Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
lili33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 29, 2016 11:21 am

P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a lili33 Pe jul 29, 2016 11:32 am

Pozdravljeni vsi,

najbrž je o tem že bilo govora, vendar pri najboljši volji ne najdem. Brez zamere...

Naš P307 1.6 16V bencin, l.2003 ne vžge. Vergla, ampak vžge ne. Smo poizkusili tudi s kabli pomagat, ni šlo. Smešno je, da je včeraj zjutraj najprej lepo vžgal, popoldne ne, zvečer potem pa na lepem vžgal. Ko dam kontakt pod haubo nežno piska.

Pozimi smo imeli tudi mi težave z javljanjem tega antipolution faulta po tem, ko je avto sicer vžgal, ampak grozno tresel. V recimo tretjem poskusu vžiga, je vžgal normalno in potem nekaj časa mir in spet enaka težava. Neke konkretne napake mehanik ni odkril.

Zdaj pa ne vžge. Glede na to, da teh napakic pri peugeotih kar mrgoli, bi bila zares vesela kakšne rešitve za ta problem (predvsem prvega, aktualnega). Tudi pri ABS napakici je bilo samo nekaj za pobrusit (okrog senzorjev ali nekaj) in ni bilo neke hude napake. Se nadejam, da bo tudi tu tako?

Hvala že vnaprej za pomoč.

Lp, Lili
 
lili33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 29, 2016 11:21 am

Re: P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a lili33 Pe jul 29, 2016 11:39 am

Aja, še to. Pregledane so bile svečke, vse ok, vodo porablja normalno, vse ok. Takrat, pri antipolution fault, ko je tresel takoj po vžigu, se je belo kadilo. Ko si zvozil in vozil, vse ok. Je bencinar, tu berem to napako samo pri dizlih. Se motim?
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a pocesnkII Pe jul 29, 2016 12:41 pm

Če porablja vodo NI ok. Voda vam teče v cilnder in nato izgoreva, od tu tresenje (teče po treh ali celo po dveh cilindrih) in pa belo kajenje. ko ste ga ''zvozili'' in je deloval normalno je zmetalo vodo vn, ki pa se je ob ugasnjenem avtu zopet nateklav cilindra.

Iz tega sklepam da je lahko skrivilo kako ojnico in ni dovolj kompresije, ker voda ni stisljiva in ker ni kompresije tudi neužge.

Lahko vas heca koda ključa. Ali lučke ko verglate ugasnejo, ali katera gori?
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
lili33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 29, 2016 11:21 am

Re: P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a lili33 Pe jul 29, 2016 2:23 pm

Sem malo čudno napisala, vode ne porablja, nivo je enak ves čas, tudi kuha ne. To bi bila težava v zvezi s APF - vžigom s tresenjem in belim dimom. Mehanik je avto tudi imel čez noč, zjutraj je vžigal brez svečk, vendar vode ni bilo. Omenjal je menjavo tesnila glave motorja, vendar tega zaradi prenehanja težav nismo izvedli. Vse to se je dogajalo okrog novega leta in težav (razen mislim da 1x) nismo več imeli.

Danes imam težave s tem, da avto preprosto ni vžgal. Vergla, ne vžge. Na baterijo tudi ni šlo. Potem, ko sem šla ponovno vžgat, da preverim te lučke, po katerih ste me spraševali, je avto čudežno brez kakršnekoli težave vžgal. Sem se peljala direkt do mehanika, kjer računalnik javlja slabe vžige... Šipe se tudi niso dobro zapirale. Šele čez čas sem jih lahko do konca.

Upam, da sem bila zdaj razumljivejša.

Hvala za vaš odgovor.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a pocesnkII Pe jul 29, 2016 8:15 pm

Predvidevam da imate slab akumulator ali pa alternator. Ko poskušate vžgati na ''kable'' naj drugo vozilo bo prižgano in ko priklopite kable na bo zadeva priklopljena nekaj minut predno poskušate zagnati vaše vozilo.

p.s. kabli iz lidla, bauhausa itd, so primerni samo za okras, saj jih je teško priklopiti da je zadosten stik za prehod toka....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a esem Pe jul 29, 2016 9:07 pm

Tole "Smo poizkusili tudi s kabli pomagat, ni šlo. Smešno je, da je včeraj zjutraj najprej lepo vžgal, popoldne ne, zvečer potem pa na lepem vžgal." kaže precej bolj na drugačne vzroke, vsekakor pa ne na izključno krivdo aku/alt.
Vsekakor je znanje pomembnejše od kvalitete/kvantitete bakra v kablih ipd, še posebno za bencinarja.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: P307 bencinar APF, vergla, ne vžge

Napisal/-a titanius So jul 30, 2016 7:14 pm

Morda vžigalna tuljava? Ste preverili napetost alternatorja in akumulatorja?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: luks104 in 107 gostov