Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mardy Po jun 27, 2016 8:58 pm

Pozdrav,

Kot sem že v temi "Kupovanje..." opisal, je k hiši prišel R Scenic 2, l 08', 1.6 16V.

Na kratko: Obe dranažne cevi spredaj pod plastiko brisalcev sta bili ob nakupu (naknadno ugotovljeno) zamašeni, posledično kar nekaj L vode v "podvozju" avtomobila. To sem opazil po vlažnih talnih predalih spredaj in zadaj.

Zadaj je bilo not celo jezero, tako, da sem vso izolacijo moral ven vzet in da se je lepo presušila. In tudi avto se je lepo presušil. Hvala bogu, da ni prišlo do kakšnega kratkega stika do sedaj.

To smo odmašili in rešili, skoraj da ni praha zdaj pri teh dranažnih kanalih spredaj pod brisalci + odstranjena oba ventila na koncu dranažnih cevi pod kolotekoma.

IN ZDAJ....

Danes je bil en rahel dež + mokra cesta in se pripeljem na cilj in opazim da je pena pod tapicirungo pod voznikovimi nogami mokra, (tapicirungo imam sneto že 10 dni da se vse suši). Pred tem je bilo vse suho 100%, danes pa spet mokro.... :cry:

Snel sem plastiko brisalcev in polival z flašo vode ampak identificirati nemogoče... 100% ne teče v tisto luknjo ko je puščena za ventilacijo pod brisalce.

Kje bi še lahko teklo?? Je imel kdo že to težavo... ? :?

Z ženo že počasi obupujema nad nakupom... 10 dni je, kar je avto pri hiši...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 5:15 am

Si preveril, če slučajno ne pride voda iz koloteka, ker jo guma meče navzgor?
Old subarus never die, they just get faster!
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mardy To jun 28, 2016 6:07 am

Misliš guma kot dranažna cev? Ne, ni možno, cev je skrita za kolotečno plastiko in ni možno da bi po cevi gor metalo vodo.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a nebivedu To jun 28, 2016 6:35 am

Ne, mislil sem na pnevmatiko. Kolo se vrti in voda šrpica po notranjem blatniku. Pa je tam kje kaka luknja in notri teče voda. Recimo zaleten avto in slabše popravljen, pa so napake samo zakrite, ker je avto namenjen za prodajo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a Ivan36 To jun 28, 2016 8:11 am

Meni je na Xantii puščala guma na zadnjih prtljažnih vratih :lol: Rešil sem tako, da sem zvrtal luknje v odbijač pod gumo.Mokro pa je bilo do prednjih sedežev.Enako je teklo v Audi pod zadnjo desno lučjo je bilo mokro v prtljažniku ??? Sem enkrat po dežju dvignil prtljažna vrata in se je ulilo iz luči ??? Problem je bil, da je guma na luči preperela in so jo modeli kar zakitali namesto zamenjali ??? Teklo je pa preko rikverc luči, ker ni imela žarnice not in, ko je voda dosegla rob luknje je tekla v prtljažnik pa pod rezervno gumo :roll: Imel celi bazen not :lol: Rešitev je bila, da sem navrtal luč z 1mm svedrom par luknjic za drenažo na spodnjem robu, ni bilo vidno. 8)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a Fan To jun 28, 2016 8:31 am

Se je kaj gledalo, da ne teče voda iz vrat ali pa je to posledica prižgane klime?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mardy To jun 28, 2016 9:10 am

nebivedu je napisal/-a:Ne, mislil sem na pnevmatiko. Kolo se vrti in voda šrpica po notranjem blatniku. Pa je tam kje kaka luknja in notri teče voda. Recimo zaleten avto in slabše popravljen, pa so napake samo zakrite, ker je avto namenjen za prodajo.


Aha, ja, tole bi bila tudi opcija, vendar ko sem imel narazen kolotečno plastiko ni bilo videti da bi bilo kaj kje popravljeno ali šlampasto narejeno.

Fan je napisal/-a:Se je kaj gledalo, da ne teče voda iz vrat ali pa je to posledica prižgane klime?


Iz vrat nikjer ne teče, tudi dranaža klime ima prosto pot.


Zdaj je tako....drugi teden sem naročen na servisu (pooblaščencu), da bodo razdrli celotno notranjost (sedeži, pena) jo presušili kjer je še kaj mokro in nato avto polivali in analizirali kje bi lahko teklo. Torej zaenkrat je mokro samo spredaj pod voznikovimi nogami.

Potem pa bomo videli, upajmo na najboljše. :roll:
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a Fan To jun 28, 2016 10:39 am

Pod čistilcem kabine je odprtina za ventilacijo - tam ne bi mogla voda priti v kabino?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a ales66 To jun 28, 2016 10:57 am

Večkrat sem že videl v TV oddajah Wheeler Dealers in Autodoktoren na VOX-u, da take stvari odkrivajo s pomočjo stroja za meglo, ki ga namestijo v kabino in se potem vidi kje pride dim ven.

Evo je google takoj najdel link: https://www.youtube.com/watch?v=dGirjqyrMcY
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mardy To jun 28, 2016 12:30 pm

Fan je napisal/-a:Pod čistilcem kabine je odprtina za ventilacijo - tam ne bi mogla voda priti v kabino?


Tam bi lahko prišla not, in tudi sprva je, ko sta bili dranažni luknji na vsaki strani pod brisalci zadelani. To je zdaj oddelano in lepo očiščeno, tako da tukaj ni mogoče več.


ales66 je napisal/-a:Večkrat sem že videl v TV oddajah Wheeler Dealers in Autodoktoren na VOX-u, da take stvari odkrivajo s pomočjo stroja za meglo, ki ga namestijo v kabino in se potem vidi kje pride dim ven.

Evo je google takoj najdel link: https://www.youtube.com/watch?v=dGirjqyrMcY


Jap, to oddajo redno spremljam in poznam to, vendar nevem če bodo se tega spomnili. Pomojem rabijo samo polivat vodo po vetrobranski šipi in kolotekih in se bo videlo.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mardy Pe jul 01, 2016 9:59 am

Res noben ne ve odkod voda pri pedalih pri Sceniku 2 ? :(

Pomojem gre tu za serijsko napako, tako si jaz predstavljam.

Drugi teden gre avto na pooblaščenca, da to raziščejo, to Renault mora vedeti in biti o tem obveščen in imeti rešitev. Ne more kar tako v avto voda tečti ?! To je problem tudi pri Meganih, kolikor sem Googlal.

Zdaj mi avto v garaži stoji....neuporaben, kot da ga nimamo pri hiši, krvavo bi ga rabil za XY prevozov, ampak ne gre, ker se lahko vozi samo po suhem.

Sra*nje od Renaulta!!! :evil:

Kje so dobri časi R19... pa še tam je marsikaj crkovalo :?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe jul 01, 2016 10:39 am

Kangoo vem da je imel serijsko napako, odvod kondensa od klime je namakal predpražnike.... ampak so to hitro rešili
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a cc09 Pe jul 01, 2016 7:11 pm

Ja ziher je renault kriv, da si kupil 8 let star avto poln vode.
 
daniel.
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: To jun 03, 2008 5:41 pm

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a daniel. So jul 16, 2016 6:41 am

Drenažna cevka od klime je po vsej verjetnosti zamašena.
Pod avto, nekje pod armaturo odmakneš zaščitno pločevino auspuha in tam bi morala bi ta cevka.
Znana težava meganov in senikov 2.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Renault Scenic 2, VODA V KABINI - nujno

Napisal/-a mardy To jul 26, 2016 1:08 pm

No tako se je zdaj to končalo....

Avto je bil en teden na servisu, kjer so odstranili komplet notranjost in jo presušili. Nato so avto polivali iz vseh strani, zgoraj, spodaj, odstranili koloteke in polivali, ampak vode v notranjosti ni bilo. Nato smo šli z tem avtom na morje, in nas je 350 km pral dež in burja.

Boljšega testa pomojem ne bi mogli narediti :)

Pod črto je zdaj tako, da je ta mokrota po vsej verjetnosti ostala od prvega zamakanja. Upam, da se je to zdaj rešilo, in da bo mir. 8)


daniel., dranaža klime je očiščena in ima prosto pot, preverjeno, hvala za predlog.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 96 gostov