Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Tomaz26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To okt 12, 2010 8:30 pm

MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA?

Napisal/-a Tomaz26 Po jun 20, 2016 1:42 pm

Pozdravljeni,


trenutno na pooblaščenih servisih Renault poteka akcija, kjer nudijo 35 % popust na material za menjavo jermenov in črpalke. Rernault Clio 1.2 TCE je star 5.5 let in proti koncu leta bi v vsakem primeru moral menjati jermene, čeprav ima avto prevoženih komaj 25.000 km.. Ampak ok, zanima me, ali je cena 360 EUR ok, ali naj zadevo raje peljem k nepooblaščenemu mehaniku. Koliko nižjo ceno bi tam dosegel? Lahko kdo priporoča kam peljati avto v Mariboru? Veliko se govori o servisni mreži MAXX, kjer če ne druga imaš menjavo olja za 29.90 EUR oz. ko ni akcije 39.90 EUR. So tudi glede ostalih cen tako ok?

Na predračunu piše, Grt Jermena, Črpalka, Grt Jermena, Tesnilo, Glaceol 3l.

hvala za pomoč in nasvete

lep dan

Tomaž
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a nejc1 Po jun 20, 2016 2:02 pm

360€(saj to je cena z delom al se motim?) niti ni huda cena za pooblaščenca, se pa da tudi ceneje priti skozi.
Evo deli:
http://www.rezervniavtodeli24.si/2384612-ina
http://www.rezervniavtodeli24.si/7066801-skf
+nekih 10€ ali malo več antifriz(edino za tesnilo ne vem katero je mišljeno)..
Za delo pa pomoje pri nekem mehaniku okrog 100€, pri kakšnem popoldancu brez računa primerno manj...

Sicer jaz bi ob tako mali kilometrini (če bi bil siguren v realnost km) reskiral pa menjal jermene pri cca 10 letih starosti, če se bo še naprej delalo malo kilometrov, ampak to sem jaz...
 
Tomaz26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To okt 12, 2010 8:30 pm

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a Tomaz26 Po jun 20, 2016 2:16 pm

Predhodnega posta se ne citira!


Hvala za info. Tudi sam razmišljam, da bi malo "raztegnil" interval, ampak po drugi strani berem horror zgodbice kako lahko ti jermeni preperijo in da se jim s temi kratkimi relacijami tudi krajša doba itd itd.. Saj več sam ne vem :)! Mi je pa valda škoda tega denarja, glede na to da se z avtom vozim samo pozimi teh 5km tja in nazaj v službo.. Poleti pa če je dež.. :)) Ravno 10 let sicer ne bi čakal, če mi uspe podaljšati na 7 let bi bilo že čisto ok.. Pol še enkrat menjam pri 14 in pol na odpad.. :)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a ojnica Ne jun 26, 2016 8:16 pm

Priporočajo menjavo na toliko let in toliko kilometrov, kot preventiva, brez problema se lahko še voziš ne da menjaš jermena a obstaja tveganje, da jermen preskoč ali pa popusti kak napenjalec

P.s. Za moje pojma je tako lahk maš smolo pa ga še prej utrga kot priporočajo, lahko pa boš naredil z enim jermenom 200.000km pa četud bo star 10 let.
 
Tomaz26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To okt 12, 2010 8:30 pm

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a Tomaz26 Ne jun 26, 2016 8:51 pm

Ma ja, kolikor sem pogledal po netu je res težko napovedati. Eni odpovejo še pred intervalom, nekateri se pa vozijo z enakimi jermeni 10+ let.. Sem se že odločil, da bom menjal po 7 letih. Pač neko preračunano tveganje.. Konec naslednjega leta bo imel avto prevoženih cca 27.000 km in ker tudi sami km vseeno vsaj malo vplivajo na življenjsko dobo po moje ne bi smel biti problem. Je le razlika ali jermen "stoji" ali pa laufa 70.000 km. Avto imam namen imeti 20 let, torej se rešim enega velikaga servisa :)! Prvi pri 7, drugi pri 14, pol še pa če zdrži 6 let in na odpad... :)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jun 26, 2016 9:03 pm

Ma nevem...če je to cena z delom potem niti ni tako slaba. Jst sem letos za Scenica odštel glih tako 380 (205 za material + 170 za delo) za veliki servis pri nepooblaščencu. Če bi bila ista cena pri pooblaščencu bi ga peljal tja.

Verjetno se da kakšen eur prišparati kje drugje ampak ponudba je vseeno za pooblaščenca mamljiva.

LP
 
Tomaz26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To okt 12, 2010 8:30 pm

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a Tomaz26 Ne jun 26, 2016 9:08 pm

Cena je samo za jermene in črpalko. Tebi je verjetno nepooblaščenec naredil komplet veliki servis, še menjavo olja in filtrov, menda menjajo tudi svečke.. V tem primeru bi moral jaz sigurno prišteti še cca 200 EUR, pol je pa že kar razlika..
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jun 26, 2016 9:40 pm

Ja res je. Jst sem poleg jermenov in vodne pumpe menjal še olje in filtre ter filter goriva. Nobenih svečk ker imam 1,5 dCi.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a Fan Po jun 27, 2016 9:08 am

Tomaz26 je napisal/-a:Ma ja, kolikor sem pogledal po netu je res težko napovedati. Eni odpovejo še pred intervalom, nekateri se pa vozijo z enakimi jermeni 10+ let.. Sem se že odločil, da bom menjal po 7 letih. Pač neko preračunano tveganje.. Konec naslednjega leta bo imel avto prevoženih cca 27.000 km in ker tudi sami km vseeno vsaj malo vplivajo na življenjsko dobo po moje ne bi smel biti problem. Je le razlika ali jermen "stoji" ali pa laufa 70.000 km. Avto imam namen imeti 20 let, torej se rešim enega velikaga servisa :)! Prvi pri 7, drugi pri 14, pol še pa če zdrži 6 let in na odpad... :)


Po podatkih ima omenjeno vozilo dva intervala menjave pogonskega jermena. Glede na letne prevožene kilometre:
- do 30000 km letno / 5 let
- več kot 30000 km letno / 6 let

Kot ste že sami napisali, nekaterim se pogonski jermen utrga, drugim ne. Slednji se veliko več vozijo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a =swen= Po jun 27, 2016 10:02 am

Fan si to prav napisal? Ker napisal si, da več ko prevoziš na leto, kasneje lahko menjaš jermen (namesto po 5, ga lahko menjaš po 6 letih)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a Fan Po jun 27, 2016 10:59 am

Ja, prav sem napisal. Za veliko tipov motorjev je takšen podatek. Motor ki manj obratuje, se pogonski jermen menja hitreje.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Tomaz26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To okt 12, 2010 8:30 pm

Re: MENJAVA JERMENOV RENAULT CLIO, 360 EUR, OK , ALTERNATIVA

Napisal/-a Tomaz26 Po jun 27, 2016 11:02 am

Hmm, tudi jaz sem predvideval, da si se zmotil. Mi pa ta obratna logika ni najbolj jasna. Torej se z večjo kilometrino daljša življenjska doba
jermena. Kako je to možno? V tem primeru se torej jermen mehansko nikoli ne obrabi in je glavni problem čas, ki razžre gumo še toliko bolj,
če le ta miruje? To je še edina možna razlaga.. Sem pa presenečen, ker sem predvideval da ima mehanska obraba vsaj takšen vpliv na jermen
kot čas, če ne še bolj.. Zanimivo :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 142 gostov