Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Optika koles - passat

Napisal/-a blackey To jul 26, 2016 6:01 pm

Zdravo. Danes sem na passatu 03l. dal narediti optiko. Mi zna kdo iz teh številk povedati če vse štima z optiko? Mojster mi zadaj sploh ni nič štelal, pa ne vrjamem da je vse bleščeče, ampak iz teh številk sam ne znam razbrati nič...

20160726_182203.jpg
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a čare To jul 26, 2016 6:08 pm

Zakaj pa si delal optiko? Drugače ni ravno super ampak porajtal ne boš nikjer nobene spremembe,Spredaj ti je malenkost popravil,da je lahko računal...
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a blackey To jul 26, 2016 8:50 pm

Čist preventivno. Menjal sem vse 4 amortizerje in spredaj še spodnje roke, stabilizatorje in to...pa sem sklepal da se je optika podrla in bi blo fino poštimat. Čeprav sem od menjave naredil že dobrih 2000 km pa se na gumah nič ne pozna razlike da bi jih kaj požrlo. Vglavnem je tako kot je sedaj potem ok? Pač mislim v mejah normale seveda :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a primozek68 To jul 26, 2016 8:56 pm

Kako to misliš, da iz teh številk ne razbereš nič?
Vzemi list v roke in glej v njega toliko časa, da se ti posveti...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a blackey To jul 26, 2016 9:15 pm

Ni tole moj "domač" teren. Zato vprašam in ne doktiriram zraven in sklepam na slepo. Zato je tut forum ane? Ali moram drugič tebe vprašat če lahko vprašam kako vprašanje? Zadrži take komentarje zase, če ne misliš pomagat.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a primozek68 To jul 26, 2016 9:43 pm

No, ti bom pomagal.
Prvi stolpec je začetno stanje- ''podrta'' optika.
Zadnji stolpec je končno stanje- zrihtana optika
Srednja dva stolpca sta tovarniški podatki s tolerancami- zgornja in spodnja, min in max. Številke zadnjega stolpca morajo biti med min in max. Okej?
3. razred osnovne šole drgač tole....
Sex turns gay people into Mexicans.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a zzitop To jul 26, 2016 10:14 pm

@blackey, spredaj imaš nagib malce "iz faze" na desnem kolesu. Sam nagib na tvojem vozilu najbrž ni nastavljiv, delno pa se ga najbrž da korigirati z vijaki na amortizerju. Ampak samo do neke mere. morda je sedaj že maksimum, kar se da storiti. Za kaj več bi moral kupiti ekscentrične vijake.
Kolo je nagnjeno spodaj navzven. Simptom bi bil pobiranje gume na notranjem robu, ampak pri tebi tega ne bo, ker je malenkost iz toleranc. Kaj pomeni "spodaj navzven" boš razumel iz pripete slike na koncu.
Stek je točen na obeh kolesih.

Zadaj pa sta nagiba zelo v redu, Stek pa je izven toleranc na obeh kolesih. Pri enemu preveč v negativno, pri drugemu preveč v pozitivno smer oz. eden je "odprt", drugi pa "zaprt".
Mislim da zadnja prema skoraj zagotovo ni nastavljiva, razen spet malo zamika. Ampak za to je potrebno odtegniti zarostane vijake, čemur pa se mehaniki izogibajo kot hudič križu. Tudi če mu to uspe narediti, si že po zgoraj napisanem razbral, da ni garancije, da bi sploh uspel korigirati brez ekscentričnih vijakov. Glede na izpis bi ti znalo rahlo odnašati "rit". Zadnjim gumam ne bo všeč. Kako "močno" je to izven toleranc, pa ne bi znal povedati.
Je bilo vozilo kdaj ruknjeno?

Slika
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Optika koles - passat

Napisal/-a blackey Sr jul 27, 2016 5:57 am

@primozek: Začetna in končna mi je jasno, nisem pa vedel zakaj je srednji stolpec oz. kakšno vlogo ima. Hvala.

@zzitop: Avto ni bil nikoli zaleten... prvi levi blatnik je bil barvan do sedaj, to je pa vse. Gre pa avto drugače čisto ravno, če spustim volan. Tut "riti" ne odnaša nič ali da bi ga kaj vleklo. Mam zdle cca. 13kkm z novimi gumami in so vse enakomerno obrabljene, tudi zadnje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov