Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a MareA Če avg 11, 2016 4:41 pm

Sem tudi lastnik 508SW GT s panoramsko streho. Problemov s hlajenjem je več. Panoramska streha kljub t.i. zavesi niti slučajno ne izolira notranjosti tako kot klasična streha. Zaradi tega je občutek toplote bistveno večji - ne gre le za občutek, saj v kabino dejansko prodre več toplote. Potipaj samo strešni rolo in ti bo vse jasno. Klima deluje pri meni optimalno na 21°C. Poleg tega je površina strehe pri 508 SW bistveno večja v primerjavi z razrednim povprečjem. V tem se razlikuje npr. s primerljivima AR159 ali A4, vendar me to ne moti: številke so irelevantne, če le dosežem ustrezno udobje. Če pa tega ne moreš doseči, pa nujno obišči servis. Meni je pred časom kamen priletel v hladilnik klime in je ta posledično delovaal bistveno slabše. Menjava hladilnika se močno pozna. To je le skrajni ukrep. Ponavadi zadostuje polnjenje s plinom. Nasvet za vse ostale: res se prepričajte, če potrebujete panoramsko streho. Meni je to le popolnoma nepotreben dodatek. Žal GTja nisem uspel dobiti brez nje.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Polo78 Pe avg 12, 2016 11:51 am

Ne vem zakaj eni tolk komplicirate okrog teh temperatur. Če ti nastavitev na 22° ne zadostuje pač ustrezno znižaj na 21° ali 20° oz. toliko, da ti bo udobno. Glede na to, da sem prevozil že precej avtov iz izkušenj vem, da nastavitev v znamki "X" na 22° pomeni enako ohlajeno kabino kot pri znamki "Y" na 20°C, lahko so odstopanja še večja. Če je pa panoramska streha, potem pa sploh pomeni, da moraš za enak učinek klimo nastavit na manj kot v avtu brez panorame.
Antiznačkar po prepričanju
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a MareA Če avg 18, 2016 6:49 pm

Ne gre za kompliciranje, ker zadeva ni tako enostavna - pri vozilih s panoramsko streho enostavno ni mogoče doseči enakega ugodja, kakor pri avtomobilih s klasično streho. Gre za toplotne žarke, ki jih ne odpravi nižje nastavljena klima. Po kmečko povedano - temperatura zraka v kabini je že prava, a se človekova glava segreje na bistveno višjo temperaturo, saj jo segrevajo toplotni žarki in to ni občutek, ampak dejansko segrevanje.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Polo78 Pe avg 19, 2016 2:17 pm

Ok, se strinjam za avtomobile s panoramskimi strehami, da je težko nastavit oz. sploh priti do optimuma... Kaj pa potem vožnja z odprto streho, to kaj pomaga? Nekoč, ko so bili popularni šibedahi vem, da je pri nižjih hitrostih precej pomagalo. Je pa res, da so bili to še časi, ko je bilo dosti avtov brez klime...

Glede nastavitve klime sem želel poudarit to, da imaš tudi pri avtih z normalno streho različne nastavitve pri različnih znamkah. Pri menjavi znamke je zato enostavno treba pozabit tisto optimalno številko temperature, ki smo jo bili navajeni nastavit, ker ni rečeno, da bo za enako udobje pri drugi znamki ta številka ista. Lahko bo višja, lahko bo nižja...
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a ~toMmy~ Pe avg 19, 2016 3:18 pm

Panorama verjamem, da je smotana, že Boxer, ki ima za kombija relativno "nizko" armaturo in dokaj veliko (črno) površino izpostavljeno soncu, je katastrofa, ko se sonce vpre v njo, tudi na avtocesti moram včasih imet klimo na "nenormalni" jakosti, da je kaj efekta.

Za avtomatske klime pa tudi ne razumem, zakaj se igrate z ročnimi nastavitvami oz. jakostjo ventilatorja, pustiš na AUTO in reguliraš temperaturo, pa načeloma same vse dobro prilagodijo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a pskoda Pe avg 19, 2016 3:41 pm

Jaz sem imel kar nekaj različnih znamk z šibedahom ali brez in pri vseh imam temperaturo nastavljeno na 22 stopinj in VEDNO auto razen, če je zelo vroče zunaj potem dam na več, da ni prevelike temperaturne razlike, ampak vedno imam na auto in vedno je prižgana klima oz jo sploh ne ugašam tudi pozimi ne
Lp
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a pSicek To avg 23, 2016 1:12 pm

Jaz mam isto P508. Enostavno lahko avto prijetno ohladim le z zaprtim rolojem. Že razmišljam o temnitvi panorame, da izničim nekaj UV žarkov.
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Re: kako ohladiti peugeot 508 sw

Napisal/-a Sigor Če feb 16, 2017 10:52 pm

Glede Peugeot-a 508 bom dodal samo tole: tiste vrednosti za nastavitev klime niso stopinje C ampak raven ugodja. Tako piše v navodilih. In tudi nikjer ni oznake za stopinje ali črke C.
Ok, razumem, dsamo ne razumem pa potem zakaj so šli delati ravni udobja npr. od 17 do 30, kar vsakega normalnega človeka asocira na stopinje. enostavni bi naredili ravni udobja od 1 do npr. 12. To je pače neka (vsaj meni) nerazumljiva logika.
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 41 gostov