Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kristijan35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 14, 2015 7:20 am

Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a Kristijan35 To jul 26, 2016 8:22 pm

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč avtoelektričarja ali nekoga ,kateri se spozna na zadevo. Gre za VW Passat 1.8T letnik 1998 ,prevoženik 357000 km.
Naenkrat med vožnjo opazim da zabliska lučka za akumulator. Se mi zdi čudno,ker sem imel to napako že pred ca tremi leti. Takrat ne vem kaj se je delalo na alternatorju. No in ta lučka počasi postaja vedno bolj nadležna ,ni pa gorela za polno močjo. Gorela ni z polno močjo,vendar sem preveril in alternator v tem času ni polnil.
Pogledam malce po imeniku in najdem avtoelektričarja. Se dogovorimo za popravilo. Naj omenim,da je alternator znamke Valeo in ima 90A.
Po dveh dneh me mojster pokliče in reče da je avto končan. Ni ga premaknil niti metra. Le demontiral Alternator,popravil in zmontiral nazaj.
Nič mi da lepo račun 140 € in to je to. Dobro no,ni se mi zdelo ravno poceni,ampak če je pošlihtano je ok. Menjal je regulator na alternatorju. Pokazal mi je starega in ščetke niso bile porabljene,pravi da je elektronika defektna v regulatorju. Menjal mi je tudi dva ležaja. Ostalo ni menjaval,češ da je vse ok. No in se vozim en teden brez kakršnega koli problema. Danes pa ko v garaži prižgem avto ,opazim da gori lučka za akumulator in to z polno močjo.
Sem mislil da ne vidim prav. Dodam plin in lučka še kar gori. Ugasnem avto,ponovno vžgem in lučka ugasne. Preverim napetost. Pri polni obremenitvi klime v prostem teku ca 13.91 V ,pri večjih obratih ca 14V. Se vozim spet naprej in lučka se med vožnjo ne prižiga. Kaj bi to lahko bilo. V četrtek gremo na morje ,ca 300 km in res močno upam da ne bo kakšne veselice. Jutri bo prepozno da dostavim avto nazaj da pogleda,ker bo itak vse delalo. Pa še montaža alternatorja ni ravno enostavna. Prosim za nasvet . Hvala
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a primozek68 To jul 26, 2016 8:38 pm

To, da ti je poservisiral alternator je kvečjemu plus. Nisi nč dnarja stran vrgu.
Glede lučke... Pejd po vseh kablih od alternatorja in vsakega dobro preglej, tudi mesta, kamor so privijačeni.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a Fan Sr jul 27, 2016 12:15 am

Omenjena cena za demontažo/obnovo/montažo alternatorja je OK. Sicer ne vem zakaj ne bi peljal nazaj in povedal kaj se je zgodilo, predvidevam, da vi že veste zakaj ne. Vseeno če se gre v četrtek na pot, saj lahko pogleda v sredo.
Kot je bilo že napisano, preverite vse vijačene spoje/kleme akumulatorja/mase in ali pravilno deluje signal ključavnica alternator. Koliko je star akumulator??
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Kristijan35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 14, 2015 7:20 am

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a Kristijan35 Sr jul 27, 2016 7:02 am

Saj ne da bi bil problem peljat nazaj. Malce sem pregledal vse spoje....vse kar dobro izgleda. Lučka lepo vgasne in polni ca 14.05V. Saj med vožnjo se ne prižiga več kontrolka. Včeraj je pač slučajno po zagonu motorja ostala prižgana. Po ponovnem zagonu pa spet normalno ugasnila in spet dela vse normalno. Danes se bom še malo vozil in videl morda grem nazaj k avtoelektričarju. Avtielektričar je sicer znan in sem siguren da se spozna na svoje delo. Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a hippo Sr jul 27, 2016 8:42 am

Dobiš za malo več denarja nov alternator. Za ta denar se ne splača starega popravljat...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a coco66 Sr jul 27, 2016 12:06 pm

Dobiš obnovljenega kitajskega ,demontaža in montaža pa je v božjih rokah
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a titanius Sr jul 27, 2016 8:16 pm

Verjetno slaba masa, kolega je imel na renault cliu probleme, namreč ko je zaviral so mu lučke za akumulator in meglenke zasvetile, ko pa je spustil zavoro pa ugasnile. Mu je mehanik zamenjal maso luči in je bilo v redu. Morda je kaj na tem, če bi bilo kaj na alternatorju ne bi prišel dlje od 2km, poznam to izkušnjo saj mi je pred Novim Mestom crknil alternator (Peugeot 307 1.6 bencin),prižgalo novoletno jelko na armaturi in po 1.5km izgubil servo,abs,elektroniko skratka vse, komaj sem avto na bencinskem servisu ustavil. Kot je nekdo zgoraj rekel, preverit mase. Nevem pa zakaj ti ni tudi krtačke na alternatorju zamenjal, so poceni.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a blackey Sr jul 27, 2016 8:54 pm

x2

Je kolegu isto delalo na passatu 99l. Lučka za aku in meglenke sta se vsake toliko časa prižgali. Pa se je tako vozil dolgo brez problema preden je zrihtal.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a hippo Če jul 28, 2016 2:06 pm

coco66 je napisal/-a:Dobiš obnovljenega kitajskega ,demontaža in montaža pa je v božjih rokah

Čestitam za zelo konstruktiven in prijazen post. Kar tako naprej... :roll:
 
Kristijan35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 14, 2015 7:20 am

Re: Passat 1.8T ALTERNATOR pomoč

Napisal/-a Kristijan35 Če jul 28, 2016 8:35 pm

:D Hvala za odgovore. Srečno smo prispeli na cilj , 350 km....brez kakšne lučke in upam da tako tudi ostane. Aja saj krtačke je zamenjal skupaj z regulatorjem. Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 58 gostov