Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 12:34 pm

Seveda sem videl končnik, tudi razrezal sem ga s fleksom. Sicer ne novega.

Ti pa vseeno preveč na pamet govoriš.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 12:44 pm

abbe je napisal/-a:
zzitop je napisal/-a:Zato pa se da najprej par kapljic olja, katero pronica med jabuček in plastično kletko. In povrhu tega še mast, katera pozneje, ko pride do nekaj lufta (ki ga v praksi še ni), vsekakor lahko pomaga.
Seveda ko daš olje, malo obračaš in zavrtiš jabuček med dodajanjem olja in med dodajanjem masti.

No, vsekakor ne more škodovati.


seveda lahko škodi.
prvo kar je teorija je eno praksa drugo.kako lahko govoriš o luftu ki ga v praksi ni?
ko se enkrat naredi luft med kovino in plastiko je konc pa lahko ti pred tem notr magari zlato daš.res ne zastopim od kod vam te teorije,kolkrat pa si dejansko videl končnik pa njegovo zgradbo?mast je tok gosta da tja vmes ne pride tut če ma končnik 3 mm lufta....olje pa res nima nobene veze kle.
to je ena sama teorija kva bi blo dobr pa kaj ne.
kar se pa tiče tega da ne more škodit pa lahko,ker ti pobere nekp cajta za prazen nič.
edina stvar kamor se men zdi smiselno dodajat ekstra mast so ležaji amortizerjev,ker tm maš direkten dostop do kuglic in je res v štartu zelo malo masti


Vsi terenci imajo končnike, zglobe in križe narejena tako, da mast dodajaš z mazalico. Na končniku je nipl na spodnji strani, da mast nafila med jabolček in ohišje.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a abbe To jun 28, 2016 1:03 pm

zzitop je napisal/-a:Seveda sem videl končnik, tudi razrezal sem ga s fleksom. Sicer ne novega.

Ti pa vseeno preveč na pamet govoriš.

Ja jst sigurn napamet govorim ja.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a abbe To jun 28, 2016 1:04 pm

nebivedu je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
zzitop je napisal/-a:Zato pa se da najprej par kapljic olja, katero pronica med jabuček in plastično kletko. In povrhu tega še mast, katera pozneje, ko pride do nekaj lufta (ki ga v praksi še ni), vsekakor lahko pomaga.
Seveda ko daš olje, malo obračaš in zavrtiš jabuček med dodajanjem olja in med dodajanjem masti.

No, vsekakor ne more škodovati.


seveda lahko škodi.
prvo kar je teorija je eno praksa drugo.kako lahko govoriš o luftu ki ga v praksi ni?
ko se enkrat naredi luft med kovino in plastiko je konc pa lahko ti pred tem notr magari zlato daš.res ne zastopim od kod vam te teorije,kolkrat pa si dejansko videl končnik pa njegovo zgradbo?mast je tok gosta da tja vmes ne pride tut če ma končnik 3 mm lufta....olje pa res nima nobene veze kle.
to je ena sama teorija kva bi blo dobr pa kaj ne.
kar se pa tiče tega da ne more škodit pa lahko,ker ti pobere nekp cajta za prazen nič.
edina stvar kamor se men zdi smiselno dodajat ekstra mast so ležaji amortizerjev,ker tm maš direkten dostop do kuglic in je res v štartu zelo malo masti


Vsi terenci imajo končnike, zglobe in križe narejena tako, da mast dodajaš z mazalico. Na končniku je nipl na spodnji strani, da mast nafila med jabolček in ohišje.

vem.to majo tut delavnio stroji..pa dvigala...sam da pa daš dol gumico pa notr natrpaš mast ne bo mast tja pršla kamor ti z mazalico porineš mast.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 1:06 pm

Če gumico umakneš, ne bo tisto olje prišlo nikamor, razen za nabirat svinjarijo bo dobro, da bo potem prej zarustal, ker se bo na naoljen del lepše prah prijemal.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a primozek68 To jun 28, 2016 5:07 pm

Bog pomagaj kakšni strokovnjaki. Mast bi naročali iz Avstralije, kapljali olje za brezveze, a končnike bi s papagajkam šraufal... Fantje, pustite raje avtomobile na miru, pa se raje s kakšnimi nutricionističnimi napitki začnite ukvarjat.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 5:17 pm

nebivedu je napisal/-a:Če gumico umakneš, ne bo tisto olje prišlo nikamor, razen za nabirat svinjarijo bo dobro, da bo potem prej zarustal, ker se bo na naoljen del lepše prah prijemal.


Mišljeno je seveda bilo, da se gumico potem namesti nazaj na svoje, za to predvideno mesto.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 5:18 pm

abbe je napisal/-a:
zzitop je napisal/-a:Seveda sem videl končnik, tudi razrezal sem ga s fleksom. Sicer ne novega.

Ti pa vseeno preveč na pamet govoriš.

Ja jst sigurn napamet govorim ja.


Seveda. Tako nekonstruktivno seratorstvo pač ni smiselno.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a čare To jun 28, 2016 10:15 pm

Primožek spet boš vse samo človek ne...
Dejstvo je ,da če si ti kupil nek polizdelek (končnik NK) ti ne pomaga nobena žavba,da bi zdržal dlje.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 10:46 pm

zzitop je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Če gumico umakneš, ne bo tisto olje prišlo nikamor, razen za nabirat svinjarijo bo dobro, da bo potem prej zarustal, ker se bo na naoljen del lepše prah prijemal.


Mišljeno je seveda bilo, da se gumico potem namesti nazaj na svoje, za to predvideno mesto.


Ja to sem razumel, vendar vseeno, gumica je fiksirana, da se ne stakne kr tako dol.

Slika

S tem ko bi gumico dal dol, bi
- poškodoval gumo
- težko nazaj sestavil zadevo
- nič kaj dosti zadeve poštimal, četudi zgornji del namažeš z mastjo ali oljem

Namreč olje ali mast tam nič ne pomaga. Pomaga pa pod bučko. Tako da je bolje v spodnji del zvrtat luknjo, narest navoj in nipl všraufat notri, pa potem z mastjo vsake toliko namazat. S tem bo mast prišla tudi v zgornji del pod gumo, ker se bo "zapeljala" ob bučki navzgor.
Old subarus never die, they just get faster!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 10:52 pm

čare je napisal/-a: Dejstvo je ,da če si ti kupil nek polizdelek (končnik NK) ti ne pomaga nobena žavba,da bi zdržal dlje.


Čisto narobe si vse skupaj razumel, sodeč po tvojem komentarju.

NK volanska končnika sem kupil zavestno, pač ni bilo druge izbire. In za njih se ne bom sekiral, ker cena je smešna. Žal je k temu potrebno dodati še optiko, ki pa tudi ni velik strošek.

Bolj me skrbita spodnja dva končnika, katera sta nova, na novih rokah od Lemförderja. In ko gresta spodnja dva končnika, je potrebno kupiti celotni novi roki. Cena ene je 85€.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 10:57 pm

Zakaj? Daš obnovit roke. Pa ti nova končnika notri napreša.
Old subarus never die, they just get faster!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 11:01 pm

nebivedu je napisal/-a:Namreč olje ali mast tam nič ne pomaga. Pomaga pa pod bučko. Tako da je bolje v spodnji del zvrtat luknjo, narest navoj in nipl všraufat notri, pa potem z mastjo vsake toliko namazat. S tem bo mast prišla tudi v zgornji del pod gumo, ker se bo "zapeljala" ob bučki navzgor.


Neodebeljeno razumem in se tudi strinjam. Torej je to najboljša rešitev. Hvala za predlog.

Z odebeljenim se pa ne strinjam. Pa se najprej navežem na tvoje komentiranje o zahtevnosti in škodi. Sem že kdaj snel gumo dol, pa ni bilo težavno, niti se ni poškodovala. Niti ni časovno potraten poseg.
Moje mnenje za končnike, kateri so obrnjeni gor, torej bučka pod gumo, da bi nekaj olja/masti nad njim koristilo. Gravitacija bi naredila svoje, in z vsakim tresljajem in obračanjem volana bi se sproti mazalo.
Žal ima Marea volanske končnike obrnjene navzdol, zato ta ideja res ne pride v poštev.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 11:06 pm

nebivedu je napisal/-a:Zakaj? Daš obnovit roke. Pa ti nova končnika notri napreša.


Sem razmišljal o obnovi. Cena je, kolikor sem izvedel po telefonu in kakor imam v spominu, med 30 in 40€. Dvom se mi je pojavil, ker ne vem, kako so tisti končniki kvalitetni. Točno za to sem raje vzel celotni roki.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 11:42 pm

Sam na starejše avte dajem obnovljene zadeve, na novejše pa nove. Pa ni nikoli problemov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop To jun 28, 2016 11:57 pm

Mene je minilo, da bi dal končnike slabše kakovosti, ker pogosto slišim, da komu zdržijo samo kakih 30.000km. 30.000 pa se res hitro obrne, kljub staremu vozilu.
Kaj pa vem, morda sem naredil napako, da sem tudi tokrat kupoval najkvalitetnejšo robo (razen volanskih končnikov).

Se mi je pa že kdaj zgodilo, da so se cenejše komponente na daljši rok izkazale kot najdražje.

Vsekakor pa ob naslednji situaciji poizkusim z obnovljenimi rokami. Hvala za nasvet, tudi obnovljena roka je "šola".. :pivo
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a Fan To jun 28, 2016 11:58 pm

zzitop je napisal/-a:
Moje mnenje za končnike,

Imate zmotno mnenje, kot je že bilo napisano pomaga samo mast pod bučko. Tu vam nobena gravitacija ( :D ) ne bo pomagala!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a primozek68 Sr jun 29, 2016 5:32 am

čare je napisal/-a:Primožek spet boš vse samo človek ne...
Dejstvo je ,da če si ti kupil nek polizdelek (končnik NK) ti ne pomaga nobena žavba,da bi zdržal dlje.

Včasih razumem, da hoče nekdo nekaj razčistit, raziskat, po domače ''dotajčit'' do konca, tudi sam sem tak. Ampak nikakor pa ne tople vode odkrivat okoli enega navadnega končnika ali ventilčka na gumi. Ko ti je dolgčas, pa gremo prčkat okoli avta. Pa z moment ključem zategovat čep za olje... In potem začenjat cele forumske dizertacije okoli tega... Ko je pa treba pljunit € za kakšen kos orodja, se pa neha. Papagajke pa navaden šraufciger.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a nejc1 Sr jun 29, 2016 10:47 am

Pa dobro tudi če vpraša za en končnik ker ne ve pač naj vpraša, ampak ko mu nekdo ki ve in je menda že nekaj prešravfal v življenju (abbe, čare, fan...) napiše da pač nič ne pomaga pod gumico kaj mazat z oljem in mastjo se pač pričakuje da avtor reče aha ok potem zdaj vem, da se samo zamenja, ne pa da še kar naprej govori kako bo pomagalo če daš olje in mast pod gumico, čeprav ne bo, ker ko/če sploh bo mast kdaj prišla pod bučko, bo končnik imel že toliko lufta da bo že zdavnaj za v kanto...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Mazanje novih končnikov

Napisal/-a zzitop Sr jun 29, 2016 1:01 pm

Sicer pa si napisal kontradiktoren, zato žal tudi nekoristen prispevek.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov