel :) hvala.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov