Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
daniel.
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: To jun 03, 2008 5:41 pm

1,6hdi problem

Napisal/-a daniel. So jun 18, 2016 10:58 pm

Zadnje čase imam probleme z avtom ..... Peugeot 307 1,6 Hdi 110 (brez fap filtra) prevoženih 207000km (dinamične vožnje), servisiran na 15000km
In sicer pred časom sem začel opažat da mi tam do 3000 obratov dalje avto občasno, kako bi rekel, ne lih cukne, .... kot da bi mu zmanjkovalo moči ali kot bi mu pripiral gorivo. Drugače je normalno deloval, do teh obratov, vžigal bp.
Šel sem na peugeot servis in so mi rekli da je za menjat maf senzor kateri je metalo ven kot konstantno napako (lučka na armaturki -antipolution foulty- svetila). Mi je pa mehanik povedal, po tem ko se je vrnil iz vožnje kjer ga je z testerjem analiziral, da ima avto problem z zrakom in ne z gorivom.
Senzor sem zamenjal, opozoril ni več, avto pa še vedno peša po 3000rpm.
Se mi je pa tudi zgodilo da mi ni hotel vžgati in smo ga z avtovleko odšlepal na servis, kjer pa je po enem dnevu (kar je čakal vrsto) normalno vžgal kot da ni bilo nikoli nič, tako da niso nič ugotovili, ker tudi napake ni bilo nobene zaznane. Zdaj se mi ve v drugo zgodilo da ni hotel vžgati ..... in sicer ob zagonu ko ne štarta se motor zelo zatrese, nato mi je dvakrat vžgal in takoj crknil, v tretje je pa normalno vžgal.
Bega me to ker če grem na servis sem skor siguren da ne bo napak, avto ne deluje in mene bojo ocurili za 20-30€ priklopa.....
Kolega ki je mehanik mi pravi, da je zelo verjetno da mam zapacan EGR ventil, ker da je možno, da zaradi tega občasno noče vžgat (pač ostane ventil v določenem položaju). Ne vem kaj naj ..... bliža se cajt dopusta, vendar se s tem avtom ne počutim it, saj ne vem kje me lahko pusti.
A ma kdo kaj pojma kaj bi lahko bilo narobe??

lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a Fan Ne jun 19, 2016 2:02 am

Na vašem mestu bi poslušal "kolega" :) ima namreč prav. Nagaja EGR.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
daniel.
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: To jun 03, 2008 5:41 pm

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a daniel. Ne jun 19, 2016 9:54 am

Se pravi na vrsti je čiščenje ......
kaj pa če odklopim konektor, bi avto moral delat bolje al sploh ne?
 
daniel.
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: To jun 03, 2008 5:41 pm

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a daniel. Ne jun 19, 2016 2:42 pm

daniel. je napisal/-a:Se pravi na vrsti je čiščenje ......
kaj pa če odklopim konektor, bi avto moral delat bolje al sploh ne?


edit:
odklopil pa nisem zaznal neke razlike ..... razen če rabi čas za se ulaufat .... :)
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a pocesnkII Po jun 20, 2016 5:25 am

lahko je zabit do te mere da netesni 100% in zato z odklopom ni nič bolje....

vzemi dol EGR ga dobro očisti od znotraj da bo tesnilo, nato pa poskusi z odklopom konektorja...
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a TrijoAdijo Po jun 20, 2016 7:26 am

Pr tej mašini s pucanjem egr-a ne boš nič rešu. Zadeva kliče po novem. Vmes preveri še tesnost vseh tlačnih cevi in vseh spojev do EGR-a. Lahko je tudi v tem problem. Vem, ker se je že dogajalo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
daniel.
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: To jun 03, 2008 5:41 pm

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a daniel. Pe jun 24, 2016 5:54 pm

Ventil smo spucali .... avtu ne "cuka" več .... lepo potegne do 3000 obratov, pol pa skot da bi blokiral in od tam dalje lazi zeeeelo počasi navzgor z obrati, in avto nima neke prave moči kot prej.
Zgodilo se mi je, da sem avto ustavil, na mestu nabil obrate do konca, na kterih je laufal cca 5 sek in crknil ter se je prižgala lučka. (v pon grem priklopit tester).
Po tem je v prvem poizkusu tudi vžgal, sicer na začetku malčk pokašljal....
Sklepam da bo treba kr za menjat EGR ....
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1,6hdi problem

Napisal/-a Fan So jun 25, 2016 12:16 am

Se je pri ponovni vgradnji uporabilo nova tesnila ................. ali stara. Se kaj ve, sedaj 100% tesni, se je preverilo?
Najprej pobrišite napake ( tester ), pojdite na vožnjo in po potrebi iščite napako ( tester ).
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov